Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  199 członków

Creek Klub
IGNORED

KLUB POSIADACZY CREEKA


nick102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No jak ? To Audio Physic przeciez! Bajka ! Chociaz Denon mocno róznicuje płyty. Te słabo nagrane graja przeciętnie,ale juz materiał dobry powala dzwiekiem kazdego gościa !!

 

Chcę teraz kupic Creeka evo 2 plus monitor audio GX 50 do sypialni, ale nie mam pojęcia czy to bedzie w miarę dobre połączenie ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GS wyglądają czadowo, AP normalnie, nijako...

 

Witam kolegę !

Ja swoje AP zakupiłem w Koris w Poznaniu i dostałem spory upust.

Może parę groszy kolega zaoszczędzi (warto spróbować).

pozdrawiam Grzegorz

ps. a swoją drogą, cokolwiek kolega wybierze to będzie wielki krok na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość Audio_Newby

(Konto usunięte)

Wybrałem AP Yara II Superior i nie wiem co się stało, chyba sie wygrzały i zaczęły grac ostro górą, sybilanty dają po uszach? Co o tym myślicie? Może faktycznie MA GS20 byłyby lepszą alternatywa dla evo2?

 

Creek evo 2 i seria evo ma wyostrzone skraje pasma. Świetny bas i ostrą górę. Creek przynajmniej evo nie komponuje się z AP (może poza yara II classic). Evo to brytyjska szkoła grania do której dobiera się kolumny grające średnicą... z wycofanym dołem i górą. Ap są przejrzyste mają wyrównane pasmo więc góra jest za ostra... Aha z doświadczenia wiem, że creek evo nie ma wcale takiej dobrej stereofonii dlatego podłączając AP mogłeś się czuć oczarowany i słusznie. Creek gra trochę płasko ma za to inne zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creek evo 2 i seria evo ma wyostrzone skraje pasma. Świetny bas i ostrą górę. Creek przynajmniej evo nie komponuje się z AP (może poza yara II classic). Evo to brytyjska szkoła grania do której dobiera się kolumny grające średnicą... z wycofanym dołem i górą. Ap są przejrzyste mają wyrównane pasmo więc góra jest za ostra... Aha z doświadczenia wiem, że creek evo nie ma wcale takiej dobrej stereofonii dlatego podłączając AP mogłeś się czuć oczarowany i słusznie. Creek gra trochę płasko ma za to inne zalety.

 

To może GS20 byłyby lepszą alternatywą? Nie słuchałem ich zbyt długo, w pierwszym momencie urzekły mnie Yary, i do GS-ów nie podszedłem poważnie, wydały mi sie mniej przejrzyste, ale może to była ich zaleta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Audio_Newby

(Konto usunięte)

To może GS20 byłyby lepszą alternatywą? Nie słuchałem ich zbyt długo, w pierwszym momencie urzekły mnie Yary, i do GS-ów nie podszedłem poważnie, wydały mi sie mniej przejrzyste, ale może to była ich zaleta...

 

Jak miałem creeka evo nie polecano mi Monitor Audio wksazując, że może być za ostra sucha góra. Tak jak pisałem Creek się najlepiej komponuje z kolumnami grającymi średnicąz delikatną górą. Do Evo dobry jest np. Epos. Także ewentualnie pomyśl o kablach ucinających górę, panelach akustycznych tudzież zmianie elektroniki pod AP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomter!

Miałem nie zabierać głosu w dyskusji, bo nie mam wielkiego doświadczenia. Niemniej jednak Creeka Evo2 słuchałem z AP. Co prawda tylko w salonie i nie pamiętam który to był model, ale absolutnie nie słyszałem żadnego kłucia w uszy. Raczej był problem z basem. Temu brakowało kontroli i na niektórych płytach dudnił. No ale ogólnie przekaz był bardzo przyjemny. Trzeba jednak powiedzieć, że elektronika i kolumny były spięte VDH. A więc raczej chyba ocieplającymi kablami.

A co się zaś tyczy stereofoni Evo, to może nie jest spektakularna, ale całkiem dobra. Z AP nie gra To szeroką sceną, ale za to jest duża głębia. Słuchałem podczas tego samego odsłuchu z podstawkowymi Eposami i Było odwrotnie. Bardzo szeroko, ale znowu raczej płasko.

