Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  199 członków

Creek Klub
IGNORED

KLUB POSIADACZY CREEKA


nick102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bartolus <- mialem takie zestawienie. Desitny z VA Bach Grand, gral niewatpliwie bardzo pieknie i czarujaco, ale bez dynamiki i pazura, z lekko wycofana gora pasma (po wygrzaniu). Nie polecam takiego zestawienia do muzyki rockowej i w ogole dynamnicznej. Za to kameralne klimaty i ballady - jak najbardziej. Wyszedl juz wzmacniacz Destiny 2, w ktorym ponoc poprawiono niedostatki jedynki. Gra on podobno zdecydowanie drapiezniej, szybciej, dynamiczniej i neutralniej (jasniej). Jesli tak jest w istocie, to Destiny 2 powinien byc lepszy od Caspiana i w takim wypadku jawi sie jako najlepsza konstrukcja w przedziale srednio-budzetowym. Czy ktos moze juz sluchal Destiny 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartolus <- mialem takie zestawienie. Desitny z VA Bach Grand, gral niewatpliwie bardzo pieknie i czarujaco, ale bez dynamiki i pazura, z lekko wycofana gora pasma (po wygrzaniu). Nie polecam takiego zestawienia do muzyki rockowej i w ogole dynamnicznej. Za to kameralne klimaty i ballady - jak najbardziej. Wyszedl juz wzmacniacz Destiny 2, w ktorym ponoc poprawiono niedostatki jedynki. Gra on podobno zdecydowanie drapiezniej, szybciej, dynamiczniej i neutralniej (jasniej). Jesli tak jest w istocie, to Destiny 2 powinien byc lepszy od Caspiana i w takim wypadku jawi sie jako najlepsza konstrukcja w przedziale srednio-budzetowym. Czy ktos moze juz sluchal Destiny 2?

 

Witam !

Morven nie chcę polemizować czy Creek nadaje się do muzyki rockowej czy dynamicznej. Ja jednak jestem innego zdania bo przecież, wszystko zależy od zestawienia tego wzmacniacza z odpowiednimi głośnikami. Wystarczy posłuchać na audiophysicach albo Jmlabach. Wiem, że miałeś ten wzmacniacz, jednak wydaje mi się, że za szybko się go pozbyłeś.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Z Eposami albo Audio Physicami ponoc jest super. Moj owczesny system (Destiny + VA Bach GRand) na dluzsza mete byl dla mnie nie do zaakceptowania. Kolumny zostaly a wzmacniacz poszedl. Czy pozbycie sie Vienny i pozostawienie Creeka byloby lepszym pomyslem? Nie wiem - byc moze. W sumie nie zaluje decyzji i za Destiny jakos specjalnie nie tesknie. Szkoda tylko potwornej straty przy odsprzedazy calkowicie nowego wzmacniacza. No ale taki zycie audiofila - kazdemu zdarza sie wtopa...

 

Z Destiny nigdy nie moglem do konca dojsc do ladu. Tryb pasywny dawal piekne przetrzenne i neutralne brzmienie, pozbawione jednakze potegi brzmeinia, basu i dynamiki. Tryb aktywny dodawla basu i dynamiki ale tracila sie przestrzen i neutralnosc. Zawsze cos mi nie pasowalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Z Eposami albo Audio Physicami ponoc jest super. Moj owczesny system (Destiny + VA Bach GRand) na dluzsza mete byl dla mnie nie do zaakceptowania. Kolumny zostaly a wzmacniacz poszedl. Czy pozbycie sie Vienny i pozostawienie Creeka byloby lepszym pomyslem? Nie wiem - byc moze. W sumie nie zaluje decyzji i za Destiny jakos specjalnie nie tesknie. Szkoda tylko potwornej straty przy odsprzedazy calkowicie nowego wzmacniacza. No ale taki zycie audiofila - kazdemu zdarza sie wtopa...

