Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  399 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

PYTANIE do Accu i elektroszpeców:::Czy CD [n.p.67] potrzebuje kompletnego zasilania[faza , 0 , uziem.] , bo mam w pre. małe gniazda[uS] i połączyłem to ,,króciakiem"---wtyczka IEC w CD i mała[uS] do pre...I wszystko o.k....Czy ktoś zna jakieś zagrożenia [wiele cedeków nie ma uziem---ale też nie ma DAC-ów] ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

PYTANIE do Accu i elektroszpeców:::Czy CD [n.p.67] potrzebuje kompletnego zasilania[faza , 0 , uziem.] , bo mam w pre. małe gniazda[uS] i połączyłem to ,,króciakiem"---wtyczka IEC w CD i mała[uS] do pre...I wszystko o.k....Czy ktoś zna jakieś zagrożenia [wiele cedeków nie ma uziem---ale też nie ma DAC-ów] ??????

Wycofuję to głupie pytanie.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czesc

Zapisuje sie z e-202 i mam pytanie co do podswietlenia ,jeden z zegarow swieci minimalnie slabiej , da sie to jakos wyeliminowac ,czy i jakie trzeba tam wymienic zarowki ? widzialem ze sa tez niebieskie ktore by lepiej pasowaly do radia t-101

Ma ktos namiar gdzie takie dostac ? Chcialem jeszcze zapytac jak z takim starym sprzetem mam sie obchodzic ,na co trzeba zwracac uwage , wzmacniacz jest w idealnym stanie ,wrecz nowy , zakochalem sie w nim ,tylko mam jakis taki dyskomfort ze jest stary i zbyt dlugie lub glosne sluchanie skonczy sie zle . Dzieki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Czesc

Zapisuje sie z e-202 i mam pytanie co do podswietlenia ,jeden z zegarow swieci minimalnie slabiej , da sie to jakos wyeliminowac ,czy i jakie trzeba tam wymienic zarowki ? widzialem ze sa tez niebieskie ktore by lepiej pasowaly do radia t-101

Ma ktos namiar gdzie takie dostac ? Chcialem jeszcze zapytac jak z takim starym sprzetem mam sie obchodzic ,na co trzeba zwracac uwage , wzmacniacz jest w idealnym stanie ,wrecz nowy , zakochalem sie w nim ,tylko mam jakis taki dyskomfort ze jest stary i zbyt dlugie lub glosne sluchanie skonczy sie zle . Dzieki .

Jeśli kondensatory nie wyglądają podejrzanie [ zapocenia i.t,p] i nie był katowany , to ma grać----wcale nie jest taki stary , no i to nie jest jakaś tam firma ,,krzak".....Niech się jeszcze ktoś wypowie.....POZDR.!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Jeśli kondensatory nie wyglądają podejrzanie [ zapocenia i.t,p] i nie był katowany , to ma grać----wcale nie jest taki stary , no i to nie jest jakaś tam firma ,,krzak".....Niech się jeszcze ktoś wypowie.....POZDR.!!!

p.s.--trochę przegiąłem z tym ,,nie taki stary" [pierwszy seryjny wzmak.] , ale bardzo solidnie złorzony ----jeśli jest w dobrej kondycji , to CUDO !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za sprawdzenie. U mnie w DP410 kabel opada troche.

We wszystkich moich urzadzeniach Accu - 2 koncowkach, pre i cd kabel nie wypada, nie rusza sie nawet na milimetr. Albo masz wyrobione gniazdo albo to wina jakichs audiosyfilityckich przewodow zasilajacych, ktore nie trzymaja standardow rozmiarowych - co tez mozna przemierzyc i sie przekonac. Ale ja gram na komputerówkach, a to jak wiadomo wstyd.

Zjawisko wysuwu kabla jest groźne (możliwe iskrzenie) i należy je wyeliminować!

 

Jeśli kondensatory nie wyglądają podejrzanie [ zapocenia i.t,p] i nie był katowany , to ma grać----wcale nie jest taki stary , no i to nie jest jakaś tam firma ,,krzak".....Niech się jeszcze ktoś wypowie.....POZDR.!!!

 

Wzmakom raczej służy długie słuchanie, bo elektrolity nieużywane się szybciej starzeją. Co do "żarówek", to musisz poszukać diody - jakiej konkretnie to albo otworzysz i sobie sprawdzisz, albo poszukaj service manuala i tam znajdź. Gdzieś chyba w tym wątku (a jak nie w tym, to na forum ogólnym) ktoś już robił taką wymianę w innym wzmaku Accu, więc przeszukaj.

Edytowane przez p0is0n

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegary w e-202 podswietlaja 2 zarowki osiowe 8v 0,3A , znalazlem na allegro 8v 0,25A i sprzedawca zamiescil takie zdanie.

