Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytaj w tym wątku: http://www.audiostereo.pl/warszawski-klub-audiofila-i-melomana_79555.html

Oni słuchali chyba wszystkich Accu.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, aktualnie mam Denona 2020ae i CDC 2020, CA 851N oraz gramofon Thorens 295MK IV, kolumny Focal Aria 948, przymierzam się do zmiany integry na Accuphause 370.

W związku z powyższym mam dwa pytania;

1. Czy przesiadka na Accu 370 będzie bardzo odczuwalna? - może ktoś ma doświadczenie w podobnej sytuacji

2. Czy moje kolumny będą odpowiednie do Accu, a jeśli nie to co ewentualnie proponowalibyście? - przymierzałem się do KEF Reference 3

 

Proszę o jakieś podpowiedzi, słucham głównie klasyki rocka - Pink Floyd, Dire Straits, Led Zeppelin, czasem blusa i jazzu. Bardzo okazjonalnie leci coś z Tidala z nowości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, aktualnie mam Denona 2020ae i CDC 2020, CA 851N oraz gramofon Thorens 295MK IV, kolumny Focal Aria 948, przymierzam się do zmiany integry na Accuphause 370.

W związku z powyższym mam dwa pytania;

1. Czy przesiadka na Accu 370 będzie bardzo odczuwalna? - może ktoś ma doświadczenie w podobnej sytuacji

2. Czy moje kolumny będą odpowiednie do Accu, a jeśli nie to co ewentualnie proponowalibyście? - przymierzałem się do KEF Reference 3

 

Proszę o jakieś podpowiedzi, słucham głównie klasyki rocka - Pink Floyd, Dire Straits, Led Zeppelin, czasem blusa i jazzu. Bardzo okazjonalnie leci coś z Tidala z nowości

 

Odp. Na pytanie 1 tak będzie bardzo odczuwalna, również dla portfela:)

 

Na razie nie kombinuj za dużo. Pożycz sobie tego 370 i posłuchaj z tym co masz. A kolumny zawsze możesz kupić za jakiś czas i niekoniecznie te KEFy. Za te pieniądze masz wielki wybór. No chyba że wizualnie Tobie podpasowały owe KEFy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, czy nie tylko dla portfela :-)

Miałem kiedyś KEF R700, były w porządku zwłaszcza bas, ale jak dla mnie trochę krzyczały przy głośniejszym słuchaniu, dlatego zmieniłem na FA 948.

Słuchałem Reference 3 i zrobiły na mnie spore wrażenie, ale nie wiem jak się spiszą z Accu 370.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, czy nie tylko dla portfela :-)

Miałem kiedyś KEF R700, były w porządku zwłaszcza bas, ale jak dla mnie trochę krzyczały przy głośniejszym słuchaniu, dlatego zmieniłem na FA 948.

Słuchałem Reference 3 i zrobiły na mnie spore wrażenie, ale nie wiem jak się spiszą z Accu 370.

 

370 zbiera super opinie od znajomych wytrawnych audiofilów. Relacja cena jakość podobno doskonała. Jedź do salonu dystrybutora i zamów odsłuch z 2 różnymi kolumnami. Polecam sprawdzić Dynaudio i Spendora, którego mają w ofercie,

 

Wkrótce mają się pojawić w sprzedaży nowe modele serii Contour od Dynaudio. W zakładanym budżecie 40 tyś za kolumny możesz spróbować nawet modelu topowego Contour 60. Mają bardzo ciekawe przetworniki i wizualnie też wyglądają nieźle.

 

 

Poza tym posłuchaj Spendorów SP100R² tak dla porównania aby poznać klasyczną konstrukcję brytyjską no i aby usłyszeć jak wypadnie z takim ,,zabytkiem" Accu 370.

 

Pozdrawiam i życzę dużo miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest sens wg Ciebie dokładać do Accu 470, czy to jest zbliżone granie do 370 tylko moc większa?