 

Z Destiny nigdy nie moglem do konca dojsc do ladu. Tryb pasywny dawal piekne przetrzenne i neutralne brzmienie, pozbawione jednakze potegi brzmeinia, basu i dynamiki. Tryb aktywny dodawla basu i dynamiki ale tracila sie przestrzen i neutralnosc. Zawsze cos mi nie pasowalo...

 

 

Ja też bym raczej nie żałował, gdybym jak kolega kupił wzmacniacz High End.(Niestety nie ma kasy).

Pewnie z odsprzedażą takiego sprzętu raczej nie ma takiego problemu (chociaż jak się wejdzie na giełdę to aż "ślinka cieknie" na niektóre nowe wzmacniacze sprzedawane za pół lub 1/3 ceny a swoją drogą z tego " Acu " kolega zadowolony.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accu jest super! :-) Mowie o obecnie posiadanym przeze mnie modelu: E-212. Wczesniej mialem E-211 i ten byl troche "kontrowersyjny". Co ciekawe za Accu w idelanym stanie (jak zdjety z polki sklepowej) zaplacilem kilkaset zlotych mniej niz za nowego Creeka Destiny po duzym rabacie. Takze z ta wieksza kasa to bym tak bardzo nie przesadzal ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich!

Cieszę się, że jest tak dużo użytkowników i miłośników elektroniki Creeka. Ja jeszcze nie jestem szczęśliwym posiadaczem sprzętu tej marki, ale już uważam się za miłośnika. Zamierzam kupić zestaw Evo, ale mam problem i mam nadzieję, że pomożecie mi go rozwiązać. Chciałbym zapytać, czy ktoś z was porównywał zestaw Evo z Evo2? Czy są między nimi jakieś duże różnice w brzmieniu? Nie mam pojęcia na który z powyższych zestawów się zdecydować. Evo jest już dostępne tylko z drugiej ręki i w tym tkwi problem. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich!

Cieszę się, że jest tak dużo użytkowników i miłośników elektroniki Creeka. Ja jeszcze nie jestem szczęśliwym posiadaczem sprzętu tej marki, ale już uważam się za miłośnika. Zamierzam kupić zestaw Evo, ale mam problem i mam nadzieję, że pomożecie mi go rozwiązać. Chciałbym zapytać, czy ktoś z was porównywał zestaw Evo z Evo2? Czy są między nimi jakieś duże różnice w brzmieniu? Nie mam pojęcia na który z powyższych zestawów się zdecydować. Evo jest już dostępne tylko z drugiej ręki i w tym tkwi problem. Pozdrawiam wszystkich.

 

Polecam EVO2, w tym zakresie cenowym to bardzo dobry zestaw. EVO słuchałem z rok przed EVO2 i to był 1szy system Creek'a, który mnie zainteresował tą marką. Wydaje mi się jednak że EVO2 jest bardziej dynamiczny i generalnie poprawiony w stosunku do EVO.

Życzę udanego wyboru.

 

Czy może ktoś porównywał już poprzednie Destiny z nowym Destiny2?

Ja właśnie testuje CD Destiny 2 podłączony do poprzedniego wzmaka Destiny.

Dzwięk jest rozjaśniony, detaliczny i bardziej dynamiczny.

Nie mam jednak możliwości porównać CD1 z CD2. Jak ktoś miał taką okazję to proszę o info.

