Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy, zagaduje do klubowiczów, bo jedno, że chciałbym wpisać się ze swoim DP75V, a z drugiej strony zastanawiam się i chcę kupić godny wzmacniacz, który napędziłby przestrzennie, z prezentacją "lampowego" charakteru i dobrą dokładnością Harbeth Super HL5.

Moje typy na chwilę obecną, to E-407 (brak szerszych informacji w sieci, poza wzmiankami, że gra ciepło - stara szkoła Accuphase'a), E-550 lub E-450/E-460 (ale tego ostatniego się boję, że będzie za sterylny i nie "lampowy" w ogóle.

Z góry dziękuję za pomoc i ewentualne podpowiedzi.

 

PS. Czy rzeczywiście podłączenie poprzez XLR DP75V powinno przynieść poprawę?

Xlr w torze zbalansowanym zawsze "gra" lepiej jak rca .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

202 i 303 grają podobnie?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi, że dla mnie 202 grałby lepiej :D, a całe życie myślałem, że pierwsza cyfra w Accuw góre to skok do przodu.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w 303x też należałoby wymienić kondensatory - to jednak staroć i wyschnięte kondki mogą dawać objawy suchości, ostrości - stary Accu nigdy zimno i ostro nie brzmiał.

 

Zle sprecyzowałem :) E-303x gra zimniej i ostrzej w stosunku do E-202.

Podejrzewam że "ciepło" dzwięku E-202 to zasługa foliowych kondensatorów których w srodku jest od groma.

Tak czy inaczej sprzęt swoje lata ma i całkiem mozliwe że jakies kondensatory potraciły swoje wlasciwosci.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle sprecyzowałem :) E-303x gra zimniej i ostrzej w stosunku do E-202.

Podejrzewam że "ciepło" dzwięku E-202 to zasługa foliowych kondensatorów których w srodku jest od groma.

Tak czy inaczej sprzęt swoje lata ma i całkiem mozliwe że jakies kondensatory potraciły swoje wlasciwosci.

Pzdr

 

sam posiadam 202 i potwierdzam ze ten wzmacniacz gra ,, ciepło ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie szanownych fanów Accuphase :)

Sam jestem szczęśliwym posiadaczem E305V choć do pełni szczęścia brakuje mi małego drobiazgu w postaci pilota. Za radą jednego z forumowiczów zakupiłem do niego logitech harmony , który rzekomo działa. Przed zakupem sprawdzałem w bazie danych logitecha i wszystko powinno działać , lecz kolejny raz nijak się ma teoria do praktyki . Niestety po zaprogramowaniu pilota nie da się obsługiwać w/w wzmacniacza :( pilot wysyła jakby dwie komendy jednocześnie , jedną do źródła , a drugą do regulacji głośności . Myśląc , że wina leży po stronie wzmacniacza ( nie jestem elektronikiem ) więc zasięgnąłem języka u fachowców lecz opinia była jednoznaczna , że winne są błędne kody. I tu rodzi się moje pytanie , czy ktoś z szanownego gremium posiada Accuphase E305V lub E306V ( bo piloty są kompatybilne ) z oryginalnym pilotem RC8 lub RC22 i byłby w stanie sklonować mi w/w oryginalnego pilota do tego logitecha ? Jeśli tak to , bardzo proszę o kontakt no priw. a będę dozgonnie wdzięczny :)

Pozdrawiam serdecznie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W dniach 14-17 marca w Warszawie odbędzie się polska premiera nowego zestawu słuchawkowego Sennheiser Orpheus 2 HE1060/ HEV1060. Przy tej okazji będzie możliwość posłuchania również referencyjnych urządzeń Accuphase:

 

- transportu SACD/ CD DP-900

- procesora DC-901

- przedwzmacniacza C-3850

- kondycjonerów PS-1220

 

Szczegóły na stronie dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniach 14-17 marca w Warszawie odbędzie się polska premiera nowego zestawu słuchawkowego Sennheiser Orpheus 2 HE1060/ HEV1060. Przy tej okazji będzie możliwość posłuchania również referencyjnych urządzeń Accuphase:

 

- transportu SACD/ CD DP-900

- procesora DC-901

- przedwzmacniacza C-3850

- kondycjonerów PS-1220

 

Szczegóły na stronie dystrybutora.

