Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tomku, najgorszy scenariusz taki, ze Hegel wykastruje Dynaudio z Dynaudio, brak barw i wypelnienia na srednicy, bas klasy atolla in 100se tylko wyraznie mniej, brak emocji, szkieletowe, techniczne, chlodne granie. Obym nie wykrakal...Najwyzej przeprosze sie z Atoll-em hah

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tja, excite z heblem, powodzenia;)

 

:))

 

Tomku, najgorszy scenariusz taki, ze Hegel wykastruje Dynaudio z Dynaudio, brak barw i wypelnienia na srednicy, bas klasy atolla in 100se tylko wyraznie mniej, brak emocji, szkieletowe, techniczne, chlodne granie. Obym nie wykrakal...Najwyzej przeprosze sie z Atoll-em hah

 

Błagam skończ już z tym Atollem...)) miałem więc wiem jak on potrafi wkur..przy szybkiej, masywnej muzyce

Jest tyle lepszego grania.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Globtroter1 ....masz racje z ta oplacalnoscia, na logike lepszym zakupem jest X14A....

Logika niestety, rzadko dochodzi do głosu w audio. Lepiej mieć dozgonne zajęcie; szukać po omacku magicznych konfiguracji. Przynajmniej będzie o czym pisać. ;)

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Globtroter1 mozesz mi powiedziec, kiedy ostatni raz robiles jakas zmiane klamotow w swoim systemie? Odnosze wrazenie, ze nalezysz do tego ulamka procenta forumowiczow, ktory nic nie grzebie w swoim systemie od wielu lat i co najwazniejsze, nie czuje takiej potrzeby. Po prostu tu nie pasujesz hehehe

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro są monitory aktywne Restek GK2 midwoofer Dynaudio 17w75 a na górze coś od focala. Nie wiem co to ale wygląda ciekawie, bez złączy RCA, rozwiązanie jak w starych dyniach z membraną bierną, i możliwość zasilenia zewnętrznym wzmacniaczem, dziwne że tego nie ma w aktywnych modelach dynaudio poza rynkiem pro, to zdaje się małe koszta rozwiązania a przecież wzrasta znacząco uniwersalność.

http://allegro.pl/restek-gk-2-focal-dynaudio-aktiv-i7194304268.html#thumb/2

Edytowane przez Kamil Ełk

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywne bliskiego pola.

Myślałem nawet do roboty, ale ostatecznie szukam nauszników:

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-monitory-aktywne-dynaudio-dbm-50-CID99-IDrnkOr.html#3e55440c91

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może ktoś napisać o Dynaudio special 25?

Jedne recenzje mówią, ze to mało wymagający głośnik, inne wręcz przeciwnie.

Czy faktycznie te monitory są aż tak dobre? Widziałem gdzieś informacje ze to jedne z najlepszych monitorów jakie powstały.

Czy jest po co je zestawiać z tranzystorami 150W?

 

No i na końcu: myślicie ze warto zmienić Pylon Diamond 28 na te Dynki?

 

Dzięki za krótkie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał poznać opinie użytkowników S40? Bo pierwsze odsłuchy mnie nie przekonały jakoś. Może inna elektronika, złe pomieszczenie itd.

 

 

Czy jest po co je zestawiać z tranzystorami 150W?

 

No i na końcu: myślicie ze warto zmienić Pylon Diamond 28 na te Dynki?

 

Dzięki za krótkie opinie.

Na takie pytanie można sobie odpowiedzieć samemu. Z jednym tranzystorem 150W może dobrze zagrać a z drugim będzie słabo.