A może ktoś porównywał stary i nowy wzmacniacz, to też poproszę o wrażenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest test nowego Destiny wzmaka i cd w AudioVideo i recenzujacy mial podczas testu starszy i nowy wzmak i stwierdzil ze:

 

- roznice w dzwieku sa znaczace, poprawie ulegly dynamika i precyzja, szczegolnie w basie gdzie starszy Destiny (ale caly system) pozwalal sobie na rozluznienie i brak calkowitej dyscypliny, a Destiny 2 jest konturowy i zwarty,

 

- sredni zakres jawi sie jako wolny od miekkosci i spowolnienia, nizsza srednica jest teraz wyrazniejsza, precyzyjna,skupiona i rytmiczna,

 

- Destiny 2 wciaz gra aksamitnie i nosnie balans tonalny jest rozswietlony, swiezy, swietlisty, czasem lekko zadziorny,

 

- ale udalo sie uniknac analitycznosci, osuszenia i metalicznosci

 

pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc decyzja zapadła. Muszę przyznać, że ciężkie jest życie początkującego audiofila :) decyzje o modyfikacji systemu zawsze uszczuplają portfel...

Mimo, że mój CD Evolution 2 gra bardzo dobrze ze starszym bratem Destiny zadecydowały niuanse brzmieniowe, żeby jednak przesiąść się na CD Destiny lub Destiny 2.

Będzie, więc już komplet Destiny...

Jakby ktoś był chętny na CD Evolution 2 w idealnym stanie, kupiony w HI-FI Reference (Wawa), na gwarancji (PL) to proszę o kontakt, bo w przyszłym tygodniu wystawiam na Allegro.

Oczywiście jest możliwość zobaczyć i posłuchać u mnie przed transakcją :)

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc decyzja zapadła. Muszę przyznać, że ciężkie jest życie początkującego audiofila :) decyzje o modyfikacji systemu zawsze uszczuplają portfel...

Mimo, że mój CD Evolution 2 gra bardzo dobrze ze starszym bratem Destiny zadecydowały niuanse brzmieniowe, żeby jednak przesiąść się na CD Destiny lub Destiny 2.

Będzie, więc już komplet Destiny...

Jakby ktoś był chętny na CD Evolution 2 w idealnym stanie, kupiony w HI-FI Reference (Wawa), na gwarancji (PL) to proszę o kontakt, bo w przyszłym tygodniu wystawiam na Allegro.

Oczywiście jest możliwość zobaczyć i posłuchać u mnie przed transakcją :)

 

Pozdrawiam,

Przemek

 

Witam !

gratuluję wyboru, i trochę zazdroszczę ale może i ja kiedyś pozwolę sobie na CD Destiny.

Mam prośbę jak posłuchasz podziel się swoimi spostrzeżeniami.

ps. Jak jeszcze nie kupiłeś to z tego co mi wiadomo, Koris w Poznaniu ma dobre ceny Creeka.

 

pozdrawiam Grzegorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Najlepiej pożyczyć i odsłuchać na swoim zestawie - żadna opinia nie zastąpi własnego ucha, to tobie ma się podobać...

Jeżeli chodzi o sam CD Evo2, to według mnie niewiele mu brakuje do sprzętu o klasę wyższego (niuanse). Sam użytkuję go z wzmacniaczem Creek Destiny i dobrymi głośnikami i okablowaniem i radzi sobie dobrze. Jest bardzo muzykalny, precyzyjny i bardzo ładnie oddaje przestrzeń nagrań. W rocku powinien się sprawdzić, bo jak pisałem wcześniej na forum jest bardziej "energetyczny" niż CD Destiny i przez nacisk na wyższą średnicę brzmi to żywo i ciekawie.

Załączam link do strony dystrybutora gdzie znajdziesz w zakładce rewelacyjne recenzje tego sprzętu ("Hi-Fi i Muzyka", "Audio Video" i "Hi-Fi Choice" :)

 

http://www.audiosystem.com.pl/produkt/107/evolution-2-cd

 

Ale jak mówiłem, przed zakupem najlepiej samemu ocenić!

