Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stefan Olszak- hybryda nie da ogólnego przesłodzenia? Myślałem że do dynek wzmaki z wyrażną górą.

 

no właśnie... stereotypy, stereotypy... po moich doświadczeniach staram sie unikać "ogólnie panujących" poglądów, szczególnie tych forumowych :)

Posłuchaj a sam sie przekonasz czy dla Ciebie jest wystarczająca ilość góry czy może będzie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś zainteresowany kupnem 2 letnich Dynek X14 z przedłużoną jak dobrze pamiętam o 7 lat gwarancją (pierwszy właściciel, mam dokumenty potwierdzające przedłużenie gwarancji z dokładną datą jej upływu, stan jak nowy, żadnych rysek, wgnieceń głośników wysokotonowych itd.) to zapraszam na priv.

Widze, ze zarowno Atoll jak i Dynaudio leci na sprzedaz? Co bedzie na ich miejsce?

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi intuicja podpowiadam Adam że przerzucając ostatnio tyle klamotów nie mogąc znaleźć pełnoprawnego następcy bo zawsze cuś nie pasuje do końca nie podjąłbyś pochopnej decyzji nie mając konkretnego celu :)

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, Dynki raczek zostana bo nie mam sumienia sprzedac je za mniej jak 2,5kzl. z uwagi na to jak graja z (drogimi wzmakami - tak od 8kzl. za nowy mozna zaczynac cos pod sluchac, wtedy "sie naprawiaja" i graja slicznie), no i stan zewnetrzny jak wyjete z kartonu nowe. Za to Atoll jako ze po sprawdzeniu okazalo sie, ze jeszcze na gwarancji i cena 2700zl. pewnie pojdzie w tydzien. Ludziom podoba sie atollowe granie, nie do konca to rozumiem ale w sumie sam go kupilem wiec...hah. Sorry za literowki,oczy juz nie te a klawiaturka w fonie malutka. Do niczego mi sie nie spieszy.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz wystawiałem swoje x12 i nawet na chwilę x32

Ale cena jaką dostane i tak jest nieznaczna a w moim subiektywnym odczuciu sa one duzo warte

I szlag by mnie trafił jak mialbym je oddac za grosze

1300 (x12) - do takiej kwoty dotarla licytacja bo mi zona jeden glosnik zrzucila ze standu

 

A ja je cenie wysoko

Ale to dlatego ze lubię ich brzmienie

Zostana ze mna chocbym docelowo sluchal focusów

I mialy lezec w szafie

Zreszta pokoi duzo

W gabinecie x12

U syna na 20m2 x32

A kiedys w salonie beda focusy 380

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam do 8 kpln nowy Czyli? Teoretycznie wiem i ja z czym połączyć dynki ale w praktyce weź znajdź szybki i mocny tranzystor z nieprzymuloną górą i dobrym dołem?? Arcam,rotel,hegel? Może primare i32 w D klasie ?

Swego czasu narzekalem, ze moj H80 ma wlasnie nieco przymulona gore. Ostatnio zmienilem DAC i boooze... gora otworzyla sie, dynamiki bardzo przybylo, inne granie - bylem bardzo zaskoczony. Hegla oczywiscie polecam posluchac, ale nie krotko, Hegle zyskuja przy blizszym poznaniu.

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Dynie chociaz charakterne i kaprysne a do tego nie grajace z przecietnymi piecami i cedekami maja swoja dusze i bardzo, bardzo ciezko jest je oddac, za duzo przyjemnych chwil daly i zaczynamy te skrzyneczki traktowac jak cos wiecej niz tylko przedmiot fizyczny - glosnik. Tak to odbieram. Jezeli ktos z nimi poobcowal dluzszy czas ma male szanse, ze "wyleczy sie" z brzmienia Dynaudio.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam do 8 kpln nowy Czyli? Teoretycznie wiem i ja z czym połączyć dynki ale w praktyce weź znajdź szybki i mocny tranzystor z nieprzymuloną górą i dobrym dołem?? Arcam,rotel,hegel? Może primare i32 w D klasie ?

 

W tej cenie rozważ yamahę a-s2100. Miałem ją ponad rok z focusami 380 i grało to razem bardzo dobrze, więc tym bardziej z mniejszymi dynkami powinien sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktos z Was doswiadczenie z laczenia Dynek excite z piecykami : Rogue Audio Sphinx V2, Cyrus 8 - 2 DAC? Szukam czegos za in 100se. Na moje uszy szukam czegos pod X14 z roznicowanym, szybkim, konturowym basem, srodkiem jednak z delikatnym zmiekczeniem i gora blyszczaca, sypka, rozdzielcza, raczej twarda. W pierwszej kolejnosci sprawdze jeszcze tanszy piecyk Rega Elex R z tym, ze tu powodzenie lub nie tego polaczenia bedzie uzalezniony od tego czy Atoll cd 100se mk2 dostarczy odpowiednia ilosc wypelnienia i tego delikatnego zmiekczenia srodka. Wiec ktory z tych dwoch Waszym zdaniem warto posluchac pod x14, sphinx v2 czy cyrus 8-2 dac?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nim cokolwiek kupisz koniecznie posłuchaj Haiku Audio. W tym budżecie masz Bright MK3, Bright MK4, Sol I i z małą dopłatą Sol II.

