Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje doświadczenia z Accu są takie, że wzmacniacze grane w miarę regularnie potrzebują ok 1h rozgrzewki i to raczej aktywnej (grając) niż będąc po prostu włączone. Inna inszość jest w przypadku dłuższego okresu postoju - po np. miesiącu off zaczyna grać tak po 2-3 dniach (nie żartuję :-( ). Tak to z tymi Accu jest ;-).

 

Lampa, faktycznie - z reguły 1h od włączenia jest już ok.

 

Potwierdzam, Accu potrzebuje długiego wygrzewania, ale raczej z sygnałem. Zdecydowanie wtedy krócej to trwa (czyli min. 2h). Oczywiście pod warunkiem, że wcześniej był codziennie używany po kilka godzin.

No i dochodzi do tego jeszcze jeden bardzo ważny czynnik - prąd, a dokładnie jego jakość. U mnie najlepiej gra w NIedziele, bo w dni powszednie jest przeważnie mniej kolorowo, brakuje barw ( nasycenia). Jest bardziej szaro i to niezależnie czy na dworze pada czy świeci słoneczko :-) Chyba każdy sprzęt ma coś za uszami. Lampa z kolei, zmienia sposób grania w sposób ciągły. W miarę wygrzewania się lamp , a później w miarę ich zużywania.

Ale muzyk też przecież codziennie zagra trochę inaczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Niestety - te 310 to pobór ciągły bez sygnału..Od momentu włączenia trafo chodzi na full do momentu naładowania kondensatorów [ softstart nad tym czuwa - ok. 4 sekund +/- ]....Przy małej mocy pobór niewiele wzrasta , a na full jest niewiele większy od ,,spoczynkowego" --Taki urok klasy A - zasilanie całej amplitudy itd......Na stronie producenta [wklejałeś] wszystko jest jak na dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ile warto dać za E211, E212, E213. Wiszą te modele akurat na allegro, ale chyba jakoś za drogo.

 

Jeśli myślisz o spróbowaniu w swoim systemie to... no nie wiem, trzeba spróbować.

Jak przypomnę sobie Twoje opisy wzmacniaczy jakie u siebie przerabiałeś, to wydaje mi się, że bas z E21x może Ci średnio przypaść do gustu (nie ma takiego zejścia jak np. denony, jest lekko zaokrąglony).

Do tych wzmaków przyda się w miarę przezroczysta reszta toru (nie znam BMN ani Twojego źródła).

 

Mnie to granie spasowało, swego czasu kupiłem E-408 i np. z Kappami 8.2 i streamerem Cambridge było świetnie.

Próbowałem z różnymi współczesnymi kolumnami i o ile z niektórymi porażka to z wieloma innymi znowu bdb zestawienia wychodziły.

Wiszą też na portalach aukcyjnych wzmaki serii E-40x (choć taka E-408 już chyba z rok i jakoś nie chce się sprzedać). To już wyższy budżet ale pojawiają się i 405, 406, widywałem poniżej dychy.

Jak już Accu w AB to raczej celowałbym w wyższe serie.

Będzie znacznie lepiej niż z E-20x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena moim zdaniem bardzo dobra tak jak i wzmacniacz. NIe znam połączenia z Dali, ale Dali to dobre kolumny i sam miałem Dali Grand bardzo dobre.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym znał to bym nie pytal, napisałem wyżej że nigdy nie miałem przecież więc wlasnie nie znam, do tego opinia tylko jednej osoby że cena dobra mało przemawia. Chciał bym żeby sie wypowiedział ktoś kto miał ten model

 

a co za różnica czy jedna osoba się wypowiedziała czy sto? usłyszysz więcej? albo posłuchasz tego sprzętu albo bierzesz w ciemno, takie uroki życia.

accu to pewna sygnatura dźwięku, legenda audio. albo się podoba albo nie. pisanie i wypytywanie czy będzie dobrze jest jak macanie po ciemku i pytanie jaki to kolor.

ale jak poprawi Ci to humor to powiem tak, dobry wzmacniacz i cena też dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja nie chce żeby ktoś wybrał za mnie. Pytam Was w waszym Klubie bo to chyba odpowiednie miejsce. Paytam również dlatego że stoje przed trudnym wyborem miedzy Accuphase E405 lub Luxman L550A (bez II)

mam możliwość kupna tych wzmacniaczy w tej samej cenie. Czyli okolo 7000 . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Ci to coś pomoże, ale znam dobrze E-408, uważam go za rewelacyjny wzmacniacz, porównywałem swego czasu z wieloma różnymi, tak tutaj chwalonymi klockami, które można było kupić w podobnych kwotach i nic mnie nie porwało.

Nie wiem jak poprzednie serie ale z zasłyszanych opinii nie są brzmieniowo gorsze.

 

Accuphase jak tu pisano ma swoją sygnaturę i nie z każdymi kolumnami się polubi.

Ja łączyłem E-408 z Infinity Kappa 8.2, uważam to połączenie za bardzo dobre.

Udało mi się znaleźć sporo dobrych kombinacji również z innymi kolumnami.

Trzeba sprawdzić z Dali ale tyle na ile je znam, może być dobrze.

 

Oddzielną kwestią jest stan tego wzmaka, trzeba sprawdzić.

 

Luxmana nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.