Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny zestaw z ogromnymi możliwościami . Miałem kiedyś przez wiele lat starszy zestaw accu ( ale nie takiej klasy ) i również przez wiele lat mogłem dość często słuchac referencyjnego zestawu Accu ( znajomego - z tysiączką w głównej roli ) i okazuje się , że nie jest tak łatwo wykrzesać z referencji pełne możliwości . Na pewno nie warto na okablowaniu oszczędzać , bo system to pokaże . Moim zdaniem przede wszystkim kable sieciowe są za słabe do tego systemu - warto sprawdzić dużo lepsze . Po za tym z naszych obserwacji przez te lata okazuje się , że Accu lepiej gra na kablach miedzianych niż srebrnych i posrebrzanych . Nie znam akurat brzmienia Twojego kabelka góśnikowego , ale miałem kiedyś VDH wind mkII i zdawał egzamin tylko na mniej przejrzystych kolumnach . W roli głośnikowego wspaniale sprawdził się Taralabs Air 1 ( oczywiście w systemie referencyjnym ) . Jeśli byłbyś zainteresowany innymi ciekawostkami z użytkowania referencyjnego systemu , proszę o kontakt na PW - podam Ci kontakt do właściciela tegoż zestawu )

Zgadzam się co do kabli raczej miedzianych, a VDH-la porównywałem między innymi z wysokim Transparentem, Siltechem, Acrolinkiem, Audioquestem, itd. (wszystkie kable kosztowały grubo ponad 10000zl ) i zawsze zdecydowanie wygrywał VDH ! Zresztą mam ten kabel już bardzo długo i przeszedł przez wiele zestawień sprzętowych. Zawsze miałem wrażenie, że pokazuje wszystko co dany system ma do powiedzenia. Dlatego kabel głośnikowy zostawił bym na razie w spokoju. A co do zasilających to na razie te same wnioski i podobne porównania. Trochę dziwne ale niebieskie Cardasy z nowymi wtykami na razie rządzą. Wyrzsze modele makabrycznie tną górę, co mi bardzo nie pasuje. Dlatego na razie poruszyłem temat interkonektów. Z moich porównań wynika również, że w moim zestawie nie ma sensu stosowania XLR-ów, połączenia RCA spisują się nawet chyba lepiej.

 

Próbowałem kiedyś Transparenta ultra, ale było zdecydowanie gorzej niż z superem, gorsze barwy ! Ale podobno Transparent zaczyna się dopiero od serii Reference .

Tylko te ceny !!

Edytowane przez roma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie,

 

Z uwagi na fakt że jestem użytkownikiem Accu 406V korci mnie teraz na wymianę na coś młodszego np 407 lub 408. w związku z powyższym może mi ktoś tematycznie która z tych Accu była według Waszej opinii najbardziej udanym egzemplarzem? z którym byście pozostali na dłużej? będę wdzięczny za krótką charakterystykę brzmienia powyższych urządzeń

 

jaka jest żywotność kondensatorów w serii 406 do 8? We wszystkich czterech przypadkach w nich siedzą według mojej wiedzy identyczne kondensatory.

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Chciałbym podjąć trochę inny temat, mianowicie zagadnienie połączeń klocków Accuphase'a.

W tym temacie można się stresów nabawić !!! A ja mam pytanie bardziej egzotyczne ::::czy kabel sieciowy , który akurat bardzo lubię [shunyata Diamondback 1.5m] można bezkarnie przeciąć na pół,,,dodać porządną wtyczkę i.t.d. ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Jeżeli będzie akurat wpięty do gniazdka,

Wielkie dzięki , bo już klęczałem z nożycami do blachy..Mocno by mnie nie pokarało , bo elektrykę w chatce mam poprawną...Ściskam ,,kończynę górną prawą" !!!!!! A jednak [1.8-2.0]...To drogi Szeryfo nie będę cudował.....DZIĘKI i POZDRAWIAM !!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Hej Panowie! Co myślicie o starym topowym Accu A50? Ile może być dzisiaj warty taki wzmacniacz sprzed 20 lat? Czy może ktoś go słuchał z klubu? ...lub coś o nim słyszał?

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

 

pozdr.

joa.

