Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli miałbym zapłacić 49tys za dp560

to wolałbym kupić dp700 lub dp800/dc801 - w dobrej cenie już można dostać

 

To wybierz dzielonkę...

 

700 nie kupuj, chyba że dla ładnej skrzyneczki...pod względem brzmienia niestety nie ma wielkich szans z CD8, który kupisz za około 20 tyś. W zakresie basu różnica pomiędzy tymi CD jest delikatnie mówiąc znacząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wybierz dzielonkę...

 

700 nie kupuj, chyba że dla ładnej skrzyneczki...pod względem brzmienia niestety nie ma wielkich szans z CD8, który kupisz za około 20 tyś. W zakresie basu różnica pomiędzy tymi CD jest delikatnie mówiąc znacząca.

 

.nie przymierzam się do zmiany Cd....jestem zadowolony z tego co mam ;-)

...faktycznie CD8 to brzmieniowo fantastyczna maszyna ale dp700 też fajnie gra

.... i co ważne....Accu jest zbudowany cholernie solidnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podaż faktycznie może być spora;-)

 

CD8 nie był wyposażony w DAC. A CD9 posiada DAC.

 

CD9 to poza tym TOPOWY model. a 560 prawie rozpoczyna katalog.

 

Tak ale chodzi mi o same podwyżki. Ja bym nie kupił CD Accu za 50 tys. Myślę że w tym przedziale cenowym są lepsze maszyny.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Serii 500 za 50 tys

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Podaż faktycznie może być spora;-)

 

CD8 nie był wyposażony w DAC. A CD9 posiada DAC.

 

CD9 to poza tym TOPOWY model. a 560 prawie rozpoczyna katalog.

 

Tak prawdę mówiąc oba mają DAC-a tylko w 9-ce udostępniono dostęp źródłom zewnętrznym i cienka 20 tys w górę !

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Tych KEFów nie znam (jedynie R900, które w połączeniu z E-408 okazały się porażką - jakiś taki bałagan w dźwięku, co chwilę coś wyskakiwało i denerwowało)

 

Herbatniki na pewno posłucham, dzięki. Co do Kef-a serii R mam dokładnie to samo odczucie - nerwowy bajzel - i to na 2 różnych wzmacniaczach, ja nie wiem co można do nich podłączyć, chyba jakąś końcówkę za pierdylion żeby je jakoś "uspokoić" :-)

 

Kurczę jak tak przeglądnęłam cennik Accu to Pre + końcówka + CD + kondycjoner + okablowanie (dodam że wszystko np 2 od dołu) - to 200.000. Droga ta zabawa ! A to tylko tak średnio na razie o nie gra bo jeszcze kolumny !

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik konradwo dnia 30.12.2016 - 00:45 napisał

Tych KEFów nie znam (jedynie R900, które w połączeniu z E-408 okazały się porażką - jakiś taki bałagan w dźwięku, co chwilę coś wyskakiwało i denerwowało)

 

Herbatniki na pewno posłucham, dzięki. Co do Kef-a serii R mam dokładnie to samo odczucie - nerwowy bajzel - i to na 2 różnych wzmacniaczach, ja nie wiem co można do nich podłączyć, chyba jakąś końcówkę za pierdylion żeby je jakoś "uspokoić" :-)

 

Panowie, należy jednak pamiętać ze Reference 3 to zupełnie inna liga. Nie budowałbym osądów na ich temat po przesłuchaniu głośników powiedzmy "budżetowych". Uważam, że warto ich przesłuchać. Jeśli by się podobały, polować na używane.

 

Tak samo możemy mówić o Olympicach III od SF słuchając Venere III. Dokładnie ten sam przykład.

 

A co do Accuphase DP-560, faktycznie cena zwala z nóg. I zachęca do szukania modeli używanych lub przypomnienia sobie oferty konkurencji.

Cóż dodać, Przeżyjemy to i będziemy żyć dalej, każdy ze swoim rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to kto z nas wziął ślub z Accuphase czy innym ciężkim, metalowym pudłem. Życzenia Noworoczne dla Wszystkich Kochających Muzykę i Samych Dobrych Odsłuchów i Wyborów w przyszłym roku życzę !

Pozdrawiam Cały Klub !

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślubu z Accuphase nie brałem, ale mając trzy częściowy zestaw raczej przy tej firmie pozostanę. Szczególnie ze odpowiada mi to jak cały system gra. Ale dalsze poszukiwania można kontynuować juz na drugim lub trzecim systemie. No i przy takich cenach , pozostaje tylko rynek second hand.

