Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

masz integre Ra 980 BX?

Tak, gra cały czas w moim pokoju roboczym.

 

z gramiakami jest podobnie.

 

O ile jeszcze we wzmacniaczy, cd jest jakaś elektronika to co jest w drapaku ??

Faktycznie ceny są z kosmosu, i za co się płaci..

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz podobnie graja na jakiś 14m jakies dwa metry od kanapy gdzie słucham ale w grudiu się przeprowadzam na swoje i będę potrzebowal czegos co zagra na 20 m,moze i te by sobie poradzily ale jak pisałem trochę mecza a muzyka u mnie gra tez praktycznie non stop .Te dynaudio contur to jakies stare monitory?

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak byłem w tophifi i pod ra1520 podpielismy cm1 to ze sobą nie gra dziś się przekonałem,dzwiek jest natarczywy a wiec kolumny b&w odpadają,mozecie mi opisac jak dynaudio gra z rotelem skoro wszyscy to tak chętnie lacza?

Na ten temat pisaliśmy w Klubie bardzo dużo, tyle, że można kupować je do Rotela nawet w ciemno :-)

 

Sam też odsłuchiwałem różne wzmacniacze Rotela z kolumnami B&W CM1 i CM5 i pierwszy efekt był "wow", po 15 minutach odsłuchu miałem już dosyć. Obecnie mam Dynaudio Audience 50 i uważam, że za te pieniądze i do tego wzmacniacza co mam nic innego lepszego nie wymyślę. Aby cieszyć się lepszym dźwiękiem musiałbym wymienić i wzmacniacz i kolumny i to za sumę co najmniej dwukrotną.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To jest klub rotela więc zapodaj jakieś zdjęcie rotela od środka .

 

Znaczy sie Rotela drapaka?

 

To foto to moja 160 Thorens, zaraz w sieci znajde drapaka Rotel

 

proszę bardzo

 

5_f.jpg

 

3_f.jpg

 

a tu gramofon Rotel RP 3000

5.jpg

 

i co tu jest? lol

 

p8110191medium.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał integre RA 870 BX ? Ja posiadam jeszcze takową i generalnie wyżej ją oceniam niż RA 980 BX . Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością sekcji phono ... No ale ta integra przecież jest jeszcze z czasów świetności gramofonów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał integre RA 870 BX ?

Miałem ją wypożyczoną od kumpla na kilka dni. Phono nie porównywałem, ale według mnie RA-980BX grał bardziej spójnie, dynamiczniej i jeszcze ciemniejszym i gęstszym dźwiękiem. No i jak dla mnie naprawdę bas trzymał za mordę. Ale poza tym to nie była to aż tak duża różnica.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sitek mam tak samo 15min zachwytu a później trzeba zciszyc .sa pewne wyjątki w plytach ale to tylko 20%

 

A mnie za to męczą kiepskiej jakośći wydania czarnego krążka: francuskie, włoskie, bułgarskie.

 

Tego po prostu nie da sie słuchać - jakby zza ściany

 

RA-980BX grał bardziej spójnie, dynamiczniej i jeszcze ciemniejszym i gęstszym dźwiękiem. No i jak dla mnie naprawdę bas trzymał za mordę. Ale poza tym to nie była to aż tak duża różnica.

 

RA 980 BX mile wspominam, integra grała u mnie z rok czasu.

 

Croowab będziesz sie zaopatrywał w czarne krążki ?

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego się pozbyłem gramofonu,uzbieralem przez pol roku jakies 50plyt z czego wymiatala tylko sciana Pink Floyd ,i ze dwie plyty dire straits,reszta tak nijako a większość beznadziejnie .Zakladajac ze gramiak kosztowal 6 tys a plyty od 50zl w zwyz stwierdziłem ze to nie ma sensu.

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ją wypożyczoną od kumpla na kilka dni. Phono nie porównywałem, ale według mnie RA-980BX grał bardziej spójnie, dynamiczniej i jeszcze ciemniejszym i gęstszym dźwiękiem. No i jak dla mnie naprawdę bas trzymał za mordę. Ale poza tym to nie była to aż tak duża różnica.

 

 

Dawno jej nie podłączalem ale kupiłem ja kiedys ze względu na rewelacyjne recenzje i opinie ... Na pewno gra ostrzej niż RA 980 i mnie sie zdawało ze i tez dynamiczniej ... RA 980 to juz potulny baranek przy RA 870 i do rocka ten drugi zdecydowanie uważam ze lepszy.

Na pewno istotna sprawa to tez dobór kolumn.

