Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja Kolego Wojtek ! Wychodzę z innego założenia, zamaist zadawać takie pytania to wsadz chodź odrobine wysiłku żeby poszukać odpowiedzi ! Ale po co prawda ? Przeciez jak napisał twój obrońca zadawajmy pytania bez odrobiny własnej inicjatywy, przecież o to chodzi w takich miejscach. Bo po ch..j ktoś walkował temat tysiąc razy skoro można jeszcze raz i forum będzie dzięki temu zaje...e ! Śmietnik.

przez twoją kretyńską zaczepną odpowiedź własnie tworzysz śmietnik na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek a sprawdzałeś u siebie IC w XLR -e ? Jak to wyglądało u Ciebie jeśli testowałeś jakiś kabel z tymi wtykami? Ja jakiś czas temu testowałem siltecha 770 w RCA plus głośnikowy z tej serii tyle, że z E 470.. jak nic się nie urodzi to teraz będę to samo testował tylko w XLR ale z innymi kolumnami z wyższej półki niż wtedy miało to miejsce czyli Dynki Contury 30..były wtedy na odsłuchu, ale ciekawy jestem jak to wyjdzie.. Bo to też ile ludzi tyle opinii odnośnie RCA -XLR.. :-)

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek Ty sie nie dziw ze ludzie glupieja.Firmy kablarskie tworza takie nieslychane historie a ludzie tp lykaja.Ja to sie chyba wypisze z forow audio bo niczego dowiedzieć sie nie mozna tylko bzdety mity i wycieczki personalne.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poison zgadza się ceny kabli poszły w górę zresztą elektroniki również i gdyby przeciętny Polak miał pensję przeciętnego np. Anglika gdzie ceny kabli są porównywalne to inaczej pewne osoby by mówiły czy to o kablach czy też o elektronice.. ale to jedna strona medalu.. druga strona medalu to jest taka, że żaden dystrybutor/sklep nie przykłada karabinu do głowy kupującemu i nie nakazuje mu kupowania takiego czy innego kabla.. jeśli ktoś jest .... i kupuje dla kupienia to jest jego sprawa i niech sam sobie potem patrzy w lustro... jakim jest .... ale jeśli idą osoby wypożyczają taki czy inny kabel odsłuchują go tydzień czasu i widzą zmiany na plus w stosunku do tego co mają i zakupują taki kabel to nie mówmy, że to jest chore.. bo to jest normalne dla kogoś kto słyszy taką różnice i stać go na kupienie takiego kabla.... ale najlepsi są Ci którzy w życiu takich czy innych kabli nie widzieli o testowaniu nawet nie wspomnę, a innym wmawiają, czy też wyśmiewają i twierdzą, że są z innej galaktyki.. ale przy okazji zapominają o takim drobnym szczególe, że takiej czy innej osoby nie stać jest na zakup takiego kabla.. mały szczegół ale niestety istotny.... a u nas w RP niestety tak jest ludzie śmieją się z tego na co ich nie stać i wszystko sobie potrafią wmówić tylko nie to żeby przyznać się , że coś może być faktycznie dobre tylko nie koniecznie mnie na to musi być stać.. więc prościej jest się pośmiać...

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sam sobie dałeś odpowiedź... słuchasz siebie i swojego słuchu a nie sprzedawcy.. i jak kupujesz to po tym jak sam przetestujesz a nie piszesz dla napisania .. względem kogoś kto jakieś kable testuje.. nie widząc tych kabli a już nie wspomnę o teście.. który ktoś u siebie w domu przeprowadza.. i jeśli okazuje się że jest poprawa i cena jaką mu zaoferowano jest dla kogoś ok to kupuje.. a jeśli uważa że przyrost na + jest mniejszy i jest absurdem kupić taki kabel to odnosi do sklepu i po zabawie..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli kogos temat kabli do sprzetu accu w tym wątku nie interesuje to proponuje aby ze swojej strony nie ciągnął offtopu

watki anty i kablowe aktualnie sa w zakladce hi-fi i tam zapraszam

EOT

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy podłączenie kabli w Bi-Wire'ingu do kolumn bez ww. niesie jakieś konsekwencje dźwiękowe ?

Może ktoś próbował Acoustic Zen / Double Barrel biwired ? Dodam, że wg opisu każda wiązka ma za zadanie przesyłanie innych częstotliwości .

 

Witam.

Odnośnie twojego pytania, sprawa jest na tyle złożona, że daje kilka odpowiedzi, w zależności od danego "środowiska pracy/specyfikacji technicznej komponentów". Czyli, powinieneś napisać coś o środowisku pracy, np. ile terminali przyłączeniowych ma kolumna itp.

