Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie słuchałem DP-500 ale jakieś ceny podejrzanie niskie na ten model. A z tego co wyczytałem to wysokie tony średniawe jak na Accu. Myślę że lepiej 410 bo przynajmniej w sklepie można posłuchać.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

500 to całkiem porządny CD np z 550. Ale generalnie Accu i jego CD to nie jest ekstraliga. Wystarczy posłuchać takiego CD8 od Audio Research aby zrozumieć co to jest wybitny CD.

 

A ceny na używane niektóre Accu są atrakcyjne bo po wielu latach ludziska co je kupowali w 2008 gdy dolar był za 2 PLN to teraz chcą się pozbyć swoich zabawek. Kupili tanio to mogą też i taniej wyprzedawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

500 to całkiem porządny CD np z 550. Ale generalnie Accu i jego CD to nie jest ekstraliga. Wystarczy posłuchać takiego CD8 od Audio Research aby zrozumieć co to jest wybitny CD.

 

A ceny na używane niektóre Accu są atrakcyjne bo po wielu latach ludziska co je kupowali w 2008 gdy dolar był za 2 PLN to teraz chcą się pozbyć swoich zabawek. Kupili tanio to mogą też i taniej wyprzedawać.

 

Czy CD8 a już teraz CD9 czy to nie raczej odpowiednik 720-ki ? Cd500 to trochę słabsza liga (o ile wiem kosztował ok 25 a CD8 40 kzł). Ale może się mylę :-)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy CD8 a już teraz CD9 czy to nie raczej odpowiednik 720-ki ? Cd500 to trochę słabsza liga (o ile wiem kosztował ok 25 a CD8 40 kzł). Ale może się mylę :-)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Mówiąc o CD Accuphase miałem na myśli całą ofertę a nie tylko jeden model.

 

CD8 jest lepszy od dowolnego zintegrowanego źródła od Accuphase jakie powstało w czasach produkcji CD8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mówiąc o CD Accuphase miałem na myśli całą ofertę a nie tylko jeden model.

 

CD8 jest lepszy od dowolnego zintegrowanego źródła od Accuphase jakie powstało w czasach produkcji CD8.

 

Prasę ma naprawdę mocną. Niestety nie słyszałem. Skoro tak jest to jest na pewno dobrze wyceniony !

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Prasę ma naprawdę mocną. Niestety nie słyszałem. Skoro tak jest to jest na pewno dobrze wyceniony !

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ja mam Shanling CD 3.3 - chyba jedyny w Polsce i też jestem zadowolony. Z Ayonem sobie poradził :-)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Prasę ma naprawdę mocną. Niestety nie słyszałem. Skoro tak jest to jest na pewno dobrze wyceniony !

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ja mam Shanling CD 3.3 - chyba jedyny w Polsce i też jestem zadowolony. Z Ayonem sobie poradził :-)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

CD 3.2

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zawsze marzyło mi sie coś mieć z tej firmy. Ogólnie moj sprzet jest bardzo dobry, ale może do drugiego salonu bym sobie coś strzelił z Accuphase.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś może zna i słuchał to cudo : przedwzmacniacz C280V. Czy warto to dziś kupiś zamiast nowszych np 2110 czy 2120 ? Ma to grać z A45. Pozdrawiam.

Urządzenie gra na pewno bardzo dobrze. Ale nie posiada pilota zdalnego sterowania, a to w zasadzie dyskwalifikuje je na starcie. Można się przekonywać, że nie jest to takie ważne, że najważniejsza jest jakość dźwięku, itp., ale gdy przychodzi co do czego i już urządzenie eksploatujemy to okazuje się, że właśnie pilot zdalnego sterowania jest jedną z najważniejszych rzeczy. Tak więc przestrzegam, nauczony też własnym doświadczeniem - jeśli nie masz sprzętu pod ręką w trakcie słuchania, lub masz obok miejsca odsłuchowego, ale nie w zasięgu ręki, to lepiej zainteresuje się nowszymi modelami, które mogą być zdalnie sterowane ;-).

