Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  199 członków

Creek Klub
IGNORED

KLUB POSIADACZY CREEKA


nick102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie pierwszego oficjalnego miłośnika urządzeń grających marki Creek :)

Też nosiłem sie już od jakiegoś czasu z zamiarem założenia takiego wątku, ale jakoś brak mi było śmiałości...:)

Do tej pory miałem okazję gruntownie poznać kilka niepozornych ale niezmiernie urokliwych urządzeń tej marki. Pierwszym z nich była integra 4330R, później dołączył do niej CD43mkII, a po jakimś czasie jeszce końcówka mocy A43mkII. I tak przez dość długi czas cieszyłem nimi ucho i wbrew pozorom również oko:)

A teraz zamiast "wieży" gra mi pięknie integra 5350SE i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie coś innego miało ją zastąpić.

Pozdrawiam wszystkich byłych i aktualnych posiadaczy Creeków, mając nadzieję, że klub nie zgaśnie zbyt szybko:)

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ASMON dzięki. Już jest nas dwóch :)

W niedługim czasie planuję zakup wzmacniacza destiny - jestem ciekaw czy pokona moją lampę a jeśli tak to w jaki sposób, w jakim zakresie...hmm.

Póki co CD sprawuje się jak należy.Cd player classic brzmiał trochę sztucznie, szczególnie w rocku. Destiny dobrze to poprawił na szczęście. I każda muzyka sprawia przyjemność. też masz niezły sprzęt... pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich Creekowców Właśnie zakupiłem Creeka Evo i z niecierpliwością czekam na przesyłkę. Jesli zostanie w systemie, a mam nadzieje, ze tak, to i ja sie dopisuje. Czy ktos posiada firmowe zestawienie Creek + Epos? Ciekaw jestem jakie ma doświadczenia z tym dzwękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja przez pewien czas miałem w domu dwa wzmacniacze - Gryphon Callisto 2200 oraz Creek 4330.

W pokoju 20m2 na kolumnach JMLab Electra 905 nie było różnicy w brzmieniu !!!

Moim zdaniem 4330 to wyjątkowa konstrukcja przeznaczona do grania z łatwymi do napędzenia monitorami o wysokiej efektywności i przejrzystym brzmieniu.

Ze względu na wielki sentyment do 4330 zpisuję się do klubu :-)

A jak znajdę więcej czasu do podzielę się doświadczeniami z innymi Creekami ....

 

pozr.

Arkadix

post-304-100004713 1222509587_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem zainteresowałem się 5350SE. 5350SE różnił się brzmieniem od 4330 na każdych kolumnach. 5350SE to fantastyczna przejrzystość, szczegółowość, wyrazistość, szybki kontrolowany bas, ale też brzmienie trochę technicznie i kliniczne, w porównaniu do 4330 brakowału mu duszy ;-))

5350SE miał bardziej przejrzyste brzmienie od Callisto 2200 !!!

Z moimi kolumnami JMLab wzmacniacz 5350SE nie zgrywał się najlepiej. Było to kilka lat temu i wtedy 5350SE został odsprzedany a JMLaby pozostały.

 

pozdr.

Arkadix

post-304-100004678 1222531623_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuję się jako były właściciel Creeka 4330. Był to mój pierwszy audiofilski wzmacniacz. Sprzęt bez skazy o fantastycznej przestrzeni. Gdyby nie miłość do Dynaudio nadal pewnie grałbym na Creeku ;) Choć muszę się przyznać czasem dręczy mnie sumienie jak to by grało z JM Labami Electra 905, które wieki temu po lekturze gazetowych opisów chciałem sobie sprawić ;)

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja niestety sprzedałem niedawno swojego creeka evo ale eposy m12.2 zostały w systemie,bardzo dobrze zgrały się z naimem naitem 5i wer.2.Wcześniej eposy z creekem były podpięte głosnikowymi straight wire quartet w wersji bi-wire .Eposy po podłączeniu bi-wire dostają więcej powietrza oraz polepsza się stereofonia nie tylko na boki ale również w głąb.Bardzo cieplo wspominam sprzęt creeka to dobre integry .Pozdrawiam wszystkich użytkowników sprzetu creeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja wkleję zdjęcie moich starych "zielonek". Sory za telefoniczną jakość.

Kurde Arkadix - nie miałem pojęcia, że 5350SE był też w wersji czarnej!

Ja mam ten ze srebrną gębą- niby ładniejszy, ale... te czarne blachy i zielone napisy... to se ne wrati... :)

post-2252-100004017 1223369792_thumb.jpg

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Super!!! Już traciłem nadzieję przeglądając gąszcz tutejszych klubów, że nikt nie lubi aż tak bardzo Creek'a, żeby założyć jego klub. Jednak jest. Dopisuję się rękami i nogami. Mam Creek'a 5350 (nie SE) srebrnego 8-latka. Kupiłem go z drugiej ręki i choć nie jest do końca idealny pod kątem technicznym, to urzekł mnie brzmieniem. Tyle powietrza, co ten wzmak daje w pokoju, to aż nadto. I ta wyśmienita kontrola basu. A gra on z Arcam'em CD73 i kolumnami Definitive BP7006, na kablach VdH.