Przeznaczone do stosowania podświetlania wskaźników w sprzęcie

(wzmacniacz, amplituner, tuner) produkcji zachodniej,

np. w japońskich amplitunerach Pioneer, Marantz

 

Parametry techniczne:

długość: 31mm

średnica: 6,3mm

napięcie: 8V

prąd: 250mA (0.25A)

Można stosować zamiennie za żarówkę 8V 300mA (0,3A)

 

Czy moge spokojnie wkladac i czy bedzie jasniej swiecic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Zapisuje się do klubu z moim nowym nabytkiem Accuphase E406V. To co Accu robi z moimi Thielami 3.7 jest niewiarygodne:) mam wrażenie że muzyki zaczynam słuchać od początku:) Pan czarodziej:)

To ten z Allegro ???---CZEŚĆ !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegary w e-202 podswietlaja 2 zarowki osiowe 8v 0,3A , znalazlem na allegro 8v 0,25A i sprzedawca zamiescil takie zdanie.

Przeznaczone do stosowania podświetlania wskaźników w sprzęcie

(wzmacniacz, amplituner, tuner) produkcji zachodniej,

np. w japońskich amplitunerach Pioneer, Marantz

 

Parametry techniczne:

długość: 31mm

średnica: 6,3mm

napięcie: 8V

prąd: 250mA (0.25A)

Można stosować zamiennie za żarówkę 8V 300mA (0,3A)

 

Czy moge spokojnie wkladac i czy bedzie jasniej swiecic ?

 

Możesz spokojnie włożyć będzie raczej dawała mniej światła niż 300mA ale za to trochę mniej obciąży sekcję zasilania. Jaśniej by świeciła jak by była np. na 6V ale za to by się szybciej spaliła.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Zapisuje się do klubu z moim nowym nabytkiem Accuphase E406V. To co Accu robi z moimi Thielami 3.7 jest niewiarygodne:) mam wrażenie że muzyki zaczynam słuchać od początku:) Pan czarodziej:)

Jeden szczegół mi nie pasuje----405,,,406,,, mają podane moce dla 8/6/4ohm---170/220/250wat , a 406V ma podane tylko 8/4---170/220wat [Accu, Lab]----Wygląda na błąd w druku , bo to dziwnie wygląda ,,,,,???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)
Aż się kawą zachłysnąłem !!!!---To wygląda jak,, nówka z fabryki !!! Jak dasz volume do oporu ---0,,+3 i dżwięk się nie zleje i nie straci basu to SUPER !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zegary w e-202 podswietlaja 2 zarowki osiowe 8v 0,3A , znalazlem na allegro 8v 0,25A i sprzedawca zamiescil takie zdanie.

Przeznaczone do stosowania podświetlania wskaźników w sprzęcie

(wzmacniacz, amplituner, tuner) produkcji zachodniej,

np. w japońskich amplitunerach Pioneer, Marantz

 

Parametry techniczne:

długość: 31mm

średnica: 6,3mm

napięcie: 8V

prąd: 250mA (0.25A)

Można stosować zamiennie za żarówkę 8V 300mA (0,3A)

 

Czy moge spokojnie wkladac i czy bedzie jasniej swiecic ?

Raczej ciemniej swiecic. Zarowka swieci tym jasniej, im wiecej pradu bierze (tak upraszczajac). One nie wezma wiecej pradu, niz maja znamionowo. Wazne jest by napiecie sie zgadzalo, moim zdaniem ok.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nie ma takiej opcji by volume dac nawet 70% , bo chyba chorusy nie wytrzymaja tego ,basik jest taki jak zawsze chcialem miec ,potezny ,a wszystko na zero .

Popracowalem troche nad tunerkiem , wszystkie gabki itd zarowki powymieniane , teraz zestaw nabral wygladu .

Jakies takie pierwsze lepsze .

 

 

 

f54ea7dcce3e73cfmed.jpg

Edytowane przez grzechgs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki .

Jak widac wyciagnolem w tunerku szybki niebieskie podswietlenia skali , mi sie bardziej podoba biale ,choc pasuje do wzmaka , widac z daleka i w dzien ,zasze mozna w sekunde je wstawic :D

Nosz kurcze ,dopiero co kupilem focal 816 vw , pieknie to razem chodzi ,naprawde jak ustawie 50% volume to szklanki chodza po stole .

 

Nie mozna swoich postow edytowac ? chcialem jescze sie pochwalic ;D

c2cd6c5fa4a786b2med.jpg

Edytowane przez grzechgs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak tylko stoi tymczasowo , jak grzebalem w tunerku to lepiej na gorze go miec ,poza tym ten wzmak ciezki strasznie i wydawalo mi sie ze tak lepiej ,pozatym widzialem te wzmaki w pudlach drewnianych ?

