Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak właśnie nie ma tego wejścia,może być jakiś tani vivanco za stówe czy szukać czegoś lepszego?

Ra-985 nie ma wejścia pod gramofon. Nie kupuj vivanco ani Pro-ject. Skupiłbym się bardziej na przedwzmacniaczach cambridge audio. Ten Rotel zasługuje na to.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge Audio też będzie słabo, jeśli kolega ma dobry tor cyfrowy. Zależy co to za gramofon i wkładka, czy to ma być sentymentalna wycieczka w przeszłość (to wystarczy byle jaki przedwzmacniacz gramofonowy), czy próba złożenia faktycznie dobrego toru analogowego (dużo pieniędzy).

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że to pożyczony gramiak ,będzie u mnie z pół roku .Jaką cambodzę masz na myśli ,Satori?

Jeśli to ma być przejściowe to weź Project.

 

I wkładka do gramofonu Ortofon 2Mred

 

Cambridge Audio też będzie słabo, jeśli kolega ma dobry tor cyfrowy. Zależy co to za gramofon i wkładka, czy to ma być sentymentalna wycieczka w przeszłość (to wystarczy byle jaki przedwzmacniacz gramofonowy), czy próba złożenia faktycznie dobrego toru analogowego (dużo pieniędzy).

fakt ale nie zgadzam się z tym iż będzie słabo. Cambridge to udane konstrukcje. A Rotel 985 nie ma wejścia cyfrowego. Po auxie z project będzie OK. Ale szczególnie z wkladką 2mred. Nie chcę się kłócić ale u mnie na pionierku(gramofon) gra bardzo dobrze i czysto.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kambodżę 640p, kupiłem nową, sprzedałem może po miesiącu. Preferowałem stopień phono wbudowany w RC-995. Fakt, że wiele osób może stwierdzić, że ten wbudowany w RC-995 jest przymulony, ale dla mnie ten rotelowski jest niezwykle muzykalny i wolałem go kosztem może większej detaliczności 640p. Wkładkę 2m red słuchałem raz na projekcie w salonie. W domu mam Ortka OM10, od którego zaczynałem, czyli coś podobnej klasy. To wkładki dobre na początek, ale nie oszukujmy się, że to jakaś konkurencja dla otwarzacza CD, który posiada kolega tramal ;)

 

p.s. mówiąc 'tor cyfrowy' miałem na myśli granie z CD, plików w przeciwieństwie do gramofonu (tor analogowy)

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kambodżę 640p, kupiłem nową, sprzedałem może po miesiącu. Preferowałem stopień phono wbudowany w RC-995. Fakt, że wiele osób może stwierdzić, że ten wbudowany w RC-995 jest przymulony, ale dla mnie ten rotelowski jest niezwykle muzykalny i wolałem go kosztem może większej detaliczności 640p. Wkładkę 2m red słuchałem raz na projekcie w salonie. W domu mam Ortka OM10, od którego zaczynałem, czyli coś podobnej klasy. To wkładki dobre na początek, ale nie oszukujmy się, że to jakaś konkurencja dla otwarzacza CD, który posiada kolega tramal ;)

Krzysiek nie obraź się ale myślę iż na początek starczy wkładka 2mred. M<am ją i testowałem z wieloma Rotelami i powiem Ci szczerze. że jestem zadowolony. Więc taką mu polecam i przedwzmacniacz project. Kolega nie pyta się o CD-eka tylko o przedwzmacniacz, zauważ to. A ten przedwzmacniacz gra przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja może się wypowiem. Podłączyłem teraz stare viwanco i porównałem z projectem i nie zauważyłem żadnej różnicy. Natomiast miałem kiedyś do testów kambodże na którą nie było mnie stać i różnica była na prawdę powalająca. Tak samo jak wkładka 2mred.

 

PS.

U mnie nic nie wysiadło:)

Kolego tramal zainwestuj lepiej we wkładkę i kup sobie Viwanco. Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferowałem stopień phono wbudowany w RC-995. Fakt, że wiele osób może stwierdzić, że ten wbudowany w RC-995 jest przymulony, ale dla mnie ten rotelowski jest niezwykle muzykalny i wolałem go

nie jesteś sam , ja też bardzo sobie chwalę tego którego mam w RC-1082 :)

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Technicsa SL-7 (tangencjal) z wkładką Shure M105E + N97xE podłączone to obecnie pod preampa w RC-1070 i powiem szczerze że miło mnie zaskoczył. Miałem CA 540p i różnica jest wielka w szczegółowości i przestrzeni. W RC-1070 preamp to taka w sumie niewielka płytka zrobiona w smd. W prównaniu z RC-1082 prawie, że nic tam nie ma ;)

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Technicsa SL-7 (tangencjal) z wkładką Shure M105E + N97xE podłączone to obecnie pod preampa w RC-1070 i powiem szczerze że miło mnie zaskoczył. Miałem CA 540p i różnica jest wielka w szczegółowości i przestrzeni. W RC-1070 preamp to taka w sumie niewielka płytka zrobiona w smd. W prównaniu z RC-1082 prawie, że nic tam nie ma ;)

Różnica wielka na czyją korzyść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica wielka na czyją korzyść?

