Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cały weekend trwało testowanie i efekt jest taki: Siltech 770i i Acoustic Zen Absolute Silver nie dla mnie, W moim systemie nie grają, każdemu czegoś brakuje. Siltech słabo na górze, przyciemniony, choć dokładny.

AZ gra u mnie chudo. Szczegółowo i technicznie, ale bez dociążenia. Chyba srebrne kable mi się nie wpasowały.

Zostaje wybór pomiędzy Tellerium Q Black Diamond i Acrolink 7N-DA2090 Special.

Obydwa grają dobrze w całym paśmie. Na tą chwilę nie mogę się zdecydować, pogram jeszcze parę dni, choć skłaniam się bardziej na Tellerium. Acrolink gra trochę ciemniej, góra i średnica wg mnie taka sama, bas mocniejszy w Acrolink, ale mniej wyraźny jakby przymulony trochę i miękki.

Tellerium to diabeł dynamiki i energetyczności, gra w całym paśmie bardzo dynamicznie z dobrym dociążeniem, czasem aż za bardzo.

Różnicę pomiędzy Tellerium i Acrolink opisał bym tak. Tellerium naprawdę mocne granie, Acrolink bardziej subtelny i delikatniejszy.

Oba kable są jednak bardzo dobre i nie wiem jeszcze na który się zdecyduję.

Żeby była jasność Sitech Classik 770i i szczególnie AZ Absolute Silver to też znakomite kable, ale mnie nie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Posluchajcie Accu z Vienna Accoustics.... ciekawe polaczenie.

U mnie A 50 bardzo fajnie napedza Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand.

 

Ciekaw jestem czy ktos z posiadaczy Accu korzysta z takiego polaczenia....i jakie sa Wasze opinie...

O to ciekawe polaczenie.Myslalem kiedys o va the kiss ale odbierałem va jako granie ciemne cieple i malo energetyczne wiec uznalem ze z accu byloby za duzo szczescia i odpuscilem be z testow.A tu prosze, mowisz ze z A50.sie to fajnie zgrywa..btw ile m2 ma Twoje pomieszczenie?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały weekend trwało testowanie i efekt jest taki: Siltech 770i i Acoustic Zen Absolute Silver nie dla mnie, W moim systemie nie grają, każdemu czegoś brakuje. Siltech słabo na górze, przyciemniony, choć dokładny.

AZ gra u mnie chudo. Szczegółowo i technicznie, ale bez dociążenia. Chyba srebrne kable mi się nie wpasowały.

Zostaje wybór pomiędzy Tellerium Q Black Diamond i Acrolink 7N-DA2090 Special.

Obydwa grają dobrze w całym paśmie. Na tą chwilę nie mogę się zdecydować, pogram jeszcze parę dni, choć skłaniam się bardziej na Tellerium. Acrolink gra trochę ciemniej, góra i średnica wg mnie taka sama, bas mocniejszy w Acrolink, ale mniej wyraźny jakby przymulony trochę i miękki.

Tellerium to diabeł dynamiki i energetyczności, gra w całym paśmie bardzo dynamicznie z dobrym dociążeniem, czasem aż za bardzo.

Różnicę pomiędzy Tellerium i Acrolink opisał bym tak. Tellerium naprawdę mocne granie, Acrolink bardziej subtelny i delikatniejszy.

Oba kable są jednak bardzo dobre i nie wiem jeszcze na który się zdecyduję.

Żeby była jasność Sitech Classik 770i i szczególnie AZ Absolute Silver to też znakomite kable, ale mnie nie pasują.

 

Hej możesz napisać coś więcej co miałeś na myśli pisząc że siltech na górze słabo? Dzięki..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to ciekawe polaczenie.Myslalem kiedys o va the kiss ale odbierałem va jako granie ciemne cieple i malo energetyczne wiec uznalem ze z accu byloby za duzo szczescia i odpuscilem be z testow.A tu prosze, mowisz ze z A50.sie to fajnie zgrywa..btw ile m2 ma Twoje pomieszczenie?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

ten zestaw gra w ok 35m2....

va mozna okreslic jako cieple, ciemne itp,,, ale nie brakuje im energii...

nie wiem co preferujesz ale to zestawienie jest godne uwagi - jesli masz mozliwosc- przetestuj !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie jest ale nie wszyscy jeszcze nanieśli zmiany - tak to działa u nas..,

ale np tutaj masz już po zmianach..

