Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.bwgroupsupport.com/archives/rotel

 

Na ebayu za rb-5000 widziaęłm ceny po kilka tyś dol.

 

 

 

a no z przed niecałych..

Zobacz sobie po ile chodzi krell modele ksa i w jakich latach były produkowane..

toć to złom.

ale krelle mozna reanimowac - nawet masz gotowe sety dostepne dla totalnych lamerow

a to juz sa koszta bo kondy jak puszki od coli troche kosztuja. tym bardziej ze akurat krell sie grzeje jak cholera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale krelle mozna reanimowac - nawet masz gotowe sety dostepne dla totalnych lamerow

a to juz sa koszta bo kondy jak puszki od coli troche kosztuja. tym bardziej ze akurat krell sie grzeje jak cholera

A innych sprzętów już nie można ??

 

 

Pod jakie kolumny wpiąłeś misia ?

Ja u siebie napędzałem dynki 52se i te dopiero pokazały pod miskiem co potrafia.

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A innych sprzętów już nie można ??

wszystko mozna ale widac ze jakos roteli nikt nie przywraca do zycia hurtem wiec pewnie nie ma tez takiego zainteresowania

moze nie sa tak zuzyte (nizsze temperatury pracy) ale czas robi swoje nieublaganie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko mozna ale widac ze jakos roteli nikt nie przywraca do zycia hurtem wiec pewnie nie ma tez takiego zainteresowania

moze nie sa tak zuzyte (nizsze temperatury pracy) ale czas robi swoje nieublaganie

 

Różne są szkoły odnośnie starych wzmacniaczy vintage ... Ale mowa tutaj o takich z lat 70 - 80 tych. Wiele osób twierdzi żeby nieruszać a jedynie wyczyścić ... Inni twierdzą że wymieniać wszystko ;)

 

Znajomy kupił w Japonii Accuphase z 1978 roku , jeszcze w drewnie... W autoryzowanym serwsie pomierzyli , pozachwycali się i wydali jednoznaczną opinę : maszyna trzyma fabryczne parametry.

 

Bardziej szkodzą sprzętowi złe warunki przechowywania lub niedosteteczna wentylacja niż wieloletnia praca.

 

Tutaj ciekawy link :

http://www.skipsimmonsamps.com/truthaboutvintageamps.html

Edytowane przez Lucass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko mozna ale widac ze jakos roteli nikt nie przywraca do zycia hurtem wiec pewnie nie ma tez takiego zainteresowania

moze nie sa tak zuzyte (nizsze temperatury pracy) ale czas robi swoje nieublaganie

 

W każdym sprzęcie z czasen następuje jakieś zużycie.

W niektórych mniejsze w innych większe.

W niektórych trzeba wymieniać całe modułu a w innych tylko elementy.

Nie wiem do czego to prowadzi ?

20 letni sprzęt to złom ?? Bo tak wywnioskowałem z Twojej wcześniejszej wypowiedzi.

 

maszyna trzyma fabryczne parametry.

Nie raz się spotkałem ze starymi sprzętami które to złomy z wyschnietymi kondesatorami i wypalonymi tranzystorami nadal świetnie grały i trzymały wartości fabryczne.

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan ST1308 - negocjuje- ale jeszcze nie słuchałem

Krell tez mnie interesuje , ale nie ma "skąd" posłuchać.

 

no ja tak samo, póki co nie mam też gdzie krell posłuchać.

 

widziałem na archiwum tego roksana wrzuconego 3 lata temu:

 

http://archiwumallegro.pl/roksan_platinum_pr15b_st1308_exdemo_gw_fv-1031931504.html

 

25k za wsio,

 

daj znac gdy będziesz miał tą końcówke i czy faktycznie lepiej gra od misia rhb10

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem z tym gościem,chcialem od niego sam wzmacniacz odkupić i nie chciał .Powiedzial ze wystawil tak dla checy za taka cene bo jest pedantem i ma ten sprzet w stanie sklepowym bez najmniejszej ryski a poza tym nie chce sprzedać taniej bo jest bardzo zadowolony.A dziś odebrałem swojego RA980bx ,wrazenia jak najbardziej pozytywne tak ze dziekuje panowie za nakierowanie na ten wlasnie wzmacniacz,nastepnym krokiem będą pewnie inne kolumny.

