Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nautilus kieruje uwagę klienta na Dynaudio.

Może to siła targetów a może takie upodobania pracowników firmy ?

Próbowałem w W-wie Accu 370 z 2-ma wysokimi Dynkami i nie podobało mi się.

O wiele bardziej przekonały mnie wpietę (na moją prośbę odejścia od Dynek) DeVore Fidelity Orangutan O/96

Taka rzadkość z za oceanu.

 

Czy potwierdzicie słuszność kierunku Nautilusa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nautilus kieruje uwagę klienta na Dynaudio.

Może to siła targetów a może takie upodobania pracowników firmy ?

Próbowałem w W-wie Accu 370 z 2-ma wysokimi Dynkami i nie podobało mi się.

O wiele bardziej przekonały mnie wpietę (na moją prośbę odejścia od Dynek) DeVore Fidelity Orangutan O/96

Taka rzadkość z za oceanu.

 

Czy potwierdzicie słuszność kierunku Nautilusa ?

 

Słuszności może i w tym nie ma ale jest rachunek ekonomiczny i nie ma się co dziwić. Firma ma na siebie zarabiać. Gorzej jeśli przy okazji obsługa sklepu wmawia klientowi na siłę że tylko ta jedna konfiguracja jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już wspominałem o tym kilka stron wcześniej, podobało mi się zestawienie E-408 z Contour 3.4 (na tle innych kolumn z podobnego pułapu finansowego), jednak ciągle coś brakowało.

Bas nie ten przede wszystkim, zbyt zaokrąglony.

Teraz mam Studio 16 Hertz Arcada 3.5 i z Accu jest świetnie.

Nic nie brakuje, chce się słuchać i słuchać.

Przeszedłem obecnie na lampę i jest jeszcze lepiej, ale z tym tranzystorem to bardzo dobre zestawienie.

 

A Focusami 380 było gorzej niż z C3.4, ale to też i dość trudne jak na ten wzmacniacz kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tej chwili, E-370 z Dynaudio Contour 30 CD DP-410, Harmonix CS 120, XLR Ultralink Ultima MkII

 

Czegoś mi brakuje, chyba ogólnie dociążenia.

 

Pytanie czy za zdaniem o dociążeniu dźwięku kryje się brak natężenia, odczuwania niskiego basu, jego pomruków, obfitości. Czy chodzi o coś innego, czyli o wypełnienie dźwięków na średnicy. Kiedy to dźwięki nie są matowe, a własnie posiadają paletę bar z dobrym body (wypełnieniem)?

 

W jednym i drugim przypadku winę za ten stan rzeczy ponosi twój interkonekt. To nie jest łączówka do klasy twojego sprzętu. Nie wiem jaki ona ma ogólny charakter dźwięku, czy dodaje lub uszczupla bas, czy przybliża scenę lub wycofuje wysokie tony, a może odwrotnie. Czego by jednak nie robiła. zawsze będzie to dźwięk płaski, mniej dociążony, mniej finezyjny, mniej namacalny od przewodów z wyższych (odpowiednich), rejonów cenowych.

Musisz niestety przeprowadzić eksperyment z wymianą łączówki (przynajmniej na test). Jestem przekonany, że ten zabieg zmieni obliczę twojego systemu w kierunku za jakim tęsknisz. Oczywiście, nie wiedząc (bo tylko Ty znasz swoje upodobania), czy dany efekt finalny jest dokładnie tym czego oczekujesz, proponuję przetestować następujące przewody: Acoustic Zen Absolute Silver. Acoustic Zen Absolute Couper, Acrolink 7N-DA2090. zresztą o niniejszych przewodach już Tobie wspominałem. Jeśli wymienione przewody ostatecznie nie wpasowałyby się w twoje preferencje lub część z nich by pokryły ale brakowałoby jeszcze czegoś to przynajmniej bylibyśmy o krok dalej i mogli nadal szukać lub się zastanawiać. Możesz spróbować jeszcze podłączyć przewody z którymi jak nie będzie doćiążenia to już nie wiem gdzie szukać, a przewody to: Purist Audio Design Corvus oraz Harmonix HS-101 GP. Ten ostatni nie jest produkowany, zatem musisz szukać używek, to raz, a dwa, wydaje mi się, że on pomimo dociążenia, spowolni dzwięk twojego systemu - z uwagi na to jak gra DP-410, wolny rozlazły, zaokrąglony (zero konturów), bas. Ale spróbować możesz.