Z wiekiem i z kolejnymi życiowymi doświadczeniami dochodzę do wniosku, że najważniejsze w życiu jest...oddychanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie gra na pewno bardzo dobrze. Ale nie posiada pilota zdalnego sterowania, a to w zasadzie dyskwalifikuje je na starcie. Można się przekonywać, że nie jest to takie ważne, że najważniejsza jest jakość dźwięku, itp., ale gdy przychodzi co do czego i już urządzenie eksploatujemy to okazuje się, że właśnie pilot zdalnego sterowania jest jedną z najważniejszych rzeczy. Tak więc przestrzegam, nauczony też własnym doświadczeniem - jeśli nie masz sprzętu pod ręką w trakcie słuchania, lub masz obok miejsca odsłuchowego, ale nie w zasięgu ręki, to lepiej zainteresuje się nowszymi modelami, które mogą być zdalnie sterowane ;-).

Dziękuje damun. Nie wiedziałem tego faktu. Absolutnie nie widzę u mnie sprzętu bez pilota. Także sprawa zamknięta, szukam C-2110/20.

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Padłem ze zdumienia..Aby znaleźć dokładne opisy wszystkich modeli Accuphase nie trzeba na klawiaturze kompa zdzierać paznokci do krwi..

 

Człowieku musisz coś wziąć na uspokojenie. Nie każdy jest taki mega i wszechwiedzący, po to są właśnie fora aby zapytać kolegów. Przeoczenie to nie zbrodnia, a jeśli nie masz nic do dodania w temacie to proszę nie pisz lepiej nic. Pozdrawiam. Krzysiek.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

A pozostałym bardzo dziękuje za podpowiedzi. To naprawdę przyjazny klub!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku musisz coś wziąć na uspokojenie. Nie każdy jest taki mega i wszechwiedzący, po to są właśnie fora aby zapytać kolegów. Przeoczenie to nie zbrodnia, a jeśli nie masz nic do dodania w temacie to proszę nie pisz lepiej nic. Pozdrawiam. Krzysiek.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

A pozostałym bardzo dziękuje za podpowiedzi. To naprawdę przyjazny klub!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

kolego nie przejmuj się gryzoniem...tego typu hejt to wizytówka ludzi o wąskich horyzontach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
http://allegro.pl/accuphase-e-307-ad-10-i6634572306.html#thumb/2

 

Witam .Jezeli ktos sie zastanawia to ostrzegam przed sprzedajacym . Oszust !!!! sprzet posiada , niestety nie zgodny z opisem

 

A kogo masz na myśli ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

A już widzę link do 307-ki.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Koledzy, mam takie pytanie dotyczące E-470. Jeśli tek wzmacniacz ma moc 180 Watt, to jak to możliwe, że nie potrafi w satysfakcjonujący sposób wysterować Contour"ów? Np. 3.4 Opinie jak wiadomo są różne... :)

Edytowane przez ROXI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam E-470, ale znam dobrze E-460 i E-450 i zakładając, że niedaleko pada jabłko od jabłoni, uważam, że synergia tych wzmacniaczy z serią Contour S jest dalece dyskusyjna. To może być kwestia nie tyle niewłaściwego wysterowania co zbyt spokojnego, "dostojnego" brzmienia Accuphase, podczas gdy Contoury wymagałyby szybszego, bardziej zdecydowanego prowadzenia, takiego swoistego "szarpnięcia cuglami", cytując pewnego znanego krakowianina:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie znam E-470, ale znam dobrze E-460 i E-450 i zakładając, że niedaleko pada jabłko od jabłoni, uważam, że synergia tych wzmacniaczy z serią Contour S jest dalece dyskusyjna. To może być kwestia nie tyle niewłaściwego wysterowania co zbyt spokojnego, "dostojnego" brzmienia Accuphase, podczas gdy Contoury wymagałyby szybszego, bardziej zdecydowanego prowadzenia, takiego swoistego "szarpnięcia cuglami", cytując pewnego znanego krakowianina:).

 

Zgadzam się. Mam ten sam problem z Focusami - ale jak włączyłem do nich np Octave V70 to była "jazda bez trzymanki". Też dla mnie te propylenowe niskoskuteczne głośniki są zagadką. Mam nadzieje że nowe contury będą bardziej odpowiednie albo trzeba poszukać co innego, np papierowe membrany !

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

A co masz konkretnie na myśli pisząc, że niedomaga?

 

Braki ogólne, w tym wycofanie, słaby niemięsisty bas. Z Octave V70 było dużo lepiej.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu ktoś dobrze zaznajomiony z nowszymi odtwarzaczami CD od Accu?

