Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki,

pokój 34m2, dla mnie brzmią rewelacyjnie, zwłaszcza bas i wysokie w porównaniu z 3.4 LE jest dużo lepszy.

Nie porównywałem z C1 i Special 25 więc nie mogę się wypowiedzieć.

Mogę powiedzieć tylko tyle że w porównaniu do 3.4 LE są bardziej muzykalne i bas schodzi naprawdę nisko, dobrze kontrolowany.

Wcześniej z E-370 brakowało mi dynamiki i separacji, zwłaszcza przy cichym odsłuchu, bo głośniej było dobrze, ale teraz z E-470 złapały wiatr w żagle.

A bas nie dudni biorac pod uwage ich ustawienie?jaka masz dlugosc tej sciany i rozstaw kolumn?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem po RCA, mam podpięte XLR. 470 jest w pełni zbalansowana więc przypuszczam że różnica będzie pomiędzy XLR i RCA.

Poza tym nie podpina się jednocześnie obu wyjść do wzmacniacza, odepnij jedno i sprawdź, potem na odwrót.

 

Tak w Nautilusie

 

Z basem pojawił się trochę problem, jest mocny ,na granicy, będę musiał zastosować pułapki basowe.

Pokój ma 5,5x6m, rozstaw pomiędzy osiami kolumn 3m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się udało.

Teraz poszukuje ekranów za kolumny, pusta ściana niestety.

 

..bardzo fajny sprzęt..gratuluję...można powiedzieć - granie na lata ;-)

kiedyś miałem ciut podobnie .....e-560 + dp78 + Dynaudio S25se

jeśli mogę coś doradzić w temacie...nie poszukuj ekranów tylko zaproś akustyka ( profesjonalistę )

...ten zestaw tego wart...

 

http://accuphase.pl/galeria.html

 

...ten mój zestaw o którym wspomniałem jest w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie podpina się jednocześnie obu wyjść do wzmacniacza, odepnij jedno i sprawdź, potem na odwrót.

Dzięki za info. Faktycznie spotkałem się z opinią, że nie podpina się obu wyjść, ale nie natknąłem się na dodatkowe info.

Czy masz jakieś wyjaśnienie ?

Mam jeszcze pytanie dot. kabli zasilających, co już próbowaleś z Accu. Czy możesz "opowiedzieć" trochę o różnicach na dźwięku i co będzie docelowe ?

 

dzięki

 

470 jest w pełni zbalansowana

 

Sorki ale będę szukał wiedzy :)

Czy możesz opisać różnicę miedzy 370 a 470.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za info. Faktycznie spotkałem się z opinią, że nie podpina się obu wyjść, ale nie natknąłem się na dodatkowe info.

Czy masz jakieś wyjaśnienie ?

Mam jeszcze pytanie dot. kabli zasilających, co już próbowaleś z Accu. Czy możesz "opowiedzieć" trochę o różnicach na dźwięku i co będzie docelowe ?

 

dzięki

 

 

W każdej instrukcji przynajmniej Accuphase jest napisane ze podwójne połączenie powoduje zakłócenia i szumy.

 

Mam w tej chwili NRG4 audioquesta, innych nie testowałem.

 

Sorki ale będę szukał wiedzy :)

Czy możesz opisać różnicę miedzy 370 a 470.

 

Krótko: moc, dynamika, separacja, dociążenie, wszystko na korzyść E-470

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Integra E-470,

SACD DP-560,

Dynaudio Contour 30.

 

Połączenia:

wypożyczony Silltech Classic 770i XLR,

Harmonix CS 120 Improved

Sieciówki na razie Audioquest NRG-4

 

Dodatkowo;

CA 851N, Thorens 295 MKIV z Husariia MKII

 

zacny zestawik zbudowałeś :)

teraz tylko popracuj nad akustyką i wytłumieniem ;)

Winszuję

Edytowane przez slavo_70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co to eco jest - zapewne przy tym trybie coś gorzej odtwarzacz gra,,, ???

wydaje mi się, że wzmak przechodzi w stan czuwania na np. 1 h bez żadnej regulacji czy ruchów (np. ściszenie itp)

 

A po co to eco jest - zapewne przy tym trybie coś gorzej odtwarzacz gra,,, ???

