Skocz do zawartości
IGNORED

Squeezebox - wymiana doświadczeń itp.


marc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyłączyłem i usunąłem SSOTS 3.18.

Przeinstalowałem system QNAPa TS-109 oczywiście ten sam co poprzednio ,najnowszy soft - TS-109_3.1.0_Build0708.img

Restart.

Pobrałem przez QNAPA - QPKG najnowszą paczkę SSOTS_4.8_arm-x09.zip

Wgrałem ją wstała ,restarty itd

I nie widzę strony SSOT w przeglądarce ??? ;-)

 

Zwróciłem uwagę, ze są różnice w logach na QNAPie podam dwa ,pierwszy stara wersja która wstaje i jest widoczna bez problemu :

SSOTS 3.18 has been installed in/share/HDA_DATA/SSOTS

i druga nowa której nie widzę :

SSOTS 4.8 has been stalled in/share/HDA_DATA/.qpkg/SSOTS

 

Co mam zrobić ,aby zobaczyć SSOTS 4.8 w przeglądarce ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę nie ma mądrych na forum :-)

 

Wczoraj sformatowałem dysk i od nowa -instalacja itd. coś nowszego od 3.18 nie udaje się - nie wstaje link w przeglądarce ;-(

Wróciłem do SSOTS 3.18 i Version: 7.3.2 - 24695 @ Mon Jan 19 18:36:25 PST 2009 tutaj wszystko hula.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tego przepisu próbowałeś?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>gutekbull

 

Ja wrzuciłem ostatnie wersje SSOTS 4.8 i Squeezebox 7.5 (bez zmiany firmware'u w QNAP, TS-119) i wszystko chodzi.

Mogę się podpiąć zdalnie wieczorem i zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardini=>

Trzeba było od razu tak pisać ;-) Ja mam innego QNAPa TS-109 !!!

Ja tu wczoraj format dysku itd. teraz wgrywam cały dzień te ok.600Gb muzy !

Format nic nie dał ! ;-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gutekbull ;)

 

wiem, że masz 109, ale procedura jest taka sama jak w przypadku 119:

 

Oprócz firmware'u nie ma różnicy w SSOTS i SquServer.

 

Mogę się podłączyć przez 'TV' i zobaczymy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardini+>

Już dwóch niedowiarków podłączało się do mnie I NIC NIE WSKÓRALI , spójrz wcześniejsze wpisy,

ja QNAPem się bawię nie od dziś , oprogramowanie bawiłem się wiele razy,

ale stanęło na SSOTS 3.18.

Coś nie gra nawet dyski zmieniłem !! Najnowszy soft mam od samego początku jak się tylko ukazał.

Tu jest więcej na temat problemu;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutelbull

 

Niestety ale Twój Qnap jest "sprawny inaczej"

Jeśli go nie wymienisz to będziesz się z nim stale męczył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull,

 

Szczerze mówiąc, to nie wiem, co cię skłania do walki z tą maszyną. Droga, niewydajna, nie chce się upgrejdować.. nie lepiej zamienić to to na na byle PC, zaistalować sobie np vortexa (albo dowolnego innego linuxa) i po kłopotach i walkach. PC na atomie w ładne obudowie to wydatek 7 stówek, a ile czasu zaoszczędzisz.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam 2 squeezeboxy: classica i receiver. Z classiciem 0 problemów.

Z receiverem, który podpięty jest na stale do sieci ethernet po kablu problemu mam wtedy gdy go odłączam od zasilania - czasem zabieram go na jakieś zloty słuchawkowe i inne podobne.

Problem w tym że jak go odłączę od zasilania to nie zawsze zaskoczy od razu przy ponownym włączeniu.