 

Bogaty gość z Ciebie jak masz takie dylematy;-)

 

Zależy jakie kolumny wybierzesz ale np. te nowe Dynaudio są podobno dość łatwe do wysterowania, tak mówił mi człowiek, których ich słuchał. Jeśli to prawda to wolałbym 370 a ekstra kasę przeznaczyć na lepsze źródło lub kabelki - no chyba że masz takie, które są wystarczające.

 

Tak czy inaczej uderzaj do krakowskiego Nautilusa i umów się na odsłuch 370. Bez tego nie ma co dalej się rozwodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Panowie, aktualnie mam Denona 2020ae i CDC 2020, CA 851N oraz gramofon Thorens 295MK IV, kolumny Focal Aria 948, przymierzam się do zmiany integry na Accuphause 370.

W związku z powyższym mam dwa pytania;

1. Czy przesiadka na Accu 370 będzie bardzo odczuwalna? - może ktoś ma doświadczenie w podobnej sytuacji

2. Czy moje kolumny będą odpowiednie do Accu, a jeśli nie to co ewentualnie proponowalibyście? - przymierzałem się do KEF Reference 3

 

Proszę o jakieś podpowiedzi, słucham głównie klasyki rocka - Pink Floyd, Dire Straits, Led Zeppelin, czasem blusa i jazzu. Bardzo okazjonalnie leci coś z Tidala z nowości

 

W nowych modelach Accu producent wreszcie ostro wziął się za damping factor i to po prostu słychać. Dźwięk jest bardziej energetyczny, sporo zyskała mikrodynamika i rozdzielczość. Przesiadka z Denona będzie z pewnością zauważalna ;-)

A jeśli chodzi o wybór między 370 i 470 to msz. jeśli tylko budżet pozwala lepiej brać wyższy model - testowaliśmy oba i charakter brzmienia maja podobny, ale 470-ka lepiej sobie u mnie radziła z "trudniejszymi" kolumnami na repertuarze w stylu 4 ARM, Dream Theater, Stone Sour, Avenged Sevenfolds. Przy okazji gorąco polecę, nausznie zweryfikować jak Accu zgrywają się z ostatnio pozyskanym przez Nautilusa okablowaniem Acoustic Zena. ;-)

Edytowane przez Fr@ntz

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem przyjemnie.......no i oczywiście wszystko spięte kabelkami albedo

 

Z tego co mi się przypomina, często doradzasz te przewody. Chyba je lubisz, prawda? Pytanie, który model dokładnie masz na myśli ?

 

Panowie, aktualnie mam Denona 2020ae i CDC 2020, CA 851N oraz gramofon Thorens 295MK IV, kolumny Focal Aria 948, przymierzam się do zmiany integry na Accuphause 370.

W związku z powyższym mam dwa pytania;

1. Czy przesiadka na Accu 370 będzie bardzo odczuwalna? - może ktoś ma doświadczenie w podobnej sytuacji

2. Czy moje kolumny będą odpowiednie do Accu, a jeśli nie to co ewentualnie proponowalibyście? - przymierzałem się do KEF Reference 3

 

1. Wymienione głośniki to nie jest partner dla E 370 ani żadnego innego wzmacniacza tej klasy.

2. Nawet przy twoich głośnikach dźwięk się delikatnie zmieni, uspokoi, nabierze wyrafinowanej barwy, to wszytko. Na więcej nie pozwoli sam Player CD oraz brak zdolności głośników do przekazywania niuansów związanych z lepszy odwzorowaniem prawdziwości przekazu.

3. KEF Reference 3 w mojej ocenie to genialne głośniki.

 

Przy okazji gorąco polecę, nausznie zweryfikować jak Accu zgrywają się z ostatnio pozyskanym przez Nautilusa okablowaniem Acoustic Zena. ;-)

 

Z grywają się rewelacyjnie, szczególnie Gargantua II. Interkonekt Absolut Silver też się zgrywa rewelacyjnie ale tu pojawia się pewne "ale". Pytanie co będzie źródłem oraz jaki efekt końcowy chcesz uzyskać. Przewód ten "może" choć wcale nie musi, idealnie otworzyć dźwięk. Wprowadzić trochę powietrza nie ujmując nic z muzykalności, wypełnienia czy barwy typowej dla Accuphase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy i może padło już pytanie ale chcę kupić końcówkę w klasie A :

Mam do wyboru 2 końcówki :

1. Nowy A-36

2. Używany A-46 (3-4 letni)

 

Kasa mniej / więcej ta sama.

