Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za odpowiedzi.Modele dp-400, dp-500, dp-410 sa w ogloszeniach i to chyba dosc swieze jak mniemam?Szukam cd niezbyt leciwego, ktory moze "troche" posluzyc.Słabosc modeli 400 czy 500 to pewnie w stosunku do poprzednikow?

Nie mam wyszukanego wzmacniacza czy kolumn i nie wiem, czy różnica w brzmieniu bylaby ewidentna?Jak wspomnialem, slucham muzyki raczej spokojno-pastelowej i chcialbym, zeby cd w to mogl sie wkomponowac.Czy accuphase w to moze sie wpisac, jaka roznica w brzmieniu jest powiedzmy miedzy starszym(jak starszym?) dp-67 a mlodszym dp-400 czy dp-500 (roznica miedzy nimi?/_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze krotko scharakteryzowac roznice brzmieniowa miedzy dp-400 a dp-500?I nie chodzi mi o stwierdzenie, ten lepszy ten gorszy, tylko ktory gra łagodniej, cieplej czy bardziej analitycznie, z detalem, ktory spokojniejszy, relaksujacy, ktory z wiekszym pazurem?Słuchana muzyka to spokojne klimaty, wokale, jazz, wole łagodna i cieplejsza , niz ostrzejsza lub natarczywa, nawet kosztem detalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, że takie DP-500 jest ciepłe, temperatura jest raczej na zero,ale delikatne złagodzenie konturów daje charakterystyczny dla urządzeń Accuphase'a (i generalnie sporej części urządzeń z Japonii) dźwięk, gładki, wyrafinowany i dobrze wchodzący przy długim słuchaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownch fanów Accuphase

 

Za tydzień dotrze do mnie Accuphase E305V , lecz niestety bez pilota :(

W przyszłości planuję kupić oryginalny RC8 ( lecz to raczej będzie trudne ) lub accuphase RC22 ( bez problemu do kupienia w Japoni 150$ z przesyłką + 23% VAT w polsce ) , który jest do E306V lecz działa też z E305V .

Niestety ze względu na jego cenę i chwilowy brak funduszy poszukuję jakiegoś niedrogiego zamiennika !

I tu rodzi się moje pytanie:

Czy któryś z szanownch forumowiczów używał lub używa jakiegoś zamiennika i mógłby mi coś w tej materii doradzić ?! Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam!

Tak sie sklada ze od kilku dni tez poszukiwalem alternatywy w sterowaniu dokladnie tego samego wmaka e-305v i doskonalym wyborem okazalo sie zaprogramowanie Logitecha Harmony 555,oczywiscie wszystkie inne harmony programowane z kompa dadza rade.Polecam.A sam wzmacniaczyk okazal sie dla mnie strzalem w 10-ke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży wysyp cd Accuphase :dp-400, dp-410,dp-500, dp-510, dp-78, dp-80, dp-75v.Które z nicj mają dostępny laser oraz napęd?Czy np. dp-78 to juz nieprodukowany napęd Sony{gdzies mi sie przwinęło takie stwierdzenie]?Ktorych modeli należy unikac z powodu niedostepnych, nieprodukowanych czesci? Czy taki asortyment wyprzedażowy to znak czasów, przesiadka na pliki, czy tez problemy techniczne i chęć ucieczki do przodu?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam!

Tak sie sklada ze od kilku dni tez poszukiwalem alternatywy w sterowaniu dokladnie tego samego wmaka e-305v i doskonalym wyborem okazalo sie zaprogramowanie Logitecha Harmony 555,oczywiscie wszystkie inne harmony programowane z kompa dadza rade.Polecam.A sam wzmacniaczyk okazal sie dla mnie strzalem w 10-ke.

Dzięki za podpowiedź wielki78

Na razie udało mi się kupić tańszy zamiennik za 80zł z przesyłką coś takiego

http://www.remote-control-world.eu/rc-designed-on-demand-c-304/general-remote-control-programmed-on-demand-p-1884

Mam nadzieję , że w przyszły weekend będę mógł go przetestować i , że wszystko będzie OK' :-)

Jeśli nie to czy mógłbyś udostępnić mi kody z RC8 ?

Mam takiego wypasionego uniwersalnego pilota , który można zaprogramować bezpośrednio kodem , sam odnajduje kody ( lecz bez funkcji czuwania w wzmacniaczu ta wersja zaprogramowania odpada ! ) lub można też wgrać kod bezpośrednio z oryginalnego pilota ( i tu też niestety ... ! )

A jeśli chodzi o sam wzmacniacz to co tu dużo pisać :-))) Pozostaje tylko wygodna kanapa i gra muzyka :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników Accuphase

 

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Accuphase DP 700 - który początkowo nabyłem jako źródło do systemu słuchawkowego / Eurydice+Omega MK1/. Ostatnio zmieniłem również wzmacniacz na Accuphase E 470 i monitory na Dynaudio Confidence C1 Platinum. Zestaw Accu jest połączony IC Acrolink 7N 2500 Mexcel.