Nie słuchaj opowieści, że dynki żeby zagrały potrzebują wielkich mocy i bezpośrednich przyłączy do elektrowni.... :) Teoretycznie słaby Haiku Audio napędza je z rozmachem.

U mnie gra Haiku Audio Bright MK3 i to to z podłogówkami DM 3/7 i świetnie się to spisuje. Muzykalność, detaliczność i przede wszystkim SCENA. Przestrzeń "zabija". Nie ma kolumn, nie ma ścian w pokoju. Jest jedna wielka przestrzeń.

Bright MK3 to hybryda (lampa+tranzystor) a SOL to tranzystor dlatego sugeruję Ci posłuchanie obu i wybranie brzmienia, które Tobie bardziej będzie odpowiadało.

 

Chciałem wymienić MK3 na MK4, bo ten drugi ma większą moc ale po wypożyczeniu i testach u siebie w domu MK4 wrócił do sklepu. Całkiem inne granie. Jak się potem dowiedziałem od producenta, że to inne konstrukcje, to i inne brzmienie było całkiem uzasadnione.

Dlatego nim cokolwiek kupisz wypożycz na testy. (odezwij się do firmy Audio On)

 

Możesz powiedziec jak 65w daje rade napedzic twoje dynki? I w jakim pomieszceniu grają oraz z czym jeszcze zestawiales odsluchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej wyższa półka i raczej coś grającego jaśniej?

A taki np. Roksan K3 czy Cayin A-55 TP?

Nawet te podstawowe kolumny Dynaudio wymagają tak mocnego wzmacniacza?

 

Czy te 30 mają konkretne zejście na basie? Oddają objętość dźwięku bębnów, niskiego pomruku?

Póki co dość pozytywnie zaskoczył mnie roksan z tannoy xt8f, ale nie do końca podobało mi się granie tych kolumn, więc szukam dalej.

Celuję w dociążone granie. Taki Leben 300f np. bardzo mi się podobał - budżet niestety nie ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panowie ma ktos z Was doswiadczenie z laczenia Dynek excite z piecykami : Rogue Audio Sphinx V2, Cyrus 8 - 2 DAC? Szukam czegos za in 100se. Na moje uszy szukam czegos pod X14 z roznicowanym, szybkim, konturowym basem, srodkiem jednak z delikatnym zmiekczeniem i gora blyszczaca, sypka, rozdzielcza, raczej twarda. W pierwszej kolejnosci sprawdze jeszcze tanszy piecyk Rega Elex R z tym, ze tu powodzenie lub nie tego polaczenia bedzie uzalezniony od tego czy Atoll cd 100se mk2 dostarczy odpowiednia ilosc wypelnienia i tego delikatnego zmiekczenia srodka. Wiec ktory z tych dwoch Waszym zdaniem warto posluchac pod x14, sphinx v2 czy cyrus 8-2 dac?
Nie lepiej kupić x14a i zakończyć poszukiwania? ;)

 

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

 

 

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej wyższa półka i raczej coś grającego jaśniej?

A taki np. Roksan K3 czy Cayin A-55 TP?

Nawet te podstawowe kolumny Dynaudio wymagają tak mocnego wzmacniacza?

 

Czy te 30 mają konkretne zejście na basie? Oddają objętość dźwięku bębnów, niskiego pomruku?

Póki co dość pozytywnie zaskoczył mnie roksan z tannoy xt8f, ale nie do końca podobało mi się granie tych kolumn, więc szukam dalej.

Celuję w dociążone granie. Taki Leben 300f np. bardzo mi się podobał - budżet niestety nie ten.

 

Wez pod uwage Naima supernait, rega elex i rotel a14 i ra 1592. Ten ostatni to petarda. Bas jest obfity i miekki, midbasy potrzebuja jednak mocy. U mnie z rotelem ra04 se nie schodzi jak powinien.

Tez poszukuje wzmacniacza, zainteresował mnie ten Haiku audio bright mk3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej wyższa półka i raczej coś grającego jaśniej?

A taki np. Roksan K3 czy Cayin A-55 TP?

Nawet te podstawowe kolumny Dynaudio wymagają tak mocnego wzmacniacza?

 

Czy te 30 mają konkretne zejście na basie? Oddają objętość dźwięku bębnów, niskiego pomruku?

