Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mol01

 

Tego X7ESD mam już drugi rok, to zacnie grający odtwarzacz, zbieram komplet SONEGO, puki co mam trzy klocki z tego segmentu w tym deck-a TC-K333ESL ;-)

 

Fakt Pioneer swego czasu produkował bardzo trwale napędy.

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimi aspektami - można z ciekawośći spytać?

Jak już pisałem, tym że potraf odegrać delikatne niuanse okraszone "gromem z bezpiecznej odległości", a nie tak jak RB-980BX naparza wszystko tak, jak by chciał zburzyć ściany. Na pierwszy rzut oka, "wściekłość" RB-980BX wydaje się fajna - szczena mi się nie podnosiła na początku, bo uważałem że tak właśnie powinien grać sprzęt z najwyższej półki i marzyłem, że RB-990BX będzie pewnie jeszcze bardziej "piorunujący". Ale gdy go skonfrontowałem z RB-990BX, zauważyłem że ta ściana dźwięku zasłania nieco tło utworu i brakuje jej głębi. Porównam to w bardzo uproszczony sposób - RB-980BX gra tak, jak byśmy na koncercie stali przy samej kolumnie i czuli uderzenia ciśnienia akustycznego, słyszymy też wszystko to co się dzieje na scenie bardzo dosadnie, bo jesteśmy przy samym źródle dźwięku odgrywanego na scenie, ale... lepiej jest chyba posłuchać, gdy stoimy w optymalnym miejscu na wprost sceny - najlepiej by było pewnie w reżyserce nagłośnieniowca, ale z RB-990BX stoimy niedaleko niej :)

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel RCD-975 opiera swój dźwięk m.in. na DAC Philipsa TDA 1305T, Rotele RCD-971 czy RCD-991 to podwójne legendarne PCM63P.

 

Philips stosowany był w odtwarzaczach CA oraz Philipsa. Szału niestety nie było, choć w Rotelu, dzięki torowi audio było ciekawiej. Zresztą wystarczy spojrzeć na ceny tych DAC na ebay. TDA to niecałe 50 złotych, PCM to prawie 300 złotych. Czy jest to wyznacznik jakości i dźwięku? Pewnie tak, ale nie zawsze. Ale co do dźwięku? No nie wiem, ten RCD-975 grał jak dla mnie bez duszy, ot zwykły playerek poprawnie grający, z poprawną górą i praktycznie bez dołu. Juz dużo ciekawiej prezentował się starszy model RCD-965BX Discrete. Powiem, że bardzo przypominał RCD-971, choć z przestrzenią trochę mu brakowało. Jak dla mnie brakowało mu drugiego DAC.

 

Mimo to fajnie porównać dwie skrajne wręcz opinie co do tych playerów.

Chętni niech ocenią sami :-)

Edytowane przez sittek

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel RCD-975 opiera swój dźwięk m.in. na DAC Philipsa TDA 1305T, Rotele RCD-971 czy RCD-991 to podwójne legendarne PCM63P.

 

Philips stosowany był w odtwarzaczach CA oraz Philipsa. Szału niestety nie było, choć w Rotelu, dzięki torowi audio było ciekawiej. Zresztą wystarczy spojrzeć na ceny tych DAC na ebay. TDA to niecałe 50 złotych, PCM to prawie 300 złotych. Czy jest to wyznacznik jakości i dźwięku? Pewnie tak, ale nie zawsze. Ale co do dźwięku? No nie wiem, ten RCD-975 grał jak dla mnie bez duszy, ot zwykły playerek poprawnie grający, z poprawną górą i praktycznie bez dołu. Juz dużo ciekawiej prezentował się starszy model RCD-965BX Discrete. Powiem, że bardzo przypominał RCD-971, choć z przestrzenią trochę mu brakowało. Jak dla mnie brakowało mu drugiego DAC.

 

Mimo to fajnie porównać dwie skrajne wręcz opinie co do tych playerów.

