Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

985bx nie jest jasnym wzmacniaczem, obstawilbym go bardziej po ciemnej stronie, jasno to gra denon pma-1500r

O w mordę... Seria 9XX i ciemna strona... Z tego co ja wiem a przesłuchałem nie lada wzmaków tej marki to tylko po ciemnej stronie grają wzmacniacze serii 12 gdzie wykastrowano im górne pasmo. RA 985 gra tak samo jak RA 980BX tylko z wypchniętą lekko średnicą i oby dwa sypią górą jak to u Rotela przystało. Nie wiem z jakimi kolumnami to Kolega zestawiał, ale wszyscy zawsze szukają głośników do zniwelowania tych wkurzających wysokich tonów. No ale tak brzmią wzmacniacze po 30-tu latach.

PS.

Nie gniewaj się kup ten sam wzmacniacz i zobaczysz, że zagra inaczej. No tak to już jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to piszcie może w sumie propozycje głośników pod tego 985BX żeby "ocieplić" trochę dźwięk czy jak to tam nazwać...bo wszystko wskazuje że wezmę jednak tego 985 Bx bo o tych młodszych coś mało informacji ( od ludzi z forum)

Jak to kiedyś św. Pamięci nasz Sittek pisał i ja go popieram z całych sił z dostępnych kolumn Dynaudio z seri Audience. Choć ja do rotela RA 1070 co zwie się suchotnikiem jak to mój serdeczny kolega MOL ujął przesłuchiwałem kolumny Indiana Line i pasowały. Natomiast kolega Mol zestawiał Rotele z monitorami Alr numer coś tam. Słuchałem te monitory i grają z rotelem sucho jak dla mnie. I nie dziwne, że dla Adasia rotel RA 1070 wydał się suchotnikiem. Pozdrawiam Adama :)

Do Rotela Przyjacielu tylko i wyłącznie kolumny z kopułkami tekstylnymi lub jedwabnymi, choć nie zawsze to się uda. Bo np. Mission z kopułkami tekstylnymi możesz wykluczyć :)

 

Pozdrawiam.

 

to piszcie może w sumie propozycje głośników pod tego 985BX żeby "ocieplić" trochę dźwięk czy jak to tam nazwać

Nie ocieplisz dźwięku w Rotelu to jest nie możliwe. W rotelu będziesz miał kopa dynamikę i niesamowitą rozdzielczość, nawet w tych małych pierdziawkach, które są niesamowite nie dudnią basem (choć mają go bardzo mało ) ale zaskakują twardym uderzeniem i niesamowitą szybkością, ale ciepła nie znajdziesz i żadna kolumna tego nie zmieni.

 

Rotele grają szybko z niesamowitym uderzaniem, ale mają wycofaną średnicę nie są gęste w strukturze brzmienia co będzie nam przeszkadzać po głębszych odsłuchach, są po prostu efektowne. Uff.. Ale są piękne nie sądzicie?? Jako drugi system :)

 

wezmę jednak tego 985 Bx bo o tych młodszych coś mało informacji

Nie bierz. 30-letniego sprzętu nie daj się nabrać kolego. Nawet jeśli nie grzebany to i tak wszystko wyschnęło. Zaufaj mi, no chyba, że chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to kiedyś św. Pamięci nasz Sittek pisał i ja go popieram z całych sił z dostępnych kolumn Dynaudio z seri Audience. Choć ja do rotela RA 1070 co zwie się suchotnikiem jak to mój serdeczny kolega MOL ujął przesłuchiwałem kolumny Indiana Line i pasowały. Natomiast kolega Mol zestawiał Rotele z monitorami Alr numer coś tam. Słuchałem te monitory i grają z rotelem sucho jak dla mnie. I nie dziwne, że dla Adasia rotel RA 1070 wydał się suchotnikiem. Pozdrawiam Adama :)

Do Rotela Przyjacielu tylko i wyłącznie kolumny z kopułkami tekstylnymi lub jedwabnymi, choć nie zawsze to się uda. Bo np. Mission z kopułkami tekstylnymi możesz wykluczyć :)

 

Pozdrawiam.

 

 

Nie ocieplisz dźwięku w Rotelu to jest nie możliwe. W rotelu będziesz miał kopa dynamikę i niesamowitą rozdzielczość, nawet w tych małych pierdziawkach, które są niesamowite nie dudnią basem (choć mają go bardzo mało ) ale zaskakują twardym uderzeniem i niesamowitą szybkością, ale ciepła nie znajdziesz i żadna kolumna tego nie zmieni.