Póki co dość pozytywnie zaskoczył mnie roksan z tannoy xt8f, ale nie do końca podobało mi się granie tych kolumn, więc szukam dalej.

Celuję w dociążone granie. Taki Leben 300f np. bardzo mi się podobał - budżet niestety nie ten.

Z cayin A-55 powinno być dobrze, ale upewnij się u Pana Grzegorza z S16HZ, jest specem w zestawianiu Dynek z Cayin.

A dół jest tym lepszy im lepszy podepniesz wzmacniacz, myślę o kontroli i wybrzmieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zobaczymy. O Haiku tez myślę, ale nie mam gdzie posłuchać. Rotela a14 słuchałem z Elacami f6 i u5. Jakoś mnie nie porwał. On ma raczej bas skromny jak mi się wydaje. Gra raczej średnimi. Tak przynajmniej wynikało z odsłuchu Elaków. Może ten roksan byłby ok. Ma moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej wyższa półka i raczej coś grającego jaśniej?

A taki np. Roksan K3 czy Cayin A-55 TP?

Nawet te podstawowe kolumny Dynaudio wymagają tak mocnego wzmacniacza?

 

Cayin A-55TP to mocny ,wydajny wzmacniacz ,z Emitami 20 gra bardzo dobrze z dobrym szybkim konturowym basem .Do kompletu dodałbym dobrze brzmiący odtwarzacz ,albo przetwornik DAC o brzmieniu muzykalnym z dobrym dołem pasma jak StelAudio DAC05 lub inne tego sortu .System będzie muzykalny ,ale mocny ,dynamiczny dołem pasma .To bardzo dobre połączenie.

 

Czy te 30 mają konkretne zejście na basie? Oddają objętość dźwięku bębnów, niskiego pomruku?

 

Mają dość konkretne zejście basem pod warunkiem sterowania ich mocnym wzmacniaczem .

Cayin A-55TP radzi sobie i z tymi podłogówkami .Przywoływane są także wzmacniacze Haiku które prezentują nasycone brzmienie środka pasma ,polecam także spróbować.

 

 

Póki co dość pozytywnie zaskoczył mnie roksan z tannoy xt8f, ale nie do końca podobało mi się granie tych kolumn, więc szukam dalej.

 

To jest zupełnie inna kultura grania niż w/w zestawy i ich połączenia ,w zasadzie kultury mniej ,ofensywności więcej , wszystko co kto lubi.

 

 

Celuję w dociążone granie. Taki Leben 300f np. bardzo mi się podobał - budżet niestety nie ten.

 

To muzykalny wzmacniacz ,lecz do niego Dynaudio nie do końca pasują .Ten wzmacniacz gra pod szybkimi konturowymi kolumnami ,efektywnymi z racji mniejszej mocy wzmacniacza .Kultura jest ale mocy mniej więc głośniki papierowe ,skuteczne trzeba do niego podłączyć aby cieszyć się brzmieniem na poziomie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 13:36

 

Użytkownik Adam 38 dnia 03.03.2018 - 11:22 napisał

Panowie ma ktos z Was doswiadczenie z laczenia Dynek excite z piecykami : Rogue Audio Sphinx V2, Cyrus 8 - 2 DAC? Szukam czegos za in 100se. Na moje uszy szukam czegos pod X14 z roznicowanym, szybkim, konturowym basem, srodkiem jednak z delikatnym zmiekczeniem i gora blyszczaca, sypka, rozdzielcza, raczej twarda. W pierwszej kolejnosci sprawdze jeszcze tanszy piecyk Rega Elex R z tym, ze tu powodzenie lub nie tego polaczenia bedzie uzalezniony od tego czy Atoll cd 100se mk2 dostarczy odpowiednia ilosc wypelnienia i tego delikatnego zmiekczenia srodka. Wiec ktory z tych dwoch Waszym zdaniem warto posluchac pod x14, sphinx v2 czy cyrus 8-2 dac?

Nie lepiej kupić x14a i zakończyć poszukiwania?

 

W rozwinięciu dodam, że aktywne X14A wykorzystują we wzmacniaczach chipy Texas stosowane również w konstrukcjach Lyngdorfa. :)

 

Wzmacniacze w aktywnych Dynaudio są dopasowane mocowo i impedancyjnie do głośników, a zwrotnice oparte są na dsp.

Mają możliwość 3stopniowej regulacji w trzech zakresach, dzięki czemu w dużym stopniu możemy dopasować je do wnętrza, ustawienia, czy własnych preferencji.

 

To bardzo korzystny stosunek jakości do ceny aktywnych monitorów tej marki, bo dyskutowane tu zewnętrzne wzmacniacze do wersji pasywnych będą najczęściej sporo droższe, a jak widać po dyskusjach w tym wątku, rzadko spełniają rożne wymagania; zapewniają całkowite dopasowanie, nie posiadają regulacji.

