Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  223 członków

Primare Klub
IGNORED

Klub zwolenników PRIMARE


radoslavm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

posiadam wzmacniacz SPA 20 i rozważam zakup końcówki 30,5.

Mam dwa pytania do znawców tematu:

 

1. W jakim stopniu końcówka będzie lepsza od mojego wzmaka który ułomkiem nie jest( mam na myśli różnice dotyczące dynamiki i "czystego" grania bez zniekształceń przy wysokich poziomach głośności).

2. Jak spisze się mój SPA 20 w roli PRE (docelowo system 7.1, końcówka 5 kanałów głównych a wzmak tylne surroundy)

 

pozdrawiam i liczę na pomoc

 

ps.do Zyzio wysłałem Ci info na priwate.

 

ponawiam pytanie, może ktoś poza zyziem orientuje się w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie ale ja miałem w domu I30 oraz obecnie używanie prze zemnie kombo Pre30 i A33.2 i różnica między integrą a dzielonym była znacząca na tyle, że zostałem przy dzielonym setupie a były to tylko różnice w obrębie jednej serii a Ty myślisz o przesiadce między niższą a wyższą serią.... więc powinno być fajnie ;) ale tak jak pisałem wcześniej nie mam dla Ciebie żadnej konkretnej odpowiedzi.

Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie ale ja miałem w domu I30 oraz obecnie używanie prze zemnie kombo Pre30 i A33.2 i różnica między integrą a dzielonym była znacząca na tyle, że zostałem przy dzielonym setupie a były to tylko różnice w obrębie jednej serii a Ty myślisz o przesiadce między niższą a wyższą serią.... więc powinno być fajnie ;) ale tak jak pisałem wcześniej nie mam dla Ciebie żadnej konkretnej odpowiedzi.

 

dzięki sebna może ktoś jeszcze pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

cisza okrutna.....nikt nic nie pisze,

może zadam pytanie do postu powyżej inaczej. Obecnie steruję A30.5 wzmakiem SPA20, czytałem gzieś na forum że SPA20 to w zasadzie procesor plus jako bonus wzmacniacz wielokanałowy. Czy warto wymienić SPA20 na sam procesor np.SP31? Na tym samym forum ktoś porównywał SP31 do SPA20 i twierdził że jako sterowniki grają podobnie, czy to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zwolenników f-my Primare. Planuję moje Oppo 105 podłączyć po XLR-ach do końcówki Primare A30.2 w celu słuchania stereo. Zakup w ciemno takiej końcówki mija się z celem. Czy jest ktoś na tyle uprzejmy , aby umożliwić odsłuch takiej końcówki ( oczywiście odpłatnie ). A może ktoś z szanownych forumowiczów ma zamiar taką końcówkę sprzedać ( czarny kolor ) z możliwością wcześniejszego odsłuchu. Pomóżcie mi w tym temacie.... Pozdrawiam wszystkich.

Edytowane przez PIGMENT33

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... Primare z serii 3 to przede wszystkim rozdzielcze granie o neutralnym charakterze dźwięku. Czyli w zależności od systemu łatwo go przeważyć w stronę ocieplenia albo oziębienia. Oznacza to też, ze góry jest tyle ile powinno być i tam gdzie powinna być. Nie określił bym jej jako na twarz. Bas to najsłabsza strona Primare (nie znam A32), jest go nieco mniej niż powinno być do idealnej liniowości moim zdaniem. Nie schodzi też Bóg wie jak nisko ale jest dobrej jakości, po prostu wydaje mi się, że jego ilość jest nieco przeskalowana w dół. Jest za to dobrze kontrolowany jak to w dobrych SS.

 

Gra bardzo fajnie po XLRkach :)

 

Z Twojego opisu wydaje mi się, że Primare może nie spełnić Twoich oczekiwań ale za to możesz odkryć, że Ci się spodoba mimo to bo to fajne sprzęty.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję "sebna" za odpowiedź. Przy moich kolumnach ( 3 x 178mm na basie ) nie powinno ( chyba ) basu zabraknąć.Muszę jednak pożyczyć i przesłuchać w swoim systemie. Pozdrawiam.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak powonieniem napisać.