Zakładając, że posiada się kolumnę z jedną parą terminali przyłączeniowych. Taka konfiguracja nie daje teorytycznie poprawy jakości. Po pierwsze. Bez względu na ilość końcówek po stronie przewodu, zawsze będą one wpinane jedynie do jednej pary terminali - zatem dwa przewody na styku dodatnim i dwa przewody na styku ujemnym. Często jest tak, że dany producent przewodu, oferujący cztery zakończenia po stronie wpinanej do głośnika, wiązki te dzieli z jednej, wspólnej żyły, która od strony wzmacniacza ma jedynie dwa zakończenia. W takim przypadku często oferowane są przez producentów dwie wersje danego kabla. Jedno z zakończeniem 2/4, drugi kabel z zakończeniami 2/2. Żaden nie jest jakościowo lepszy od drugiego. Zatem, możesz zadać pytanie po co robi się wersję 2/4. Zdaje ona egzamin przy kolumnie z czterema terminalami przyłączeniowymi. Wtedy wersja 2/4 ma tą przewagę, że nie kupujesz zworek (oszczędność finansowa) lub nie stosujesz blaszek będących w komplecie wraz z kolumną.

Kolejna sprawa to stosowanie przewodu w tzw. podwójnej żyle - idealny przykład takiej konstrukcji to wymieniony przez Ciebie Acoustic Zen Double Barell. Są to dwa, dwużyłowe przewody, w dwóch oddzielnych izolacjach, spięte z sobą, gdzie końcówki od strony wzmacniacza, łączone są razem dając jedną parę, a od strony głośnika pozostają cztery zakończenia. Taka konstrukcja ma techniczne uzasadnienie albowiem stosuje się ją przy konstrukcjach głośnikowych z rozdzielonymi gniazdami połączeniowymi - są kolumny które mają odrębne obudowy, wydzielone części sekcji nisko-średniotonowej oraz wysokotonowej. Wtedy terminale do obu sekcji są znacznie od siebie oddalone (pół metra, a nawet i metr), przykładowymi takimi kolumnami są Avantgarde Acoustic.

Natomiast, czy ma sens stosowanie takiej konstrukcji jaką oferuje Double Barell do głośnika z jedną parą terminale? I tak i nie. Teoretycznie masz podwojenie przewodnika, zatem głośnik dostaje prąd z kabla o dwa razy większym przekroju, co powinno mieć wymierny aspekt jakościowy. Ale. tu dochodzi jeszcze inna sprawa. Jeśli miałbyś kupować taki przewód (a jest on przeważnie dwa razy droższy od kabla w wersji pojedynczej), to lepiej za te pieniądze poszukać przewodu 2/2 u konkurencji, który sam z siebie, będzie przewodem lepszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem nowe przewody XLR (głośnikowe też) i przypadkowo zaobserwowałem takie zjawisko, które mnie zaczęło niepokoić (ale nie jest to związane z tymi przewodami, po prostu sygnał jest teraz mocniejszy i to wyszło jakby).

Pokrętło głośności jest skręcone do zera, jednak kolumny grają. Grają bardzo, bardzo cicho i słychać to dopiero przy przyłożeniu ucha blisko do głośnika. Nie wiem czy to normalne. Nie przeszkadza oczywiście, ale nie wiem co myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbyś kupować taki przewód (a jest on przeważnie dwa razy droższy od kabla w wersji pojedynczej), to lepiej za te pieniądze poszukać przewodu 2/2 u konkurencji, który sam z siebie, będzie przewodem lepszym.

 

dziękuję za fajne info. Nie śmiem nic dodawać aby nie dostać zaraz po łbie za głupie zaśmiecanie forum.

dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

nie wiem co myśleć

Ciekawe [!!??] - moment temu to samo stwierdziłem na C-275 - i na xlr i na rca ..Na xlr wyraźnie głośniej..Dobrze posłuchaj na rca , czy też to występuje - jeśli nie masz w zwrotnicach kolumn jakichś rezystorów , l-padów , czy innych wynalazków , to może też usłyszysz......Mała uwaga - ja to słyszę na mocno efektywnych kolumienkach , a w zwrotnicy ,,0" rezystorów..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za fajne info. Nie śmiem nic dodawać aby nie dostać zaraz po łbie za głupie zaśmiecanie forum.

dzięki !

 

Wojtek ale też są i takie kable w biwire że płacisz tyle samo co za kabel 2x2... np. Audioquest cz też Tellurium.. a są też i takie gdzie np masz różnicę powiedzmy 1000-2000 tys zł. i zapewne znajdą się takie gdzie kosztują znaczne więcej..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe [!!??] - moment temu to samo stwierdziłem na C-275 - i na xlr i na rca ..Na xlr wyraźnie głośniej..Dobrze posłuchaj na rca , czy też to występuje - jeśli nie masz w zwrotnicach kolumn jakichś rezystorów , l-padów , czy innych wynalazków , to może też usłyszysz......Mała uwaga - ja to słyszę na mocno efektywnych kolumienkach , a w zwrotnicy ,,0" rezystorów..

 

Na RCA też występuje, ale tam prawie wcale nie słychać, bo poziom sygnału jest niższy. Dopiero zauważyłem to teraz jak dorwałem przewody XLR.