Będzie to grało z Accu C2120 i kolumnami Focus 260.

Czy pchać się w starszy A46 ?

Dodam pokój 20m2

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tego co mi się przypomina, często doradzasz te przewody. Chyba je lubisz, prawda? Pytanie, który model dokładnie masz na myśli ?

 

 

 

1. Wymienione głośniki to nie jest partner dla E 370 ani żadnego innego wzmacniacza tej klasy.

2. Nawet przy twoich głośnikach dźwięk się delikatnie zmieni, uspokoi, nabierze wyrafinowanej barwy, to wszytko. Na więcej nie pozwoli sam Player CD oraz brak zdolności głośników do przekazywania niuansów związanych z lepszy odwzorowaniem prawdziwości przekazu.

3. KEF Reference 3 w mojej ocenie to genialne głośniki.

 

Rozumiem ze Kef reference 3 polecasz do accu 370?

 

Co do źródła CD jeszcze sam nie wiem, na pewno nie zostanie Denon. Zastanawiam się na Ayonem jakimś, lub tez accu, ale Sacd to już duża kasa a mam trochę płyt których szkoda było by się pozbyć.

Możesz coś polecić.

 

Z grywają się rewelacyjnie, szczególnie Gargantua II. Interkonekt Absolut Silver też się zgrywa rewelacyjnie ale tu pojawia się pewne "ale". Pytanie co będzie źródłem oraz jaki efekt końcowy chcesz uzyskać. Przewód ten "może" choć wcale nie musi, idealnie otworzyć dźwięk. Wprowadzić trochę powietrza nie ujmując nic z muzykalności, wypełnienia czy barwy typowej dla Accuphase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze Kef reference 3 polecasz do accu 370?

 

Zadajesz trudne pytanie aby odpowiedzieć Ci wprost. Każdy ma swoje preferencje i do czegoś dąży, w grę wchodzi też pomieszczenie, pozostałe elementy toru itp. Nie wiem jaki Ty chcesz uzyskać końcowy efekt. Jest wiele głośników jakie możesz próbować zestawiać z E 370 czy E 470, a nawet warto abyś to zrobił i ostatecznie sam podjął decyzję, w jakim kierunku pójdziesz. Nie mniej jednak patrząc na rodzaj muzyki jaki słuchasz warto będzie przesłuchać Zingali Home Monitor 2.8, Sonus Faber Olympica III, wspomniany powyżej Dynaudio Contour 30. a jeśli chcesz wydać mniej pieniędzy i zaoszczędzone środki przeznaczyć na CD to Dynaudio Contour S 3.4 LE. które również mogą Ciebie oczarować. Sęk w tym, że każdy z wyżej wymienionych zestawów może Ci się podobać, ważne abyś sam zdecydował, który najbardziej. Co do KEF reference 3 to również jeden z pretendentów. W mojej ocenie bardzo dobry głośnik i w połączeniu z brzmieniem Accuphaase może być dla Ciebie dźwiękiem na lata.

 

Co do źródła CD jeszcze sam nie wiem, na pewno nie zostanie Denon. Zastanawiam się na Ayonem jakimś, lub tez accu, ale Sacd to już duża kasa a mam trochę płyt których szkoda było by się pozbyć.

Możesz coś polecić.

 

Tak w skrócie. Droższe odtwarzacze przed wszystkim są bardziej rozdzielcze, mają pełniejszą barwę (dźwięk jest bardziej namacalny, prawdziwszy, trójwymiarowy, mniej płaski). A co do kosztów odtwarzacza SACD - szukaj zatem używanego DP 550. Ewentualnie poczekaj na nowości Ayona 35 lub Marantza sa10 - obydwa SACD. Ale jak grają, dowiemy się niebawem.

 

Plus masz taki, że sporą część wymienionych urządzeń masz w zasięgu ręki - u jednego dystrybutora. Dodatkowo, możesz wszytko pospinać topowymi przewodami, co wpłynie tylko pozytywnie na ostateczną decyzję.

