Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem A-30, fajny cieply wzmak , niestety tylko do wysoko skutecznych kolumn moim zdaniem . U mnie gral z S25 i Shl 5 w obu przypadkach bylo ciekawie ale czegos brakowalo. Malo energii , i namacalniosci instrumentow. Wpadl kolega z klonem P7100 i A 30 sie sprzedal ,a ja czekam na klona.

Podejżewam ze z A-35 i E550 bedzie podobnie, to na pewno bardzo udane konstrukcje ale nie do wszystkich kolumn i nie dla kazdego. Jesli plumkanie Ci odpowiada to bierz , bedziesz zadowolony , jesli chcesz energii to bierz klase AB,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejżewam ze z A-35 i E550 bedzie podobnie, to na pewno bardzo udane konstrukcje ale nie do wszystkich kolumn

 

Ja miałem przyjemność gościć u siebie następcę A-35 -> A-36. I przyznam, że jestem przekonany, że z większością nawet bardzo trudnych kolumn sobie dadzą radę. Powalczyli w końcu w temacie damping factor i to słychać. Dynaudio C1, które nie są łatwe śmigały jak bolid formuły 1... no może prawie ;-)

Tak czy siak łączą dobre wypełnienie z większą energią. Bardzo udany piecyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem A-30, fajny cieply wzmak , niestety tylko do wysoko skutecznych kolumn moim zdaniem . U mnie gral z S25 i Shl 5 w obu przypadkach bylo ciekawie ale czegos brakowalo. Malo energii , i namacalniosci instrumentow. Wpadl kolega z klonem P7100 i A 30 sie sprzedal ,a ja czekam na klona.

Podejżewam ze z A-35 i E550 bedzie podobnie, to na pewno bardzo udane konstrukcje ale nie do wszystkich kolumn i nie dla kazdego. Jesli plumkanie Ci odpowiada to bierz , bedziesz zadowolony , jesli chcesz energii to bierz klase AB,

 

S25 to wredne kolumny i nie dziwne że klasa A miała z nimi problemy. Wielu już poległo na tych kolumnach.

Ale z wiekszością mniej kapryśnych kolumn w tym z Dynaudio c1 gra fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdze ze z s 25 było nie fajnie. Ja po prostu wole fajnie inaczej ;)wredne to Za dużo ,ale kapryśne i wymagające owszem . Mimo ze już ich nie posiadam to wciąż uważam za wspaniałe monitory.

 

Pewnie że wspaniałe tylko że znam kilku którzy je mieli i już nie mają...ta wspanaiałość ich widocznie przerosła;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że wspaniałe tylko że znam kilku którzy je mieli i już nie mają...ta wspanaiałość ich widocznie przerosła;)

 

Ja miałem, już nie mam i nadal uważam, że są wspaniałe. Ale faktycznie przerosły... moje pomieszczenie. To nie tyle kwestia wredności tylko faktu, że 25-ki - choć są monitorami - nie do końca nadają się do "pomieszczeń monitorowych". W 18m2 nie udało się do końca rozwinąć skrzydeł. W 24m2 świetnie zagrały nawet ze słabowitym MF A1. Owszem, nie było hiper szybkości ale słuchało się świetnie. I nawet rzeczy na których większość audiopseudo endu się wykłada - Pixies, Porcupine Tree czy Depeche Mode grały świetnie Ale one potrzebują dużych odległości od ścian. I to również bocznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to tylu zwolenników klasy A co jej przeciwników preferujących AB...

Rozumiem, że w Accuphase klasa A to gęstość szczegółów i większa kultura, jednak czasem pewna rachityczność, zaś AB to większy biceps i prostolinijność. Czy mocno upraszczam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

O.K--zgadza się , ale to moment , a pobór w A-200 masz 300 na jałowym biegu ,,400max.....Jakby nie patrzeć , to klasa A żre na postoju ...Ale , tak poza tym--odczuwasz niedosyt mając to ,,czarne pudełko" ???...[ ja mam to samo , tylko jasne] i problem odwrotny , niż nasz Drogi Kolega Propheta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K--zgadza się , ale to moment , a pobór w A-200 masz 300 na jałowym biegu ,,400max.....Jakby nie patrzeć , to klasa A żre na postoju ...Ale , tak poza tym--odczuwasz niedosyt mając to ,,czarne pudełko" ???...[ ja mam to samo , tylko jasne] i problem odwrotny , niż nasz Drogi Kolega Propheta

A co byś wybrał na moim miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Nie,ale marzy mi się klasa A i głęboko zastanawiam się nad pass-em,do wieczornego,cichego słuchania.

Pewnie jakiś Aleph[ podobno górę mają obłędną]--trzeba ,,gonić króliczka"....A mój ,,króliczek" ma wolne do emerytury......HEY..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K--zgadza się , ale to moment , a pobór w A-200 masz 300 na jałowym biegu ,,400max.....Jakby nie patrzeć , to klasa A żre na postoju ...Ale , tak poza tym--odczuwasz niedosyt mając to ,,czarne pudełko" ???...[ ja mam to samo , tylko jasne] i problem odwrotny , niż nasz Drogi Kolega Propheta

 

A zobacz ile ciągnie jeden kanał .

https://passlabs.com/products/amplifiers/point-5/xa200.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

A co byś wybrał na moim miejscu?

Nie podejmuję się z kilku powodów : znam tylko to , co mam , czyli C-275 i klona P-7100 , ale ja mam kolumienki , których nie mogę ,,kopnąć" nawet tymi 125 wat , bo bym odleciał na OIOM...

