Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mnie to ciekawi.

Jednak o ile o michi opinie są same pozytywne to o krellu z serii kav bywa róznie.

Jak posłucham to się wypowiem.

 

Jakiego krella kupicie za 4-5 tyś pln ?

 

 

sam przedwzmacniacz krell kosztuje 5k, wiec tyle co michi RHC10 + RHB10

 

http://allegro.pl/prawdziwa-okazja-kav-280p-krell-idealny-i3664406618.html

 

Czy bywa różnie z opiniami o krell ?

 

Krell to raczej tylko HI-END i tam też są różne opinie

 

Hmm u nas w rodzinie Rotela np, niektórzy wolą dźwięk integry RA 870 BX, niektórzy 980 BX

 

tak to już jest w audio, nikomu nie dogodzisz hahaha

 

Zastanawiam się nad tym, że zostawię sobie RC-1082, słuchałem parę w swoim życiu PRE i jak dla mnie ten jest świetny, ale to tylko takie gdybanie, a czas pokaże

 

gdy dźwiek stanie sie bardziej "wyrafinowany" wskoczymy na Hi-END i wszyscy zapomnimy o marce Rotel

 

zostaną tylko wspomnienia hehe

 

Najtańsze integry, stąd moje pytanie, jak wypada taki kav-300i czy 400xi w porównaniu z Michi. Albo 990 czy 991.

 

najlepiej by było zrobić testy i odsłuchy, albo dopytać sie kogoś kto już tak testował na pałe nie ma co...

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja mam ten problem z hi-endem, że on niby taki wyrafinowany już jest, co niekoniecznie sprawdza się w dynamicznym popie czy metalu i rocku. Słuchałem kilku wzmaków niby hi-endowych, Krella, Electrocompanieta, Accuphase, i zawsze brakowało mi jakiegoś pierwotnego, rockowego brudu Rotela ;P Była ładna barwa, zejście na basie, słodka góra, oddalona scena z powietrzem ale nie było rocka :] Za to z Rotela jest surowa barwa garażu, basior średni i wyższy kopie, bo w rocku niskiego i tak jest mało i góra z pazurem, metaliczna kiedy trzeba a nie jakieś pitu pitu, scena podana lekko na twarz, tak jakby się stało w pierwszym rzędzie a nie gdzieś na trybunach, takie żywe brzmienie jak lubię tym bardziej że z raczej ciemniejszymi kolumnami Dynaudio nic nie drażni :)

 

Co do Krella 300i, kolega qman miał takiego swego czasu (podobnie jak wspomniane wyżej wzmaki Electrocompanieta i Accuphase). Nie wiem co ma teraz ale pozbył się chyba wszystkiego, jakiś czas temu pytał się mnie też o Michi ;) Co do porównania to ja nieobiektywny jestem i chyba jednak hi-end to nie dla mnie, no ale jak ktoś słucha więcej jazzu niż rocka to Krell może mu się spodobać, takie bezpieczne granie.

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napisałem do gościa w związku z tą końcówką mocy i preampem Kav 2250 + kav 280p ktory jest wystawiony w tej chwili na allegro

 

dostałem taką odpowiedź:

 

Nr. identyfikacyjny produktu: 787612

Dążenie firmy Krell do doskonałości w zakresie reprodukcji wysokiej jakości dźwięku, zaowocowało stworzeniem znakomitego zestawu składającego się z 2 kanałowej końcówki mocy KAV-2250 oraz przedwzmacniacza stereo KAV-280p.

 

Przedwzmacniacz stereo KAV-280p wykorzystuje technologię montażu powierzchniowego, wywodzącą się bezpośrednio od KCT (Krell Current Tunel), obecnie jednej z najbardziej zaawansowanych technik firmy Krell. KAV-280p cechuje szerokie pasmo które sprawia, że ten przedwzmacniacz idealnie nadaje się do źródeł dźwięku o wysokiej rozdzielczości.