Chciałbym skorzystać z wiedzy i doświadczenia osób z forum w kwestii doboru przewodów głośnikowych do powyższego zestawu. Jakie przewody radzilibyście wziąć pod uwagę. Podoba mi się charakter dźwięku którą oferuje Accuphase, chciałbym dobrać przewody głośnikowe, które zachowały by jego charakter, ewentualnie nieco poprawiły rozdzielczość. Preferuję w dolnych pasmach dobrą kontrolę nas ilość. Słucham różnej muzyki; sporo jazzu, muzyki instrumentalnej, ale też muzykę klasyczną, jazzrock, blues, rock progresywny. Budżet który zamierzam przeznaczyć na przewody - do ok. 10 tyś, oczywiście będę szukał s/h.

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników Accuphase

 

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Accuphase DP 700 - który początkowo nabyłem jako źródło do systemu słuchawkowego / Eurydice+Omega MK1/. Ostatnio zmieniłem również wzmacniacz na Accuphase E 470 i monitory na Dynaudio Confidence C1 Platinum. Zestaw Accu jest połączony IC Acrolink 7N 2500 Mexcel.

Chciałbym skorzystać z wiedzy i doświadczenia osób z forum w kwestii doboru przewodów głośnikowych do powyższego zestawu. Jakie przewody radzilibyście wziąć pod uwagę. Podoba mi się charakter dźwięku którą oferuje Accuphase, chciałbym dobrać przewody głośnikowe, które zachowały by jego charakter, ewentualnie nieco poprawiły rozdzielczość. Preferuję w dolnych pasmach dobrą kontrolę nas ilość. Słucham różnej muzyki; sporo jazzu, muzyki instrumentalnej, ale też muzykę klasyczną, jazzrock, blues, rock progresywny. Budżet który zamierzam przeznaczyć na przewody - do ok. 10 tyś, oczywiście będę szukał s/h.

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Lepszych od van den Hul the Revelation hybrid nie znalazłem, ale mogą być też wysokie modele Transparenta. Jeżeli uda Ci się gdzieś znakeźć tego pierwszego, to trzeba zwrócić uwagę na końcówki, muszą być oryginalnie montowane przez producenta, to bardzo ważne, w innym wypadku z dobrego grania nici !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zadałem co prawda pytanie w osobnym wątku, lecz może tutaj znajdę więcej odpowiedzi.

 

Czy ktoś może słyszał zestawienie wzmaków/końcówek Accu z Infinity Kappa 8.2?

Szukam wzmocnienia do owych Kapp (jakoś źródło FLAC, na razie z Arcam r-daca, choć nie wykluczam zmiany DACa), pod uwagę biorę różne integry i końcówki, w tym również Accu.

Nie mam niestety rozeznania jak Kappy mogłyby zagrać z integrami typu E408, 450, 550 bądź z końcówkami (na allegro jest teraz P450), kolumn ze sobą też nie mam jak zabrać, może na upartego, lecz wolałbym bez rozeznania nie taszczyć ich nigdzie.

 

Repertuar szeroki (poza klasyką, metalem), pokój 25 m2 (docelowo 40m2).

 

Ktoś może się podzielić spostrzeżeniami jaki może to być typ dźwięku w takim zestawieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem i porównywałem P800 z P650 i P700 . Moim zdaniem ta ostatnia wypadła najgorzej . Pod względem prądowym i energetycznym P800 zjada na śniadanie wszystkie . To stara ale bardzo wydajna końcówka która ma wysoką moc 400W przy 8 ohm czego te nowsze modele nie mają . Ani p650 ani 700 nie dały rady wysterować i dać i kopa moim B&W 800 matrix . P650 jest bardzo kulturalna stawiam ją na 2 miejscu na końcu P700 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam koledzy, zagaduje do klubowiczów, bo jedno, że chciałbym wpisać się ze swoim DP75V, a z drugiej strony zastanawiam się i chcę kupić godny wzmacniacz, który napędziłby przestrzennie, z prezentacją "lampowego" charakteru i dobrą dokładnością Harbeth Super HL5.

Moje typy na chwilę obecną, to E-407 (brak szerszych informacji w sieci, poza wzmiankami, że gra ciepło - stara szkoła Accuphase'a), E-550 lub E-450/E-460 (ale tego ostatniego się boję, że będzie za sterylny i nie "lampowy" w ogóle.

Z góry dziękuję za pomoc i ewentualne podpowiedzi.

 

PS. Czy rzeczywiście podłączenie poprzez XLR DP75V powinno przynieść poprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.