 

Ten stosunek jest jeszcze bardziej korzystny w przypadku porównywalnych monitorów z serii pro.

Jako alternatywę dla X14, czy X14A warto poszukać z drugiej ręki b. podobnych, wycofanych już:

https://www.dynaudio.com/professional-audio-discontinued/bm-mk-iii/bm-compact-mkiii

 

Jeszcze ciekawszą propozycją będą te większe, aktualnie tu w sporej promocji:

https://www.thomann.de/pl/prod_AR_405588.html?ref=search_rslt_dynaudio_405588_0

 

Wystarczy dobre źródło/ przetwornik i jedziemy! :)

W przypadku wolnostojących kolumn aktywnych Dynaudio stosunek ceny nie jest już aż tak bardzo korzystny, a trudno oprzeć się wrażeniu, że stosowane tam płytki wzmacniaczy nie są aż o tyle droższe. ;)

Edytowane przez globtroter1

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayin A-55TP to mocny ,wydajny wzmacniacz ,z Emitami 20 gra bardzo dobrze z dobrym szybkim konturowym basem .Do kompletu dodałbym dobrze brzmiący odtwarzacz ,albo przetwornik DAC o brzmieniu muzykalnym z dobrym dołem pasma jak StelAudio DAC05 lub inne tego sortu .System będzie muzykalny ,ale mocny ,dynamiczny dołem pasma .To bardzo dobre połączenie.

 

 

 

Mają dość konkretne zejście basem pod warunkiem sterowania ich mocnym wzmacniaczem .

Cayin A-55TP radzi sobie i z tymi podłogówkami .Przywoływane są także wzmacniacze Haiku które prezentują nasycone brzmienie środka pasma ,polecam także spróbować.

 

 

 

 

To jest zupełnie inna kultura grania niż w/w zestawy i ich połączenia ,w zasadzie kultury mniej ,ofensywności więcej , wszystko co kto lubi.

 

 

 

 

To muzykalny wzmacniacz ,lecz do niego Dynaudio nie do końca pasują .Ten wzmacniacz gra pod szybkimi konturowymi kolumnami ,efektywnymi z racji mniejszej mocy wzmacniacza .Kultura jest ale mocy mniej więc głośniki papierowe ,skuteczne trzeba do niego podłączyć aby cieszyć się brzmieniem na poziomie .

 

Dziękuję za odpowiedź.

Niebawem będzie okazja posłuchać 55TP, nie wiem, czy z Dynaudio, ale zobaczę przynajmniej jak to gra.

Kolumny sprawdzę w innym salonie, jednak tam to raczej droższy sprzęt, ale dzięki temu poznam możliwości tych kolumn.

 

Co do Tannoy + roksan - tak, idealny opis grania tego zestawu. Inwazja dźwięku. Choć pomruk basu czuć było na kanapie. Ale to w zasadzie jedyny plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na forum ktoś wspominał, że Rotel A14 świetnie radzi sobie z Dynkami F140, więc powinno być Ok. bo F140 bardziej wymagające są prądowo.

Pamiętam ze kolega sittek posiada Dynki 140 z Rotelem i możliwe ze to o nim wspomniałeś (głowy nie dam ze Rotel a14 ma )

dawno Go nie widziałem aktywnego ....ale pamietam ze bardzo oczarowany był tym zestawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Tylko, ze Sittek kocha Rotela a milosc czesto slepa jest heh, oczywiscie zartuje, trzeba samemu posluchac.

Globtroter1 ja juz mam X14 wiec zostaje szukanie piecyka pod moje upodobania ale masz racje z ta oplacalnoscia, na logike lepszym zakupem jest X14A. Przelamalem sie i jutro dzwonie w sprawie wypozyczenia h90 (4 salony audio majace go w ofercie odradzaly mi Hegla pod Dynaudio, czas na osobisty odsluch).

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do Tannoy + roksan - tak, idealny opis grania tego zestawu. Inwazja dźwięku. Choć pomruk basu czuć było na kanapie. Ale to w zasadzie jedyny plus.

 

Znając i wzmacniacz i kolumny to przypisane cechy rozłożyłbym 30/70 na "korzyść" kolumn.

 

<p>Tylko, ze Sittek kocha Rotela a milosc czesto slepa jest heh, oczywiscie zartuje, trzeba samemu posluchac.

Globtroter1 ja juz mam X14 wiec zostaje szukanie piecyka pod moje upodobania ale masz racje z ta oplacalnoscia, na logike lepszym zakupem jest X14A. Przelamalem sie i jutro dzwonie w sprawie wypozyczenia h90 (4 salony audio majace go w ofercie odradzaly mi Hegla pod Dynaudio, czas na osobisty odsluch).

 

Bardzo mnie interesuja wnioski z tego testu. Czekam na szczegółowa recenzję))

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.