Chętni niech ocenią sami :-)

Wiem na jakich kościach i napędach (tu wypada lepiej RCD-975 z CDM-9) są oparte te playerki, i też zapartym dechem oczekiwałem, że PCM63P rozłożą mnie na łopatki, a tu nic. Tak, RCD-975 ma dwa TDA1305T, ale te, jak twierdzisz, tanie kostki siedzą w takich odtwarzaczach jak Audiomeca Obsession, Aura CD-100, Cambridge Audio CD6, CEC CD3100, Roksan Caspian, czy Stunder D732 - dużo droższych od naszego Rotelka...

RCD-975 bez dołu? To chyba słyszałeś innego RCD-975 niż ja, dla mnie RCD-965LE miał zdecydowanie mniej dołu i grał jak zza kotary w porównaniu do RCD-975...

 

Czyli rcd991 nie tylko dla mnie grał bezpłciowo?

TAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCD-975 bez dołu? To chyba słyszałeś innego RCD-975 niż ja, dla mnie RCD-965LE miał zdecydowanie mniej dołu i grał jak zza kotary w porównaniu do RCD-975...

 

 

TAK

Bez wyraźnego dołu jak w RCD-991 i na pewno inne :-)

 

Poza tym Roksan Caspian to TD1035T BCC-DAC2 a Cambridge Audio CD6 na tych kościach to taki sobie klocek, naprawdę nic szczególnego. Czy lepszy od najwyższych Roteli, choćby nawet od RCD-975? Nie sądzę. Te kości Philipsa były bardzo popularne w tamtych czasach, ale żeby były jakimiś szczególnymi? Przecież Rotel tworząc najwyższą serię playerów właśnie szybko zrezygnował z Philipsa, które też siedziały w seriach RCD-8xx- pakując tam jedne z najlepszych 2 x PCM63P - PMD100.

 

Trzeba jeszcze zauważyć, że sam player nie zagra jeśli nie stworzy mu się odpowiednich warunków.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Akurat ten winiacz trochę się popsuł. I ta cena za uszkodzony sprzęt. Lekkie przegięcie.

 

Pasuję, mi się podoba jak gra i tyle...

Gdy ktoś ma cały hangar sprzętu to zawsze sobie coś dopasuje. :-)

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten winiacz trochę się popsuł. I ta cena za uszkodzony sprzęt. Lekkie przegięcie.

Raczej się nie popsuł, tylko gość podłączył CD pod wejście PHONO i mu zacharczało, co jest naturalnym zjawiskiem, ale jak sprzedający się nie zna, to można go wtedy naciągnąć na upust...

Gdy ktoś ma cały hangar sprzętu to zawsze sobie coś dopasuje. :-)

A kto ma ten hangar sprzętu niby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Pasuję, mi się podoba jak gra i tyle...

I tak trzymać

 

Ale tego 980 sprzedawał sam Kriss 73

I sam Kriss 73 go sprzedał.

 

Miałeś w tym jakiś cel muchacho?

 

Raczej się nie popsuł, tylko gość podłączył CD pod wejście PHONO i mu zacharczało, co jest naturalnym zjawiskiem, ale jak sprzedający się nie zna, to można go wtedy naciągnąć na upust...

Sprzedający się zna, bo posiada gramofon. Ale wcześniej go nie podłączył bo do gramofonu ma podpięty RA-930AX. I dobrze się stało bo sprzedałbym niesprawny wzmacniacz. A tak było uczciwie wszystko opisane i wyjaśnione. Sprzedałem go i dostałem pozytywa, bo albo komuś nie zależało na Phono albo sobie to naprawił. Reszta funkcji była na 100% sprawna. Ja tylko na tym straciłem. Ale zadzwoniłem do tamtego kolesia co mi go sprzedał i powiedziałem mu, że mi przysłał trefny towar. Wypierał się, że u niego grał. Na to ja, że jak go kiedyś nie daj Boże spotkam to będzie widział to co ma za plecami nie odwracając głowy. Ot cała historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Trzeba jeszcze pamiętać o rodzaju (MM/MC) i impedancji wkładki...

Miałem dwa 980BX. Poprzedniego sprawdzałem grał dobrze. Ten drugi miał ewidentnie spierdol... wejście Phono. Więc nie miało to nic wspólnego z wkładką Ortofon OM 10 którą nota bene akurat posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Panowie, chcę kupić końcówkę mocy wraz z przedwzmacniaczem. Który zestaw ROTEL jest warty uwagi? Czy np. końcówka RB-1080 to już właściwy poziom, czy idziemy dalej?