 

Którego dystrybutora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadam pytanie, na które najprawdopodobniej nikt nie odpowie - bo zazwyczaj wpadaja tu poczatkujacy, z pytaniem czy accu sprzed 30lat warto brac za XYZ tysiecy.

 

kto testowal i z jakim skutkiem inne preampy niz firmowe Accu z koncowkami Accu?

 

 

Trochę czekałeś ale może się doczekasz :-)

Niedługo będę grał na Accuphase A47 i pre Manley Neo Classic 300B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Trochę czekałeś ale może się doczekasz :-)

Niedługo będę grał na Accuphase A47 i pre Manley Neo Classic 300B

o, swietnie, kiedys sam o nim myslalem. Testowales juz? I jak sie spisuje? Jak sie ma A47 do A45/46. Jaka jest reszta toru?

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie i spisuje się całkiem dobrze.Na swojego pre czekam a przykładam ucho u kolegi co ma tego Manleya.W ten weekend wpadnę chyba znowu i porównam bezpośrednio jak gra Accu z tym pre w stosunku do przedwzmacniacza w odtwarzaczu Ancient Audio Lektor Air.

Z innymi wzmacniaczami po dodaniu pre Manley 300B progres był bardzo duży.

 

Nie wiem jak ma się A47 do A45/46 gdyż nie testowałem.Wiem tylko z opowieści dystrybutora.

 

Reszta toru - odtwarzacz już znasz ,LST - konwerter dla słuchawek elektrostatycznych ,armia słuchawek Stax oraz słuchawki Sennheiser Orpheus.

Edytowane przez brodacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak gra wireworld starus? co się poprawiło po wpięciu tego kabla? no i co zasilasz tym kablem?

 

Ja wpinałem stratusa w E-408

Osobiście nie zauważyłem żadnej różnicy między Stratusem a zwyklakiem komputerowym.

Nie wiem co by było gdybym pokombinował z resztą okablowania lub spróbował czegoś innego, odpuściłem jednak na razie temat sieciówek (Wireworld miał przynieść znaczącą poprawę w stosunku do zwykłego kabla a nic się u mnie nie zmieniło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne. wszędzie trąbią, że kable sieciowe obojętnie jakie byleby nie te dołaczane do danego wzmacniacza czy odtwarzacza poprawiają dźwięk. wydaje mi się, że przy wzmacniaczu klasy accuphase powinno być to odczuwalne. więc jak to jest z tymi kablami naprawdę? wireworld to już dość poważna firma żeby mogła coś kręcić tak jak i inne. hmmm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podważam sensowności sieciówek, ponoć Accu są na nie wrażliwe, natomiast ww. kabel nic w moim odczuciu nie zmienił, choć wsłuchiwałem się już "na siłę" żeby coś usłyszeć. Może mam w sieci na tyle małe zakłócenia, że taki kabel nic nie wprowadza.

Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję się do klubu z moim E-470 napędzającym Contoury S3.4LE :) Gram z plików aktualnie (CA SM6). Którym źródłem cyfrowym mógłbym się poważnie zainteresować by nie nadwyrężył mi znacznie budżetu i był dobrym partnerem dla aktualnego setu? Second hand jak najbardziej wchodzi w grę...

Dodam że podoba mi się aktualna sygnatura brzmienia Accu z Dynaudio.

Czekam na odzew :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

A ja przymierzam się powoli do adopcji jakiegoś ampa --n.p. P-1000 , albo P-650..Może kiedyś, komuś się taka ,,zabawka" znudzi , albo będzie wymieniał na inną, albo [???]..To proszę nie wstawiać do szafy , lub garażu--chętnie przygarnę i będę dobrze traktował..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej sumy dołożyć musisz cło + transport+vat clą od sumy na rachunku a vat liczą od rachunku + koszt transportu a przy 40 kg z japan oj może zaboleć .Jak nic będzie 1.5 do 2 razy koszt zakupu. No i jeszcze dobre trafo redukujące do 100v i niebezpiczeństwo zniszczenia w transporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.