Sekcja phono natomiast jest dużo lepsza niż w 980 .

 

Troche się zdziwiłem ale RA 870 jest na liście najlepszych komponentów stereo...zwróćcie uwagę na rok 1987

 

http://www.avsforum.com/t/1243132/hall-of-fame-audio-equipment

Edytowane przez Lucass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche się zdziwiłem ale RA 870 jest na liście najlepszych komponentów stereo...zwróćcie uwagę na rok 1987

RA-972 też był na topie,zdobywał nagrody, ale czy naprawdę był wtedy najlepszy? Chyba nie. Gdy już dobra passa na Rotela minęła, model RA-980BX, który faktycznie był rewelacyjny, nagród już nie zdobywał. Ot, złudne rankingi i tabelki

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucass, zdecyduj się, czy 870 czy 870BX, bo to kompletnie różne wzmaki.

 

RA - 870 BX ...dokładnie taki

 

6063-rot_RA-870BX.jpg

 

 

 

RA-972 też był na topie,zdobywał nagrody, ale czy naprawdę był wtedy najlepszy? Chyba nie. Gdy już dobra passa na Rotela minęła, model RA-980BX, który faktycznie był rewelacyjny, nagród już nie zdobywał. Ot, złudne rankingi i tabelki

 

Moze i tak ale po przejściu z RA870BX na RA980BX niektórzy byli zawiedzeni - takie opinie krążyły na niektórych forach ... Brakowało im tego pazura i wykopu jakie oferował 870 . No ale jedni wolą ... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA - 870 BX ...dokładnie taki

 

Lucass, zdecyduj się, czy 870 czy 870BX, bo to kompletnie różne wzmaki.

 

no wlaśnie, co to ta koncówka oznacza BX,

 

w Rotelowym języku, to modele wyższe, o co tu kaman?

 

 

Generalnie patefon to dla kilku płyt, między innymi pink floyd

 

ja Floydów bardzo lubie. Ściana, Dark Side, Wish, obowiązkowo.

Do kolekcji jeszcze Division Bell mnie potrzeba.

 

BTW, gdy będziesz na poszukiwaniach vinyli zwróc uwagę na wydawnictwa

najlepiej brzmiące:

JPY- GB - NL - DE

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlaśnie, co to ta koncówka oznacza BX,

 

w Rotelowym języku, to modele wyższe, o co tu kaman?

 

 

 

Nie wyższe, tylko posiadające wyselekcjonowane komponenty. Natomias 870 i 870BX to kompletnie różne konstrukcje. Chyba kolega Rydz, posiada 870 (bez BX). Dual mono, co w późniejszych latach chyba nie przytrafiło się integrom rotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

870 czy 870BX? Kurcze, po tylu latach teraz to ja już nie wiem co pożyczałem? :-)

Kilkanaście lat temu na takie rzeczy w ogóle nie zwracało się uwagi ......

Tak więc moja opinia ( wrażenia) z odsłuchu mogą być niedokładne.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

870 czy 870BX? Kurcze, po tylu latach teraz to ja już nie wiem co pożyczałem? :-)

Kilkanaście lat temu na takie rzeczy w ogóle nie zwracało się uwagi ......

Tak więc moja opinia ( wrażenia) z odsłuchu mogą być niedokładne.

 

RA 870 BX ktore zostało zresztą w moich kolekcjonerskich domowych czeluściach chyba sobie zostawie ...Zwłaszcza ze jest w stanie kolekcjonerskim ale bez pudła ;)

Naprawde uważam ze jest lepsza zdecydowanie od RA 980bx

 

W tych czasach juz trudno znalezc typowo Rotel-owe brzmienie za te pieniadze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kilka modeli i stąd moje pytania co warte jest z tej listy i dlaczego :D i czy warto inwestować w stare sprzęty ( diabeł wie co w środku puchnie )

 

http://tablica.pl/oferta/wzmacniacz-rotel-ra-1412-japonskie-dzielo-sztuki-wsrod-hi-end-ID3JIWN.html#484bf4c9a0

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=3664598136

 

http://allegro.pl/rotel-rc-870bx-rb-870-i3652046885.html

 

 

Przyznam że nie mam pojęcia który model jest nowszy i który jest wart uwagi.

W sieci jest masa sprzecznych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze wspomniany ra-870

dual mono to to nie jest

 

qux5.jpg

 

 

 

 

 

 

Mam jeszcze słabą wiedzę o ROTELU;) ,twoje zdjęcie przedstawia RA-870BX, a RA-870 wygląda tak

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.