 

Do napędzenia mam 94dB HEIL'e i zaczynam poszukiwania.

 

Taka ciekawostka. Miałem kiedyś RA-960BX i RCD-951. Osobno grało to ... przeciętnie. Za to razem! Było bardzo dobrze! ;)

 

Dla przykładu w NAD tego już nie zauważyłem. Łączenie np. C545 z C350 nie dawało efektu na jaki liczyłem po "spięciu" ROTEL'a.

 

Pozdrawiam,

FM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs na Wątek Miesiąca.

http://www.klub.audiostereo.pl/konkursy/konkurs-watek-miesiaca

 

Micke 13 został nagrodozny za ten wątek. Gratulujemy.

Recenzje płyt, konkursy, wejściówki, wydarzenia, newsy:
Magazyn Kulturalny Audiostereo zaprasza!

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chcę kupić końcówkę mocy wraz z przedwzmacniaczem. Który zestaw ROTEL jest warty uwagi?

Na temat dzielonych zestawów napisano w tym wątku morze informacji. Poczytaj sobie spokojnie, posil sie forami zagranicznymi, a będziesz wiedział wszystko.

 

Micke 13 został nagrodozny za ten wątek. Gratulujemy.

HURRRRRRRAAAAAA !!! :-)

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ślicznie administracji forum oraz wam szanowni Klubowicze Miłośnicy naszej ukochanej marki ;) Nie spodziewałem się żadnej nagrody, tym bardziej jest ona cenna. Super że wątek po tylu latach od założenia wciąż tętni życiem ;)

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów.

 

W zasadzie już tu powinienem dawno zaglądnąć, gdyż od 2013'go roku byłem posiadaczem RA-10, którego sobie bardzo cenię. Wzmacniacz sprzedaję, jako, że wiedziałem, że będzie on tylko przejściowy, kiedy kupiłem kolumny Monitor Audio Silver 8 parę miesięcy temu.

 

Dźwięk Rotela bardzo mi się spodobał więc skorzystałem z bardzo dobrej rady, że jak dźwięk jednej firmy bardzo się podoba to aby się trzymać firmy. Chciałem was zapytać o poradę co do wzmacniacza, który bym kupił na wymianę za swój RA-10. Na RA-1570 dla mnie jeszcze za wcześnie, więc już się praktycznie nastawiłem na RA-12, ale zacząłem przeglądać wątek i dopiero wtedy się dowiedziałem o RA-980BX. Zważywszy na to, że:

 

1) na pilocie mi nie zależy

2) na triggerze również

3) na wejściach cyfrowych / DAC'ach również nie (źródłem dźwięku jest komputer z kartą ASUS Xonar Essence ST) też nie

 

czy podejmę lepszą decyzję kupująć RA-980BX, zamiast kupować RA-12? Na przykład ten?

http://allegro.pl/rotel-ra-980bx-i5599309789.html

 

W kwestiach muzycznych: słucham praktycznie wszystkiego poza Heavy Metalem i Country. Dlatego wybrałem kolumny Monitor Audio Silver 8, które są bardzo uniwersalny (a przynajmniej tak mi zostało powiedziane ;)).

 

ps. Za 2/3 lata będę się zastanawiał nad RA-1570.

Edytowane przez soyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestiach muzycznych: słucham praktycznie wszystkiego poza Heavy Metalem i Country. Dlatego wybrałem kolumny Monitor Audio Silver 8, które są bardzo uniwersalny (a przynajmniej tak mi zostało powiedziane ;)).

A jak sprawowały się te MA z RA-10? Nie było za jasno? Jeśli nie i lubisz taki charakter dźwięku to RA-980BX może być. Z tym, że wielkiego rozlazłego i wyeksponowanego basu z tego zestawu nie spodziewaj się. Ten Rotel ma bardzo wysoki DF i niezłą dynamikę. Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że skuteczność 90dB i impedancja 4Omy mogą być dla czasami zbyt męczące. generalnie MA są bardzo dobrymi kolumnami, ale z Rotelem nie zawsze się lubią.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.