 

Całość zestawu dopełnia końcówka mocy KAV-2250 która jest idealnym wzmocnieniem systemów stereo, skierowanych do wymagających słuchaczy. Gdy dodamy do tego niezwykłą jakość dźwięku, z której słynie Krell, otrzymamy pełny obraz tego niezwykłego urządzenia. Doskonale nadaje się do systemów przez które najczęściej odsłuchiwana jest muzyka filmowa. Stereofoniczna końcówka mocy jest solidną podstawą każdego audiofilskiego systemu.

 

 

 

ale zanim czegoś sie człek podejmie musi posłuchać!

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem bliski zakupu integry Krell KAV300 ... Czytałem wiele pozytywnych opinii ale tez i wielu negatywów. Stwierdziłem że idę dale z Rotel-ami . Słucham głownie rock-a , jazzu prawie wcale , czasami włącze klasykę ... I właśnie dlatego myślę że Rotel to dobre rozwiązanie ... Accuphase E205 się u mnie nie sprawdził , mulił okrutnie kolumny , grał za ciemno a może to takie wrażenie będąc przyzwyczajonym do Rotela ? Dziekuję jednak za takie granie ;) Krell-a wczesniej czy poźniej na pewno sprawdzę :)

Edytowane przez Lucass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to z Rotela jest surowa barwa garażu, basior średni i wyższy kopie, bo w rocku niskiego i tak jest mało i góra z pazurem, metaliczna kiedy trzeba a nie jakieś pitu pitu, scena podana lekko na twarz, tak jakby się stało w pierwszym rzędzie a nie gdzieś na trybunach, takie żywe brzmienie jak lubię tym bardziej że z raczej ciemniejszymi kolumnami Dynaudio nic nie drażni :)

 

Micke, mnie też sie osobiście podoba bardzo dźwiek Rotelowych klocków.

 

I gdybym miał iśc wyżej niż Michi musiałbym sie sporo nasłuchać

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym widze ze wlasciciel dlugo sie bujal ze sprzedaza tego "hajendu" wiec realna cena jest chyba nizsza

 

looknij

Reszty sprzętu nie znam, masz foto, jaki to model?

 

looknij PA7, PA7E lub PA7E2

gdzie E to wersja na europe - inne zasilanie

a 2 to ciut usprawniona wersja - troszke wiecej wypierdu (225 zamiast 200)

stabilny do 1ohma

sa jeszcze PA5 -ciut slabsze ale o podobnej sygnaturze brzmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym widze ze wlasciciel dlugo sie bujal ze sprzedaza tego "hajendu" wiec realna cena jest chyba nizsza

 

 

Najpierw trzeba znaleźć to Michi ... Na polskich aukcjach generalnie się nie pojawia , na zagramanicznych bardzo rzadko ;)

 

To nie był produkt masowy .

Edytowane przez Lucass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie ok.3k zerknij

 

http://archiwumallegro.pl/search/2876622-rotel-rhb-10.html

 

na marktcie rozmawiałem z facetem chce 850e

 

http://www.marktplaa...previousPage=lr

Dolicz przesyłkę, ryzyko i .. skąd 3 tys ?

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolicz przesyłkę, ryzyko i .. skąd 3 tys ?

 

no mnie bardziej chodziło o to co było w archiwum allegro - plus/minus

 

 

Racja - holender sprzedaje za 850 jurków to na dzien dobry 3400 zł + to co mówisz...

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za komplet z pre zapłaciiłem 1100€,może dużo, ale jak na razie nie trafiłem na nic lepszego.

Uważam, ze ceny za accuphase czy krela są przesadzone.

Ale to HIEND jak to mówią.

Dla mnie ma grać a ten model akurat gra ...

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,

szukam cały czas rb5000.

Widziałeś w jakich cenach to chodzi i jakich latach było to produkowane?

 

Jestem ciekaw jeśli rotel takie michi na takich samych komponentach i z taką samą jakością dziś by produkował jaka byłą by cena.

Ja nie boję się sprzętu sprzed 20 lat.

Boję się combo z procesorami..

Ot popsuje Ci się coś z starym rotelu to wymienisz..