 

Uważam, że wymiana E-370 nawet na E-470 sama w sobie nie wniesie poprawy wypełnienia dźwięku. To co się zmieni to szybkość, dynamika, potęga, Jeśli jednak nadal będzie Tobie czegoś brakowało to niestety ale będziesz musiał wymienić CD i przejść na dzielonkę Accuphase, np P-6100. Jeśli będzie zbyt drogo, bo musisz doliczyć przedwzmacniacz ,do tego kolejne przewody zasilające i interkonekt, to niestety ale wzmacniacza będziesz musiał szukać gdzie indziej. Wtedy warto będzie swój wzrok kierować między innymi na Pass Labs INT 250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nautilus kieruje uwagę klienta na Dynaudio.

Może to siła targetów a może takie upodobania pracowników firmy ?

Próbowałem w W-wie Accu 370 z 2-ma wysokimi Dynkami i nie podobało mi się

 

 

 

 

Nie jesteś odosobniony, tez mi się nie podoba połączenie Accu z Dynkami! W moim odczuciu to nieporozumienie i to grube. W tym zestawieniu gubi się cała finezjia brzmienia Accuphase. Na bodajże przedostatnim Audioshow, dołączyli do Accuphase - chyba jakieś stare Spendory (ale mogę się mylić ) i zagrało o niebo lepiej niż z jakimkolwiek modelem Dynaudio. Zaznaczam , że to jest tylko opinia moich uszu!

Edytowane przez roma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się powtarzam, ale mnie ciekawi ...

Czy ktoś słuchał Accu w wysokimi modelami Audio Physic.

Avantera i Cerdeas ?

 

Wojtek! połączenie accu z AP z nowej lini nie jest pomysłem dobrym i nawet eksperymenty ze źródłem czy kablami nic nie wniosą. trenowałem duzo modeli AP z 408,407,406,250.

z AP tempo VI to lepiej niz fajnie za to z modelami z serii 25 w góreę to robi się już za ciemno i trochę ni jak...accu potrzebuje transparentnych głośników i lub co najwyżej grających neutralnie. mam teraz pliniusa 102 połaczonego z virgo 2 i jest fajnie ale to jeszce stara szkoła gerarda współczesne AP to więcej marketingu - niestety niż prawdziwej muzyki...

accu 408 fajnie grało u mnie z Thielami 2.4 i 3.7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim połączeniu wg Ciebie Accuphase np. 370,470 zagra dobrze?

 

nie słuchałem 370 i 470 więc nie pomogę...wiele osób otwarcie mówi, ze to w końcu przełom w stosunku do ich poprzedników 350 i 450... ale dlaczego tak drogo..(tak na marginesie już lepszy system dzielony ja wylądowałem na pliniusie 102 - charakter grania 408 ale z większym rozmachem, rezerwą i energią...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panowie, słuchał ktoś E-370, E-470 z Sunus Faber Olimpica III lub Focal Sopra No2?

Ciekaw jestem wrażeń i oceny.

Sopry 1 z Accu P1000 ani A20V mi nie graly.Za ostro.One potrzebuja lampy w torze wtedy pokazuja klasę.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Zastanawiam się z którymi E-470 zagra najfajniej.

Chce żeby było szczegółowo, dynamicznie i z odpowiednim powietrzem, bas kontrolowany i dociazony.

Kolumny niestety dosyć blisko ściany, ok. 0,5 m.

Pokój 35m2 , rozstaw kolumn 3m.

Słucham głównie rocka, blusa, trochę jazzu w wersji smooth.

Kup cos z amt.Bedzieczycie drive i energia.Zadne z powyzszych.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słuchałem 370 i 470 więc nie pomogę...wiele osób otwarcie mówi, ze to w końcu przełom w stosunku do ich poprzedników 350 i 450... ale dlaczego tak drogo..(tak na marginesie już lepszy system dzielony ja wylądowałem na pliniusie 102 - charakter grania 408 ale z większym rozmachem, rezerwą i energią...)

 

Lepszy wg Ciebie - trzeba zaznaczyć.. ale też jedno trzeba powiedzieć ja akurat nie słuchałem starszych modeli ale Ci co słuchali starsze modele i obecne 370 i 470 to zupełnie inne granie od poprzedników.. i to wszyscy mówią którzy słuchali .. to samo jest z cd 410 a 430... ja 470 i 430 słuchałem z counturami 30 na kablach siltechach 770 (cały set) było fajniutko.. teraz będę testował ta elektronikę na SF Serafino tradytion o ile dojdzie do skutku żeby ktoś mi wszystko ściągną do jednego sklepu.. na razie sprawę nagrywam - może się uda na sierpień/wrzesień..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kabelki a i owszem ...

Już kombinowałem aby "uleczyć" 370 + AP tempo VI (XLR Cardas Golden Cross i Vovox Textura) za pomocą:

Tara Labs Air2 lub Tellurium .... bez rezultatów.

 

Muszę spróbować komplet Silltech z serii 550.

