Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Próbowałem Accu 370 z SF Olympica III (CD Accu 510).

Porażka - brak życia to za mało powiedziane. Brak dołu - szczególnie.

Nie pomogła zmiana kabli do kolumn z Vovox Textura na "grubego" Silltech-a.

 

Nie jestem znawcą ani krasomówcą.

 

Mogłem porównać do AP Tempo 6 (mam).

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem Accu 370 z SF Olympica III (CD Accu 510).

Porażka - brak życia to za mało powiedziane. Brak dołu - szczególnie.

Nie pomogła zmiana kabli do kolumn z Vovox Textura na "grubego" Silltech-a.

 

i piszesz prawdę inaczej nie mogło to zagrać :)

Ciepły wzmacniacz, jeszcze cieplejszy odtwarzacz CD. Jedynie nie wiem co z tym dołem bo, Olympica III przy pewnych aspektach dołu ma aż nadto (nie mówię o jego jakości). Cóż, uszy do góry, następnym razem będzie lepiej. Nie miej jednak Cieszę się, że zechciałeś podzielić się swoimi odczuciami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdził że Accu 370 miał za "mało prądu".

Dopiero 470 mógł pociągnąć SF.

 

Myślę, że 200 W Accuphase doskonale sobie poradzi z takim głośnikiem jak Olympica III. Niedopasowania upatrywałbym raczej w powyższym zestawieniu komponentów, ale i preferencji słuchacza. Cóż, mogło być też kilka innych niewiadomych, jakie przy innym systemie czy warunkach akustycznych nie występowałyby. Cóż dodać na zakończenie. Audio to sztuka słuchania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam złe odczucia z połaczenia E-408 z Olympica III, coś jak pisze wojtek! brak życia, matowy, zgaszony dźwięk.

Robiłem 2 podejścia ale nic z tego. Moim zdaniem w tym przypadku to niedopasowanie sprzętu (skoro E-408 bez trudu napędzał sporo dość wymagających kolumn).

Za to z Tempo VI (jeśli lubić ich charakter grania) to było bardzo udane połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, już mi nikt nie powie, że kable nie grają :-).

Za radą Darth Vader, zamówiłem głośnikowe Harmonix CS-120 Improved, zaraz po wpięciu odpłynąłem w kosmos.

Męczyłem się do tej pory z jakimiś Suprami z metra, chciałem wymieniać wzmacniacz, CD, w końcu kolumny.

Okazało się ,że kable zamulały cały system, nagle otworzyła się ogromna scena, stereofonia, detaliczność, powiększona przestrzeń i bas którego dotąd nie słyszałem.

Poczytałem trochę o tych kablach i liczyłem na to, że coś odmienią, ale czegoś takiego się nie spodziewałem.

Strach się bać co potrafią Harmonix 101.

Dzięki Ci dobry człowieku za ukierunkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden strach tylko trzeba kupić : - ) i zamiast strachu będzie :- )

 

A co do olimpijek III ja sluchalem z PM 10 i MF MS si w jednym jak i w drugim wypadku basu nie brakowało było go odpowiednio .. na MF wg mnie było lepiej.. mam na myśli ogólnie że Olimpijki lepiej wypadły..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostalem fanem Accu dopiero od modelu E470. Wcześniejsza szkoła dźwięku... nie dla mnie

 

Wcześniejsze modele to trochę inna szkoła- co komu pasuje :- )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś słuchał Accu w wysokimi modelami Audio Physic.

Mam Accu 370 i Tempo 6. A co z Avantera i Cerdeas ?

 

Wojtek

Ja miałem e370 z AP Virgo V. Wg mnie trochę jak z Octave V70. Trochę sterylny dźwięk. Wcale też nie wydawał się odpowiednio mocny do tych kolumn.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu Pogadanek Audiofilistycznych, przedstawiam Fraszkę pod tytułem " Sala odsłuchowa".

A teraz poważnie :), niech się ktoś przyzna, czyj to salon odsłuchowy :) Pytam bo chciałem pogratulować finezji w odpowiednim rozmieszczeniu kolumn, doboru listwy sieciowej, profesjonalnego stolika audio, wygodnego fotela i wielu rozpraszaczy dźwięku, a nawet odpowiedniej wylewki na podłodze :)

post-60312-0-18309500-1498667755_thumb.jpg

post-60312-0-61006100-1498667762_thumb.jpg

post-60312-0-10848200-1498667769_thumb.jpg

Edytowane przez Darth Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej kogoś bez wyobraźni. Mając za dużo kasy można mieć bardzo dobry pokój odsluchowy. poza tym patrząc na forum to większość pokoi wygląda mnie lub bardziej podobnie. Tu razi bardziej bo sprzęt z wyższej półki

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu Pogadanek Audiofilistycznych, przedstawiam Fraszkę pod tytułem " Sala odsłuchowa".

A teraz poważnie :), niech się ktoś przyzna, czyj to salon odsłuchowy :) Pytam bo chciałem pogratulować finezji w odpowiednim rozmieszczeniu kolumn, doboru listwy sieciowej, profesjonalnego stolika audio, wygodnego fotela i wielu rozpraszaczy dźwięku, a nawet odpowiedniej wylewki na podłodze :)

 

Dziupla złodzieja?

Mój znajomy ukrywa sprzęt przed żoną w blaszanym garażu za oponami a większości urządzeń nawet nie odsłuchał. Jedynie kable trzyma w domu bo łatwo ukryć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu Pogadanek Audiofilistycznych, przedstawiam Fraszkę pod tytułem " Sala odsłuchowa".

A teraz poważnie :), niech się ktoś przyzna, czyj to salon odsłuchowy :) Pytam bo chciałem pogratulować finezji w odpowiednim rozmieszczeniu kolumn, doboru listwy sieciowej, profesjonalnego stolika audio, wygodnego fotela i wielu rozpraszaczy dźwięku, a nawet odpowiedniej wylewki na podłodze :)

 

Najlepszy jest profesjonalny pojemnik na płyty. Może żona wyrzuciła gościa z domu i musi jakoś przeżyć nim się odkuje i zarobi na nową chatę? A sprzętu mu szkoda sprzedawać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem E-408 z Avanti, Avanterą.

Nie podeszły mi te konfiguracje, wprawdzie nie było czuć braków w napędzeniu lecz po prostu charakter dźwięku nie podobał mi się.

Podobnie jak nie podeszły mi Tempo 25

Odsłuchiwałem je jeszcze z innym wzmakiem i wrażenia podobne.

Za to z Tempo VI było ciekawie i ten lekko efekciarski dźwięk zatrzymywał na trochę, nie męczył po dłuższych odsłuchach, o ile reszta toru była dobrze dobrana (spokojne źródło bez skłonności do wyostrzeń).

Niestety żadne z nowych AP nie urzekły mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.