 

Jeżeli będziesz zainteresowany używanym CD Evo2 w idealnym stanie, na gwarancji to daj znać. Planuję wymienić na CD Destiny 2, gdyż ten nowy model Destiny daje lepszą synergię całego systemu niż poprzednie CD Destiny, przy którym nie widziałem dużej różnicy w stosunku do CD Evo2. Przy zakupie zestawu stwierdziłem, że nie ma co płacić 6,900zł jak się ma prawie to samo za 3,090zł. Jak jesteś z okolic Warszawy to zapraszam na odsłuch, będziesz mile zaskoczony dźwiękiem z CD w tym przedziale cenowym!

 

Pozdrawiam,

 

Witam !

gratuluję wyboru, i trochę zazdroszczę ale może i ja kiedyś pozwolę sobie na CD Destiny.

Mam prośbę jak posłuchasz podziel się swoimi spostrzeżeniami.

ps. Jak jeszcze nie kupiłeś to z tego co mi wiadomo, Koris w Poznaniu ma dobre ceny Creeka.

 

pozdrawiam Grzegorz.

 

Grzegorz, dzięki! A więc dzielę się wrażeniami z odsłuchu CD Destiny i CD Destiny 2. Słuchałem na Amp Destiny, głośniki Epos M22i, okablowanie Albedo Monolith.

Będę się porównywał do mojego CD Evolution 2, gdyż tak prowadziłem odsłuch (porównując najpierw Destiny a potem Destiny 2)...

1. CD Destiny: różnice w stosunku do Evo2 nie są duże, w niektórych nagraniach nieco bardziej podobał mi się Destiny (Jazz, spokojne klimaty) gdyż można było usłyszeć minimalnie lepszą przestrzeń, natomiast w niektórych nagraniach młodszy brat (Evo2) pokazywał starszemu co to energia, rytm i przyjemność słuchania, gdyż w jakiś sposób Creek znalazł idealny złoty środek w sprzęcie sporo tańszym. Zdecydowałem, że nie ma sensu tyle dopłacać jak porównanie nie wyszło jednoznacznie na korzyść Destiny...

2. CD Destiny 2: faktycznie Creek dopracował nowy model, poszedł trochę w kierunku brzmienia z Evo2 (żywsze, trochę rozświetlone). Jest lepszy napęd CD (Destiny, miał napęd z DVD) i czyta teraz wszystkie płytki, z czym poprzedni Destiny miał problem (spory "-"). Poprawiła się moim zdaniem przestrzeń, słychać więcej szczegółów w wysokich tonach i mimo rozświetlenia (więcej wysokich tonów) nie ma męczącej analityczności, a jest żywy, bardziej energetyczny dźwięk, czego trochę brakowało Destiny (porównując nawet do Evo2). Podsumowując większa przyjemność słuchania różnych gatunków muzyki vs. Destiny i "rozwinięcie" dobrego kierunku, który Creek zrobił w niższym modelu Evo2. Nawet z poprzednim wzmacniaczem Destiny, nowy CD brzmi moim zdaniem zdecydowanie lepiej (nie słuchałem z nowym wzmacniaczem Destiny 2, więc nie wiem jaki rezultat dałby taki zestaw, ale prasa ocenia bardzo dobrze...).

 

Moje spostrzeżenia są oczywiście subiektywne, gdyż nie mam iealnego pomieszczenia do odsłuchu, więc na końcową ocenę wpływają moje lokalne warunki mieszkaniowe...

Wybierając między CD Destiny a CD Destiny2 wybieram ten drugi, a dla chcących wydać dużo mniej a mieć dźwięk prawie taki jak z CD Destiny2 gorąco polecam CD Evolution2.

 

Pozdrawiam i życzę przyjemnych odsłuchów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam !! I ja również stałem się posiadaczem Creeka Evo 2 . Testowałem różne wzmacniacze i ten mi się wydał najlepszy pomimo że był o 300 zł droższy . Nigdy wcześniej nie słyszałem o takiej marce więc podszedłem do niego sceptycznie eee tam jakiś Creek no ale mi w salonie zaproponowali odsłuch . Uszy stanęły mi dęba ! a pozostałe wzmacniacze schowały się w kąt OO . Jest to bardzo muzykalny wzmacniacz a z moim zestawem kolumn zagrał jeszcze lepiej !! pomimo że nie jest jeszcze wygrzany :) słuchanie muzyki z tego wzmacniacza to sama przyjemność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich miłośników Creeka. Zapisuję się do Was ze skromną integrą Creek Destiny 2.