Myślę więc, że ta stereofonia to kwestia kolumn, a nie Creeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat czy kable słychać czy nie stoczono tu wiel bitew. Jedni je słyszą, drudzy nie. Są zestawy bardziej czułe na kable, a inne mniej. Ja w każdym razie pamiętam jak na początku mojej "audiofilskiej" drogi byłem z kumplem, zielonym wtedy jak ja, na odsłuchu kolumn. Pan zademonstrował wymianę tzw. blaszek po konserwie na drogie zworki. Kumpel do tej pory chwali się przy każdej możliwej okazji jak to usłyszał na własne uszy, że kawałek kabla gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Panowie zwracam się z prośbą do osób które słuchały nowego wzmacniacza evo 5350 np. w zestawie z evo cd. Jaki charakter brzmienia prezentuje ten piecyk? Myślę o przesiadce z zestawu exposure 2010s na creeka..

I nie chcę zamienić siekierki.. ;) Moje kolumny to podłogowe dynaudio dm 3/7. Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Creek też dobrze gra z Tannoyami, Xavianami, AP, Harpiami no i Eposami.

 

Też bardzo dobrze z USHER np V 601.

 

Wczoraj testowałem i Creek Evolution 2 pokonał np. NAD, Cambridge Audio, Audiolab, Arcam, Xindak mt 3, Rotel (wzmacniacze przedział cenowy około 3000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam MA RS8 z Primare dwudziestka z lini A. Chcialbym sie przesiaść na Creek-a Evo2 ewentualnie evo5350. Chcialbym zachowac szczegoly jakie prezentuje obecne zestawienie, poprawic glebie basu bez zachwiania kontroli i ocieplic wokale. Czy owa przesiadka bedzie miala sens??

 

Primare---> Creek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zwracam się z prośbą do osób które słuchały nowego wzmacniacza evo 5350 np. w zestawie z evo cd. Jaki charakter brzmienia prezentuje ten piecyk? Myślę o przesiadce z zestawu exposure 2010s na creeka..

I nie chcę zamienić siekierki.. ;) Moje kolumny to podłogowe dynaudio dm 3/7. Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

O Exposure tylko czytałem. Ponoć ekspansywnie grający sprzęt. Creek Evo2 to dla mnie raczej sprzęt pgrający po tej łagodniejszej, przyjemniejszej stronie. Ja tymczasem gram na zestawie Creeka Evo z Dynaudio DM 2/7. Musisz sam zdecydować czego chcesz. Na pewno z Creeka evo2 nie będziesz miał wiele szczegółów. Przynajmniej w moim pojęciu. Ale za to dużo przyjemności. Z każdej płyty. Nawet z tych z Italo Disco z lat '80. A o Creeku z serii 5350 też nic nie wiem. Ponoć gra lekko. Ale Evo też niby tak gra, a ja tego nie zauważyłem. Chyba że z lekko grającymi kolumnami. Grałem z Trianglami i rzeczywiście to lżejsze granie. No ale to trochę tak, jakby ubrać się w różową koszulę z jaskrawoczerwonymi spodniami. Może ktoś tak lubi. Ja nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam MA RS8 z Primare dwudziestka z lini A. Chcialbym sie przesiaść na Creek-a Evo2 ewentualnie evo5350. Chcialbym zachowac szczegoly jakie prezentuje obecne zestawienie, poprawic glebie basu bez zachwiania kontroli i ocieplic wokale. Czy owa przesiadka bedzie miala sens??

 

Primare---> Creek

Witam

Ja przesiadłem się z primare i 21 na creek destiny. Dźwięk creeka to klasa wyżej w porównianiu do primare . Najlepiej posłuchać porównawczo- samemu.

Do klubowiczów jestem na etapie testowania bezpieczników Furutecha, jak się ogarnę skrobnę krótki test.

 

ps. spróbuj do primara zastosować bezpieczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tylko Usher S-520. Bardzo mi się podobały z Creekiem, ale wiem ile kosztują i pewnie można lepiej. Kupiłem inne, ale V601 wciąż chodzą mi po głowie. Myślę, że mogą się podobać z Creekiem. Tylko komu? Może tylko mnie.

 

Nie tylko tobie.

 

Ja posiadam Usher V 601 - teraz kupuję do nich CREEK EVO 2 (to połączenie sprawdza się).

 

Też bardzo dobrze z USHER np V 601.

 

Wczoraj testowałem i Creek Evolution 2 pokonał np. NAD, Cambridge Audio, Audiolab, Arcam, Xindak mt 3, Rotel (wzmacniacze przedział cenowy około 3000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.