 

Siemanko Yoa

...dam Ci namiary do gościa który miał ten wzmacniacz i nie tylko.....na temat Accu ma dużo do powiedzenia

o lampie możesz z nim rozmawiać całymi godzinami :).....ostatnio chciał złożyć drugi system tranzystorowy

kupił Gryphona Diablo....szybko sprzedał chyba dał sobie spokój z tranzystorem.....z tego co wiem robił przymiarkę do Jadisa DA88

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podjąć trochę inny temat, mianowicie zagadnienie połączeń klocków Accuphase'a. Zastanawiam się, czy da się uzyskać jeszcze lepsze efekty brzmienie, przy zastosowaniu innego okablowania mojego zestawu? Takie wątpliwości, co jakiś czas, zapewne nachodzą każdego audiofila. Ta więc chciałbym abyście się podzielili własnymi doświadczeniami w kwestji magicznych połączeń!

Najlepiej by było, aby ktoś miał porównanie do obecnie stosowanych przeze mnie kabli Transparenta (konkretnie modelu "super" ). Pełny opis mojego zestawu w moim profilu. Oczekuję potężnego barwnego basu, szczegółowości na wysokim poziomie , otwartej góry, świetnej dynamiki , ale na pierwszym miejscu zawsze musi być jak najprawdziwsza barwa instrumentów! Wiem, że można pójść dalej szczególnie jeżeli chodzi o barwę, ale jeszcze mi się to nie udało. Narazie Transparent pobił wszystko co próbowałem , a trochę się tego uzbierało przez ostatnie lata. Taka wymiana doświadczeń może zaoszczędzić wiele czasu, szczególnie zaczynającym przygodę z Accuphase'm.

Czekam na jakieś propozycje !

Zadzwoń do Sylwestra Witkowskiego z WILE i poproś o wypozyczenie całego setu kabelków . Sieciowe , xlr i głosnikowy. Jak dotra juz do Ciebie i będą nowe nie wygrzane, pozwól im przynajmniej na 200 godz grania przed wnikliwym odsłuchem. Gwarantuje , że kabli już nie odeslesz a Twój system zagra tak , że szczękę bedziesz zbierał przez tydzień. Każdy z tych kabelków jest niewiarygodnie zajeb.....ty a ceny przewodów Witkowski utrzymuje na takim poziomie , że gdybys nawet wywalił 3 razy większe kwoty na coś uzywanego i tak nic lepszego mieć nie bedzieśz. To obowiązkowa pozycja dla każdego kto zainteresowany jest zakupem przewodów , nawet takich za kilkanascie tys zł , bo i z takimi własnie konstrukcjami kabelki WILE sobie radzą. Przykład? U mnie np sieciowy bez problemów rozłozył na łopatki Enerry, Ansae ,Furutechy itp a niektóre z nich kosztowały prawie 5 tys zł. Powiem więcej , WILE był nawet lepszy od Shunyaty Anacondy za blisko 12 tys zł. I jak okreslic taki przewód który sam kosztuje przy tym 1500 zł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Sylwestra Witkowskiego z WILE i poproś o wypozyczenie całego setu kabelków . Sieciowe , xlr i głosnikowy. Jak dotra juz do Ciebie i będą nowe nie wygrzane, pozwól im przynajmniej na 200 godz grania przed wnikliwym odsłuchem. Gwarantuje , że kabli już nie odeslesz a Twój system zagra tak , że szczękę bedziesz zbierał przez tydzień. Każdy z tych kabelków jest niewiarygodnie zajeb.....ty a ceny przewodów Witkowski utrzymuje na takim poziomie , że gdybys nawet wywalił 3 razy większe kwoty na coś uzywanego i tak nic lepszego mieć nie bedzieśz. To obowiązkowa pozycja dla każdego kto zainteresowany jest zakupem przewodów , nawet takich za kilkanascie tys zł , bo i z takimi własnie konstrukcjami kabelki WILE sobie radzą. Przykład? U mnie np sieciowy bez problemów rozłozył na łopatki Enerry, Ansae ,Furutechy itp a niektóre z nich kosztowały prawie 5 tys zł. Powiem więcej , WILE był nawet lepszy od Shunyaty Anacondy za blisko 12 tys zł. I jak okreslic taki przewód który sam kosztuje przy tym 1500 zł?

A na jakim sprzęcie testowałeś te kabelki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakim sprzęcie testowałeś te kabelki ?