Jeśli ktoś z Was wie, czy, i ewentualnie, gdzie można do niego kupić przełącznik źródeł, ten z silniczkiem, firmy ALPS, to będę bardzo wdzięczny.

W przyszłości, jak będę zmieniać wzmacniacz, to Creek będzie moim głównym faworytem. Bo Creek'i są świetne!

Pozdrowienia dla fanów Creek'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich byłych i obecnych użytkowników Creek-ów.ja mogę zaliczyć się do tych pierwszych jako posiadacz Creeka 5350SE.potwierdzam wzmacniacz bardzo przejrzysty,ale nie do końca neutralny,w brzmieniu techniczny i suchy.pozbyłem się go bo nie zgrywał się z moim systemem,a jeśli chodzi o kable to przerzuciłem tego trochę i też nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Creekologów,

 

Mam wzmacniacz Evo - mój pierwszy poważny zakup, Paradigmy Titany grają z tym super, ale pewnie może być lepiej bo źródłem jest dvd pioneer dv300.

 

Szukam rady co kupić (CD player) w budżecie a. do 1tys, b. do 2 tys - żeby poczuć różnicę do tego co mam z dvd (które gra poprawnie).

 

Naprawdę nie musi być Creek - bo budżet.

Ważne żeby był sporo lepszy od dvd i czytał piraty.

 

pozdr

 

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>peronik, 21 Mar 2009, 21:08

>...

>Szukam rady co kupić (CD player) w budżecie a. do 1tys, b. do 2 tys - żeby poczuć różnicę do tego >

>Naprawdę nie musi być Creek - bo budżet.

>Ważne żeby był sporo lepszy od dvd i czytał piraty.

>pozdr

>adam

 

Najlepiej nie kombinuj i nie wytaniaj - Do wzmacniacza EVO tylko CD EVO, kosztuje nieco ponad 2tyś, przekonasz się, że zagra to razem niesamowicie. Tak naprawdę odtwarzacz EVO jest znacznie lepszy od wzmacniacza, i bez problemu daje radę z dwukrotnie droższymi wzmacniaczami!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

gwarant 1957: świetnie to wygląda Destiny i 37-ka, wow! Marzy mi się taki sam zestaw i też myślę o AP tylko Spark V.

Mi się niestety nie udało połączyć Arcama z Creekiem, ale myślę tu o niższych modelach: Arcam CD73T i Creek5350. Nie grało to dobrze i pożegnałem się 73-ką na rzecz Creeka CD Classic. Teraz to sie słucha jak po wizycie na czyszczenie uszu - boska przestrzeń i muzykalność, muszę tylko kablem je trochę ocieplić, ale też kocham Creeki. Są super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam kolegow i oficjalnie wpisuje sie do klubu jako potencjalny posiadacz integry Destiny. MIalem ja juz na odsluchu, a nowiutki egzemplarz jedzie do mnie i bede go mial we wtorek. Mam z wzwiazku z tym do Was pytanie: na jaka wartosc ustawiacie podbicie preampu w trybie Active? Stnadrdowo jest to 3db, ale w Audio pisza, ze optymalnie jest na 9db. A jakie sa Wasze doswiadczenia w tym zakresie? Pozdrawiam klubowiczow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jako ex-użytkownik integry 5350SE.

Do posiadaczy wzmacniacza DESTINY:napiszcie coś więcej o tej maszynie...mało na forum o tym wzmacniaczu,z drugiej ręki praktycznie nieosiągalny...

Brałem kiedyś udział w odsłuchu w salonie audio Destiny vs. Naim 5i vs. dzielony Audiolab(pre+2Xmono) i jedynie Audiolab dotrzymywał kroku Creek'owi i to tylko w kreowaniu przestrzeni,reszta aspektów brzmieniowych w moim odczuciu to już była znaczna przewaga Destiny nad pozostałą dwójką.Wtedy o mały włos nie stałem się właścicielem tego wzmacniacza,negocjowałem ze sprzedawcą cenę...i każdy tak "przeciągał linę" na swoją stronę,że nie doszliśmy do porozumienia w kwestii ostatnich 200zł.

Jeżeli jest ktoś z integrą Destiny z okolic Sosnowca to może udałoby się zorganizować małe porównanie z moją hybrydą UR.Mogłoby być interesująco...

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Bilety | BAJM 45 TOUR

    O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Dawid Podsiadło

    O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

    O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Open'er Festival 2024

    O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Orange Warsaw Festival 2024

    O wydarzeniu Nicki Minaj pierwszą headlinerką tegorocznej edycji! W dniach 7-8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec wystąpią: Troye Sivan, Skepta, Jungle, Jessie Ware, Ken Carson, Omar Apollo, Yungblud, Kenya Grace, Libianca, Tommy Cash, PRO8L3M, MROZU, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka, Dawid Tyszkowski oraz nita. Orange Warsaw Festival to od kilkunastu lat najważniejsze wydarzenie muzyczne i kulturalne Warszawy oraz idealne rozpoczęcie festiwalowego lata. Każda edycja jest świętem

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.