Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Accuphase piękne urządzenia. Wiecie może jaki warto model kupic za ok 1-2 tysice używany? Chciałbym taki do salonu sobie podłącyzć pod tv i aby coś gralo. System docelowy oczywiscie inny. Kolumny jescz enie dobrane kompletnie nic chce zacząć od wzmacniacza bo reszte sie da :)

Hmmm... z tą kwotą to chyba literówka?

Zwłaszcza patrząc na Twoje doświadczenie, posiadany sprzęt itp. można tak wywnioskować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że jak ma cieszyć oko i grać to trzeba szukać już czegoś w takich budach:

http://allegro.pl/accuphase-e-213-i6748230454.html

 

skoro w przykładzie powyżej cena, wydaje mi się, od handlującego sprzętem, to może za ~6k pln cos takiego od zwykłego człowieka można wyrwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ekspertów od Accuphase. Jak gra ten wzmacniacz?

http://allegro.pl/i6750096483.html

Warty tych pieniędzy?

Ekspertem na pewno nie jestem, ale posiadam starszy model P-260 i według mnie za 3-4k można się zastanawiać.

Bardzo zrównoważone i barwne granie, oczywiście zależy z czym to zestawisz, ale przyjemność z odsłuchu jaką daje ten piec jest po prostu nadzwyczajna.

 

Przy okazji to nie jest wzmacniacz tylko końcówka mocy i warto zaopatrzyć się w przedwzmacniacz, dlatego korzystając z okazji zwracam się do klubowiczów i proszę o sugestie jakie przedwzmacniacze warto brać pod uwagę do końcówki P-260.

Budżet około 2-2,5k

Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest to końcówka mocy, a nie integra. Jako pre robiłby odtwarzacz z regulowanym wyjściem. Mam od niedawna E211 i niestety nie sprawdza się u mnie, przynajmniej jeśli chodzi o dźwięk, bo wygląd i wykonanie rewelacja :-).

 

Gdyby ktoś był zainteresowany to możemy się dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak pisałem wcześniej jutro bede miał u siebie świeżo zakupiony Accuphase e405, wzmacniacz zakupiony był w hifizeile w Niemczech w 2014 roku i w tym też roku u nich przeszedł przegląd. Moje pytanie do Was na co zwrócić uwagę podczas oględzin, oraz na co popatrzeć w wewnątrz. Pytam gdyż będę miał możliwość zwrotu w razie W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak pisałem wcześniej jutro bede miał u siebie świeżo zakupiony Accuphase e405, wzmacniacz zakupiony był w hifizeile w Niemczech w 2014 roku i w tym też roku u nich przeszedł przegląd. Moje pytanie do Was na co zwrócić uwagę podczas oględzin, oraz na co popatrzeć w wewnątrz. Pytam gdyż będę miał możliwość zwrotu w razie W.

Skoro juz go kupiles to mleko juz zostalo rozlane, co bedzie to bedzie, wstaw fotki na forum to ocenie

 

Gdyby ktoś był zainteresowany to możemy się dogadać.

Jaka cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już jestem posiadaczem Accuphase e405, wzmacniacz z wierzchu jak na tyle lat jak dla mnie jak nowy, wszystkie przełączniki, potencjometry itd działają bez najmniejszego problemu, wskazówki wychylowe dzialaja równo . narazie tylko zdjęcia z zewnątrz mam, niestety praca . w poniedziałek postaram sie wrzucić zdjęcia wnętrza itd

post-64769-0-15230400-1490551119_thumb.jpg

post-64769-0-24877400-1490551132_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna maszyna, Sam chętnie bym posłuchał,

No tak mi sie wydaję, że do Denona nie ma co porównywać, ale jak jest odnośnik to czemu nie. Ja miałem kiedyś 1500R i strasznie mi sie nie podobał. Niestety.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu o innym ? ������ Qed genesis silver spiral to zły kabelek ?

 

Starsze klocki Accu bardziej polubią się z miedzią , chyba , że w żródle są lampy . Srebro odchudzi już i tak nie tak potężne brzmienie . Poza tym Twój wzmak ma bardziej analityczne brzmienie niż jego poprzednik ( którego jestem dumnym posiadaczem :) ) , a w moich konfiguracjach srebro nie sprawdzało się . Oczywiście wszystko zależy od upodobań . Ja kiedyś słyszałem zaje... ty dżwięk ze starego Accu P-300X połączonym z kolumnami i cd srebrem , ale to były najwyższe wtedy siltechy ( seria G3 ) . Więc wydaje mi się , że warto zainteresować się drutami takich marek , jak Tara Labs , Cardas i im podobnymi z możliwie jak najwyższej półki

Edytowane przez skopio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ogulnie powiem tak że nie jestem z tych co słuchają kabli, genesis zrobiony jest z najczystszej miedzi i jest powlekany czystym srebrem, więc nie rozumie jak może być lepszy kabel cena za metr genesisa to około 200zł i nie mam zamiaru wydawać na kabel pare tysięcy Kolego jaki masz wzmacniacz ? Bo piszesz ze taki jak ja, mój poprzednik to Anthem integrated 2. Jest napisane w profilu u mnie ☺ A co z tym 220v ?

 

 

Pisząc o poprzedniku Accuphase E-405 miałem na myśli rodzinę accuphase . Poprzednika Twojego wzmaka mam na obrazku . Przepraszam , jeśli wyraziłem sie nieprecyzyjnie i niezrozumiale :) Napięciem 220V bym się nie przejmował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Pytałem bo myślałem ze masz Anthem, co było by dla mnie dużym zaskoczeniem co do 220v to super że nie mam sie czym przejmowac, wzmacniacza nie słyszę wogule jak jest włączony nawet jak przyloze ucho☺ kabel OCC, hmm no dobra sparwdze taki, nie jestem tez z tych co nie lubia eksperymentować tylko jaki ? Cena pierwsze co chce zrobic to wymienić DACA.

https://www.audio-mix.pl/katalog/przewody-audiovideo/przewody-glosnikowe/ze-szpuli/oyaide-explorer-v2.html

 

Zakończyłem kombinowanie z kablami na tym przewodzie PCOCC oyaide.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Witam.

To nie jest PCOCC Oyaide.

Furukawa zakonczyła produkcje w 2013r miedzi PCOCC.

To jest 102 SSC.

Ale i tak sa to super kable,sam ich uzywam od dawna.

Pozdrawiam.

P.S. Mozna z accu zastosowac RCA Oyaide PA 02 TR,i zapomniec o kabelkach.

 

Mój błąd. To wersja 2 tych oyaide Explorer. Ja jeszcze kupiłem model oparty o PCOCC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.