Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli wzmacniacz Accu 270 kosztuje 20 tys to najdroższy Denon ile powinien ? Moim zdaniem nie więcej niż 5000. Tymczasem około 12.000 tys za PMA-2500.

A gra to .... za 1000

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Niestety gra gorzej niż denon 2020.. nie wiem co zrobili ale gra lipnie..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak nic nie zmienia, czyli 2 x droższy ale czy Denon to 1/2 ACCU - dla mnie nie. Może z 20%

 

Nie bronię Denona, nawet nigdy nie miałem wzmacniacza tej firmy i pewnie mieć nie będę. Jednak mam pewną teorię odnośnie twojej powyższej wypowiedzi. Wcale nie dziwię się "Wam", że padają porównania, niby 20%. Skoro większość z "Was" nigdy takiego Denona nie odsłuchiwała w kontrolowanym środowisku z wysokiej klasy komponentami towarzyszącymi, wliczam w to również przewody. To powoduje, że później rodzą się legendy i noty procentowe maxymalnie na poziomie 20%.

A wzmacniacz Accuphase nawet jak ma 30 lat to i tak musi być lepszy, nawet jeśli to szrot i nikt w Niemczech go nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darth Vader to który z tych wymienionych wydał Ci się najlepszym cd-kiem i jak wielka między tym najlepszym, a tym najgorszym jest patrząc ogólnie na to co pokazały wszystkie odtwarzacze.. i oczywiście patrząc, że jeden z nich jest bez SACD :- ) Czy też tego nr 1 nie ma bo np dwa najlepsze z nich są naprawdę względem siebie zbliżone .. tym jak ukazują dźwięk w tym systemie, który Ty masz w domu.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darth Vader to który z tych wymienionych wydał Ci się najlepszym cd-kiem

 

Każdy z wymienionych może się podobać. Tak jak napisałem w teście. Accuphase DP-430 to ten sam poziom jakościowy, (choć jest kilka różnic), co Ayon CD-10, bez względu czy odtwarzamy zwykłe krążki PCM czy SACD. DP-550 ma ten sam sznyt grania, co DP-430 tyle, że jest wysublimowany, szlachetniejszy. Odczuwamy lepsza precyzję i ciszę tła, a na niej dokładniejszą separację instrumentów czy muzyków. I to jednoznacznie winduje ten odtwarzacz o klasę wyżej. Marantz SA-10 ma tą samą barwę czy wysycenie, co DP-550. Reprezentuje ten sam poziom jakościowy. Jednak jego bas jest najlepszy w stawce. Średnica i najwyższe tony wtłaczają więcej oddechu w nagranie, ale i podkreślają sybilanty, czego DP-550 nie robi, a co może w niektórych systemach (tak jak u mnie), być uciążliwe. Tu musi każdy sam ocenić w swoim sprzęcie. Tyle nic więcej nie mogę dodać.

 

Wiem też jedno. Przy wzmacniaczu z miękkim, czy rozlanym basem, dopalonym środkiem, czy średnio szczegółowym, np. takim jak A klasowy E-550 czy E-560 korzystniejszym rozwiązaniem może być Marantz SA-10. Przy wzmacniaczach takich jak Pass Labs INT-250 gdzie mamy potęgę brzmienia i znaczną precyzję, wtedy lepszym rozwiązaniem będzie podłączenie Accuphase DP-550. A musisz zwrócić jeszcze uwagę, że pozostają głośniki czy kable, które to teraz całkowicie pomijam. Każdy musi niestety sam przetestować te odtwarzacze w swoim systemie.

 

Napisz jeszcze jaki wzmacniacz i jakie kolumny brały udział w teście?

 

Informacje są podane w zakładce o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impedancja 86 ohm, moc do 500 watów. Jeśli chcesz aby to cichutko "plumkało" to możesz podłączyć, zagra z każdym repertuarem nawet metalem czy orkiestra symfoniczną. Ale cóż z tego, jak życia, dynamiki z tego nie będzie, zero jakości. Chyba nie tego oczekujesz? Tak zdecydowanie seria 4xx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impedancja 86 ohm, moc do 500 watów. Jeśli chcesz aby to cichutko "plumkało" to możesz podłączyć, zagra z każdym repertuarem nawet metalem czy orkiestra symfoniczną. Ale cóż z tego, jak życia, dynamiki z tego nie będzie, zero jakości. Chyba nie tego oczekujesz? Tak zdecydowanie seria 4xx.

W pełni się zgadzam. E-5x0 nie nadają się do takich kolumn. Będzie bułowato, bez życia, bez dynamiki.

Można próbować z serią E-40x choć nie wiadomo czy to też będzie dobre połączenie.

Mocy powinno wprawdzie wystarczyć do poprawnego wysterowania, ale obstawiam, że te kolumny polubią się bardziej z czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, słuchał ktoś E-370, E-470 z Sunus Faber Olimpica III lub Focal Sopra No2?

Ciekaw jestem wrażeń i oceny.

 

A satysfakcjonowałoby Ciebie odsłuchanie E-470 z SF Cremona M ? Oraz SF Olympica III z Pass Labem. Słuchałem też Focala Soprę III. Tak wiem ciężko się wstrzelić, ale tak to już jest.

Jeszcze dopytam. A czego konkretnie poszukujesz, co chcesz osiągnąć i czemu to zestawienie? Czym więcej napiszesz tym lepiej będzie się poruszać w temacie.

Edytowane przez Darth Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się z którymi E-470 zagra najfajniej.

Chce żeby było szczegółowo, dynamicznie i z odpowiednim powietrzem, bas kontrolowany i dociazony.

Kolumny niestety dosyć blisko ściany, ok. 0,5 m.

Pokój 35m2 , rozstaw kolumn 3m.

Słucham głównie rocka, blusa, trochę jazzu w wersji smooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, twoje głośniki to Dynaudio Contour 30. A wzmacniacz E-370.

Jakie masz przewody, sygnałowy, głośnikowe i na co chciałbyś wymienić odtwarzacz Accuphase DP-430. I czy wzmacniacz też chcesz wymienić na E-470?

Jak widzisz pytań mam wiele. Jeśli chcesz możemy poklikać na priw.

Edytowane przez Darth Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.