 

Co do zmiany kolumn także to samo. Jednego Pylony oczarują z lampą a miłośnik Dynaudio wybierze Dynie. Tu nie ma..... trzeba samemu ocenić. Ja szukam obecnie jakiegoś wzmacniacza do swoich monitorów i tyle ile ludzi, tyle opinii. Nie wykluczam drugiej pary kolumn np. S40 tylko chciałbym poznać z czym to się jje :) pomału bez pośpiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie: jak pisałem, szukam dźwięku cieplejszego, dociążonego. Z mocnym basem. By instrumenty perkusyjne i niskie tony mialy głębię i siłę. Coś w stylu Lebena. I teraz pytanie, czy lepiej iść w takie Dynki 30 i mocny wzmacniacz, czy raczej szukać lampy cieplejszej i inne kolumny? Co łatwiej będzie skompletować i uzyskać to,czego szukam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym posłuchał obu systemów i wybrał ten dla siebie, bo to inne granie będzie.

 

Witam,

Może ktoś napisać o Dynaudio special 25?

Jedne recenzje mówią, ze to mało wymagający głośnik, inne wręcz przeciwnie.

Czy faktycznie te monitory są aż tak dobre? Widziałem gdzieś informacje ze to jedne z najlepszych monitorów jakie powstały.

Czy jest po co je zestawiać z tranzystorami 150W?

 

No i na końcu: myślicie ze warto zmienić Pylon Diamond 28 na te Dynki?

 

Dzięki za krótkie opinie.

Tu w tym klubie sporo było o S25. To świetne monitory ale wymagające: pomieszczenia o dobrej akustyce powyżej 20 m2 i wydajnego prądowo wzmacniacza (tranzystor lub lampa). U mnie grały z Octave V70SE.

Dla mnie, miłośnika Dynek, każde warto zmienić na nie właśnie.

Edytowane przez ps39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ps39 jako że jesteś fanem dynek nie od wczoraj podpowiedz ogólnie (pomijając niuanse związane ze szczegółami) czy wzmaki tyłu roksan k3,primare i32,caspian m2 czy denona 2500ne napędzą je bezproblemowo i bez niedostatkow? Wymieniłem te do 6-7kpln . O heglu już wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O heglu już wiem.

Co wiesz o Heglu? Słuchałeś czy znasz opinie? Żeby dobrze odpowiedzieć na zadane pytanie to trzeba by najpierw te wszystkie wymienione wzmacniacze odsłuchać z Dynaudio.

Ja słuchałem H360z s40 w 20m i napędzał je dobrze tylko że nie podobało mi się za bardzo brzmieniowo.

Te wszystkie wzmacniacze w pomieszczeniach myśle do 18m będzie oki.Większe pomieszczenie powyżej 20już potrzebna lepsza elektrownia. Do mniejszych pomieszczeń 15m nie potrzeba pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od paru dni w wygrzewaniu moich nowych kolumn pomaga mi moja kotka Nelinka :) Martwię sie tylko, ze podobno dynaudio potrzebują kilkanaście tygodni kiedy pokażą co tak naprawdę potrafią. Na razie jest znacznie lepiej niz z B&W.

 

post-33538-0-47054700-1520324797_thumb.jpg post-33538-0-47306300-1520324816_thumb.jpg

Edytowane przez pielgrzym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedziec jak 65w daje rade napedzic twoje dynki? I w jakim pomieszceniu grają oraz z czym jeszcze zestawiales odsluchy

 

Pomieszczenie 18 m2.

Daje radę bez problemu. Może fakt, że Haiku Audio Bright MK3 pierwsze watty generuje w klasie A i to, że ma lampy sprawia, że sobie daje świetnie radę. Wiadomo... lampa ma większą sprawność niż tranzystor.

Poza tym watty na papierze a właściwy pobór mocy.... :)

 

Ale u mnie najważniejsza była adaptacja akustyczna pomieszczenia. Miałem za dużo basu i dopiero jak go okiełznałem pułapkami basowymi i wełną to zrobiło się świetnie.

 

Ważne też, że ja słucham muzyki cicho. Tak lubię i ten zestaw co mam spełnia moje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od paru dni w wygrzewaniu moich nowych kolumn pomaga mi moja kotka Nelinka :) Martwię sie tylko, ze podobno dynaudio potrzebują kilkanaście tygodni kiedy pokażą co tak naprawdę potrafią. Na razie jest znacznie lepiej niz z B&W.

