Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem E-408 i Infinity....ciekawa i przystępna cenowo opcja na początek , jak to wypada w odsłuchu muzyki pop-pop rock?

Zestawienie dość dziwne, przynajmniej jeśli chodzi o proporcje cenowe, u mnie "tak zostało" gdyż kolumny pochodzą z poprzedniego systemu, ale w kwotach w jakich można je kupić/sprzedać są tak dobre, że nie opłacało mi sie ich pozbywać, pewnie zostaną dożywotnio a do E-408 już mam coś na oku, są to kolumny Studio 16 Hertz, podejrzewam, że mogą się dobrze zgrać ale trzeba sprawdzić i temat na razie odłożyłem na przyszłe miesiące.

 

Jeśli chodzi o Kappy to z nowych konstrukcji słuchałem trochę w przedziale do 20-30 tys zł i ciężko było pobić Kappy, jak już któryś aspekt był lepszy, to inny znów gorszy, Kappy całościowo są świetne, bardzo przyjemnie się ich słucha, trzeba tylko znaleźć w dobrym stanie i przymknąć oko na ich wygląd (mnie to nie przeszkadza). Cieżko obecnie o konstrukcję 4-drożną z 30 cm na basie, wstęgą na górze, o tej klasie brzmienia.

Plusem jest też możliwość precyzyjnej regulacji w niewielkim zakresie średnich i wysokich tonów pokrętłami z tyłu, to bardzo pomaga, jeśli system nie do końca dopracowany lub upodobania inne.

 

Dla mnie połączenie bardzo dobre, do muzyki o której piszesz również choć tutaj wystarczy tak naprawdę do tych kolumn Krell kav300i - bdb dobrze się to zgrywa (ostatnio kupiłem coś takiego przechodnio do zabawy), cenowo wyjdzie jakieś 3 razy taniej taki piec a w tej muzyce, z takimi kolumnami jest bdb

Może lepiej taką drogę obrać?

Zwłaszcza, że jeśli Yamaha odpowiada Ci, bardziej chyba skłaniałbym się w kierunku integry Krella...

Dostaniesz świetną kontrolę na basie, przejrzystą górę (wcale nie ostrą, jeśli dobrze go zestawić) i całkiem przyjemną, lekko ocieploną średnicę.

Nie mylić tylko z nowszymi, chłodnymi Krellami typu 400 czy S300, ale to już temat nie na ten wątek.

 

Nie chcę tutaj robić reklamy innych marek i sprowadzać wątku na inne tematy ale spróbuj takich zestawień jak masz możliwość.

 

Zaś Accu E-408 gra też bdb z innymi kolumnami, które mam w drugim zestawie (Arcady 3,5), do nich jednak też można trochę lepiej w tych pieniądzach dobrać piec.

Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie dość dziwne, przynajmniej jeśli chodzi o proporcje cenowe, u mnie "tak zostało" gdyż kolumny pochodzą z poprzedniego systemu, ale w kwotach w jakich można je kupić/sprzedać są tak dobre, że nie opłacało mi sie ich pozbywać, pewnie zostaną dożywotnio a do E-408 już mam coś na oku, są to kolumny Studio 16 Hertz, podejrzewam, że mogą się dobrze zgrać ale trzeba sprawdzić i temat na razie odłożyłem na przyszłe miesiące.

 

Jeśli chodzi o Kappy to z nowych konstrukcji słuchałem trochę w przedziale do 20-30 tys zł i ciężko było pobić Kappy, jak już któryś aspekt był lepszy, to inny znów gorszy, Kappy całościowo są świetne, bardzo przyjemnie się ich słucha, trzeba tylko znaleźć w dobrym stanie i przymknąć oko na ich wygląd (mnie to nie przeszkadza). Cieżko obecnie o konstrukcję 4-drożną z 30 cm na basie, wstęgą na górze, o tej klasie brzmienia.

Plusem jest też możliwość precyzyjnej regulacji w niewielkim zakresie średnich i wysokich tonów pokrętłami z tyłu, to bardzo pomaga, jeśli system nie do końca dopracowany lub upodobania inne.

 

Dla mnie połączenie bardzo dobre, do muzyki o której piszesz również choć tutaj wystarczy tak naprawdę do tych kolumn Krell kav300i - bdb dobrze się to zgrywa (ostatnio kupiłem coś takiego przechodnio do zabawy), cenowo wyjdzie jakieś 3 razy taniej taki piec a w tej muzyce, z takimi kolumnami jest bdb

Może lepiej taką drogę obrać?

