Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To dziwne że wzmacniacz Accuphase który kosztował 8 tyś dolarów i teraz około 10 tyś zł porównuje z Anthem integrated który kosztował 2 tyś dolarów. I jak narazie na korzyść wlasnie niego. Chce jeszcze dac im zagrać z lepszym przetwornikiem i zobaczę co się stanie, myślę albo o M2tech Young albo MDac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre to taki reżyser dźwięku, lampy w nim dają naprawdę dużo. Instrumenty nabierają swojej wielkości, barwy i potęgi - chodźmy brzmienie fortepianu. Tu tranzystor dla mnie przegrywa - właśnie w PRE. Końcówki to inna sprawa - kto co lubi.

Mógłby kolega czysto subiektywnie podpowiedzieć jakiego preampa szukać pod końcówkę P-260? (budżet +/- 3k)

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj DAC Black Dragon bije te dwa co pisałes.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie P-260 gra z preampem na 2A3.

Niczego więcej już nie szukam.

 

Na lampach Pre za 3k to zdecydowanie za mało.

 

Z tego co zdążyłem wyłapać to 2A3 wskazuje na lampowy preamp i kolega CINETEC szybko sprowadził mnie na ziemię, bo jednak kwota 3,5k jest zaporowa. Dlatego gdybyście mogli naprowadzić jakiego przedwzmacniacza według Was warto szukać konkretnie pod tę końcówkę to będę wdzięczny. Dodam, że słucham na Dyniach Audience 42 i moje typy to jakiś Electrocompaniet, lub Luxman C-03. Dobrze kombinuję?

Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Young DSD posiadam z zasilaniem Tomanka.

Porownywalem e370 bezpośrednio z Ovtave v70 i UR Sinfonia, czy Primaluna Dialogue HP. Accu jeśli o barwę chodzi wg mnie najsłabiej, potem Octave. Mimo że miałem dobrą ofertę na e370 i zawsze chciałem Accu to nic mnie w nim nie przekonało. No poza wskaźnikami o tym że to Accu. Sinfonia super barwa, miło. Trochę góra dla mnie zbyt delikatna. Octave z moimi AP Virgo ma zbyt mało barwy.

Porownywalem u mnie Young DSD z Black Dragon. To było dawno temu i na ECi3. Wtedy na pewno nie mogłem powiedzieć, ze Dragon jest wyraźnie lepszy. Detale, kwestia gustu. Niedawno też miałem dac sugden. Kosztuje ok 10k. Większa muzykalnosc, ale czy warta x 2 ceny? Pewnie jak ktoś już dopieszcza system to takie różnice są ważne.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bicia to piszę co slysze, bo miałem M2 tech z Tomankiem i kupiłem Black Dragona i jest bardzo duży skok.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Krótkie pytańie. Warto kupic E-308 w obecnych cenach, tj. Ok 2500 EUR, czy lepiej kupic późniejszą 350 (sa jakies słyszalne roznice? Cos moge zyskać kupując 350?) czy może dozbierac ten 1000 EUR i wziac 450? Wersje 60 i 70 sa za drogie, i pojawiają sie rzadko, wiec zostaje albo 08 albo 50. Pytanie czy dopłata do nowszych wersji jest tego warta? Przeczytałem cały ten wątek, ale na powyższe ńie znalazłem odpowiedzi.

 

W stosunku do E-308 taka 450 jest o ok 70% droższa. 350 rownie drogie.

Warto sie tArgowac w Europie?

Ile powinienem realnie dac za taka integre?