 

oczywiście we wzmaczniaczu, co do cd to zapewne podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stało się ....

wygrzewam 270

zimny i jeszcze z powietrzem z Japonii w środku skasował to co miałem do tej pory :D

choć ktoś może powiedzieć iż to nie sztuka z tym co miałem

nie wiem jak grają elementy z serii 4..., 5...., 6.... bo strach się bać ;)

póki co zgrał się bardzo harmonijnie z moim torem poprawa w całym zakresie od basu (fajny mięciutki), sceny (już nie muszę szukać punktu odsłuchowego jak do tej pory) stereofonia nienaganna vocal namacalny żywy - słucham wszystkiego od nowa i czekam na efekt końcowego wygrzania :)

 

Pozdrówka na klubowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
no i stało się ....

wygrzewam 270

zimny i jeszcze z powietrzem z Japonii w środku skasował to co miałem do tej pory :D

choć ktoś może powiedzieć iż to nie sztuka z tym co miałem

nie wiem jak grają elementy z serii 4..., 5...., 6.... bo strach się bać ;)

póki co zgrał się bardzo harmonijnie z moim torem poprawa w całym zakresie od basu (fajny mięciutki), sceny (już nie muszę szukać punktu odsłuchowego jak do tej pory) stereofonia nienaganna vocal namacalny żywy - słucham wszystkiego od nowa i czekam na efekt końcowego wygrzania :)

 

Pozdrówka na klubowiczów

Super ze jestes zadowolony.Nie przypominam sobie kiedy ostatnio mialem taka euforie z audio..musialo to byc dawno.A jaka masz reszte toru?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stało się ....

wygrzewam 270

zimny i jeszcze z powietrzem z Japonii w środku skasował to co miałem do tej pory :D

choć ktoś może powiedzieć iż to nie sztuka z tym co miałem

nie wiem jak grają elementy z serii 4..., 5...., 6.... bo strach się bać ;)

póki co zgrał się bardzo harmonijnie z moim torem poprawa w całym zakresie od basu (fajny mięciutki), sceny (już nie muszę szukać punktu odsłuchowego jak do tej pory) stereofonia nienaganna vocal namacalny żywy - słucham wszystkiego od nowa i czekam na efekt końcowego wygrzania :)

 

Pozdrówka na klubowiczów

 

Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stało się ....

wygrzewam 270

zimny i jeszcze z powietrzem z Japonii w środku skasował to co miałem do tej pory :D

choć ktoś może powiedzieć iż to nie sztuka z tym co miałem

nie wiem jak grają elementy z serii 4..., 5...., 6.... bo strach się bać ;)

póki co zgrał się bardzo harmonijnie z moim torem poprawa w całym zakresie od basu (fajny mięciutki), sceny (już nie muszę szukać punktu odsłuchowego jak do tej pory) stereofonia nienaganna vocal namacalny żywy - słucham wszystkiego od nowa i czekam na efekt końcowego wygrzania :)

 

Pozdrówka na klubowiczów

 

To może warto najpierw niech sobie pogra i nie słuchać tego ... :- ) a poczekać na efekt końcowy.. jaki masz kabel głośnikowy i IC?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ze jestes zadowolony.Nie przypominam sobie kiedy ostatnio mialem taka euforie z audio..musialo to byc dawno.A jaka masz reszte toru?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

To może warto najpierw niech sobie pogra i nie słuchać tego ... :- ) a poczekać na efekt końcowy.. jaki masz kabel głośnikowy i IC?

 

z kablami u mnie jeszcze bardzo przeciętnie :/

IC to Acoustic Oscar

głośnikowy Acoustic Zen Epoch

połączone z głośnikami Monitor Audio PL100

 

troszkę się spłacę za ostatnie zakupy i będę testował coś ambitniejszego w okablowaniu ;)

namiętnie teraz czytam co u kogo chodzi i jakie mają odczucia

będę chciał przetestować coś w przedziale 1500-2500 PLN ale czytam fora iż dobre 'pióro' mają RCA Harmonix HS101 i Albedo Monolith, głośnikowy Harmonix CS 120 tak na początek by mieć większe rozeznanie w temacie będę musiał się nieco pobawić i to już mnie cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kablami u mnie jeszcze bardzo przeciętnie :/

IC to Acoustic Oscar

głośnikowy Acoustic Zen Epoch

połączone z głośnikami Monitor Audio PL100

 

troszkę się spłacę za ostatnie zakupy i będę testował coś ambitniejszego w okablowaniu ;)

namiętnie teraz czytam co u kogo chodzi i jakie mają odczucia

będę chciał przetestować coś w przedziale 1500-2500 PLN ale czytam fora iż dobre 'pióro' mają RCA Harmonix HS101 i Albedo Monolith, głośnikowy Harmonix CS 120 tak na początek by mieć większe rozeznanie w temacie będę musiał się nieco pobawić i to już mnie cieszy :)

A zrodlo? Co tam u Ciebie gra?Z kabli to sprawdz sobie koniecznie miedziane Kondo/ Audio Note.