Zawsze pomagało mi wtedy kilkukrotne włączenie i wyłączenie z kontaktu (magiczne praktyki :-) )

Tym razem padł już chyba na dobre. Jak podpinam zasilane to na moment lekko błyśnie dioda z przodu (zielono), błyśnie toslink i koniec... dioda się nie pali, toslink pali się lekkim światełkiem. Na gnieździe sieciowym też nie mrugnie żadna dioda choć po podpięciu z PC po skrosowanym kablu pecet pokazuje że niby zestawił łącze.

Kurde został mi chyba serwis.

Miał ktoś podobne problemy z receiverem i zasilaniem?

No normalnie po podpięciu ponownie zasilanie pomrugał na czerwono i wszystko potem działało a teraz dupa blada :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz trzy kolumny:

 

1. Format pliku na serwerze

2. Format strumienia danych dla odtwarzacza (Receiver, Classic, Touch, Boom)

3. Sposób konwersji pliku na strumień danych

 

Lista przetwarzana jest od góry do dołu.

 

Np. Dla FLAC'a domyślnie są takie opcje:

 

FLAC -> FLAC -> Native

FLAC -> MP3 -> flac/lame

FLAC -> PCM -> flac

 

Czyli patrząc od góry mamy plik FLAC, który jest przesyłany do odtwarzacza w postaci strumienia FLAC bez żadnej konwersji po stronie serwera (Native). Lista dalej nie jest przetwarzana.

 

Wersja "audiofilska":

 

FLAC -> FLAC -> Disabled

FLAC -> MP3 -> Disabled

FLAC -> PCM -> flac

 

Tu plik FLAC nie jest wysyłany w postaci FLAC, ani w postaci MP3 - tylko na serwerze jest dekodowany do postaci PCM i tak wysyłany do odtwarzacza. Odtwarzacz nic nie musi z tym robić bo ma od razu wersję PCM. Całą brudna robotę robi serwer. Jeżeli serwerem jest starszej generacji NAS (np. Qnap 109) to może nie wyrabiać z konwersją FLAC->PCM gdy masz na nim jeszcze jakieś działające aplikacje. Nowsze NAS'y (np. Qnap 119) powinny działać OK.

 

Wersja błędna:

 

FLAC -> FLAC -> Disabled

FLAC -> MP3 -> flac/lame

FLAC -> PCM -> flac

 

W tej wersji plik FLAC jest na serwerze zamieniany na MP3 (strata jakości) i wysyłany do odtwarzacza. Kaszana.

 

W przypadku plików MP3 nie ma opcji - jest tylko Disable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Próbował ktoś może łączyć się z netem ze SQ za pośrednictwem kompa z BLUECONNECTEM ? Mam SQ T połączony z laptopem na Viście, niestety połączenie jest tylko lokalne i w związku z tym SQ nie mam dostępu do radia (nie wspomnę o ściąganiu muzyki).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Karoluch, 10 Maj 2010, 01:29

....

>Wersja "audiofilska":

>

>FLAC -> FLAC -> Disabled

>FLAC -> MP3 -> Disabled

>FLAC -> PCM -> flac

>

 

 

Pobawiłem się trochę różnymi ustawieniami dekodowania (włącznie z wtyczką InguzEQ z wyłączoną korekcją i filtrami) i nie znajduje uzasadnienia do dekodowania flaców na serwerze. Inna sprawa, że procesor w kompie się nudzi i te 2% dodatkowego obciążenia przy dekodowaniu software'owym nie robi żadnej różnicy.

Tyle tylko, że przy takim ustawieniu SB nie da się odtworzyć flaca 24-bitowego!

 

pozdrawiam

 

m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem squeezeserwer na Atomie 330 na małej płycie ITX, na linuxie ubuntu, obudowa FEEL202.

Dużo zalet:

- bardzo szybki jak na potrzeby SB, błyskawiczna reakcja na komendy z iPenga (dużo lepiej niż z Qnapa)

wystarczająco szybki nawet jako podstawowy komp (dual core 1.5GHz) multimedia, internet, biuro

- bez żadnego wiatraka, tyle co szum twardziela.