 

Cezar504--patrzałem..Klasy A i lampy po prostu ,,żrą na jałowym biegu",,,nawet taka E-550 chyba łyka min. 200 w...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam e 350 przyjechał. Wielka kultura, duża szczegółowość, wirtuozerskie wykonanie skrzynki (dotychczas nie widziałem takiej jakości wykonania). Bas fajnie pulsuje. Ciekaw jestem jakby to grało jakby miało 250 wat na przykład jak hegel h300. Wtedy pewnie można by się ciąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam e 350 przyjechał. Wielka kultura, duża szczegółowość, wirtuozerskie wykonanie skrzynki (dotychczas nie widziałem takiej jakości wykonania). Bas fajnie pulsuje. Ciekaw jestem jakby to grało jakby miało 250 wat na przykład jak hegel h300. Wtedy pewnie można by się ciąć...

Gratuluję! to świetny wzmacniacz i nie zajmowałbym sobie głowy jakimiś watami , tylko cieszył i słuchał i słuchał i słuchał. ...bo najważniejsza jest muzyka !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to tylu zwolenników klasy A co jej przeciwników preferujących AB...

Rozumiem, że w Accuphase klasa A to gęstość szczegółów i większa kultura, jednak czasem pewna rachityczność, zaś AB to większy biceps i prostolinijność. Czy mocno upraszczam?

Zawsze można spróbować "dwa w jednym"

Accuphase P-260.

 

30W - klasa A

130W - klasa A/B

 

Mam i szczerze polecam.

To jednak vintage, więc ciężko znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podjąć trochę inny temat, mianowicie zagadnienie połączeń klocków Accuphase'a. Zastanawiam się, czy da się uzyskać jeszcze lepsze efekty brzmienie, przy zastosowaniu innego okablowania mojego zestawu? Takie wątpliwości, co jakiś czas, zapewne nachodzą każdego audiofila. Ta więc chciałbym abyście się podzielili własnymi doświadczeniami w kwestji magicznych połączeń!

Najlepiej by było, aby ktoś miał porównanie do obecnie stosowanych przeze mnie kabli Transparenta (konkretnie modelu "super" ). Pełny opis mojego zestawu w moim profilu. Oczekuję potężnego barwnego basu, szczegółowości na wysokim poziomie , otwartej góry, świetnej dynamiki , ale na pierwszym miejscu zawsze musi być jak najprawdziwsza barwa instrumentów! Wiem, że można pójść dalej szczególnie jeżeli chodzi o barwę, ale jeszcze mi się to nie udało. Narazie Transparent pobił wszystko co próbowałem , a trochę się tego uzbierało przez ostatnie lata. Taka wymiana doświadczeń może zaoszczędzić wiele czasu, szczególnie zaczynającym przygodę z Accuphase'm.

Czekam na jakieś propozycje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestaw z ogromnymi możliwościami . Miałem kiedyś przez wiele lat starszy zestaw accu ( ale nie takiej klasy ) i również przez wiele lat mogłem dość często słuchac referencyjnego zestawu Accu ( znajomego - z tysiączką w głównej roli ) i okazuje się , że nie jest tak łatwo wykrzesać z referencji pełne możliwości . Na pewno nie warto na okablowaniu oszczędzać , bo system to pokaże . Moim zdaniem przede wszystkim kable sieciowe są za słabe do tego systemu - warto sprawdzić dużo lepsze . Po za tym z naszych obserwacji przez te lata okazuje się , że Accu lepiej gra na kablach miedzianych niż srebrnych i posrebrzanych . Nie znam akurat brzmienia Twojego kabelka góśnikowego , ale miałem kiedyś VDH wind mkII i zdawał egzamin tylko na mniej przejrzystych kolumnach . W roli głośnikowego wspaniale sprawdził się Taralabs Air 1 ( oczywiście w systemie referencyjnym ) . Jeśli byłbyś zainteresowany innymi ciekawostkami z użytkowania referencyjnego systemu , proszę o kontakt na PW - podam Ci kontakt do właściciela tegoż zestawu )

Edytowane przez skopio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podjąć trochę inny temat, mianowicie zagadnienie połączeń klocków Accuphase'a. Zastanawiam się, czy da się uzyskać jeszcze lepsze efekty brzmienie, przy zastosowaniu innego okablowania mojego zestawu? Takie wątpliwości, co jakiś czas, zapewne nachodzą każdego audiofila. Ta więc chciałbym abyście się podzielili własnymi doświadczeniami w kwestji magicznych połączeń!

Najlepiej by było, aby ktoś miał porównanie do obecnie stosowanych przeze mnie kabli Transparenta (konkretnie modelu "super" ). Pełny opis mojego zestawu w moim profilu. Oczekuję potężnego barwnego basu, szczegółowości na wysokim poziomie , otwartej góry, świetnej dynamiki , ale na pierwszym miejscu zawsze musi być jak najprawdziwsza barwa instrumentów! Wiem, że można pójść dalej szczególnie jeżeli chodzi o barwę, ale jeszcze mi się to nie udało. Narazie Transparent pobił wszystko co próbowałem , a trochę się tego uzbierało przez ostatnie lata. Taka wymiana doświadczeń może zaoszczędzić wiele czasu, szczególnie zaczynającym przygodę z Accuphase'm.

Czekam na jakieś propozycje !

 

Transparent Audio Reference. Warto zbierać kaskę, czekać i polować na okazje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.