 

 

witamy! w Klubie

Rozumiem, że "skromna integra" to przez skromność kolegi.

Niech mi kolega uwierzy, że Destiny, bardzo poważnie ociera się o High End. Pozostaje dobrze dobrać mu partnerów i zadbać o zasilanie a pokaże co potrafi.

Ps.dla mnie jest to wzmacniacz o wymarzonym dźwięku, przy którym zacząłem, słuchać muzyki.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiedyś na Heathrow HIGH-end show, słychałem najdroższych klocków na świecie, ale dla mnie dźwiękiem wystawy był zestaw Destiny + Eposy+ Gramniak Wyndsor. Tak muzykalnego zestawu nie słyszałem nigdy wcześniej. Dlam mnie pytanie, czt to jest high-end jest retoryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam Creekowców, mam pytanie czy interkonekty KIMBER SILVER STREAK będą dobrym wyborem do Creek Destiny 2? Pozdrawiam wszystkich

Witam

czy będzie dobry do tego wzmacniacza? trzeba posłuchać

na forum są opinie o tym kabelku.

Mars

 

*

 

* Wyślij prywatną wiadomość

 

* Grupa Użytkownicy

* Postów 881

* Rejestracja 10.08.2003

 

Napisano 08.01.2007 - 01:55

Mialem wszystkie wymienione kable Kimbera i moze kilka słów okaże się przydatne.

Kimber PBJ - odsyłam do mojej opini. W skrócie z wtykami WBT za 999 zł kabel jest niekonkurencyjny cenowo. Ma jednak zapowiedz wszsykich pozytywnych cech kabli Kimbera takich jak szybkość, trojwymiarowosc i spręzystosc dzwieku. Ma tez wady opisane w opini.

 

Kimber Hero - Ten kabelek ma wielu zwolennikow, na mnie jednak zrobił najmniejsze wrazenie. W porownaniu do PBJ jest wolniejszy i mniej szczególowy. Zaryzykuje stweirdzenie ze jest on najmniej Kimberowy ze wszystkich Kimberów. Mnie sie nie podobał poniewaz wprowadzał bałagan i zabierał to co obiecywał PBJ. Byc moze zaryzykowałbym jego uzycie w zbyt jasnym i ofensywnym systemie.

 

Kimber Silver Streak - Pierwszy ze srebrnych kabli Kimbera. Ma to co PBJ, ale jest lepiej zrownowazony i duzo czystszy. Ma spręzysty, choc przez wielu odbieraany jako nieco cienki bas. Jest moim zdaniem pierwszysm powaznym kablem Kimbera w ofercie. Niesamowita zywość i trójwymiarowość dzwieku.

 

Kimber KCAG - kabel legenda, takze srebrny, choc z lepszego srebra. Ma te same aspekty brzmienia Silvera które tak mi sie podobaja doprowadzone jeszcze o krok dalej. Bardzo dobry kabel, choc wiele osob zwraca uwage na jego rzeskosc w jasnych systemch, czego ja jednak nie stweirdzilem pomimo posiadania Zollera na focalu i YBA. Bez 2 zdan fajny kabel.

 

Powyze tych kabli znajduje sie seria Select składajaca sie z 3 kabli: 1011, 1021 i 1030. To juz zdecydowanie wyzsza połka cenowa, ale i jakościowa.

 

KS 1011 - to kabel miedziany bardzo czysty, ale dla mnie za spokojny. Jesli mialbym go do czegos porownac, to napisałbym ze gra tak jak Hero tylko ze duzo lepiej.