 

Rotele grają szybko z niesamowitym uderzaniem, ale mają wycofaną średnicę nie są gęste w strukturze brzmienia co będzie nam przeszkadzać po głębszych odsłuchach, są po prostu efektowne. Uff.. Ale są piękne nie sądzicie?? Jako drugi system :)

 

 

Nie bierz. 30-letniego sprzętu nie daj się nabrać kolego. Nawet jeśli nie grzebany to i tak wszystko wyschnęło. Zaufaj mi, no chyba, że chcesz.

 

 

...no biorę pod uwagę ,że elektrolity świeże to nie będą...no ale przecież można je wymienić prawda?? No ale tyle ochów i achów było na jego temat (RA985BX), że pomyślałem że "trza" go posłuchać . Tym bardziej ,że nikt mi tu nie porównał tego 985BX do młodszych modeli z serii 0x (np 05 czy 06) ,o których też myślałem. No i dziękuję za rady Satori i luk1985!!! bo na razie to jedyne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie porównał tego 985BX do młodszych modeli z serii 0x (np 05 czy 06)

Tylko nie seria 0 bo od tego zaczęły się eksperymenty rotelowskie. No to kup w końcu do sprawdzenia RA 980 czy 985 BX i będziesz miał święty spokój kiedy przesłuchasz.

 

Usłyszysz jak gra Rotel, tylko pamiętaj, te wzmacniacze na prawdę nie są dla leniwców jak to już pisał wcześniej św. pamięci Sittek.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz. 30-letniego sprzętu nie daj się nabrać kolego. Nawet jeśli nie grzebany to i tak wszystko wyschnęło. Zaufaj mi, no chyba, że chcesz.

Z tym się akurat nie zgodzę.

Napisz skąd jesteś PiotrNajger?

A nóż widelec jest ktoś blisko z integrą?

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast kolega Mol zestawiał Rotele z monitorami Alr numer coś tam. Słuchałem te monitory i grają z rotelem sucho jak dla mnie. I nie dziwne, że dla Adasia rotel RA 1070 wydał się suchotnikiem. Pozdrawiam Adama :)

To mówisz, że w końcu udało Ci się posłuchać ALR-ów? A jaki konkretnie model i w jakim towarzystwie, że zagrało sucho? Skoro lubisz "tłusto" bez dudnienia (jednak nadal w cenie "mocno budżetowej"), to rozejrzyj się za T+A (tylko modele w fornirze, nie "kapcie" w stylu Altona) - moje drugie zestawienie. Ale od razu mówię, że to są moje subiektywne wybory i nie słyszałem u siebie żadnych "hajendowych" kolumn. Słyszałem natomiast w innych (prywatnych, a nie w sklepowych salach odsłuchowych czy na Audio Show) systemach najwyższe modele Focala, Monitor Audio, a nawet Sonus Faber i szczerze "dupy nie urywa". Bardziej mi się spodobały Dali Grand...

 

RA 985 gra tak samo jak RA 980BX tylko z wypchniętą lekko średnicą i oby dwa sypią górą jak to u Rotela przystało

Widać, że wielu wzmacniaczy nie słuchałeś - co do średnicy (wyższej) się zgodzę, ale co do góry - jest wiele urządzeń, które mają znacznie bardziej uwypukloną i jaskrawą górę (nawet mój pre Classe jest jaśniejszy w swej "kryształowej czystości"). Są też i oczywiście znacznie ciemniejsze wzmaki - typu osławione Sony TA-F870ES, czy Audiolab 8000A (ja akurat miałem 8000C + 8000P), ale tu się zgodzę z kolegą Luk1985, że porównując np. do czegoś takiego jak Denon PMA-1560 (który niemal niema dołu, gdy góra jest w miarę poprawna), to RA-985BX jest w miarę neutralnym wzmakiem z nieco podbitym wyższym basem.

 

nawet w tych małych pierdziawkach

A które to te "małe pierdziawki"?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że wielu wzmacniaczy nie słuchałeś - co do średnicy (wyższej) się zgodzę, ale co do góry

No kolego Mol chyba teraz przesadziłeś, albo faktycznie mamy inny słuch śmiesz twierdzić, że rotele nie mają jaśniejącej góry? Każdy jeden za wyjątkiem serii 12 i RA 1570 i 1572. tak już się niestety utarło, że każdy szuka kolumn do nich no chyba, że zaspałeś w pewnym momencie z całym szacunkiem Adam :)

 

A które to te "małe pierdziawki"?

Wszystkie począwszy od seii 8xx i 9xx.No prawie.

