Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  223 członków

Primare Klub
IGNORED

Klub zwolenników PRIMARE


radoslavm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na tą chwilę CD22 ale w niedługiej przyszłości będę poszukiwał coś po xlr.

 

To juz calkiem przyzwoite cd

 

Z chęcią bym sprawdził jak gra A32 w moim systemie choć nie potrzebuje tyle mocy do wysoko-skutecznych głośników.

 

Pozdrawiam

 

Ja bardzo chetnie bym przygarnal ta koncowke ;) , kazdy kto mysli o jej zakupie powinien dobrze sie zastanowic gdzie umiecic tego potwora jest gigantyczna i potwornie ciezka. Mysle ze jest wstanie bezproblemowo paradzic sobie z wiekszoscia naprawde wymagajacych glosnikow na rynku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich.

 

Dokonałem zakup I32, ponieważ jest to mój pierwszy wzmacniacz tej klasy nie wiem czy jego zachowanie jest prawidłowe.

 

Sygnał podaję na złączę RC "IN3" oczywiście wszystko działa jak należy muzyka gra :) ale po przełączeniu wejścia na np. IN4 (brak podłączonych przewodów) lub IN5 (brak podłączonych przewodów) i odkręceniu głośności powyżej 50 słyszę w tle cichy dźwięk podawany na "IN3". Czy może ktoś z kolegów potwierdzić, czy to jest normalne prawidłowe zachowanie?

Będę wdzięczny za szybką.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A co myślicie o tym?

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-koncowka-mocy-primare-a31-2-hi-end-mod-i6557918358.html

 

Bardziej wypełniona i szczegółowa góra, przestrzeń, większa kontrola nad głośnikami. To tak w skrócie bo mam go od kilku dni.

a czy ta różnica jest znaczna, słyszalna dla każdego słuchacza, czy tez trzeba spędzić mnóstwo godzin na odsłuchach, aby to zauważyć, wychwycić uogólniają czy te różnice po przesiadce na wyższy model od razu dają obraz obcowania z lepszym wzmacniaczem. Z moich doświadczeń na odsłuchach(jestem z Poznania więc jest gdzie i czego słuchać) wynika że różnice w sprzęcie tej klasy są tych którzy się już znają, a ja oczekiwał bym po wydaniu 2 krotności kwoty za i22 efektu wow. Szukam przestrzeni, głębi detaliczności. Myślę nad wychwalanym Heglem H200 ale nie wiem czy tylko pozbędę się znaczącej ilości gotówki, kosztem poprawy co najwyżej takiej jakiej doświadczyłem w H160 tzn absolutnie nie wartej różnicy cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja oczekiwał bym po wydaniu 2 krotności kwoty za i22 efektu wow

 

a po czym tak wnioskujesz??

 

czy powiedzmy kupując samochód za 200 kPLN dostaniesz dwukrotnie większy / szybszy / mocniejszy od tego za 100 kPLN ?

Edytowane przez hertz2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 100 tyś kupisz auto z 150km motorem za 200tyś kupisz to samo auto z 250km silnikiem. Rożnice wychwycić każdy nawet amator. Wracam do wzmacniacza,różnica i22 i 32 robi wow czy trzeba się znać i być mocno osluchanym . Odp proszę na pytanie

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a po czym tak wnioskujesz??

 

czy powiedzmy kupując samochód za 200 kPLN dostaniesz dwukrotnie większy / szybszy / mocniejszy od tego za 100 kPLN ?

Za 100 tyś kupisz auto z 150km motorem za 200tyś kupisz to samo auto z 250km silnikiem. Rożnice wychwycić każdy nawet amator. Wracam do wzmacniacza,różnica i22 i 32 robi wow czy trzeba się znać i być mocno osluchanym . Odp proszę na pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie trzeba być osłuchanym - różnica jest naprawdę odczuwalna / słyszalna (przynajmniej tak było w moim przypadku - mam wymagające kolumny Xavian xn250evo)

Dzięki będę musiał kiedyś posłuchać tego i32 bo zadałem sobie sprawę że jak sam tego nie ocenie to nic z tego nie będzie ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam primarowych klubowiczów ;)

Zastanawiam się nad zakupem wzmacniacza Primare A10.