Może do Accu 370 - Harbeth np. M40.1 ??

Harbeth do Accu zawsze.Ale 40tki to juz naprawde sporego pomieszczenia potrzebuja.Bez 35m2 bym do nich nie podchodzil.Imho fajniejsze sa SHL5 i probowac z nimi mozna juz od ok 20m2.

Jak potrzebujesz duzo muzykalniejszych kolumn to sprobuj Trenner & Friedl.U mnie z nimi bylo za slodko,preferuje bardziej wyczynowe granie.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki a i owszem ...

Już kombinowałem aby "uleczyć" 370 + AP tempo VI (XLR Cardas Golden Cross i Vovox Textura) za pomocą:

Tara Labs Air2 lub Tellurium .... bez rezultatów.

 

Muszę spróbować komplet Silltech z serii 550.

Może do Accu 370 - Harbeth np. M40.1 ??

 

Który model z Tellurium słuchałeś ? Co do siltecha to tak jak KOlega napisał ja bym szedł w 770 - odsłuchiwałem je na 470 + countury 30 i było fajniutko :-) Może ejst tak ze 550 siltecha to np do Accu 270 .. a od 370 w górę trzeba lepiej..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ejst tak ze 550 siltecha to np do Accu 270 .. a od 370 w górę trzeba lepiej..

 

Jest taka stara "żołnierska" zasada :) Jeśli Siltech to od serii 770. Jeśli chce się niżej, szuka się u konkurencji.

Ps. gdyby ktoś chciał zawetować powyższe, skłonny jestem rozwinąć temat i podać przykłady bo słuchałem serię 550, serię 770 też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się i nawet uważam, że jeśli już koniecznie musi być Siltech to tylko najwyższe modele. Ale za tą cenę to można już przebierać w rozmaitych modelach innych producentów.

Jest taka stara "żołnierska" zasada :) Jeśli Siltech to od serii 770. Jeśli chce się niżej, szuka się u konkurencji.

Ps. gdyby ktoś chciał zawetować powyższe, skłonny jestem rozwinąć temat i podać przykłady bo słuchałem serię 550, serię 770 też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roma a zdradzisz jakie kable Siltecha słuchałeś i z jaką elektroniką jak i z jakimi kolumnami..? Bo jeśli np słuchałeś 550 do tego co Ty masz to faktycznie nie ma sensu takich kabli podpinać.. ja powiem więcej Do B&W nie wiem czy sens jest podpinać jakichkolwiek Siltechów.. Pewnie bym poszedł w inne kable gdybym miał B&W aczkolwiek 770 dla sumienia chyba bym sprawdził.. ale myślę sobie że jednak inne kable potrzebuje B&W ze względu na posiadany "diament" w tubie..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem głośnikowego 550L i bym tak na niego nie narzekał - przyzwoity kabel chociaż taki Harmonix CS-120Imp jest niewiele słabszy a dużo tańszy. 770 miałem XLR'a i też był ok chociaż brakowało mu wypełnienia za to był gładki. Jednakowoż zgodzę się, że robotę robią głównie topowe lub prawie topowe Siltech'y - mają wszystkie pozytywne cechy srebra a przy tym nie są odchudzone jak tańsze modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem głośnikowego 550L i bym tak na niego nie narzekał - przyzwoity kabel chociaż taki Harmonix CS-120Imp jest niewiele słabszy a dużo tańszy. 770 miałem XLR'a i też był ok chociaż brakowało mu wypełnienia za to był gładki. Jednakowoż zgodzę się, że robotę robią głównie topowe lub prawie topowe Siltech'y - mają wszystkie pozytywne cechy srebra a przy tym nie są odchudzone jak tańsze modele.

 

Własnie o to chodzi, potwierdziłeś dokładnie to samo co napisałem ja. Wiesz, tu nie chodzi o samego Siltecha. A o relację cena jakość. Proste porównanie: Siltech 550 2x2,5m kosztuje 8.790 PLN (najtańsza wersja - banan kontowy), Harmonix CS-120 Improved Version 3.400 PLN. Jak widać różnica w cenie jest miażdżąca. Kolejny przykład. Siltech 550 2x2,5m w wersji z widełkami po obu stronach przewodu (powiedzmy ta wersja najlepsza, bo widełki są robione z tego samego materiału co przewodnik), kosztuje 11,590 PLN. W tej cenie można aby daleko nie szukać zakupić Albedo Monolith Reference 2x2,5m kosztujący 11.200 PLN (też na widłach z tego samego materiału co przewodnik). Nie muszę chyba dodawać, że między tymi dwoma przewodami jest przepaść jakościowa na korzyść Albedo. A jeśli się chce przewód odrobinę dociążony, cieplejszy to wybiera się Harmonixa HS-101SLC 2x2,5m kosztuje 12.800 PLN. Zatem nie trzeba już chyba, nikomu nic więcej tłumaczyć. Dodam tylko, że powyższe przewody wstawiłem jako przykładowe bo przewodów innych dobrze grających w odpowiedniej cenie jest wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enzo to Acrolink'a S8000 jest taki słaby wg Ciebie, czy też chodzi Ci wyłącznie o cenę ?

