Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Kolumny to bardzo drażliwy temat..Nie używam ich symboli , ani nazw [tych firmowych]..Krytykowanie czyichś kolumn to tak , jak powiedzenie komuś , że ma brzydką żonę..Ale one są na końcu każdego zestawu i przesądzają o ostatecznym efekcie..Każdy zestaw jest tyle wart , co jego najsłabszy element ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy upewnijcie mnie.

 

Czy podłączenie końcówki z przedwzmacniaczem kablami xlr, które mają odwrócone układy pinów nie spowoduje jakiegoś uszkodzenia.

 

Mam kable i chętnie bym je podłączył, ale obawiam się jakiejś awarii.

 

Czy muszę ingerować w kabel i przelutować przewody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

czyli jak zamienię też przewody głośikowe podłączając + do - to powinno być wszystko ok?

Teraz to trochę zwątpiłem....[ ??? ]--ale chyba nie,,,niech się jakiś szpec wypowie , bo ja lubię palnąć coś śmiesznego..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Ale nie napisałeś--jaki to pre , a jaki amp..Zdaje się że Accu ma inaczej ułożone gniazda XLR , niż inne firmy , ale za to ma przełączniki fazy [nie każdy]..Stary , prosty test : bateria 1.5V do kolumny---+ do + i membrana się nadyma , odwrotnie--cofa...Proste , jak budowa cepa,,tylko nie wiem , jak amp przerabia tą odwróconą fazę...O jedno się nie martw--nic się nie stanie----wiele razy bawiłem się fazą w C-275 i tylko to trochę śmiesznie grało---można się pomylić...AHA--te zabawy dotyczą basu , bo tylko one wymagają zgodności,,,średnie i wysokie już niekoniecznie...Niby to taki prosty temat [??!!]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc otrzymałem odpowiedź z Accuphase że nic się nie powinno stać, a od dystrybutora, że dźwięk będzie w przeciwfazie więc zalecają przerobienie kabla :)

 

Ciekaw jestem jak to gra w "przeciwfazie" jutro chyba sprawdzę :)

 

Pre Audionet ;)

Edytowane przez benek1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam czy ktoś może nakreślić mi kilka słów o accu e 450? Co myślicie o tej ofercie?

http://allegro.pl/accuphase-e-450-ex-demo-powystawowy-i5257029545.html

 

A jakie masz kolumny?

Jesli łatwe do wysterowania to 550 bedzie dużo lepsza...tez ostatnio gdzieś była dobra oferta koło 15 tys PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kolumny do grania z accu to Sonus Faber Home, ewentualnie Sonus Faber Liuto ( w zależności w którym systemie go umiejscowię). Trochę obawiam się małej mocy przy E 550.

Preferuję również niskie zejście basu.

 

...bywa także, że słucham dosyć głośno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Co myślicie o tej ofercie?

450 ma raczej dobrą opinię [nie posiadam],,,,,,ALE !!!--Ceny ,,lecą na pysk" i dałoby się pewnie coś utargować, bo to jest kolejny raz wystawiane i przeceniane...Jeśli na Ebay kolejny raz jest wystawiany C-275[posiadam] za 2KE , to trochę daje do myślenia....Pozdrawiam !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

450 ma raczej dobrą opinię [nie posiadam],,,,,,ALE !!!--Ceny ,,lecą na pysk" i dałoby się pewnie coś utargować, bo to jest kolejny raz wystawiane i przeceniane...Jeśli na Ebay kolejny raz jest wystawiany C-275[posiadam] za 2KE , to trochę daje do myślenia....Pozdrawiam !!!

Ten spadek cen dotyczy w miarę nowych sprzętów Accu, bo stare dobre 25-letnie wzmaki trzymają się nieźle:

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=1630104829&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

OK--305 to uznany model....Ale daruj sobie ceny wywoławcze [ są często bardzo egzotyczne]...Poczekaj moment..... http://www.ebay.de/itm/Accuphase-E305-High-End-Vollverstarker-/371301075157?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item567344c8d5

 

OK--305 to uznany model....Ale daruj sobie ceny wywoławcze [ są często bardzo egzotyczne]...Poczekaj moment..... http://www.ebay.de/itm/Accuphase-E305-High-End-Vollverstarker-/371301075157?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item567344c8d5

Sorki !!!--to 405 , ale chyba też wywoławcza [???]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak jak mar.s napisał A60 na pewno a p-7100 w klasie AB powinien dać jeszcze więcej radości...

...miałem dość długo Accu e-560 wcześniej słuchałem e-550...Accu nie kupuję się dla mocnego basu przynajmniej integry w kalsie A

integry mają inne zalety ale nie mocny mięsisty bas....jeżeli chcesz kupić Accu a przy tym mieć dość mocny bas to polecam integry

w klasie AB e-450,e-460 lub najnowszą e-470 wszystko zależy ile kasy chcesz na ten cel przeznaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uważacie, że konstrukcje ACCU typu A napędzą moje kolumny i dadzą równie mocny podmuch jak wzmacniacze AB?

Ja bym zaczął od 350-tki. Miałem przez kilka lat i napędzałem nią B&W 802D ! W moim mniemaniu jest to bardziej muzykalny wzmacniacz niż 450-tka i 460-tka, które próbowałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.