 

KS 1021 (ja mam KS 1020, ktory rozni sie tym ze na 3 zyły 1 jest ze słynnego srebra kimbera "Black Pearl", w 1021 sa 2 takie zyły, a reszta jest z bardzo czystej miedzi) Jest to wiec kabelek hybrydowy. Poniewaz jestem jego posiadczem znam go doskonale. Jest to najlepszy kabel jaki znam. Jest bardzo, bardzo czysty, niezywkle dynamiczny, instrumenty zaczynaja grac jakby zwawiej. Ma wszystkie pozytywne cechy tanszych Kimbera, znacznie jeszcze rozszerzone, a nie ma ich wad.

Niestety kabel nietani i trudno osiagalny, a takze słabo :) medialny z powodu debilnego zatargu dystrybutora Maxaudio z PANAMI Redaktorami, w związku z czym jest poprostu nieobecny w polskich pozal sie Boże pisemkach audiio. Znam geneze konfliktu i nie stajac po zadnej ze stron mowie: to skrajnie nieuczciwe wobec czytelnika pozbawiac go swiadomie informacji o dobrym produkcie. Tyle dygresji.

Kabel w wersji 0,5 m kosztuje okolo 2500 zł i jest sprzedawany z walizką :) (na zdjeciu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Audio_Newby

(Konto usunięte)

Witam !

 

Wpisuje się do klubu jako posiadacz Amp EVO i CD EVO. Spięte Qed XT Signature. Grają pięknie..... W przyszłości planuje zmianę Ampa na Destiny. Co do CD to nie jestem przekonany czy EVO 2 jest wyraźnie lepsze od EVO jedynki.

 

P.S. Zaczynałem od CA :) A teraz już wiem, że Creek to jest mój dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Wpisuje się do klubu jako posiadacz Amp EVO i CD EVO. Spięte Qed XT Signature. Grają pięknie..... W przyszłości planuje zmianę Ampa na Destiny. Co do CD to nie jestem przekonany czy EVO 2 jest wyraźnie lepsze od EVO jedynki.

 

P.S. Zaczynałem od CA :) A teraz już wiem, że Creek to jest mój dźwięk.

 

 

witamy! w Klubie

 

 

pozdrawiam Grzegorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Rzadko bywam na forum, ale bywam. Cieszę się, że jest wciąż więcej posiadaczy Creeka Evo. Może coś mi pomogą w kwestii doboru kolumn. Co byście mi zaproponowali za podstawki oprócz Eposów M12.2? Obecnie gram na Triangle'ach Commete i jest zdecydowanie za dużo basu. Wolałbym jakieś kolumny, które by skróciły i zróżnicowało bas. Myślałem o Harpiach Amstaff Pico. Za miesiąc chyba je wypożyczę. A jak by Waszym zdaniem zagrały Dynaudio DM 2/7 lub 2/8. Pokój mam raczej mały, ale słucham muzyki cicho.

I jeszcze pytanie o kabelki. Uważacie, że do Creeka lepiej podpiąć ciepłe, czy raczej analityczne druty? Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Mam nadzieje że mogę uważać sie za klubowicza :) od niedawna posiadam swietny odtwarzacz EVOLUTION 2. Praktycznie wszystkiie aspekty dźwieku zyskały na jakości po przesiadce z CA 540c v2. Polecam wszystkim Creeka i sam osobiście mam zamiar kupić najnowszego 5350. Apropo tego wzmacniacza ma ktoś doswiaczenie jak zgrywa się z Dynaudio? Obecnie posiadam audience 62.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

limbaden!

Poczytaj sobie o tym na forum klubu Dynaudio. Może Ci coś to pomoże.

Ja już zdecydowałem się wypróbować Dynaudio z serii Dm ze wzmacniaczem Evo2. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że ten mariaż się uda, bo coś mnie ciągnie do tej marki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.