 

Widać, że wielu wzmacniaczy nie słuchałeś

W tej chwili mam Roksan Caspian M2 :)

 

Narazie słucham na dynaudio 42 w 12 m2 wiem wiem, na kolumny zbieram jak to powiedział TomaszE nie od razu Kraków zbudowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę dyskutował nad wyższością marchewki nad pietruszką ;)

Masz jakiś problem? No chyba nie uważasz, że pierdziawki Rotela jest lepsza niż Caspian??? Tu przynajmniej średnica jest piękna co w kapelach metalowych brzmi znakomicie :)

 

Nie będę dyskutował nad wyższością marchewki nad pietruszką ;)

A tak ogólnie jaki kolega posiada teraz wzmacniacz ? :)

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi rowniez roksan gra lepiej od rotela, a przynajmniej tak mi sie wydaje bo od czasu kupna rotela nie podlaczalem roksana, co zapewne niebawem uczynie, ale roksan ma mega srednice, rotel ma fajny bas dynamike, ale srednica w roksanie wciaga nieziemsko tyle sie dzieje :)

 

co z tym sittkiem dostal bana czy sw pamieci mam rozumiec doslownie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ogólnie jaki kolega posiada teraz wzmacniacz ? :)

Wszystko jest w "O mnie"... choć tam jest wymieniona tylko część mojej kolekcji ;)

No chyba nie uważasz, że pierdziawki Rotela jest lepsza niż Caspian???

Mowa była o osłuchaniu we wzmacniaczach budżetowych, a Ty wyjeżdżasz z czymś znacznie droższym o zupełnie innej fakturze brzmienia.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa była o osłuchaniu we wzmacniaczach budżetowych, a Ty wyjeżdżasz z czymś znacznie droższym o zupełnie innej fakturze brzmienia.

No fakt. Sorki;)

 

co z tym sittkiem dostal bana czy sw pamieci mam rozumiec doslownie ?

Nie cholera na to wygląda, że pochowałem już sitasa. Nie odzywa się od roku z tędy taka okoliczność. No bo uderz w stół a nożyce się odezwą ;) Sittek żyje ma się dobrze i mieszka w USA na Florydzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sittek żyje ma się dobrze i mieszka w USA na Florydzie :)

Mnie to bardziej ciekawi, jak się potoczyły losy założyciela klubu (Micke 13) - zrobił sobie specjalną instalację od rozdzielni pod audio, ustroje akustyczne, granitowy stolik i grom wie co tam jeszcze, a tu nagle koniec przygody z audio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to bardziej ciekawi, jak się potoczyły losy założyciela klubu (Micke 13) -

No ja czasami jak przeglądałem klub to wyświetlał się Micke ale do powiedzenia to tutaj już chyba nic ni ma. Z tego co pisał jakiś 2 lata temu to w kulturystykę poszedł i rowery... Ale chyba nie wodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się akurat nie zgodzę.

Napisz skąd jesteś PiotrNajger?

A nóż widelec jest ktoś blisko z integrą?

 

...Sosnowiec :)

 

Tylko nie seria 0 bo od tego zaczęły się eksperymenty rotelowskie. No to kup w końcu do sprawdzenia RA 980 czy 985 BX i będziesz miał święty spokój kiedy przesłuchasz.

 

Usłyszysz jak gra Rotel, tylko pamiętaj, te wzmacniacze na prawdę nie są dla leniwców jak to już pisał wcześniej św. pamięci Sittek.

 

....o co chodzi z tym "tylko pamiętaj, te wzmacniacze na prawdę nie są dla leniwców"???? Mowa o głośnikach do nich???

Edytowane przez PiotrNajger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'

Tak mowa o głośnikach do tych wybredniaków. Trzeba się nieźle napocić... No

 

...mógłbyś zrobić listę kilku modeli , które sprostają tym "wybredniakom" :) póki temat świerzy

zapiszę to sobie i zobaczymy co czas pokaże...no bo coś do nich trza doklejić

...będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i wzięło i zdechł temat...ehh

Bo do "wybradniaka" sam musisz dobrać coś, co Tobie osobiście podpasuje - "jeden woli ogórki, drugi ogrodnika córki", zresztą jak byś poczytał temat wstecz, to byś znalazł multum propozycji, choć głównie się przewijają tu kolumny Dynaudio Audience 52SE i inne wynalazki tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ile jest wstecz!

