Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nie są trudne w ustawieniu tak jak m20. Dzwięk idzie w dobrym kierunku, tylko mam niedostatki basu, kolumny grają średnimi, dlatego muszę mocny piec kupić. Góra delikatna, podoba się. Nic nie buczy, nie dudni.

Znalazłem coś takiego w sieci

http://longaudio.vn/dynaudio-emit-m30-satin-black-lacquer.html

Zwróćcie uwage z czym spięte są te kolumny. Cayin CS55A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie moje najulubiensze plyty, nawet teraz skucham ale juz mam dosyc tego nieporozumienia zwanego H90 i jeszcze dzisiaj z ogromna ulga zapakuje go do odsylki. Jednak te piec salonow audio, i ludzie z klubu Dynaudio, ktorzy kategorycznie odradzali Hegla do Excite mieli 100% racji. To polaczenie jest bardzo chybione a jak jeszcze przypomne sobie cene H90 to rece opadaja. No nic, poszedlem pod prad i sie przejechalem. Jednak branza i ludzie z klubu troche doswiadczenia maja.

 

Sprawdzilem tez wbudowany w h90 DAC oraz wyjscie sluchawkowe - nie dajcie sie nabrac, ze sa cos warte, liche to i nie wiem po kiego ... dorzucone.

 

Powiem Wam, ze wolalbym duuuzo bardziej sluchach Excite z moim "ulubiencem" Heed Obelisk nizli z Heglem, duuuzo szlachetniejsze i zwyczajnie ladniejsze brzmienie. Obelisk awansowal w moim prywatnym rankingu heh.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie moje najulubiensze plyty, nawet teraz skucham ale juz mam dosyc tego nieporozumienia zwanego H90 i jeszcze dzisiaj z ogromna ulga zapakuje go do odsylki. Jednak te piec salonow audio, i ludzie z klubu Dynaudio, ktorzy kategorycznie odradzali Hegla do Excite mieli 100% racji. To polaczenie jest bardzo chybione a jak jeszcze przypomne sobie cene H90 to rece opadaja. No nic, poszedlem pod prad i sie przejechalem. Jednak branza i ludzie z klubu troche doswiadczenia maja.

 

Sprawdzilem tez wbudowany w h90 DAC oraz wyjscie sluchawkowe - nie dajcie sie nabrac, ze sa cos warte, liche to i nie wiem po kiego ... dorzucone.

 

Powiem Wam, ze wolalbym duuuzo bardziej sluchach Excite z moim "ulubiencem" Heed Obelisk nizli z Heglem, duuuzo szlachetniejsze i zwyczajnie ladniejsze brzmienie. Obelisk awansowal w moim prywatnym rankingu heh.

Adam to zwrot nastąpił, bo chyba kiedyś mnie ganiłeś, że chwalę Heeda, a grał u mnie cały miesiąc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie rozumiem tego poboru prądu w tych Nad'ach.

 

Nad 326 - ( 2 x 50W 8 ohm) - 290 W

Nad 356 - (2 x 80W 8ohm ) - 350 W

Nad 375 - ( 2 x 150W 8ohm) - 290 W

 

Nad 326 pobiera z gniazdka maks 290W czyli tyle samo co NAD 375. ;) Tyle, że ten drugi jest ewidentnie mocniejszy i to słychać.

 

Dlatego (będę to pisał do znudzeni) tej mocy bym nie demonizował.

Mój ulubiony Haiku Audio ma moc 2x65 W ale pobór prądu 250 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a łączył ktos dynki z vincentem 237? Mocy pod dostatkiem a jak z resztą?

Ja miałem Vincenta 237 z dynaudio focus 160, kiepskie połączenie Vincent teoretycznie mocy ma wystarczająco, ale słabą wydajność prądową, nie był w stanie napędzić dynek, bas to była straszna buła...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladam recenzje , zdjecia lampki lebena cs300f. Cóż za wykonanie, niesamowicie estetyczny piecyk, jestem pod wrażeniem. Cenowo tez przystępnie. 2x15W w klasie A ale bez problemu napedza większości kolumn. Ktos z was mial go widzieć i słuchać na żywo.