Popsuje Ci się procesor w nowym ...

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przeglądnąłem ceny sprzętu audio i niechybnie widać, że idą święta. Jakiś czas temu gadaliśmy o rotelu ra-1520, którego cena oscylowała gdzieś w okolicy 3000 złotych. Wczoraj patrzę a tu ciach, od 3499 do nawet 3599. W całej Europie sprzęt przed świętami tanieje, dawane są upusty, u nas jak zwykle kołchoz. Mamy nowe świąteczne wyższe ceny.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,

szukam cały czas rb5000.

Widziałeś w jakich cenach to chodzi i jakich latach było to produkowane?

 

znalazłem co nieco o RB 5000

 

http://www.hifiengine.com/library/rotel/rb-5000.shtml

 

http://www.thevintageknob.org/rotel-RB-5000.html

 

rotel_rb-5000_stereo_power_amplifier.jpg

 

natomiast jaka jest cena?

 

 

Jestem ciekaw jeśli rotel takie michi na takich samych komponentach i z taką samą jakością dziś by produkował jaka byłą by cena.

Ja nie boję się sprzętu sprzed 20 lat.

 

Ja też sie nie boje o sprzęt sprzed 20 lat.

 

Znajomy miał jeszcze starszy sprzet dzielonego tandberga 3002 i 3003 - norweska produkcja i te klocki były produkowane na przełomie lat 70 i 80

 

Niedawno przeglądnąłem ceny sprzętu audio i niechybnie widać, że idą święta. Jakiś czas temu gadaliśmy o rotelu ra-1520, którego cena oscylowała gdzieś w okolicy 3000 złotych. Wczoraj patrzę a tu ciach, od 3499 do nawet 3599. W całej Europie sprzęt przed świętami tanieje, dawane są upusty, u nas jak zwykle kołchoz. Mamy nowe świąteczne wyższe ceny.

 

taa u nas są promocje - możemy sie targować w sklepach ale w góre lol haha

 

Jestem ciekaw jeśli rotel takie michi na takich samych komponentach i z taką samą jakością dziś by produkował jaka byłą by cena.

 

wie ktoś ile kosztowało michi w latach 90?

 

Jaka była wartość rynkowa?

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bwgroupsupport.com/archives/rotel

 

Na ebayu za rb-5000 widziaęłm ceny po kilka tyś dol.

 

 

ale z przed 20 lat

a no z przed niecałych..

Zobacz sobie po ile chodzi krell modele ksa i w jakich latach były produkowane..

toć to złom.

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik Croowab dnia 29.10.2013 - 19:13 napisał

Wiesz,

szukam cały czas rb5000.

Widziałeś w jakich cenach to chodzi i jakich latach było to produkowane?

 

znalazłem co nieco o RB 5000

 

http://www.hifiengine.com/library/rotel/rb-5000.shtml

 

http://www.thevintageknob.org/rotel-RB-5000.html

 

Ja się boję przy RHB 10 odkręcić gain na pre więcej jak 9 - nie wiem jak będzie z tym?

Edytowane przez jarek1406
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Ja też sie nie boje o sprzęt sprzed 20 lat.

 

 

 

Ja raczej tez nie zwłaszcza konstrukcji Hi End no ale jednak ryzyko nie powiem jest .

 

Miałem na testach Denona PMA 850 z roku 1979 .

 

 

DENON.PMA.850.02.jpg

 

Grało to cudnie choć bas jak dla mnie był zbyt potężny i dominujący ... Wbudowany preamp phono rewelacyjny ... generalnie jakość budowy tego klocka była niesamowita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się boję przy RHB 10 odkręcić gain na pre więcej jak 9 - nie wiem jak będzie z tym?

 

ale powiedz RHB 10 jest mocną końcówką? Nie rozsadzi moich monitorów - tannoy definition dc8 ? hehe

ongen-TANNOY_big.jpg

 

Grało to cudnie choć bas jak dla mnie był zbyt potężny i dominujący

 

no to je to co lubie najbardziej hahahaha

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.