Nie wiem, jak inni "klubowicze", ale ja zanim coś napiszę w jakimś temacie, to czytam go od początku aby nie przewijać tego samego wątku setny raz - często w historii znajduje się dużo ciekawsze informacje, niżeli aktualnie pojawiający się forumowicze są w stanie udzielić... Różnica tylko taka, że jak ja się nieśmiało pojawiłem w tym wątku, to było ok. 40 stron, a teraz jest 376 - tak, czy inaczej cały czas staram się go śledzić i poszerzać swoją wiedzę. Tu może najwięcej się udzielam, bo mam największą wiedzę o urządzeniach Rotela, ale są takie tematy, które np. tylko czytam, a nie mam nic sensownego do dodania...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROTEL RA-935BX AMPLIFIER

The Rotel strategy in marketing value-for-money hi-fi separates in the UK has been very successful. Basically the units are built in the Far East, where costs can be kept down, but details of the designs and the choice of 'audiophile' components are worked out in this country. The RA935BX integrated amplifier (?199'95) continues this strategy and takes to new extremes that other audiophile notion, minimalism. Just about everything that could be dispensed with has gone: no tone controls, filters or loudness contour (of course); a single printed circuit board with well designed star earthing and skeletal direct-route signal paths to mimimize hum and interference; most surprisingly, no pick up cartridge input, which will devastate vinyl/analogue enthusiasts.

 

What we are left with is a stereo power amplifier rated at 40 watts-per-channel into 8 ohms, with a volume control and five switched inputs all quoted at the same 210mV line-level sensitivity. I t follows that the front panel is very bereft of knobs. The two rotary input/source selector switches, one for "Listening" and the other for "Recording", are located at the righthand side for ergonomic correctness (if you are righthanded). The volume control knob is at the centre and is one of these concentrically ganged types allowing the LIR balance to be adjusted if required. Along at the left-hand end we find the power on/off push-switch and red LED indicator, a standard headphones jack-socket and a second push-switch labelled "Speaker Remote".

 

This is a clue to the rather unusual way that connections to two pairs of loudspeakers plus headphones are arranged. One of the two pairs of loudspeaker terminals on the rear panel is labelled "Remote Speakers" and these are the outputs controlled by that front panel switch. The other terminals are labelled "Direct Speakers" and provide a purist non-switched outlet for the main loudspeakers. However the headphones socket is also unswitched and so headphone listening will normally be accompanied by sound from the main speakers (at the same shared volume setting). "Hence", as the instructions leaflet suggests, "if you are a frequent user of headphones, you may wish to connect the speakers to the Remote terminal posts all the time". Only then will it be possible to enjoy private headphone listening: I hope that makes everything clear.

 

The terminals are of a robust type accommodating either bare wires or 4mm banana plugs. They share the rear panel with seven pairs of phono sockets for the five inputs, CD, Tuner, Auxiliary, Tape 1 and Tape 2, plus recording outputs for Tape 1 and 2. Any source can be recorded to either or both tape machines, while listening to that source or any other, but dubbing only works from Tape 1 to Tape 2.

 

Despite its modest price, in this audiophile context, the RA935BX shows no signs of any cost cutting. External finish and construction are fine, with a matt black fascia panel, a wrap-round top cover perforated overall for free air circulation and padded circular feet. Internally the large pcb occupies the whole base area except where cut-outs make way for the strategically distanced mains transformer, large UK-sourced 'slit foil' capacitors and the output devices mounted on substantial heat sinks. Care has been taken with symmetrical layout of the left and right channels and matching the pcb track thickness to the maximum current carrying requirement.

 

In practice, the heat sinks did a good job and the amplifier ran quite cool after many hours of use.

 

In fact the sound quality tended to be thin and peaky when switched on from cold. Once warmed up, there was still a feeling of lively sound projection but, far from being aggressive, this gave a measure of presence which I found very agreeable. At the same time there was enough transparency and unveiled treble to make the music reach the ears directly and cause the 'equipment' almost to disappear. This immediacy was particularly rewarding on small-scale recordings, such as the songs sung by Anne Sofie von Otter, when the singer and piano seemed to be 'in my room'.

 

High resolution and clarity were evident with large-scale musical forces too, and combined with a fine feeling of width and depth to produce a pleasing degree of realism. Extreme bass was present but very slightly reticent, and thereby indirectly contributing to the overall clarity. Dynamic range seemed unusually wide. Measurements were in agreement with the technical specification and confirmed such subjective findings as the unit's high current capability, which allowed musical peaks ample headroom, low distortion and inaudible residual noise.

 

It is perhaps sad to see an integrated amplifier having no provision for vinyl disc reproduction, but of course this can be added by introducing a proprietary pickup preamplifier between the LP player and one of the line inputs. The conservative power output rating of 40 watts-per-channel was actually exceeded in my tests but may still seem on the low side for realistic reproduction of full orchestra, pop or rock music. Nonetheless to my ears the power available should be enough to satisfy most domestic listening requirements except perhaps in a very large room or with decidely inefficient loudspeakers.

 

This amplifier lives up to its 'audiophile' description and provides at a very affordable price the kind of sound quality we normally look for only from much more exotic systems. I t should, however, be teamed up with decent source units and loudspeakers having no tendency to exaggerate treble.

 

te linki co wkleiłem powyżej, nie działają , cenzura ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.