Tekable sprawdzają się w wielu róznych systemach . Wystarczy , że wspomnę KRELL 400XI i Paradigm Sygnature Reference S6V3 + CEC 51 poprzez MOON-USHER-M.LEVINSON a skoncze na JADIS -HARBETH -ACCUPHASE ,ale móglbym wymienic wiecej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzje o zakupie Accuphase, gram z serwera,... najczęściej, dac pcm 1704 i jest też z sabre, i inne diy, gramofon też jest, kolumny duże efektywne, lamp już nie chcę, jaki Accuphase, w granicach rozsądku?

Edytowane przez Synyster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie jakie macie doświadczenia z kolumnami podłogowymi do E450? Czego się wystrzegać, a na co zwrócić uwagę Waszym zdaniem?

 

słuchałem 450 tkę z AP virgo 25 i avanterą. bardzo wciągające brzmienie. Osobiście jednak wybrałem 408+thiel3.7 i jestem bardzo zadowolony. 408vs450 inne granie. według mnie muzykalniejsze w 408.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

słuchałem 450 tkę z AP virgo 25 i avanterą. bardzo wciągające brzmienie. Osobiście jednak wybrałem 408+thiel3.7 i jestem bardzo zadowolony. 408vs450 inne granie. według mnie muzykalniejsze w 408.

 

...zainteresowałem się również focalami, lecz nie wiem czy to dobry kierunek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

 

takich mądrych jak ty co tylko potrafia krzyczeć na forum wrzucając linki sprzętu tańszego niż w PL jest wiele. problemy zaczynaja się kiedy trzeba podwinąć swoje męskie jaja i kupić i sprowadzić sprzet z EU. jak w grę wchodzi odpowiedzialność to liczba chętnych drastycznie spada.

 

cena panie to nie wszystko. takich mega super okazji wiele widziałem. choć nie każdemu chce się pedałować tyle kilosów po sprzęt gdzie na dzień dobry sprzęt nie rzadko okazał się niezgodny z opisem mocno odpbiegającym od rzeczyeistości. kupowanie poza EU to loteria. ja kupuje również i różnie z tą rzetelnością sprzedawców było....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

takich mądrych jak ty co tylko potrafia krzyczeć na forum wrzucając linki

Z tymi pretensjami proszę do moderacji...A na ,,ty" , to proszę sobie pogadać z kolegami [ nas to nie dotyczy] Szanowny użytkowniku darius4you.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się! Accu A20V stoi u mnie i gra przepięknie. Podłączony do lampowego preampu Lebena RS100. Po latach spędzonych ze wzmacniaczmi lampowymi... nie czuję żadnego dyskomfortu. Dźwięk jest bardzo gładki, pastelowy o przepięknej kolorystyce. świetna dynamika i kontrola basu. Podoba mi się, dlatego jakby ktoś z was słyszał o A20V na sprzedaż to ja jestem bardzo zainteresowany. Wierzę, że jako monoblok może to zagrać naprawdę fajnie. Macie jakieś doświadczenia z "bridzowaniem" końcówek Accu?

 

dlatego jakby ktoś z was słyszał o A20V na sprzedaż to ja jestem bardzo zainteresowany

 

Oczywiście kiedyś tam w przyszłości, może jesienią ...sporo zakupów ostatnio narobiłem i na razie portfel mam chudziutki. Ale bardzo chętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich.Szukam cd do spokojnej, pastelowej muzyki, jazzu, Jopkowej, Sinatry, Komedy itp.Nie lubie zimnej i ostrej tonacji, wole te cieplejsze.Ma to grac z tranzystorem leema tucana oraz kolumnami atc 40.Ktoś wspomniał o accuphase, ale nie znam tej firmy zupelnie.Jesli cd to raczej uzywane, nie starsze niz paroletnie, z dostepnymi czesciami, laserem, serwisowalne.Czy modele dp-400, dp-500 to dobry trop czy kierowac sie w innym kierunku?Wszelkie uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich.Szukam cd do spokojnej, pastelowej muzyki, jazzu, Jopkowej, Sinatry, Komedy itp.Nie lubie zimnej i ostrej tonacji, wole te cieplejsze.Ma to grac z tranzystorem leema tucana oraz kolumnami atc 40.Ktoś wspomniał o accuphase, ale nie znam tej firmy zupelnie.Jesli cd to raczej uzywane, nie starsze niz paroletnie, z dostepnymi czesciami, laserem, serwisowalne.Czy modele dp-400, dp-500 to dobry trop czy kierowac sie w innym kierunku?Wszelkie uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.