Moje kolumny należą do mało efektywnych, a zwrotnice wyglądają tak:

 

18019-max_danish_physics_point_zero__.jpg

Edytowane przez Seweryn Seweryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Oglądałem już te kolumny [z ciekawości]...Nie wiem , czy inni koledzy mają to zjawisko na integrach , pre+amp,,,jak to wygląda na nowszych klockach z AAVA.....ALE - na dole skali nie ma ,,-",,upadła ósemka" - jest tylko ,,min" - czyli formalnie firma nie deklaruje wyciszenia do ,,O"... Jeśli to nie jest efekt brudnego potencjometru , a ktoś to zjawisko potwierdzi , to pewnie tak to firma przewidziała..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem już te kolumny [z ciekawości]...Nie wiem , czy inni koledzy mają to zjawisko na integrach , pre+amp,,,jak to wygląda na nowszych klockach z AAVA.....ALE - na dole skali nie ma ,,-",,upadła ósemka" - jest tylko ,,min" - czyli formalnie firma nie deklaruje wyciszenia do ,,O"... Jeśli to nie jest efekt brudnego potencjometru , a ktoś to zjawisko potwierdzi , to pewnie tak to firma przewidziała..

 

Rzeczywiście, jest tylko minimum na skali potencjometra. Nie przeszkadza mi to wcale, tak tylko stwierdzam co zauważyłem :). Generalnie ciężko jest teraz wyregulować minimum głośności, czułość potencjometru jest bardzo duża.

Edytowane przez Seweryn Seweryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taka konfiguracje i sie nie sprawdzilo..za bardzo trzeba zjechsc z glosnoscia s jej regulacjs w ayonie cieniutka.Bedzie grubo ciemno i bez detali.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli rozumiem że dać sobie spokój z Accuphase jeśli nie planuję przedwzmacniacza w systemie?

 

Pewnie zalezy to od dopasowania zrodla do koncowki.Sprawdz z Black Dragonem.Ogolnie jednak uważam ze do Accu preamp byc musi.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zalezy to od dopasowania zrodla do koncowki.Sprawdz z Black Dragonem.Ogolnie jednak uważam ze do Accu preamp byc musi.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

popieram. mam doswiadczenie z cd - właśnie ayona cd1sc - oraz dacami podłączonymi do końcówki. brzmienie wyraźnie gorsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli rozumiem że dać sobie spokój z Accuphase jeśli nie planuję przedwzmacniacza w systemie?

 

 

Końcówka Mocy A-klasowa jest bardzi transparentna i rozdzielcza , dlatego bardzo ważne jest co jest przed nią. Czyli wzmacnia to co dostanie - jeśli sygnał będzie słaby to cudów nie ma. Natomiast jeśli sygnał będzie dobry to jedno jest pewno Accu go nie schrzani jak to robi większość słabych wzmacniaczy. Można zacząć od Końcówki Accu i słabszego Pre/źródła a potem upgrade i będzie natychmiastowa różnica. Odwrotnie jeżeli masz słabą końcówkę robi tak nie usłyszysz dobrego PRe.

Tak to już jest.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

To i tak nie usłyszysz miało być :-)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dlatego warto mieć dobre przetworniki w kolumnach - właściwie od nich trzeba zacząć.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka Mocy A-klasowa jest bardzi transparentna i rozdzielcza , dlatego bardzo ważne jest co jest przed nią. Czyli wzmacnia to co dostanie - jeśli sygnał będzie słaby to cudów nie ma. Natomiast jeśli sygnał będzie dobry to jedno jest pewno Accu go nie schrzani jak to robi większość słabych wzmacniaczy. Można zacząć od Końcówki Accu i słabszego Pre/źródła a potem upgrade i będzie natychmiastowa różnica. Odwrotnie jeżeli masz słabą końcówkę robi tak nie usłyszysz dobrego PRe.

Tak to już jest.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

To i tak nie usłyszysz miało być :-)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dlatego warto mieć dobre przetworniki w kolumnach - właściwie od nich trzeba zacząć.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Wyjście /XLR/HIGH 8.8V .Mysle że to jest bardzo dużo .Choc jeden z kolegów napisał wczesniej że to Ayon to właśnie kiepsko gra.Obecna choć już leciwa końcówka mocy Krell a KAV 300i nie ma problemu z wysterowaniem,ale to inna klasa pracy wzmacniacza...

Edytowane przez skolopendra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ratunku.Klasa pracy wzmaka ani czy jest przezroczysty nie ma tu nic do rzeczy.Liczy sie dopasowanie impedancji i czulosci zrodlo/koncowka.Czyli to co robi preamp.Jak sie akurat trafi ze pasuja a do tego zrodlo ma dobra bezstratna regulację glosnosci jak nowe sabre czy akm to powinno byc ok ale malo zrodel spisuje sie w tej dziedzinie dobrze,a bardzo dobrze jeszcze mniej.Nie ma sie co oszukiwać,preamp konieczny,niekoniecznie ze stajni accu.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.