Zwłaszcza, że jeśli Yamaha odpowiada Ci, bardziej chyba skłaniałbym się w kierunku integry Krella...

Dostaniesz świetną kontrolę na basie, przejrzystą górę (wcale nie ostrą, jeśli dobrze go zestawić) i całkiem przyjemną, lekko ocieploną średnicę.

Nie mylić tylko z nowszymi, chłodnymi Krellami typu 400 czy S300, ale to już temat nie na ten wątek.

 

Nie chcę tutaj robić reklamy innych marek i sprowadzać wątku na inne tematy ale spróbuj takich zestawień jak masz możliwość.

 

Zaś Accu E-408 gra też bdb z innymi kolumnami, które mam w drugim zestawie (Arcady 3,5), do nich jednak też można trochę lepiej w tych pieniądzach dobrać piec.

 

Dzięki... No jakoś ten Accu mnie zaintrygował i pewnie tak zostanie, jeśli się sprawdzi to w przyszłości integrę zastąpi zestaw dzielony, poza tym wizualnie mi się podoba a to też ważne. Kappy ... no tak... trzeba się do nich przyzwyczaić, choć w brązowej okleinie mogą być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Hi-Fi(HiEnd)Test

(Konto usunięte)

Na poprzednich stronach klubu było podanych kilka informacji dotyczących najnowszej integry Accuphase. Dziś mam ochotę wrzucić kilka zdjęć :)

Accuphase E-650 o poranku.

post-69074-0-48342000-1515939962_thumb.jpg

post-69074-0-32400500-1515940017_thumb.jpg

post-69074-0-92424800-1515940034_thumb.jpg

Edytowane przez Hi-Fi(HiEnd)Test
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzednich stronach klubu było podanych kilka informacji dotyczących najnowszej integry Accuphase. Dziś mam ochotę wrzucić kilka zdjęć :)

Accuphase E-650 o poranku.

Specjalnie założyłeś konto, żeby się tym podzielić? szacunek ;-)

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam. Czy ktoś ma może jakieś doświadczenie w porównaniu najnowszego DP 430 do starszych modeli ?

Ciekaw jestem opinii ...... bo zachwyty w reklamowej sieci już są :)

 

Nie mam doświadczenia w starszych modelach, ale 430 naprawde jest fajna, polecam posłuchać. To co pisza w testach naprawdę potwierdza się w realu.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś ma może jakieś doświadczenie w porównaniu najnowszego DP 430 do starszych modeli ?

Ciekaw jestem opinii ...... bo zachwyty w reklamowej sieci już są :)

 

Poczytaj sobie proszę o nim, tu na Audiostereo, w zakładce Opinie - wszystko się dowiesz i co najważniejsze, odpowiesz na swoje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówkę ......., że mam poczytać tekst/opinie kogoś z branży. Wg mnie nie powinno się zawierać w "zakładce opinie" wypowiedzi kogoś z branży. W tym przypadku może i test prawdziwy a porównania trafne (nie przeczę) ale jak widzę lokalizację "człowieka" Kraków i wypowiedzi na temat Accu to mam dziwne przeczucie, że to teksty reklamowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś ma może jakieś doświadczenie w porównaniu najnowszego DP 430 do starszych modeli ?

Ciekaw jestem opinii ...... bo zachwyty w reklamowej sieci już są :)

 

Trzy miesiące temu wymieniłem swoj odtwarzacz DP 400 na model DP430 z którego jestem bardzo zadowolony. Jest duza różnica dźwięku miedzy moim poprzednim modelem Accu. :) Praktycznie wszystko sie zgadza co piszą w opinii na audio stereo i recenzji W. Pacuły na HF.

Moge tylko dopowiedzieć, ze pierwsze co zauważyłem to gra trochę ciszej,ale za to ma zdecydowanie lepsza rozdzielczość w stosunku do DP400.

A odtwarzacz kupiłem w Audio Mixie w Koninie.

pozdrawiam

Edytowane przez pielgrzym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie proszę o nim, tu na Audiostereo, w zakładce Opinie - wszystko się dowiesz i co najważniejsze, odpowiesz na swoje pytanie.

 

Kolejna osobowość mnoga na forum- jeden pisze, drugi nagania!

Żenada. :(

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofile może i są, ale opinie kolesiów z branży są powiedzmy stronnicze, co do tego nie ba chyba wątpliwości ?

 

Tego nie wiem. Osobiście nie znam żadnego Koleśia.

Stąd nie moge podzielić Twojej opinii.

 

Wracajac jednak do E-430. Jest to jedna z najbardziej merytorycznych (choć wlasnych), opinii o tym pdtwarzaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.