 

Ja znam osobiście I31, Pre30 i A33.2 i o nich pisałem czyli o tradycyjnych wzmacniaczach a nie nowych seriach cyfrowych. Do wymienionych to co opisałem się odnosi wszystkich.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wydaje mi się, że może Ci być ciężko sprzedać I22 za takie pieniądze jeżeli I30 można kupić już za podobne pieniądze :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich Primarolubiących.

Mam do Was pytanie odnośnie różnicy w dźwięku pomiędzy I21 a A20.

U kolegi słuchałem kilkakrotnie I21 na kolumnach Dali Zensor 7 i bardzo mi się podoba. Ale nie mam możliwości posłuchania A20.

Czy różnica w dźwięku jest duża i w jaką stronę idzie?

W niedługim czasie jadę do kolegi z moimi Kef-ami żeby zobaczyć jak zagrają na I21.

Teraz mam leciwego Denona 520A i czegoś mi brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich sympatyków szwedzkiej marki, to mój pierwszy post tutaj,

 

Posiadam PRE32 i A32, i mam w związku z tym pytanie do osób które miały szansę obcować z tym sprzętem.

Gdy łączę urządzenia za pomocą XLR-ów poziom głośności jest wyraźnie niższy niż gdy używam RCA. Czy tak powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne doświadczenia z dzielonym systemem Primare. Posiadam Pre 30 oraz końcówkę mocy A 30.2.oraz cd , który ma tylko wyjścia rca. Stosuję wyłącznie przewody sygnałowe rca. Mógłbym zastosować przewód xlr pomiędzy pre i końcówką mocy (urządzenia posiadają wejścia-wyjścia xlr), ale istotnie, poziom głośności po xlr jest niższy.

Swego czasu posiadałem cd Primare D 30.2 , który miał wyjścia xlr i co ciekawe. W przypadku zastosowania pomiędzy cd a pre przewodu zbalansowanego poziom głośności był wyższy niż po rca.

Podsumowując. "Najlepiej" grało, gdy pre i końcówka mocy połączone były przewodem rca, a odtwarzacz połączony był z pre przewodem zbalansowanym. Dziwne, ale na Forum już podnoszono, że nie ma reguły z wyższym poziomem głośności w przypadku połączeń xlr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, gdyż miałem wrażenie że jest z tym coś "nie tak" .Porównuję właśnie identyczne pary przewodów - QED Reference Audio 40 - jedna zakończona złączami rca, a druga xlr - różnica jest właśnie we wspomnianym poziomie głośności - i to tak mniej więcej o 1/4. Natomiast co do jakości, barwie raczej nie widzę różnicy, może "subiektywnie" jakby większa dynamika była w przekazie po rca - ale to chyba ze względu na fakt że jest głośniej. Co ciekawe, przy xlr wzrost głośności nie jest w miarę liniowy, tak jak to ma miejsce przy połączeniu niezbalansowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

mam cd21 spięty z i21 a ten z kolei wyjściem PRE OUT steruje hybrydowymi końcówkami mono Vincent-a sp-t100. kolumny AP yara2superior. Początkowo chciałem opylić zestaw primare i dokupić lampowe cd i pre Vincenta (do kompletu ze świecącymi oczkami ładnie by wyglądało)...ale qrde i21 na tyle dobrze spełnia rolę przedwzmacniacza, jego sterylność przekazu tak się ładnie dopełnia z ciepłem i muzykalnością monobloków, z przestrzenią i spójnością audiofizyków, że chyba nie będę sobie zawracał d..y (i tracił kasy przy okazji). Żeby to była możliwość porównania!! Ale niestety mieszkam na zadupiu i takiej możliwości nie ma.

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.