Jak wygląda jego wydajność prądowa, jaka jest barwa dźwięku, z jakimi kolumnami najlepiej go łączyć?

Nadmienię, że grałby w pokoju 20 m.kw., planowane są podłogówki, a muzyka to jazz, akustyka, spokojna elektronika, czasami rock.

Jako źródło komputer i DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam primarowych klubowiczów ;)

Zastanawiam się nad zakupem wzmacniacza Primare A10.

Jak wygląda jego wydajność prądowa, jaka jest barwa dźwięku, z jakimi kolumnami najlepiej go łączyć?

Nadmienię, że grałby w pokoju 20 m.kw., planowane są podłogówki, a muzyka to jazz, akustyka, spokojna elektronika, czasami rock.

Jako źródło komputer i DAC.

 

Witam

Osobiscie nie sluchalem A10 , z opini uzytkownikow jest to dosc muzykalny wzmak niestety gubi wiele detali ze slaba dynamika. Wielu polecalo natomiast A20 , mozna kupic w podobnej cenie . Jezeli jest mozliwosc to mimo wszystko posluchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Osobiscie nie sluchalem A10 , z opini uzytkownikow jest to dosc muzykalny wzmak niestety gubi wiele detali ze slaba dynamika. Wielu polecalo natomiast A20 , mozna kupic w podobnej cenie . Jezeli jest mozliwosc to mimo wszystko posluchac.

 

 

Właśnie tak o nim słyszałem, że nie jest zbyt szczegółowy.

Jakie kolumny do niego polecacie? I jakie do nich kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRIMARE I22 brzmienie

Przeczytałem już chyba cały internet i jestem coraz lepiej wyedukowanym słuchaczem. Posiadam Primare I22 i postaram się po 8 miesiącach odsłuchów opisać brzmienie tego wzmacniacza. Obecnie gram na nowo zakupionych kolumnach Dali Ikon 6 mk2, które moim zdanie doskonale pasują do I22-pod warunkiem, że ktoś lub analityczną grę, wsłuchując się w każdy niuans(sprawia mi to wielką frajdę).

PLUSY:

- doskonała stereofonia, poznajemy dokładnie rozkład instrumentów na na scenie np Breakout Live 86 przy zgaszonym świetle jesteśmy na koncercie i doskonale wiemy gdzie stoi każdy muzyk. Moim zdaniem poziom hi-end.

 

- scena szeroka tutaj dał bym ocenę 5, głębia 4,5(choć nie jestem pewien czy może być lepiej nawet w sprzęcie dużo droższym)

 

- wzmacniacz neutralny, naturalny. Instrumenty brzmią jak na żywo.Z Dali Ikon6 mk2 gra bardziej skrajami i doskonale szczegółowo. Z Taga Coral F-80, muzykalniej, cieplej z pięknym wokalem ale mniejszą ilością szczegółów.

 

- bas doskonały, punktowy nisko schodzący z Dali piękna barwa, bas i perka doskonale odseparowane z inna barwą Polecam ten wzmacniacz z dali Ikon 6(jeżeli ktoś lubi odnajdywać szczegóły w muzyce). Jak ktoś lubi bardziej ciepła stronę poleca Taga Harmony Coral F-80. Wysokie tony z Dali wspaniałe np Kult unplugged "Zegarmistrz światła" słychać, że perkusista uderza szybko ale delikatnie w talerze(rewelacja)

 

- dynamika wybuchowa czytaj nic więcej nie trzeba np Dire Straits "Privat Investigat" w końcówce utworu wchodzi gitara elektryczna. Tu można zaobserwować dynamit tego urządzenia.