Ja słuchałem tego Lebena w Warszawie ale nie z Dynaudio. Były to Xavian Ambra i jeszce jedne podłogówki polskiej manufaktury. Bardzo ładnie zagrał i mocy nie brakowało. Wygląda pięknie. Jedyny minus (może nie dla każdego) to brak pilota. Z Dynaudio pewnie by nie dał rady. Chociaż...... można się zdziwić czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nie chcę tworzyć kolejnego wątku o moich rozterkach.. myślę że to najlepsze miejsce na to pytanie.

 

Mam od ponad roku zestaw: Dynaudio DM 2/6 + Rel T5i + Denon avr 3805, do czasu zakupu Bayerdynamic DT770 - 3 miesiące temu - miałem wielką przyjemność słuchania tego sprzętu... teraz też mam ale brakuje mi w nim .... kurcze ciężko to opisać słowami... dynamiki nie, wyrównania też nie. Chodzi mi o krawędzie wyższego basu - natarcie i wygaszenie tych dzwięków jest ale nie ma tego drgania pomiędzy... faktury.

Takiego efektu jak DT770 nie uświadczyłem nawet w Aria 906 Focala... coś takiego było jedynie w Elac BS 243.2.

 

Po zakupie DM miałem w planach wymianę wzmacniacza, ale teraz .. po próbie z CA 651A i Yamaha as700.. widzę że to nic nie da... przynajmniej w tych pieniądzach.

 

PYTANIE: DM 2/7 czy Emit 20 o ile pamiętam też wiele lepiej nie poprawiały tego aspektu... da się coś znaleźć za max. do 3.5k. X14 itp. nie zagra z Denonem.. a na wymianę wszystkiego nie wystarczy. Teraz co mi przychodzi do sprawdzenia to Dynie... ta wysokotonówka.. aktywne x14a. Jak to gra? Macie inne sygestie?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A Denon skąd się wziął? Jaki to model ?
Wymiana Denona avr 3805 wiele nie wniesie - chyba że źle zmieniałem. Podpinałem już CA 651 i Yamaha AS700 i nie było dużo lepiej w tym co chcę poprawić.

Dodam że zatkanie BR poprawiło sporo.. ale jeszcze brakuje.

 

Sittek zachwalał bardzo F140 nie wiem z jakim wzmacniaczem, pamiętam że o sporej mocy, pewnie z którymś z Roteli :) co do definiowania basu, trójwymiarowości. Popytaj.
Adam 38 - pisał o X14 że są świetne.. ale potrzebują kompana.. Z F140 pewnie też nie będzie dobrze z denkiem. Dlatego mam pomysł z aktywnymi Dynkami - za DM i denka 1.5k wezmę + 3k. Za 4.5 może wyrwę X14A itp. Chociaż zależało by mi na pilocie i wejściu RCA - chromecast audio.

 

Inne typy z aktywnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Chyba wiem o jakie uczucie Ci chodzi . Mam tak kiedy dłuższy czas słucham muzyki na 2.1 do laptopa na wyjeździe. Potem po włączeniu stereo w domu jest dziwne uczucie, jakby dźwięk z 2.1 był m8 bliższy i lepszy,ładnie opłata i wypełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie.. co do przestrzeni i lepszości kreowania sceny to raczej te maleńkie Dynki są lepsze od tych DT770... to nie są mocno przestrzennie grające słuchawki.

Chodz mi o większą różnorodność, fakturę wybrzmień.. środka? Microdynamikę?

W tym stylu jedynie z tych co słuchałem to w/w Elaci 243.2? Grały one z cyfrowym NAdziakiem 338 lub 368.... a może ten Nad pompował tę fakturę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.