A wszystkim pozytywnie zakręconym, życzę mnóstwa wspaniałych uniesień podczas słuchania ukochanej muzyki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słuchałeś tych paczek łeb w łeb? Osobiście Venere jakoś z góry nawet bym nie rozważał. OIII u mnie w domu zrobiły naprawdę świetny pokaz.

 

O tym mówił Vader - niby ta sama firma model tylko wyższy a różnica, właściwie nie różnica tylko jedno gra a drugie nie i tyle (aż tyle)!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venere II i III słuchałem wiele razy, i nawet opisywałem swoje wrażenia i wnioski w Klubie Sonus Faber. Co do odsłuchu, w tym samym czasie miałem zapewniony dostęp do Venere II + Liuto + Cremona M to pierwszy raz jak się zabrałem za Venerę, kiedy powiedzmy, była jeszcze gorącym produktem. Ostatni odsłuch jaki był zorganizowany sprawił, iż miałem możliwość przesłuchać Venere III + Olimpica III + Olymipica II.

 

Dodam, że były tez inne sytuacje ale partnerami były głośniki innych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć

Dopisuje się z radością wielką do klubu z Accuphase E-370 i DP-410. Podłączone do Dynaudio Contour 30. :-)

 

Gratulacje, przyjemny zestaw. I nowe Contour 30, które parę dni temu odsluchiwalem - zrobiły bardzo miłe wrażenie. Zapytam jednak czym pośpinałeś cały zestaw włącznie z siecią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem,

 

ja już chyba chwilę temu powinienem dołączyć z A50V. bałem się o moc żeby napędzić Thiele 3.7 a daje radę. i to jak daje rade. klasa.

a45 jest ze specyfikacji troszeczkę słabsze ale myślę że tez powinno być ok.

jedynie wysokie poziomy głośności mogą powodować pewien audio dyskomfort - albo rozjeżdża się napęd (moc końcówki) albo pomieszczenie nie wyrabia akustycznie.

ale za to słuchanie na niższych poziomach głośności daje ogromną radość. wszystko słychać. w detalu, planie, scenie. przy 2 dzieciaków i możliwości słuchania głównie wieczorami bardzo sobie tę umiejętność klasy A Accu chwalę

na celowniku już jest pre 2120 i liczę że ta synergia przyniesie jeszcze lepsze efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, mezzo są chyba sporo łatwiejsze w napędzeniu mają 92 db i rekomendowana minimalana moc wzmacniacza to 50w a nie 100 jak jest to z thielem.

Najlepsze efekty osiągnąłem z focalami napędzając je monoblokami jolidy na lampach 211 150w mocy w klasie ab, ale bardzo ładnie radzi sobie z nimi 55w audio research vsi 55 także nie są szczególnie wymagające prądowo. Dam znać jakie są efekty z accu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia z odsluchów a45 , c275 i mezzo utopii bardzo pozytywne nawet powiedziałbym rewelacyjne.

Dźwięk jest super precyzyjny, żywy i przy tym barwny muzyka mieni się setkami drobniutkich faktur.

Co mnie zdziwiło to potężna dynamika niezależnie od głośności a to tylko 45w.

Bas jest fantastyczny, wielobarwny, silny i bez grama otłuszczenia, waty wydają sie dużo mocniejsze niż to wskazują dane techniczne, utopie są świetnie napędzane.

Chce się słuchać bez przerwy relizm jest niesamowity.

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja się dołączam z c2120 i końcówką A50V - bardzo plastyczny, melodyjny choć jednocześnie szczegółowy i przestrzenny dźwięk

 

waty wydają sie dużo mocniejsze niż to wskazują dane techniczne, utopie są świetnie napędzane

 

też jestem mile zaskoczony mocą tej 50-ki. Thiele 3.7 to nie są proste kolumny do wysterowania. kiedyś czytałem że moc wzmacniaczy Accu często w pomiarze jest trochę wyższa niż nominalna.

do tego, wg oficjalnych informacji producenta, dochodzi podwajanie mocy przy spadku impedancji, do 400W na kanał przy 1Ohm w przypadku A50V

Edytowane przez 2socks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accu tworzy bardzo fajne połączenie ze starym JMLabem - grałem kilka lat w takim układzie min. z PS5.1. Piece od Accu ponoć mają lepsze osiągi niż to deklaruje producent stąd potrafią pozytywnie zaskoczyć.

Na marginesie... byłbym ostrożny z kategorycznymi opiniami o połączeniu Dynaudio z Accu. Znam kilka takich układów i złego słowa nie powiem. :-).