Swoja droga,wydaje sie ze PL100 dostaja nowych skrzydel z Accu, w zasadzie dopiero z nim te kolumny pokazuja klase. Gdzies na youtube jest Japonczyk, ktory przez lata gral na 2xA60 (czyli dosc wysoko) i PL100 i byl mega zadowolony. To o czyms swiadczy.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrodlo? Co tam u Ciebie gra?Z kabli to sprawdz sobie koniecznie miedziane Kondo/ Audio Note.

Swoja droga,wydaje sie ze PL100 dostaja nowych skrzydel z Accu, w zasadzie dopiero z nim te kolumny pokazuja klase. Gdzies na youtube jest Japonczyk, ktory przez lata gral na 2xA60 (czyli dosc wysoko) i PL100 i byl mega zadowolony. To o czyms swiadczy.

 

tak widziałem te filmiki Accu z PL100 :)

 

żródłem u mnie jest nabyty od "Naszego" kolegi z formum Accu DP-410 którego Serdecznie Pozdrawiam :) a CD dał mi tyle do systemu iż zakup 270 został bardzo przyspieszony ;)

To święta racja PL-ki wreszcie grają tak jak potrafią nawet nie myślę o zmianie - tną powietrze aż miło i cudeńka wyprawiają z moją kolekcją płyt ! Uważam iż zgranie głośników z systemem jest nad wyraz udane i po ciuchu na to liczyłem znając ich granie. IC będzie tylko dopieszczeniem połączenia na dzień dobry stawiam na Monolitha ale oczywiście poczekam na możliwość odsłuchów i sprawdzę kilka połączeń. Napiszcie Proszę czy jest sens w ogóle stosować XLR w niezbalansowanej Integrze. Kiedyś miałem Equllibrium Essence z CA 851 i zupełnie nic nie wniósł.

 

z góry Dzięki za opinie

Edytowane przez slavo_70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable Harmonixa mają swoją sygnaturkę którą lubię ( nie są neutralne) one trochę pogrubiają brzmienie

i w połączeniu z Accu u mnie się dobrze sprawdziły.....miałem 3 sieciowe + IC

natomiast Albedo '' zagrają '' z większym blaskiem ale uszczuplą brzmienie....dlatego u mnie się nie sprawdziły

zawsze szukałem kabli które dociążą brzmienie.....wiem że to co teraz zaproponuję może większość oburzyć ;-)

ale głośnikowe WILE są najlepszym rozwiązaniem....tanie i dobre.....sam mam kable głośnikowe tej firmy i myślę

że w tej cenie trudno o lepsze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
kable Harmonixa mają swoją sygnaturkę którą lubię ( nie są neutralne) one trochę pogrubiają brzmienie

i w połączeniu z Accu u mnie się dobrze sprawdziły.....miałem 3 sieciowe + IC

natomiast Albedo '' zagrają '' z większym blaskiem ale uszczuplą brzmienie....dlatego u mnie się nie sprawdziły

zawsze szukałem kabli które dociążą brzmienie.....wiem że to co teraz zaproponuję może większość oburzyć ;-)

ale głośnikowe WILE są najlepszym rozwiązaniem....tanie i dobre.....sam mam kable głośnikowe tej firmy i myślę

że w tej cenie trudno o lepsze....

Obawiam sie ze 'najlepsze w cenie' moze nie wystarczyc.Takie firmy jak Wile musza sie bardziej postarac bo sa nieodsprzedawalne, a jak juz, to z duza strata.A Harmonixa zna kazdy na swiecie, wiec zawsze mozna zbyc.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam jak mogłoby ze wzmacniaczem Accuphase współpracować urządzenie Marantza NA-11S1? Pytam, bo przypadkowo natknąłem się na takie coś na sprzedaż, a po wstępnym przestudiowaniu danych wydaje mi się, że to źródło załatwia kilka rzeczy na raz.

Czy ktoś miał okazję testować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak się zastanawiam jak mogłoby ze wzmacniaczem Accuphase współpracować urządzenie Marantza NA-11S1? Pytam, bo przypadkowo natknąłem się na takie coś na sprzedaż, a po wstępnym przestudiowaniu danych wydaje mi się, że to źródło załatwia kilka rzeczy na raz.

Czy ktoś miał okazję testować?

Elektrycznie na pewno.A dzwiekowo to kolega nie wie ze kolumny odgrywaja znaczaca role?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim zestawie Accu (E360 + DP400) tez mam kabelki z Albedo. Interkonekt Rca + głośnikowy Monolith

 

Mam okazję testować (na E370 + DP510) kable Acustic Zen: Hologram II + RCA Absolute Copper . Głośnikowy jest b.fajny, RCA jakby mniej wniósł do systemu albo wyparł dobrego zawodnika (Cardas Golden Cross XLR).

Poniważ lubię %-ty :) to zobrazuję liczbowo: głośnikowce +20% a RCS +5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.