 

http://www.premiumsound.pl/tellurium-q-black-diamond-xlr.html

 

ponad 700 zł zostaje ... a przy Silver diamond ok. 2200. Też dobrze mówią o ulstra silver.. i dobre testy ma ten kabel - ale trzeba by było samemu sprawdzić.

 

 

A zadałem Ci wyżej pytanie odnośnie siltechów co miałeś na myśli że 770 słabo na górze gra?

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie jest ale nie wszyscy jeszcze nanieśli zmiany - tak to działa u nas..,

ale np tutaj masz już po zmianach..

 

http://www.premiumsound.pl/tellurium-q-black-diamond-xlr.html

 

ponad 700 zł zostaje ... a przy Silver diamond ok. 2200. Też dobrze mówią o ulstra silver.. i dobre testy ma ten kabel - ale trzeba by było samemu sprawdzić.

 

 

A zadałem Ci wyżej pytanie odnośnie siltechów co miałeś na myśli że 770 słabo na górze gra?

 

 

Nie tyle słabo, co u mnie słabiej. Zagrał mniej szczegółowo i rozdzielczo na gorze od AŻ i TQ, Taki lekko przyciemniony na gorze pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie jest ale nie wszyscy jeszcze nanieśli zmiany - tak to działa u nas..,

ale np tutaj masz już po zmianach..

 

http://www.premiumsound.pl/tellurium-q-black-diamond-xlr.html

 

ponad 700 zł zostaje ... a przy Silver diamond ok. 2200. Też dobrze mówią o ulstra silver.. i dobre testy ma ten kabel - ale trzeba by było samemu sprawdzić.

 

 

A zadałem Ci wyżej pytanie odnośnie siltechów co miałeś na myśli że 770 słabo na górze gra?

W Premium jest świetna obsługa :) jest możliwość wypożyczenia kabli a i na miejscu warto posłuchać może cos jeszcze innego lepszego do ucha "wpadnie"

 

zawsze jest możliwość obniżki ceny (sprawdzone )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały weekend trwało testowanie i efekt jest taki: Siltech 770i i Acoustic Zen Absolute Silver nie dla mnie

 

Witem szanownych.

Mam małe spostrzeżenie dot. testowania kabli. Dostałem na testy: Acustic Zen RCA Absolut Copper i Hologram II. Wg wypożyczającego kable grały kilkadziesiąt godzin podczas wystawy w Monachium.

Po tygodniu grania (czyli min 100-120 h) napisałem na forum, że Hologram ok a Copper słabo. Wyłączyłem RCA i wróciłem do Cardasa.

Po kolejnych 4-5 dniach grania dźwięk delikatnie "skręcił" w kierunku góry, czasem wręcz denerwująco - ostre szpilki.

 

Wniosek, weekand może być sporo za mało do oceny szczególnie jeśli nie ma pewności że kabel pograł już 150-200 h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witem szanownych.

Mam małe spostrzeżenie dot. testowania kabli. Dostałem na testy: Acustic Zen RCA Absolut Copper i Hologram II. Wg wypożyczającego kable grały kilkadziesiąt godzin podczas wystawy w Monachium.

Po tygodniu grania (czyli min 100-120 h) napisałem na forum, że Hologram ok a Copper słabo. Wyłączyłem RCA i wróciłem do Cardasa.

Po kolejnych 4-5 dniach grania dźwięk delikatnie "skręcił" w kierunku góry, czasem wręcz denerwująco - ostre szpilki.

 

Wniosek, weekand może być sporo za mało do oceny szczególnie jeśli nie ma pewności że kabel pograł już 150-200 h.