 

No skoro RC-1070 miło mnie zaskoczył to oznacza że na jego korzyść ;) Inaczej - obawiałem się marności a miło się zdziwiłem. W sumie nie jest jakimś osłuchanym hiendowo typem i uważam że preamp phono to jest prymitywne urządzenie - ot wzmacniacz o określonej normą RIAA charakterystyce. Czyli - trudno coś spaprać. No ale jednak różne są konstrukcje, czasem absurdalnie skomplikowane a czasem książkowo proste. Ten zagrał.

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o polaczeniu Tannoy Mercury m1 z RA971? Czy RA971 nie ma za malo basu?

To już lepiej Tannoy M2 i RA-970. RA-971 jest jazgotliwy tak samo jak jego młodszy brat 971 MK2 i może Cię ten dźwięk drażnić w tych modelach. Kolega kerry miał 970BX połączone z Dynaudio niech się wypowie na temat RA-970 a propo basu :)

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej Tannoy M2...

...ale ja juz mam m1. Mialem krotka przygode z Rotelem i chcialbym wrocic, ale chyba jeszcze nie tym razem... chociaz, zamulone soprany m1 utemperowalyby nieco jazgotliowosc wzmacniacza, pozostaje kwestia basu. Jak cos w okolicy sie pojawi to odslucham, z tego co piszesz to w ciemno raczej nie kupie Rotela.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

To fakt. Według danych producenta przenoszą od 32 Hz. Czy tak jest rzeczywiście nie jestem w stanie zweryfikować ale są w stanie wprowadzić w drżenie stalowe drzwi wejściowe. :)

 

I uważasz, że to jest prawidłowe zjawisko...?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziko, przy bardzo głośnym słuchaniu jak najbardziej.

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pokoju masz drzwi stalowe? - czy chodzi o drzwi wejśćiowe do mieszkania? (zresztą teraz to te wejśćiowe takie robią ,że niby stal , a to "wydmuszki" z blachy 0,8mm a w środku pianka- kopnie sie nogą i po drzwiach:))

-o tak to teraz sie robi "drzwi stalowe" - starczy otwieracz do konserw!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ale ja juz mam m1. Mialem krotka przygode z Rotelem i chcialbym wrocic, ale chyba jeszcze nie tym razem... chociaz, zamulone soprany m1 utemperowalyby nieco jazgotliowosc wzmacniacza, pozostaje kwestia basu. Jak cos w okolicy sie pojawi to odslucham, z tego co piszesz to w ciemno raczej nie kupie Rotela.

Tylko, że tu nie chodzi o ostre wysokie tony. Rotel RA-971 jest po prostu jazgotliwy, natarczywy nie wiem jak ci to wytłumaczyć. Na dłuższą metę wkurza i tyle. Jak już to RA-970.

 

o tak to teraz sie robi "drzwi stalowe" - starczy otwieracz do konserw!:

Nooo ruskom do szczęścia nie wiele potrzeba. Starczy otwieracz do konserw, scyzoryk, toporek i... banan na gębie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ziko, przy bardzo głośnym słuchaniu jak najbardziej.

 

W sumie...przy bardzo głośnym przedpokój u mnie też "mocniej gra"...całe szczęście w miejscu odsłuchowym tego nie słychać...tej futryny oczywiście ; -)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopaki, dawno mnie tu nie było... ale mam nadzieję, że co poniektórzy jeszcze pamiętają. Ma (miał) ktoś z Was, albo macie kontakt do kogoś, kto ma końcówkę mocy RB-993? Bo mam pewną zagwozdkę - kupiłem takową na Allegro (na razie na szczęście nie zapłaciłem), a dość podejrzanie zachowują się w niej diody "PROTECTION" bez podłączonych źródeł i kolumn. Podejrzewam, że powinno być tak jak w moim RB-990BX - że zapalają się na 2-3s po włączeniu (odcinając kolumny), a następnie gasną, ale może RB-993 brak obciążenia na wyjściu też uważa za problem i cały czas odcina kolumny? Jak to jest, czy bez kolumn RB-993 też powinien je zgasić po 2-3s?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam RB-991. Odpiąlem przewody RCA od przedwzmacniacza, odpiąlem kable głośnikowe, włączyłem końcówkę mocy. Protection zapaliło sie na 2-3 sek. i zgasło. Moim zdaniem w RB-993 powinno byc tak samo. Zajrzyj do instrukcji - jest tam napisane, ze gdy dioda nie gaśnie, to należy skontaktować sie z serwisem...

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam RB-991. Odpiąlem przewody RCA od przedwzmacniacza, odpiąlem kable głośnikowe, włączyłem końcówkę mocy. Protection zapaliło sie na 2-3 sek. i zgasło. Moim zdaniem w RB-993 powinno byc tak samo. Zajrzyj do instrukcji - jest tam napisane, ze gdy dioda nie gaśnie, to należy skontaktować sie z serwisem...

Wielkie dzięki - masz u mnie piwo. Patrzyłem pobieżnie instrukcję do RB-993, ale takiego zapisku nie znalazłem.

 

Tak, czy inaczej - jeśli to ktoś z Was ma chrapkę na komplet z tej aukcji (sprzedawca twierdzi, że ma klienta który tylko czeka na telefon o mojej rezygnacji):

http://allegro.pl/myaccount/won.php/redirect?itemId=6671435078

To uczciwie ostrzegam, że z tym RB-993 jest coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.