Edytowane przez Darth Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru 2 końcówki :

1. Nowy A-36

2. Używany A-46 (3-4 letni)

 

Moim zdaniem... A-36. Długo oba testowałem we własnym systemie. Może i A-46 ma więcej mocy, ale różnica w dynamice jest pomijalna. A-36 ma w zamian dużo bardziej wyrafinowaną barwę. No i górę odbierałem jako zdecydowanie przyjemniejszą w odbiorze. Generalnie A-36 to wyrafinowanie i klasa. A-46 to... lekka beznamiętność. Pardon - większa neutralność :)

Co do mocy to bym się nie bał. A-36 gonią C1 bez najmniejszego problemu. W przeciwieństwie do starszych A-30 czy A-35 mają zdecydowanie więcej wigoru

 

Preamp 2120 już masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem... A-36. Długo oba testowałem we własnym systemie. Może i A-46 ma więcej mocy, ale różnica w dynamice jest pomijalna. A-36 ma w zamian dużo bardziej wyrafinowaną barwę. No i górę odbierałem jako zdecydowanie przyjemniejszą w odbiorze. Generalnie A-36 to wyrafinowanie i klasa. A-46 to... lekka beznamiętność. Pardon - większa neutralność :)

Co do mocy to bym się nie bał. A-36 gonią C1 bez najmniejszego problemu. W przeciwieństwie do starszych A-30 czy A-35 mają zdecydowanie więcej wigoru

 

Preamp 2120 już masz?

 

Dzięki Tobie bardzo za informacje.

Jestem na etapie szukania rozwiązań ale na pewno będzie Accuphase klasa A. CD Accu 410 w drodze a co do pre to oczywiście myślę o C-2120 tylko cena mnie przygniata :-). Na razie myślałem albo sterować wyjściem regulowanym z CD lub kupić coś tańszego. Pojawił się Accu C-2110 za 15 K zł ale nie wiem czy pchać się w starsze konstrukcje. Poza tym docelowo chciałbym A47, którego słuchałem w salonie - szczęka opada. Ale to 40 K zł - przyszłość.

Coś jest w tej serii z liczbą 7, słuchałem e470 a potem e360 (nie moje klimaty bo to AB) ale po 470 - ce, 360-Ka jakaś mizerna (klimat może ale reszta... hm, średnia).

Pozdrawiam.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-47 miałem też u siebie w systemie... hmm... muszę jeszcze kiedyś przysiąść do niego, bo pierwsze podejście na tle A-36 było... mało przekonujące.

Bardziej mi się podobał niż A-46, ale wciąż czegoś mu brakowało na średnicy...

Żeby było jasne... wszystkie trzy są bardzo dobre. Ale 'maluch' jest bardziej muzykalny i bardziej czarujący. Ma coś z magii. Oczywiście to prywatna opinia...

A co do preampu to... fajnie się zgrywają z lampowymi pre. Z tego co wiem świetnie brzmi kombo z Octave. Ja próbowałem z ModWrightem czy Accoustic Arts i - znowu w mojej subiektywnej opinii - fantastyczne połączenia. Lepsze niż z podstawowymi pre Accu.

Ale to trzeba samemu spróbować...

 

Jeden z kolegów sterował końcówką Accu z CD Accu 5XX i bardzo chwalił takie rozwiązanie. To mogłaby być opcja na początek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc uczynię albertnini : DP410 + A36 i pokombinuje z preampami. Ale docelowo i tak C2120 bo wiesz ... jak wyglądają 3 Accu w komplecie na stoliku - dla mnie oko zadowolone a i ucho dopieszczone :/)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Co do A47 myślę że warto mu troszkę poświęcić, a może o preampa wtedy innego poćwiczyć ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mam A46, mój kolega ma A 47 i z preampem Manley Neo Clasic 300B grają nieziemsko.

Jeżeli słuchałes A47 i podobało Ci się jego granie,to nad czym się zastanawiasz?.

A46 ma ten sam charakter co A47,tylkoA47 jest bardziej szczegolowy.