- włazi duży twardziel i napęd optyczny, ja w miejsce napędu optycznego zainstalowałem oddzielny 2.5" dysk twardy z systemem.

- mała obudowa, format grubszego laptopa

 

U mnie stoi bez żadnych peryferii typu myszka monitor, odpala i zamyka się system pojedynczym naciśnięciem klawisza, wraz z zainstalowaną linuksową Sambą służy mi też jako dysk sieciowy

Konfiguracja kosztowała mnie około 1000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-14814-100003822 1274223992_thumb.jpg

post-14814-100003823 1274223992_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właściwe rozwiązanie ;) ,SAMBA i mała dystrybucja.Swego czasu miałem na VIA EPIA E800 ,256MB RAM, SLAX na pendrive 0,5 GB , dysk 3,5", mały zasilacz 90W iśmigało aż miło a do tego zajmowało mało miejsca było w obudowie od routera ;) no i cichy zero wentylatorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

Zrobiłem sobie mały, cichy i energooszczędny serwerek, na którym uruchomiłem Squeezebox Center. Płyta na procesorze Intel Atom, dyski Sata 3,5" (takie miałem), system (darmowy FreeNAS) uruchamia się z pendrive. Zrobiłem też bardzo dokładną dokumentację krok po kroku ze zrzutami ekranu i zdjęciami. Chętnych zapraszam do rzucenia okiem na bloga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Komentarze (tutaj lub na blogu) mile widziane! Blog będę uzupełniał w wolnej chwili o dalsze boje ze Squeezeboxem, np. dodawanie wtyczek itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alayer jaki masz sprzęt audio? Warto przechodzić z kompa na SB czy lepiej zainwestować w DAC'a do kompa i dalej funkcjonalnie słuchać muzyki poprzez foobara?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kvist: mam w sieci LAN wpięty (po kablu sieciowym, nie wi-fi bo zrywa) Squeezebox Receiver, który jest podpięty do wzmacniacza audio z jakiejś wieży Sony kupionej 15 lat temu, nic nadzwyczajnego. Pewnie nikt z piszących na tym forum nie ma takich kolumn czy wzmacniacza; nie ma to nic wspólnego ze sprzętem dla audiofili, raczej coś bliżej półek z AGD w marketach :) Uważam, że Receiver + serwer z uruchomionym Squeezebox Server to zupełnie inna jakość - może nie dźwięku, bo niby czemu (źródło sygnału i dla Foobara i dla Sq.Serv. jest to samo - pliki .flac czy .mp3), ale jakość obsługi jest nieporównywalna. Nie musisz mieć włączonego laptopa, obsługujesz to np. pilotem Logitecha czy komórką (najlepiej Ipod Touch), "samo z siebie" ściąga okładki płyt - taki bajer, ale ładnie wygląda i na pewno nie ma wpływu na jakość dźwięku, no i przede wszystkim może też służyć do wielu innych celów - np. udostępnisz znajomym muzykę po ftp, ma klienta .torrent, może robić za printserver, serwer www czy cokolwiek sobie wymyślisz. No i zżera znikome ilości prądu w porównaniu z PC. Nie wymaga antywirusa :) Niby to samo zrobisz na notebooku, ale jak go weźmiesz z sobą do pracy/szkoły to w domu już nikt nie posłucha... Za kompletowanie lepszego sprzętu audio wezmę się w przyszłym roku - zmienię miejsce zamieszkania i będę miał więcej przestrzeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miał może ktoś z szanownych forumowiczów okazję porównać Classica z kartami dźwiękowymi typu: Xonar Essence lub Audiotrak Prodigy? Które urządzenie powinno zagrać lepiej?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wątek się wyczerpał :-)

A właściwie nastąpiła emigracja do wątku o SB Touch, jako że ten sprzęt jest teraz na topie na salonach tego systemu.