 

 

Kotka rządzi :) Mojemu siostrzeńcowi kot nie może się dobrać do gramofonu ani kolumn, ale jak chce zwrócić na siebie uwagę, to kładzie łapki na płyty vinylowe :) Reakcja gwarantowana, więc kotek ma zawsze wiele radości :)

 

A co to za kolumny są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus jest zacny, ale Jolidka to inne granie

Pojawił się szczegół, oddech, średnica wyeksponowana

Dynki pokazały sie z lepszej strony

I moc, pazur, dociążenie dołu.

Magia lampek w przedwzmacniaczu działa

 

Ale absolutnie konieczny odsłuch bo mi to granie subiektywnie bardzo odpowiada

Tego szukałem, a w tych pieniadzach to klękajcie narody

Ale zależy co kto lubi.

Zerknij na mój wpis w klubie Jolidy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie 18 m2.

Daje radę bez problemu. Może fakt, że Haiku Audio Bright MK3 pierwsze watty generuje w klasie A i to, że ma lampy sprawia, że sobie daje świetnie radę. Wiadomo... lampa ma większą sprawność niż tranzystor.

Poza tym watty na papierze a właściwy pobór mocy.... :)

 

Ale u mnie najważniejsza była adaptacja akustyczna pomieszczenia. Miałem za dużo basu i dopiero jak go okiełznałem pułapkami basowymi i wełną to zrobiło się świetnie.

 

Ważne też, że ja słucham muzyki cicho. Tak lubię i ten zestaw co mam spełnia moje oczekiwania.

 

Mógłbyś napisać coś więcej o połączeniu Haiku i Dynek?

Też brałbym pod uwagę mk3, do tego też stawiam na cichszy odsłuch, więc istotna jest dla mnie informacja, jak zachowuje się bas przy cichym słuchaniu.

Ma dociążenie i objętość?

 

Czy DM3/7 są wyższym modelem od Emit 30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać coś więcej o połączeniu Haiku i Dynek?

Też brałbym pod uwagę mk3, do tego też stawiam na cichszy odsłuch, więc istotna jest dla mnie informacja, jak zachowuje się bas przy cichym słuchaniu.

Ma dociążenie i objętość?

 

Czy DM3/7 są wyższym modelem od Emit 30?

 

Nie wiem jak inaczej to wyjaśnić.

Była linia DM; 2/7, 3/7 tak jak linia Emit M20, M30

W uproszczeniu można powiedzieć, że M30 to odświeżone 3/7 :)

 

Co do basu to w moim pomieszczeniu go nie brakuje. Słuchając bardzo cicho bas nie tylko słychać, ale go czuć. Pięknie się wpycha.

Lubie miękki, gęsty bas i to co słyszę u siebie gra dokładnie tak jak oczekuję. Kontrabas grany palcami (szarpanie strun) czy stopa, czy wreszcie świetnie brzmiące niskimi częstotliwościami bębny (conga) np w Clannad na płycie Landmarks. BAJKA.

 

Ciężko się odpowiada na Twoje pytanie choćby z tego względu, że nie wiem jakie masz oczekiwania. W moim odczuciu właściwa ilość basu może dla Ciebie być namiastką Twoich oczekiwań. Poza tym dużo "gra" pomieszczenie.

 

Ps. Zapraszam do siebie. Posłuchasz :)

Edytowane przez Stefan Olszak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Myślę, że mamy podobne preferencje :)

Jeśli ten utwór powoduje, że czuć bas na kanapie, to może być to: https://megawrzuta.pl/download/3f659c79a53cec8a97a489809ba81902.html

Jeśli możesz pobrać i posłuchać, będę wdzięczny.

 

Na odsłuch chętnie bym wpadł - jestem z Wrocławia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.