 

MINUSY

- wzmacniacz przy głośniejszym odsłuchu hi-end. Przy cichym nie jest już taki efektowny. Co to znaczy- siedzą z żoną w domu w internecie ona również głośność ok 25-35 czyli średnio ciszej jest dobrze. Przy głośniejszym tj. powyżej ok 40 i więcej jest hi-endowo, ale jak przyjadą do was goście a muzyka stanowi tło rozmów,wzmacniacz nie jest już taki precyzyjny, nie robi wrażenia, zwykły sprzęcik za 1500zł. Oczywiście jak postawicie taki obok będzie różnica, ale nie będzie to różnica spektakularna jak w przypadku głośniejszego odsłuchu. Będę na dniach testował jak ta cecha wypada w innych wzmakach firmy Atoll, Vincent, Electrocompaniet, być może aby sprzęt grał tak samo efektownie głośno i cicho trzeba wydać kilku krotność Primare I22 tu do Was koledzy prośba o podzielenie się swoimi doświadczeniami.

 

Podsumowując.

Polecam I22 osobom lubiącym wyszukiwać smaczków, szczegółów w muzyce. Do tego typu grania nadają się doskonale Dali Ikon 6 mk2. Z głośnikami Taga Coral było bardziej muzykalnie ale juz nie tak szczegółowo.

Osobom preferującym ciepłe brzmienie nie polecam tego wzmacniacza bo będą pisały o nim negatywne opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

U mnie i32 + Lsa1 na poziomie 20 mozna spokjnie muzy posluchac I goscie narzekać nie powinni ze slabo to gra a gra wrecz kameralnie relaksujaco np Riverside czy Collage

 

Dodam że z krążka bo z Dac juz innaczej sie rysuje muza w stosunku do innego zrodla

Edytowane przez bolth

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mógłbyś rozwinąć

 

Napiszę w skrócie,krążki mimo że lecą na odtwarzaczu DVD co prawda dobrej klasy deklasują Spotifaja z Dac.

Baltlab pokazał że potrzebuje dobry tor audio ale Primare jest bardziej grymaśny pod tym względem.

Ja z tym nie mam problemu gdyż zbieram płyty Cd więc celuję w dobry player CD.

 

Pliki czy Spotifaj stanowią tylko 20% mojej muzyki

Edytowane przez bolth

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jako nowy użytkownik Primare chciałbym sie przywitać. Wymieniłem Hegla H80 na Primare I22 dodatkowo dokupując Cd22. Gra znakomicie, nawet lepiej niż sie spodziewałem :). Jaki interkonekt byście zaproponowali do takiego zestawu, mój jest żałośnie słaby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel H80 to moim zdaniem b. dobry wzmacniacz. Ma fantastyczną przestrzeń, rozdzielczość, gra melodyjnie ale na moim poddaszu brakowało mu trochę energii i niskich częstotliwości. Np. w utworze Time Pink Floyd nie było słychać mocy w tym charakterystycznym uderzeniu tuz po dźwiękach zegarów, albo w fudze D-moll Bacha (mimo , że mam dobre wykonanie Walchy na winylu) nie było czuć w tle tego rytmu najniższych rejestrów organowych. Dlatego też rozglądałem się za czymś mocniejszym (np. MF 6i, Hegel H160 lub 200, albo Naim XS2). Ze względu na koszt szukałem używanych klocków, w między czasie znalazłem dość dobrą ofertę na I22 i CD22 (czytałem trochę dobrych opinii o tym zestawie) i pomyślałem spróbuję - dwa urządzenia w cenie jednego z wymienionych wyżej wzmacniaczy... Jest zdecydowanie lepszy dół, co do reszty nie potrafię rozstrzygnąć który gra lepiej. Tak czy owak podoba mi się ten dźwięk.

Edytowane przez krzychu.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po relacjach kilku osób m.in. krzychu.pl moja ochota na zmianę czegokolwiek przeszła, a co za tym idzie jakoś przestałem się podniecać tym całym audio (jak to było przez ostatnie kilka miesięcy) i mając już pewne doświadczenie zacząłem się zastanawiać nad jednym. Mieszkam w bloku(salon 25m2) mój I22 gra na max volume 45-50.Nie wykorzystuję w pełni jego możliwości tj. 92W jak zmierzono w audio.com.pl. Czy aby mieć prawdziwy hi-end potrzeba mieć xxx Watowy wzmacniacz? Czy nie wystarczyłoby do takich warunków np50W. I dlaczego mniejszy wzmacniacz nie może grać tak samo jak słabszy przy np średnich poziomach głośności?