Pozdrawiam.

 

Tak jak już wcześniej pisałem zastanawiam się nad jednym z dwóch rozwiązań bo taki mam budżet do zakupu :

1. A46 używany (3 letni)

Lub

2. A36 nowy (z powietrzem z Japonii w kartonie)

 

Na razie mam źródło Shanling CD 3.2 (DAC z lampami)

I tutaj też 2 opcje :

1. zmiana na Accu DP410 ze względu na wyjścia regulowane

2. Dokupienie pre-amp (?) - jest do kupienia C-2110 lub inny nie Accu ale tu też ograniczenie - ok 10kzł.

 

Słuchałem A36 ale nie słyszałem A46 stąd moje pytanie. Podstawą do budowania systemu ma być wzmacniacz w klasie A, miałem taki przez ostatnie 1,5 roku. Jak posłuchałem teraz AB, D albo lamp to już nie moja bajka, chociaż bardzo cenie niektóre rozwiązania a w cenie do 20 kzł najlepiej grała Octave V70 SE + Black box.

Pozdrawiam.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Octave z blackboxem ma kolega,nie słuchałem jeszcze u niego tego wzmacniacza.

Napisz gdzie mieszkasz to może uda się zorganizować spotkanie u ciebie w domu z moim A46.

Pozdrawiam.

 

 

Świebodzice k/Wałbrzycha

Krzysiek

 

Dla mnie Octave miał tylko jedną wadę - zresztą tak jak i E370 którego miałem - jak chciałem posłuchać ciszej to nie grały - czasami pracuję w domu i potrzebuje cichszego ale pełnego, ciepłego grania szczególnie na średnicy oraz podstawy basowej (czyli klasa A).

Jeżeli by się udało to suuuuper.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

E370 miałem do odsłuchu na kilka dni ale Octave był lepszy jak dla mnie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stety,trochę za daleko.

Mieszkam w Galway (IE).

Jeżeli Ci się nie spieszy,to po audioshow mogę zrobić dokładne porównanie A46 vis A47,zresztą i tak miałem zawitać do znajomego i porównać dokładnie oba wzmacniacze.

Ja po posluchaniu A 47 kupiłem praktycznie w ciemno A46,i nie żałuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie stety,trochę za daleko.

Mieszkam w Galway (IE).

Jeżeli Ci się nie spieszy,to po audioshow mogę zrobić dokładne porównanie A46 vis A47,zresztą i tak miałem zawitać do znajomego i porównać dokładnie oba wzmacniacze.

Ja po posluchaniu A 47 kupiłem praktycznie w ciemno A46,i nie żałuję.

Pozdrawiam.

 

Ok. Dzięki za chęci.

I tak mam wrażenie czy to będzie A36 czy A46 będzie super. Tylko tak szukam argumentów dla A46.

Po prostu zakochany jestem w tych dużych wskaźnikach wychyłkowych i monstrualnych wielkościach :-)

 

A47 na razie poza zasięgiem portfela. A tu i tak jeszcze czeka mnie okablowanie - głowa boli :-(

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie stety,trochę za daleko.

Mieszkam w Galway (IE).

Jeżeli Ci się nie spieszy,to po audioshow mogę zrobić dokładne porównanie A46 vis A47,zresztą i tak miałem zawitać do znajomego i porównać dokładnie oba wzmacniacze.

Ja po posluchaniu A 47 kupiłem praktycznie w ciemno A46,i nie żałuję.

Pozdrawiam.

 

A słuchałeś może E600 ? Dystrybutor mówi że warto posłuchać. Nie trzeba kabli połączeniowych z preampem i dodatkowego zasilającego a gra to równie dobrze jak a36/46?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

A i cena teraz nawet znośna.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A słuchałeś może E600 ? Dystrybutor mówi że warto posłuchać.

 

Jest taka zasada w knajpie...nie pyta się kelnera co poleca do zjedzenia bo poleca zwyczajowo towar, który musi wyjść z kuchni bo się zepsuje...w audio jest podobna zasada co do polecania przez dystrybutora...

 

Posłuchaj 470 jak chcesz integrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.