Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno ktoś się pytał o D700 i jakoś nie było wile pochlebnych opini.

 

wiesz jak to jest z audiofilami, nikomu nie dogodzisz...

 

Mnie dźwiękowo sie podobają,

 

musisz sam na własnej skórze posłuchać inaczej nie doświadczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak ostatnio u nich byłem odsluchiwac wzmacniacze to się napaliłem na 805 za prawie 20tys plus zestaw moon i to był dopiero kosmos.

 

Choc teraz słucham santany i naprawdę jestem w szoku ze za 2tys tak może grac sprzet

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawiozłem do tophifi w Sopocie i

Ja też polecam tę załogę. Fajne chłopaki i w dodatku, w przeciwieństwie do sklepów wielkometrażowych, sprzęt HiFi sprzedają, a nie wciskają. Na minus to tyle, że ceny mają czasami zaporowe.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choc teraz słucham santany i naprawdę jestem w szoku ze za 2tys tak może grac sprzet

W porównaniu z ra-1052 to ra-980 gra lepiej.

 

 

Już kiedyś pisałem, że słuchałem Rotela z B&W704-mi, jak dla mnie, zmęczyło mnie to ilekroć razy słuchałem tego zestawienia po paru minutach.

 

Miałem B&W DM602 , cdm1, cdm1se i ta firma gra lepiej z NADem. (mowa o wymienionych modelach)

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale , muzykalne kolumny grające jak żadne inne ze względu na Dual Concentric... Dzwiek jak aksamit :) Rozchodzą sie jak świeże bułeczki .

 

no właśnie, zgadza sie.

 

są bardzo muzykalne, gdybym miał siano to bym już tam licytował. hehe

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ko0mPr2tzrg

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jakie kolumny wpiąłeś misia ?

Klipsche RF-7- jedno i drugie to wariat - dlatego strach odkręcać na więcej jak na 9 - chyba, że sąsiedzi wyjeżdżają - wtedy pozwalam sobie na 11-12 - wtedy żule w parku słuchają Dead Can Dance - kiedyś nawet widziałem jak kiwali się ładnie do taktu na ławeczce.

 

no właśnie, zgadza sie.

 

są bardzo muzykalne, gdybym miał siano to bym już tam licytował. hehe

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ko0mPr2tzrg

 

Miałem kiedyś małe tannoye - bardzo ciepło je wspominam, jeszcze parę lat i mam nadzieję, że będę miał więcej czasu na słuchanie - wtedy może szarpnę się na jakiś dual . Na razie mam tak, że słucham rano jakieś 1/2 h - wtedy lubię jak ciśnienie skoczy, zanim wypiję kawę, dlatego całkiem mi dobrze z zestawem z piekła rodem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
jakiś dual .

 

te podstawowe tannoye nie powalają - linię mercury miałem - do kina domowego mogło być

 

zabawa zaczyna sie już przy Dual - Faktycznie

 

Miałem B&W DM602

 

podpinałeś je pod misia?

 

4102-bw_DM602.jpg

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro dźwięk jak aksamit to pomysle ,heh 5 tys warte mówicie tak?

 

ten gośc zdaje sie chciał 1200e -1300e

http://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-foto/luidsprekers/m738283602-tannoy-d700.html?c=8c285449651fa109c354bbabe740c1b&previousPage=lr

 

no ja bym kupił, miałem u siebie, słuchałem i chętnie bym wrócił - bardzo muzykalne są

 

Zobaczymy jak sie aukcja rozwinie

 

u mnie grały kiedyś:

http://www.youtube.com/watch?v=Wd1_FasbEoE

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś miałem trochę więcej czasu i stwierdzam ze tak jak w przypadku ra1520 tak samo w tej ra980bx moje cm1 po prostu mecza po dluzszym odsłuchu.Tak samo jak byłem w tophifi i pod ra1520 podpielismy cm1 to ze sobą nie gra dziś się przekonałem,dzwiek jest natarczywy a wiec kolumny b&w odpadają,mozecie mi opisac jak dynaudio gra z rotelem skoro wszyscy to tak chętnie lacza?

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś miałem trochę więcej czasu i stwierdzam ze tak jak w przypadku ra1520 tak samo w tej ra980bx moje cm1 po prostu mecza po dluzszym odsłuchu.Tak samo jak byłem w tophifi i pod ra1520 podpielismy cm1 to ze sobą nie gra dziś się przekonałem,dzwiek jest natarczywy a wiec kolumny b&w odpadają,mozecie mi opisac jak dynaudio gra z rotelem skoro wszyscy to tak chętnie lacza?

 

kamil a jakie jest Twoje źródło CD, Vinyl?

 

Wiele urządzeń z lat 90, 80 i starszych jest nadal określana mianem hi-endu

 

Zgadzam sie.

 

Kiedyś też nie każdego było stac na sprzęt Hi-endowy.

 

np. Tandberg - był cholernie drogi...

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak,mialem gramofon cleraudio concept ale mc temu sprzedałem wraz z plytami bo był to za drogi interes dla mnie

 

u mnie odwrotnie, vinyl został.

 

W holandii gdzie kiedyś pracowałem czarne krążki są o wiele tansze niż w Polsce - i lepszym stanie

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ra-980 gra z dynaudio conour 1.

Gra to na 10mkw całymi dniami w odległosci ok 1-1.5m od "łepetynki".

Gra dośc dynamicznie ale nie męcząco.

52se w takiej bliskości troszkę męczyły, a te są idealne.

 

Wiele urządzeń z lat 90, 80 i starszych jest nadal określana mianem hi-endu

Wiele osób twierdzi, że nowe klocki hi-end jest zdecydowanie za droga i nie dorównuje starym sprzętom tej klasy.

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to domena ślusarzy , tokarzy no i księgowych ;)

 

tych ostatnich to chyba najczęściej, patrząc na ceny nowych Hi-endowych klocków :)

 

ra-980 gra z dynaudio conour 1

 

masz integre Ra 980 BX?

 

Po niej poszedłem w zestaw dzielony i ciężko będzie mnie już wrócic do integry

 

Wiele osób twierdzi, że nowe klocki hi-end jest zdecydowanie za droga i nie dorównuje starym sprzętom tej klasy.

 

z gramiakami jest podobnie.

 

Zacytuje tutaj wypowiedź mojego kolegi:

 

Odnoszę wrażenie, że producenci doszli do wniosku, że gramofony dziś kupują tylko audiofile, więc można a nawet trzeba ich konkretnie łupić. W cenie poniżej dwóch tysięcy jest spory wybór sprzętu, ale wszystko to raczej plastikowe drapaki. Ceny porządnych sprzętów kręcą się wokół dychy:-( W takiej sytuacji odrestaurowanie porządnej 30-letniej konstrukcji to najtańsze i najlepsze rozwiązanie.

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.