 

Tylko jest małe ale.. Kolega nie miał tych kabli na sobotę i niedzielę tylko miał je znacznie wcześniej i już były wygrzewane.. ale to nie zmienia faktu, że sens testowania kabli jeśli bierze się od sklepu X i nie jesteśmy pewni co do ilości godzin grania takiego kabla (zresztą nie tylko o kable chodzi) to trzeba taki kabel wypożyczyć na tydzień... inaczej taki kabel nie jest w stanie zagrać na swoich maksymalnych możliwościach co nie oznacza że dany kabel będzie pasował.. do sytemu.. a w sklepach niektórych wiadomo co mówią.. o wygrzaniu kabli, elektroniki, kolumn ... dlatego najlepiej mieć kilka sprawdzonych sklepów niestety one też wszystkiego mieć nie będą. ...

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest małe ale.. Kolega nie miał tych kabli na sobotę i niedzielę tylko miał je znacznie wcześniej i już były wygrzewane.. ale to nie zmienia faktu, że sens testowania kabli jeśli bierze się od sklepu X i nie jesteśmy pewni co do ilości godzin grania takiego kabla (zresztą nie tylko o kable chodzi) to trzeba taki kabel wypożyczyć na tydzień... inaczej taki kabel nie jest w stanie zagrać na swoich maksymalnych możliwościach co nie oznacza że dany kabel będzie pasował.. do sytemu.. a w sklepach niektórych wiadomo co mówią.. o wygrzaniu kabli, elektroniki, kolumn ... dlatego najlepiej mieć kilka sprawdzonych sklepów niestety one też wszystkiego mieć nie będą.

dalej nie rozumiem tego: heheheheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem ale nie komentuję żeby nie zaśmiecać.. .. + czasu szkoda... najważniejsze jest to żeby wybrać taki kabel który najbardziej będzie pasował do danego systemu a tym samym do naszych uszu :- )

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pisałeś że forum jest od tego żeby pisać i zadawać pytania.. tam gdzie komu się podoba.. jedni są specjalistami a drudzy się uczą.. natomiast ja uważam ze najlepiej jest samemu sprawdzić wszystko .. bez względu czego to dotyczy.. a jak to mówią kto pyta ten nie błądzi.. są fora gdzie założone są odrębne tematy dla Bi-wire jak i bi-amping..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o kablach biwire był walkowany tysiące razy na różnych forach. I wszędzie gdzie coś było pisane kilka krotnie na takie pytania dostaje się odpowiedź "szukaj" i do tego brak wiedzy o podstawach audio : "Dodam, że wg opisu każda wiązka ma za zadanie przesyłanie innych częstotliwości".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zanim zadasz takie pytanie to poczytaj trochę jak co działa. Nie do wiary ! Myślałem że to porządne forum o tematyce audio !

 

Darek89 - Ty chyba masz jakiś problem. Może ja jestem "za cieńki" i za głupi a może ty za mądry ?

Na pewno dzięki takim jak ty będzie mniej wpisów ... no bo jak mój wpis będzie głupi to Darek89 mnie z...bie !

 

A wystarczyło odp. poszukaj to już było kilka razy.

Na razie dam wam odpocząć od swojej głupiej osoby - raczcie się wiedzą i inteligencją Darka ! Jest wielki !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek nie przejmuj się i zadawaj pytania jakie Ci głowa przyniesie... można by było coś napisać ale w sumie po co mądry wie o co chodzi.... i pamiętaj o jednym, że Polak zawsze jest mądry w stosunku do innych osób.. to jest nasz konik narodowy... a to za fajny klub żeby bruździć.. natomiast sam Biwiring najlepiej samemu sobie zobaczyć i sprawdzić jakie masz odczucia dla wielu jest to bardzo podobny poziom.. różnice są większe przy zastosowaniu biampingu.. Natomiast część ludzi kupuje kable biwiring bo wychodzi to taniej niż zworki z tego samego kabla.. tylko mam na myśli tutaj już poważniejsze kable (choćby taki jak Twój) a nie.....

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Kolego Wojtek ! Wychodzę z innego założenia, zamaist zadawać takie pytania to wsadz chodź odrobine wysiłku żeby poszukać odpowiedzi ! Ale po co prawda ? Przeciez jak napisał twój obrońca zadawajmy pytania bez odrobiny własnej inicjatywy, przecież o to chodzi w takich miejscach. Bo po ch..j ktoś walkował temat tysiąc razy skoro można jeszcze raz i forum będzie dzięki temu zaje...e ! Śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.