 

Ale jak pisać to pisać.

 

Ja wolę stary SB Classic po pierwsze dlatego że jest sprawdzony, soft stabilny i przewidywalny, nie robi niespodzianek w transporcie bitów, przez DACa gra mi ładnie, plików w gęstych formatach muzyki której słucham nie mam i dużo wody upłynie zanim takie zaczną dominować na rynku. Wyświetlacz czytelny z daleka, dyskretny serwer na bezwentylatorowym ITX.

 

SB Classic gurom!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coś za bardzo chimeryczny ten S.T ?

Chciałem go kupić ze względu na gęstsze formaty .......

Co on czyta ........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jestem już posiadaczem SBT - pyszna zabawa, ale. Szkoda że uruchomienie wewnętrznego serwera równa się brakiem możliwości sterowania przez przeglądarkę na komputerze. Musiałem postawić serwer na jakimś PC. Jaki system jest lepszy dla tego serwera. XP czy W7. Linux nie wchodzi w rachubę. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam 3 pytania do forumowych specjalistów odnośnie QNAP – TS-119 i Squeezebox duet

 

1-Czy w przypadku zmiany firmware squeezecenter / aktualizacji SSOTS muszę formatować dysk twardy w qnap?

 

2-Czy zewnętrzny dysk twardy, musi być sformatowany do ext 2 lub ext 3 po podłączeniu do Qnap, czy też może być już przed podłaczeniem w formacie NTFS i zapełniony danymi?

 

3-W jaki sposób dodać do źródeł muzyki w squeezecenter, pliki muzyczne znajdujące się na zewnętrznym dysku twardym podłączonym do qnap za pomocą złącza USB? – Chodzi mi o sytuację w której skanowałbym w poszukiwaniu nowej muzyki folder Qmultimedia (tam mam zgromadzoną muzykę na wewnętrznym dysku twardym Qnapa) oraz folder dyskusb, a nie mam możliwości w squeezecenter dodania dwóch folderów – jest tylko jedno okienko na wskazanie źródła do skanowania.

Zależy mi na sytuacji w której wchodząc np. przez pilota z Dueta (controllera) w music folders widoczne byłyby tylko foldery z muzyką z tych dwóch źródeł.

 

 

Przy okazji proszę o info o stabilnych wersjach firmware (i co ważne w pełni kompatybilnych) zarówno SSOTS i squeezecenter server. Jakie polecacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A po co formatować ?

2. Nie musi. Różnica na zewn.dysku EXT/NTFS polega na wydajności - NTFS mniejsza wydajność.

3. SqueezeboxServer umożliwia dodanie jednej lokalizacji, np: Qmultimedia. Być może add-ins Erlanda Isakssona takie coś umożliwiają:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Myślę nad zakupem samego receivera. Z racji tego, że laptopa mam ciągle pod ręką, a jak nie komputer to iPhone'a dedykowany pilot wydaje się być mi kompletnie zbyteczny. W związku z tym mam dwa pytania dotyczące receivera:

 

1. Jak z wyjściem S/PDIF receivera? Czy jest porównywalne z wyjściem chwalonego Classica(jitter, itp)?

2. Czy idzie go skonfigurować bez pilota? Widziałem, że temat był poruszany w wątku, ale nie zauważyłem jednoznacznej odpowiedzi. Normalnie na chłopski rozum bym go podłączył kablem do routera z włączonym DHCP i po przydzielonym IP wbił się do konfiguracji(przez przeglądarkę?) i ustawił połączenie z siecią Wi-Fi. Potem bym mu nadał w ustawieniach statyczne IP i połączył kablem z serwerem(z pominięciem routera). Natomiast Wi-Fi by służyło do samego sterowania. Serwer w dalszym ciągu byłby połączony z siecią poprzez Wi-Fi. Czy dobrze myślę? Czy jest panowie, ze slimdevices/Logitech wymyślili to inaczej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.