 

>>2socks

 

Z ciekawości, czy próbowałeś innych pre niż 2120? Miałem go i... mnie nie powalił (chociaż jest z pewnością lepszy od poprzedniego 2110). W tych pieniądzach świetny jest Octave HP500SE lecz, niestety nie ma XLR :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poziomem wzmocnienia w końcówce - to zależy: z reguły mam na minimum, ew. oczko wyżej jak potrzeba więcej pary. Ja jednak gram bez aktywnego pre stąd dochodzi jeszcze kwestia wysterowania. Przy pre od Accu ustawiałem wzmocnienie zazwyczaj na max - tak grało najlepiej.

 

A-45 nie znam, ale jak znam Accu to raczej nie spodziewałbym się rewolucji w stosunku do starszych modeli. A-47 jest znakomitym wzmacniaczem, ale... na tym poziomie bardzo duże znaczenie mają preferencje i ja np. chyba wolę większą eteryczność A-35 nad nieco grubą kreską rysowane brzmienie A-47. Z drugiej strony w A-47 czuć zapas prądu co przekłada się na dużą swobodę. Koniec końców jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, czy próbowałeś innych pre niż 2120? Miałem go i... mnie nie powalił (chociaż jest z pewnością lepszy od poprzedniego 2110). W tych pieniądzach świetny jest Octave HP500SE lecz, niestety nie ma XLR :-(

 

nie próbowałem, po prostu chciałem mieć coś z Accu do kompletu a trafiło się w dobrej cenie 2120. grzebałem po sieci ale w 280 nie chciałem wchodzić. mimo zapewnień sprzedających cholera wie w jakim to stanie by było. dla mnie xlr do "must".

na co Twoim zdaniem (oczywiście kiedyś, z czasem) warto zmienić 2120 żeby i cena i zużycie było w granicach rozsądku?

na razie mogę stwierdzić jedno - 2120 gra lepiej w zestawieniu z A50V niż pre Maca c2500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-47 jest znakomitym wzmacniaczem, ale... na tym poziomie bardzo duże znaczenie mają preferencje i ja np. chyba wolę większą eteryczność A-35 nad nieco grubą kreską rysowane brzmienie A-47. Z drugiej strony w A-47 czuć zapas prądu co przekłada się na dużą swobodę. Koniec końców jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji.

Ja miałem podobnie. Dwa razy przymierzałem się do A-47 i ostatecznie A-36 cały czas jest w torze. A-36 ma lepszą barwę i fajniejszą górę.

 

Z ciekawości, czy próbowałeś innych pre niż 2120? Miałem go i... mnie nie powalił (chociaż jest z pewnością lepszy od poprzedniego 2110). W tych pieniądzach świetny jest Octave HP500SE lecz, niestety nie ma XLR :-(

 

Spróbuj Accoustic Arts Preamp z Soundclubu jak możesz (ma pełny XLR)... U mnie ostatnio miał możliwość sprawdzenia się się z... Accu C-2850 :)

 

to ja się dołączam z c2120 i końcówką A50V

 

gratuluję fajnego zestawu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że pewnie A-45 bardziej będzie Tobie odpowiadać bo to jednak, obiektywnie lepszy wzmacniacz niż niższe modele. Jednakowoż, jak wspominałem przy tym poziomie spory udział mają własne preferencje. Ja np. jednak preferowałem A-35 + dosyć drogie kable głośnikowe nad A-47 przy tańszych drutach. Dla przykładu A-47 nie dawała raczej lepszej rozdzielczości ponad tańszego brata, była za to bardziej dynamiczna w skali makro i miała większy bas. Co kto woli...

 

W doradzaniu pre... to ja nie jestem za dobry bo zawsze preferuję bezpośrednie wysterowanie z odtwarzacza. Taka A-47 w układzie z cd grała u mnie dużo lepiej niż np. z pre 2120, który, mam wrażenie, że ją ogranicza. Z całkiem fajnych pre podobało mi się nawet Octave HP500SE, ale nie ma XLR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xlr to mus, na porządnym (choc nie tym samym co xlr) rca system gra znacznie gorzej powiedziałbym, że na 50% możliwości, również mój cd gra o niebo lepiej po xlr.

Słucham właśnie i powiem świetny jest ten accu :) Najwięcej zabawy mam w odkrywaniu nowych faktur w znanych mi doskonale plytach tyczy się to calego pasma ale głównie basu.

Do jakiego preampu z dzisiejszej oferty mozna porównać c275? Oglądałem bebechy i wygląda to imponująco.

 

Co do sterowania końcówki z odtwarzacza to super się sprawował ancient audio lektor prime ale w bezpośrednim porównaniu z arc cd 8 niestety musiałem na niego przeskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.