Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem E-405 i Lux'a L550AII - stawiając kwestię krótko: Accu jest lepsze. Jednakże oba te wzmacniacze grają raczej mało nasyconym dźwiękiem. E-405 było dla mnie wręcz nieco suche. Z pewnością 405'tka ma dużo pary i napędzi bez problemu większość kolumn, bas dynamika, przejrzystość jest spoko, ale brakuje nieco gładkości i wypełnienia chociażby A-klasowego E-550/560 (tym jednak brakuje wydajności). Za 7kpln, jeżeli wzmacniacz jest w dobrej kondycji to bardzo dobra oferta bo Accu generalnie trzymają cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enzo a jaka była reszta zestawu? Może to nie wzmacniacz zagrał sucho. Inne opinie krążą o barwie. Owszem słyszałem pare razy że jest krystaliczy dźwięk ale nie suchy. Chodziło raczej o to że nie zamula. Może niedługo sam się przekonam jak gra. Jestem Ciekawy co zrobi z Heliconami. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stane się posiadaczem Accuphase od razu podziele się zdjęciami. Pozdrawiam

 

Jesteś w stanie zweryfikować ile z tego oryginalnego Accuphase zostało jeszcze w środku? Przez 20 czy 30 lat mógł się przewinąć naprawdę przez wielu "specjalistów".

Nie, że pytam złośliwie po prostu się zastanawiam, bo sprzedający pewnie faktur za przeglądy nie ma. Za 7000 tys. to naprawdę kilkuletnią przyzwoitą używkę można kupić. Sama maszyna oczywiście przepiękna.

Edytowane przez gimza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>darek89

 

405'tka tak gra. Jest fajna pod względem wydajności, dynamiki czy basu a po prostu barwa nie jest jej najmocniejszą stroną. Trzeba uważać na połączenie z kolumnami. Nie znam tych Dali więc się nie wypowiem, ale jak się zestawi kolumny o cieplejszym, barwniejszym charakterze to powinno to wyrównać pewne słabsze strony 405'tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stało się, kupiłem Accuphase e405, cena jaką zapłaciłem to 6500zł :) Wzmacniacz w 2014 roku przeszedł renowacje w Niemczech ( http://www.hifizeile.de ). Jak tylko będe miał go u siebie dodam zdjęcia wnętrza i napisze coś więcej.

 

Hifizeile to solidna firma. Do renowacji uzywaja zazwyczaj orginalnych czesci, tzn. ze wzmacniaczy tzw. dawcow - wymontowuja czesci i wymieniaja.

Wystawiaja sie tez co roku na hamburskim Hifi Tage i prezentuja wlasnie odrestaurowane sprzety vinatge. W tym roku byli z Luxmanem L525 i Octave V50 kolumny Valeur Audioi Micropoint 2SE bardzo dobre brzemienie i ciekawa prezentacja na zasadzie porownania brzmienia dwoch wzmacniaczy. Calosc w milej luznej atmosferze.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie, sprzedawaca kupił od nich ten wzmacniacz w 2014 razem z cd oraz tunerem, i wszystko sprzedaje teraz, Ja kupiłem Wzmacniacz i fajnie słyszeć że to dobra firma. Po zdjęciach wnętrza wszystko wyglądało na oryginalne a sam wzmacniacz w bardzo dobrej kondycji wizualnej. Niedługo będę miał w domu to sie pochwalę. Jestem Ciekawy czy ta firma prowadzi jakąś bazę danych swoich naprawionych i sprzedanych rzeczy, jeśli tak mógł bym napisać do nich z zapytaniem co Było robione w tym wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie, sprzedawaca kupił od nich ten wzmacniacz w 2014 razem z cd oraz tunerem, i wszystko sprzedaje teraz, Ja kupiłem Wzmacniacz i fajnie słyszeć że to dobra firma. Po zdjęciach wnętrza wszystko wyglądało na oryginalne a sam wzmacniacz w bardzo dobrej kondycji wizualnej. Niedługo będę miał w domu to sie pochwalę. Jestem Ciekawy czy ta firma prowadzi jakąś bazę danych swoich naprawionych i sprzedanych rzeczy, jeśli tak mógł bym napisać do nich z zapytaniem co Było robione w tym wzmacniaczu.

 

Zastanów się ( poważnie - polecam ) nad całością zestawu , jeśli Chcesz usłyszeć prawdziwe możliwości i magię brzmienia z pod znaku Accuphase . Z całym szacunkiem , z obecnym Twoim żródłem nie usłyszysz choćby połowy możliwości wzmaka , a poza tym całość też wizualnie robi wrażenie . Naprawdę poważnie się zastanów - radzi gość z własnych doświadczeń :)

Edytowane przez skopio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogę w wyborze daca , jestem zwolennikiem cd , ale wiem , że Twój accu to już wysoka półka i chcąc dopełnić Twój system na odpowiednim dla niego i kolumn poziomie , trzeba będzie niestety wysupłać trochę grosza . Nie chcę się mądrować na temat poziomu daców w stosunku do ich cen , bo za bardzo się na tym nie znam , ale powiem jedynie , że miałem kiedyś stary cd accuphase ( Dp60 ) , który wraz z moim wzmacniaczem tworzył synergiczny duet , dający mi wiele zadowolenia . Teraz mam kilkuletnie lampowe żródło naprawdę niezłej klasy ( bardzo chwalone w zagranicznych forach ) , ale tej barwy , precyzji i bogactwa audiofilskiego planktonu jaki był z Dp60 niestety nie ma , a i wykonanie jest z innej planety -niestety . Teraz tak się już sprzętu audio nie produkuje . . .

Faktem jest , że cd accu był trochę modyfikowany , ale nie za jakieś absurdalne pieniądze . . .

 

A brzmienie accu ... dla wszystkich z wyjątkiem zwolenników bardzo ostrej , dynamicznej i agresywnej muzyki , w której najważniejszy jest chałas i bas

Edytowane przez skopio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klubowicze Accu znacie wszystkie na pamięć, to pewnie wiecie co to za model Integry i Player'a ? :

Któreś z nowszych, ale dla stuprocentowej pewności pytam Was.

 

Bo ''paczunie'' to ja wiem jakie na berylowych driverach i wooferach z Alnico 5DG http://www.audioreview.com/cat/speakers/floorstanding-speakers/jbl/k2-s9800se/prd_463551_1594crx.aspx

https://www.youtube.com/watch?v=sOfoea68yu4

Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accuphase piękne urządzenia. Wiecie może jaki warto model kupic za ok 1-2 tysice używany? Chciałbym taki do salonu sobie podłącyzć pod tv i aby coś gralo. System docelowy oczywiscie inny. Kolumny jescz enie dobrane kompletnie nic chce zacząć od wzmacniacza bo reszte sie da :)

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.