Nie masz co przepraszac , na tych kolumnach muza z radia to 25 - 30 % volume i jest naprawde glosno ze sasiedzi bija w sufit :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

To tak tylko stoi tymczasowo , jak grzebalem w tunerku to lepiej na gorze go miec ,poza tym ten wzmak ciezki strasznie i wydawalo mi sie ze tak lepiej ,pozatym widzialem te wzmaki w pudlach drewnianych ?

Nie masz co przepraszac , na tych kolumnach muza z radia to 25 - 30 % volume i jest naprawde glosno ze sasiedzi bija w sufit :D

Wszystko jasne,,,piękne klasyki,,,POZDRAWIAM !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki .

Jak widac wyciagnolem w tunerku szybki niebieskie podswietlenia skali , mi sie bardziej podoba biale ,choc pasuje do wzmaka , widac z daleka i w dzien ,zasze mozna w sekunde je wstawic :D

Nosz kurcze ,dopiero co kupilem focal 816 vw , pieknie to razem chodzi ,naprawde jak ustawie 50% volume to szklanki chodza po stole .

 

Nie mozna swoich postow edytowac ? chcialem jescze sie pochwalic ;D

c2cd6c5fa4a786b2med.jpg

 

Chorusy powiadasz...one z Accu graja na 120% możliwości...jak Ci przejdzie zachwyt, to popróbuj wyżej z Focala, a przygoda zacznie się od nowa :)

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorusy powiadasz...one z Accu graja na 120% możliwości...jak Ci przejdzie zachwyt, to popróbuj wyżej z Focala, a przygoda zacznie się od nowa :)

 

Fajne jest to, ze zawsze mozna cos lepiej i ze przygoda moze trwac i trwac , ale naprawde nie mam kasy juz na dalej ,i tak wykosztowalem sie duzo , skok z tego co mialem jest tak ogromny ze ten zachwyt jest tak samo ogromny lub wiecej ,wiem ze dla niektorych sluchaczy to nic nadzwyczajnego a nawet ponizej pepka ;D ale dla mnie to cudownie gra .

Na 120% to oznacza ze katuje je ? nie nadaja sie do tego zestawu ?

 

Moje grałyby na 17% , ale nasz drogi Grzechs miałby sąsiadów z góry u siebie [sufit też]..

 

Nie dlugo nareszcie bede miec spokoj od sasiadw z kazdej strony i wreszcie bede mogl ustawic sprzeta w swoim salonie .

Nie psujcie mi zabawy prosze hehee ....... A miialo byc tak pieknie :D

Edytowane przez grzechgs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Fajne jest to, ze zawsze mozna cos lepiej i ze przygoda moze trwac i trwac , ale naprawde nie mam kasy juz na dalej ,i tak wykosztowalem sie duzo , skok z tego co mialem jest tak ogromny ze ten zachwyt jest tak samo ogromny lub wiecej ,wiem ze dla niektorych sluchaczy to nic nadzwyczajnego a nawet ponizej pepka ;D ale dla mnie to cudownie gra .

Na 120% to oznacza ze katuje je ? nie nadaja sie do tego zestawu ?

 

 

 

Nie dlugo nareszcie bede miec spokoj od sasiadw z kazdej strony i wreszcie bede mogl ustawic sprzeta w swoim salonie .

Nie psujcie mi zabawy prosze hehee ....... A miialo byc tak pieknie :D

I JEST PIĘKNIE !!!--Kolumny to taki wredny temat , że każdego można doprowadzić do stresu...Gdyby Ci się kiedyś znudziły to napisz---są mniej bolesne drogi do nirvany , niż kupowanie n.p ,,UTOPIA".......

 

,,,,Na 120% to oznacza ze katuje je ? nie nadaja sie do tego zestawu ?""' ----- Absolutnie nie używaj pełnej mocy wzmacniacza na te kolumny !!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fajne jest toa, ze zawsze mozna cos lepiej i ze przygoda moze trwac i trwac , ale naprawde nie mam kasy juz na dalej ,i tak wykosztowalem sie duzo , skok z tego co mialem jest tak ogromny ze ten zachwyt jest tak samo ogromny lub wiecej ,wiem ze dla niektorych sluchaczy to nic nadzwyczajnego a nawet ponizej pepka ;D ale dla mnie to cudownie gra .

Na 120% to oznacza ze katuje je ? nie nadaja sie do tego zestawu ?

 

 

 

Nie dlugo nareszcie bede miec spokoj od sasiadw z kazdej strony i wreszcie bede mogl ustawic sprzeta w swoim salonie .

Nie psujcie mi zabawy prosze hehee ....... A miialo byc tak pieknie :D

Nie to znaczy ze wzmak lepszy od kolumn.mialem kiedys chorusy z accu i wiem jk to gra.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.