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się dziwię bo to niewątpliwie okazja była ;)

 

okazja po ch... hehe

 

pisał do mnie jakiś gość w związku z 990 bx rc

 

tak na marginesie to szukam zestawu rotel rc-990 plus rb-990 (albo dwie rb-970 do zmostkowania)

 

 

 

także jak ktoś ma rb 990 albo rb 970 na sprzedaż to pisać...

 

Rozmawialem z tym gościem,chcialem od niego sam wzmacniacz odkupić i nie chciał .Powiedzial ze wystawil tak dla checy za taka cene bo jest pedantem i ma ten sprzet w stanie sklepowym bez najmniejszej ryski a poza tym nie chce sprzedać taniej bo jest bardzo zadowolony.A dziś odebrałem swojego RA980bx ,wrazenia jak najbardziej pozytywne tak ze dziekuje panowie za nakierowanie na ten wlasnie wzmacniacz,nastepnym krokiem będą pewnie inne kolumny.

 

Kamil, myśle że będziesz zadowolony z 980bx, tymbardziej że masz ją od mojego przyjaciela, który naprawdę dba o sprzęt.

 

nastepnym krokiem będą pewnie inne kolumny.

jakie masz aktualne kolumny i w co chceś pójść?

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kladlem mu 1200za wzmak i nie chciał,podobaja mi się b&w 805 ale drogie sa...Wzmak jest bardzo zadbany to fakt i gra cieplej niż mój ra10,przeluchalem tylko płyte fismoll-a i miałem banana na twarzy

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CM1

 

to te?

 

http://www.audiostrefa.pl/b&w_cm1_autoryzowany_dealer-p-2483.html

 

to 3k za parę.

 

lubie B&W cos tam u mnie kiedyś prykało i gdyby nie tannoy pewnie w tą markę bym poszedł.

 

Jestem Tannoy holikiem

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ja miałem kiedyś Tannoy D500

 

tannoy13.jpg

 

współpraca Rotela dzielonego rc 990 bx i rb 980 bx z nimi była naprawdę świetna.

 

O tym może potwierdzić moj przyjaciel Lucass który taki zestaw w tej chwili posiada.

 

Cena około 4k za używki, w polsce ciężko - na terenie holandii już prędzej

 

Integra 980 BX też z nimi grała, ale brakowało troche moczu.

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ja prawdopodobnie kupie w przyszłości d700

 

one potrzebują trochę więce moczu i taki zestaw rotel michi myśle że je zadowoli.

 

to prawda w holandii za 1200-1300e już je mozna kupić.

 

To dobre nagłośnienie, polecam ze względu na tzw dual concentric czyli wysokotonowy i sredniotonowy są na jednej osi.

glosnik-dual-concentric_420.jpg

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,te.A sa jakies sprawdzone marki które lepiej zagrają z tym rotelem?

Wielu z nas dobrze, a nawet bardzo dobrze zgrywają się z Dynaudio. Choc i znajda się malkontenci czy ci którym takie dźwięk w ucho nie trafił. Ja miałem okazję słuchac i B&W CM i Dynaudio Audience i przyznam, że te drugie tak mi się spodobały, że goszczą u mnie już prawie 4 lata. A w audio to jest już kosmos.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze za jakiś czas wyladuje w tophifi z tymi klockami pod pacha i się przekonam.A nie lepiej było by z CM7?podobaja mi się..

 

To jest najlepsze rozwiązanie, ja swoje rotele wziąłem do auta, zawiozłem do tophifi w Sopocie i po trzech kwadransach wiedziałem, że nie chcę tanich B&W ani Mission. Obsługa w sklepie była pierwszorzędna, mimo iż nic tam nie kupiłem.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.