Cytat z testu I22 http://old.av.com.pl/wzmacniacze-zintegrowane/825-wzmacniacz-zintegrowany-primare-i22?start=2

Uważam, że w dziedzinie kategorii kontroli basu czy jego szybkości Primare I22 wyśrubowuje poziom do tego stopnia, że nawet mój, zaopatrzony w dwa 400-VA trafa, Struss Chopin musiał oddać pole. Jakość rytmu jest absolutnie wybitna.

 

Czy z tymi całymi wzmacniaczami nie jest tak, że płacimy 2,3 krotność słabszego modelu za moc plus jeszcze inne dodatki w postaci np DAC-a, czy jak to jest w przypadku I32 za możliwości rozbudowy.

Czy np. Hegel H80 musi grać gorzej od H160, a ten z kolei od H360?Czyli jak zrobią H500 to będzie jeszcze lepiej tak? O może chodzi po prostu oto że I32 nagłośni większe pomieszczenie niż I22?

Chciałbym kiedyś posłuchać I32 i i22 i i30(który w opinii wielu kładzie na łopatki i32) ale w ciemno abym nie wiedział, który teraz gra i zmiana następowała zaraz po sobie.

Mam wrażenie, że ci którzy słyszą różnice w IC, kablach zasilających i bezpiecznikach itd.lepiej nastroili by instrument niż za pomocą kamertonu.

Kiedyś porównywałem I22 z h160 róznica było w brzmieniu. H160 bardziej muzykalny, ale i22 więcej można było usłyszeć.Różnica w cenie tj 7,5tyś zł praktycznie żadna bo chyba niema tutaj na forum osób dla których ta kwota stanowiłaby jakąkolwiek wartość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie,

jako świeżo upieczony posiadacz klocka Primare - pozdrawiam wszystkich!

Zakupiłem odtwarzacz CD Primare d20 (w wersji z trzema nóżkami, z czytnikiem Philipsa). Współgra z Coplandem CSA-8 i kolumnami Kef Q5. Zastąpił odtwarzacz Rotela RCD 961. Oprócz pozytywów takich jak, poprawa rozdzielczości i delikatne podbicie basu, system stracił trochę na dynamice. Dźwięk stał się trochę jakby przyciemniony, uspokojony. A szczerze mówiąc Rotelowa "agresywność" nawet mi pasowała. Nie chciałbym do niego wracać, niemniej jednak spróbowałbym wyostrzyć dźwięk. Stąd moje pytanie - Jakie kolumny będą ostrzejsze, agresywniejsze od Kefa Q5? Macie może jakieś doświadczenia w porównaniu tych Kefów z innymi kolumnami?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś do czynienia z Dali Zensor 7?

 

Jezeli masz zamiar dalej isc w strone Primare i zmienic rowniez wzmacniacz na Primare to pomimo ze Dali jest dobra marka i ma swietne konstrukcje na swoim koncie , to moze nie do konca polubi sie z Primare . Troche szalenstwa i fantazji raczej szukalbym z Triangle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche szalenstwa i fantazji raczej szukalbym z Triangle.

 

Fakt, Dali kiedyś wypuściło kolumnę 104 o jasnym, agresywnym brzmieniu, ale potem chyba poszli w kierunku bardziej ocieplonego charakteru brzmienia. Myślałem też o którychś z używanych kolumn marki ProAc. A w ogóle może powinienem zacząć od wymiany interkonektu.

Dziękuję za sugestię, marcus SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze chciałbym spytać, czy może ktoś na forum dysponuje instrukcją obsługi do rzeczonego CD Primare d20 ? Osoba która mi sprzedawała, niestety nie miała, a w necie są - owszem, ale wszystkie do późniejszej wersji z napędem Sony. A różnica jest dość znaczna w obsłudze urządzenia.

Cechy rozpoznawcze mojego egzemplarza: trzy stopki (nie cztery jak w późniejszym), napęd Philipsa (a nie Sony), mniejszy wyświetlacz, nie wychodzący obrysem poza cztery przyciski poniżej (bez charakterystycznego dla napędów Sony - "kalendarzyka" z numeracją utworów).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.