 

Mam teraz Caspiana M2, i szukam czegos znacząco lepszego jakościowo co ma równocześnie lepszy PRAT niz Roksan, nie chce natomiast czegos w stylu Krella itp :) Myslalem nad system dzielonym, ale widze ze ceny na końcówki mocy sa obłędne w stosunku do tego co ludzie płacili kilka lat temu no i wolę integrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytańie. Warto kupic E-308 w obecnych cenach, tj. Ok 2500 EUR, czy lepiej kupic późniejszą 350 (sa jakies słyszalne roznice? Cos moge zyskać kupując 350?) czy może dozbierac ten 1000 EUR i wziac 450? Wersje 60 i 70 sa za drogie, i pojawiają sie rzadko, wiec zostaje albo 08 albo 50. Pytanie czy dopłata do nowszych wersji jest tego warta? Przeczytałem cały ten wątek, ale na powyższe ńie znalazłem odpowiedzi.

 

W stosunku do E-308 taka 450 jest o ok 70% droższa. 350 rownie drogie.

Warto sie tArgowac w Europie?

Ile powinienem realnie dac za taka integre?

 

Mam teraz Caspiana M2, i szukam czegos znacząco lepszego jakościowo co ma równocześnie lepszy PRAT niz Roksan, nie chce natomiast czegos w stylu Krella itp :) Myslalem nad system dzielonym, ale widze ze ceny na końcówki mocy sa obłędne w stosunku do tego co ludzie płacili kilka lat temu no i wolę integrę.

 

Ja jestem z E-408 bardzo zadowolony.

Nie brakuje dynamiki, potrafi przyłożyć, a jednocześnie to bardzo muzykalny wzmacniacz, z dużą ilością detali ale góra wcale nie męczy.

Zależy jak się wpasuje w system.

308ki nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich fanów Accuphase. Ja chciałbym przystąpić do klubu, mam teraz w domu do odsłuchu końcówkę P-102. Dosyć leciwe urządzenie, ma ok. 30 lat, ale prezentuje się świetnie i dźwiękowo jest tak jak jest opisywane Accuphase - ciepło, gęsto, lampowo.

Jest jednak jedna rzecz która mnie niepokoi w dźwięku. Otóż zakres niskotonowy jest dosyć słabo kontrolowany. Bas jest, ale uznałbym ze zaokrąglony, absolutnie nie konturowy. Nie mam zbyt wiele doświadczeń z urządzeniami tej marki, ale wydaje mi się że we wzmacniaczu tej klasy powinna być jednak lepsza kontrola niskich tonów.

W sieci bardzo niewiele jest o tej końcówce, właściwie tylko dane techniczne i nie mam jak skonfrontować swoich odczuć, ale czytając opisy brzmienia innych wzmacniaczy Accuphase nikt nie wskazywał na problemy z kontrolą basu, a wręcz przeciwnie, bas jest opisywany jako bardzo dobry i dynamiczny. Nawet w urządzeniach A klasowych.

 

I teraz pytanie. Czy to możliwe że "ten model tak ma", czy raczej ze względu na wiek urządzenie wymaga przeglądu i np. wymiany kondensatorów? Lub też innych elementów.

 

Z góry dziękuję jeżeli ktoś zechce coś pomóc/zasugerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, krótko napisze że w moim e405 plus dali helicon 400 bas jest kontrolowany, nie jest kontórowy ale uważam to za zalete. Według mnie mocno kontórowy bas to mało barwny dół. A tak od siebie jeżeli wzmacniacz nigdy nie był na przeglądzie lub był na nim u kogoś kto się niezna to z pewnością muszisz go komuś oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Myślę że u Ciebie niski zakres jest wyważony. Nie jest konturowy, ale też nie rozłazi się. I takie coś też chciałbym słyszeć u siebie. Żeby to co jest teraz trochę się ogarnęło, ale znowu nie popadło w przeciwną skrajność.

Oczywiście te odczucia są subiektywne i zależą od systemu i pomieszczenia.

 

A tak swoją drogą słucham Accu które ma u mnie zastąpić lampowego LAR'a. Pierwsze wrażenie to LAR śmiało może stawać w szranki. Ale po dłuższej chwili mam wrażenie ze Accu daje jednak bardzie gęstą, gorącą średnicę. Dźwięk zdaje się być bardziej namacalny. Podoba mi się to, można zauroczyć się takim dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.