 

Chodzi mi o porównanie brzmienia takich modeli jak 400, 410 oraz 500, 510 i 550.

 

Teraz wchodzi na rynek nowy model - 560 więc inne 500 będzie można nabyć w dobrej cenie z drugiej ręki.

 

dp-560.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czy jest tu ktoś dobrze zaznajomiony z nowszymi odtwarzaczami CD od Accu?

 

Chodzi mi o porównanie brzmienia takich modeli jak 400, 410 oraz 500, 510 i 550.

 

Teraz wchodzi na rynek nowy model - 560 więc inne 500 będzie można nabyć w dobrej cenie z drugiej ręki.

 

dp-560.jpg

 

A widziałeś nowy cennik Accu - wszystko poszło o Ok 15 % także używki też w górę. Taki los !

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Poza tym jeśli nie potrzebujesz SACD to bym 500/510 lub 400/410 brał. Co do porównań to chyba ktoś zrobił dokładne 500/510.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj lepiej DP-78, cena s/h podobna ok. 12.000... dużo ciekawsze urządzenie od DP-510.

 

Nie widziałem 78 w tak niskiej cenie. Ostatnio ich cena oscylowała około 17 tyś PLN. Oczywiście mówię o stanie idealnym i z pudłami.

 

500 da się kupić za ok. 10 tyś. Znam jej dźwięk ale 510 i 550 już nie. A chętnie bym poczytał opinię od kogoś kto siedzi w temacie. Myślę nad źródłem do systemu słuchawkowego i Accu jest jednym z pomysłów. :-)

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem 78 w tak niskiej cenie. Ostatnio ich cena oscylowała około 17 tyś PLN

 

Ok... Ja swoje, obie DP-78 oddałem w okolicach 12.000. Obie były z Nautilusa.

 

Myślę nad źródłem do systemu słuchawkowego i Accu jest jednym z pomysłów. :-)

 

...to muszą być godne słuchaweczki, skoro rozglądasz się za takimi maszynami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok... Ja swoje, obie DP-78 oddałem w okolicach 12.000.

No to ktoś dobrze kupił;-)

 

...to muszą być godne słuchaweczki, skoro rozglądasz się za takimi maszynami. :)

Słuchawki tanie ale mi odpowiadają. Pobiły wiele droższych gdy robiłem odsłuchy porównawcze. Ale tak na prawdę chyba się starzeję i mam ochotę na coś solidnego i złotego;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 da się kupić za ok. 10 tyś. Znam jej dźwięk ale 510 i 550 już nie. A chętnie bym poczytał opinię od kogoś kto siedzi w temacie. Myślę nad źródłem do systemu słuchawkowego i Accu jest jednym z pomysłów. :-)

 

Wygląda na to, że musisz kupić w ciemno i sam przetestować. Sam zastanawiam się nad Accu, ale coś w granicach 700ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam DP-78, to genialna maszyna. Tylko, że ciężko będzie znaleźć z pewnego źródła.

A cen poniżej 17tys. też nie widziałem !

510 i 600 słuchałem w bezpośrednim porównaniu właśnie z DP-78 i w mojej opinii to była różnica klas !

510 grała mocną górą i bardzo przejrzystym brzmieniem, a 600 - sucho , bezbarwnie, bez namacalności instrumentów (brak 3D).

Zastrzegam, że takie wnioski wyciągnąłem po odsłuchach w moim systemie. Jak zwykle to bywa, urządzenia różnie się zachowują

w różnych zestawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie do wyjadaczy tej marki czy bardzo duża jest różnica brzminiowo pomiędzy E 370 a E 470 nie licząc mocy ???? I jak to są mocne wzmaki ze tak powiem same z siebie.. dla przykładu marantz 11s3 ma 2x100/2x200 tylko co z tego skoro troszkę poczytałem w sieci i piszą że taki Accu E 370 to dwa razy przebije mocą pomimo że ma 2x100/2x150W Oczywiście nie chcę porównywać Marantza do Accu bo to nie ta liga - mam na myśli samą moc.. dla tych co nie widzieli na żywo tych wzmakow chce powiedzieć że w realu wyglądają obłędnie te wzmaki tak są dopracowane że aż głowa boli.. naprawdę świetnie wyglądają - zdjęcia tego nie oddają.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.