 

 

Dla ciekawości powiem Wam co mój Kolega odczul czytając kilka ostatnich postów odnośnie siltecha.. przeczytał i powiedział mi coś takiego "... że Polska to bogaty kraj skoro wszyscy zachwalają Siletcha kable powiedzmy od 32 tys w górę za 2,5 m.. ( gdyż zabawa powinna się zacząć od serii 770) bo czytając to co ludzie piszą to tak wygląda jakby wszyscy słuchali siletacha od serii "Pirinsa" w górę.. który to kosztuje powiedzmy 32 tys za 2x2,5 m.. nie wspominając o tych po 200 tys bo skoro ludzie piszą w taki sposób to oznacza ze i te kable sprawdzali... " :-) i coś chyba w tym jest.. Tylko tak sobie myślę że skoro kabel za 8 tys jest drogi to jak to się ma do tego jak kabel kosztuje 32 czy ponad 100 tys...,

 

I żeby nie było ja nie mówię że 550 jest warta swojej ceny bo nigdy nie słuchałem tych kabli .. napisałem to co kumpel mi powiedział bo faktycznie tak wychodzi czytając wypowiedzi.. tylko ciekawy jestem ile z tych osób testowało chociażby cały set "Prinsa" ...

 

Natomiast osobiście słuchałem Solidów które u nas są "porównywane" (choć sam Prezes Albedo nigdy swoich kabli nie porównuje do holenderskiej marki ) do Siltechów i dla mnie osobiście 770 są fajniejszymi kablami ale są też i droższymi kablami.. ale patrząc na cenę Albedo to i tak te kable nie są tanimi i w chwili obecnej dla wielu to już jest ten maks jaki mogą zapłacić polskiemu Producentowi..

 

Harmonixów też bym nie porównywał do Siltecha czy właśnie Albedo bo to inne brzmienie i do innych zestawów są kierowane te kable.. Siltechy , Albedo są drogimi kablami bo srebro czy tez złoto jak jest dokładanie w produkcji jest droższe od kabla który jest typowo miedziany..

 

Natomiast zgadzam się tu z Kolegą że ceny kabli to odjechały ale jak ktoś mądry powiedział, że dana rzecz jest tyle warta za ile ktoś ją chce kupić.. zresztą wystarczy w dobrych sklepach pogadać i samemu się przekonać jaki jest w tej chwili klient który chce kupić droższy kabel czy też elektronikę.. ludzie zaczynają bardziej patrzeć na te złotówki wydawane..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoim sprzęcie porównywałem Siltechy RCA : 550, 770 Princess. 550 - przemilczę, 770 juz dużo lepiej i szlo to już w niezłym kierunku, a najlepiej zachowała się Princessa. Tylko że za te pieniądze to jak pisałem można przebierać w bardzo wielu konstrukcjach innych producentów. Nie powiem oczywiście , że to są złe kable, bo uważam ze wszystko zależy od dopasowania elektrycznego . Dlatego marzą mi się Transparenty robione na miarę, ale to niestety na razie poza moim zasięgiem finansowym

 

[quote Na swoim sprzęcie porównywałem Siltechy RCA : 550, 770 Princess. 550 - przemilczę, 770 juz dużo lepiej i szlo to już w niezłym kierunku, a najlepiej zachowała się Princessa. Tylko że za te pieniądze to jak pisałem można przebierać w bardzo wielu konstrukcjach innych producentów. Nie powiem oczywiście , że to są złe kable, bo uważam ze wszystko zależy od dopasowania elektrycznego . Dlatego marzą mi się Transparenty robione na miarę, ale to niestety na razie poza moim zasięgiem finansowym

 

me=lolek126' timestamp='1499108026' post='4141752]

Roma a zdradzisz jakie kable Siltecha słuchałeś i z jaką elektroniką jak i z jakimi kolumnami..? Bo jeśli np słuchałeś 550 do tego co Ty masz to faktycznie nie ma sensu takich kabli podpinać.. ja powiem więcej Do B&W nie wiem czy sens jest podpinać jakichkolwiek Siltechów.. Pewnie bym poszedł w inne kable gdybym miał B&W aczkolwiek 770 dla sumienia chyba bym sprawdził.. ale myślę sobie że jednak inne kable potrzebuje B&W ze względu na posiadany "diament" w tubie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.