Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  223 członków

Primare Klub
IGNORED

Klub zwolenników PRIMARE


radoslavm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam VanDenHula The Wind - kabelek głośnikowy który doskonale spisuje się z serią 21.Dodam tylko że takie kable jak Kimber 4TC,Audioquest Type 8,Chord Odyssey nie sprawdziły się tak jak The Wind. Przewodem lepszy (bardziej dynamicznym i przede wszystkim detalicznym) okazał się ...VanDenHul Revolution ,który to miałem pożyczony na przetestowanie.Nie kupiłem go tylko dlatego ,że był zdecydowanie za długi (3,5 metrowe odcinki).Ale jak tylko znajdę ten własnie kabelek w dobrej cenie i odpowiednich długościach to go kupię do Primare.

Co do kabli chinch to ...VanDenHul The First się sprawdza wyśmienicie ale mam jeszcze Siltecha ST28G3 który to jest nieco bardziej zdyscyplinowany na dole pasma i bardziej detaliczny od VanDenHula , brak mu jednak tej plastyczności i barwy na średnicy która to posiada The First. Alternatywa dla tych kabelków jest vanDenHul Orchid ,niestety dość drogi (około 1300zł) jednak wart każdej złotówki - plastyczny,detaliczny a przede wszystkim szybki i poukładany dźwięk ,nie kłuje w uszy a wszystko doskonale słychać - taki Nordost Red dawn połączony z muzykalnością The Firsta.Dla mnie wzorzec w klasie do 2.5kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam VanDenHula The Wind - kabelek głośnikowy który doskonale spisuje się z serią 21

 

Wlasnie czekam na kuriera z tym kabelkiem :) Co prawda moj Primare I21 juz w kartonie zapakowany ale sprawdze go jeszcze z tym Windem z ciekawosci :)

A jak ktos szuka I21 to zapraszam :

http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/wzmacniacze-stereo/primare-i21-kolor-srebrny-os88784.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem ze Baltlaba mam kilka dni nie robilem jeszcze porownania z I21 ale z tego co pamietam to I21 gra inaczej ale tez ma cos w sobie co wciaga :)

Baltlab gra bardziej lampowym dzwiekiem a ja lubie taki lampowy dzwiek ogolnie Baltlab gra bardzo podobnie do Yaqina MC-10L na lampach Electro Harmonix z tym ze Baltlab ma dzwiek lepiej poukladany bardziej szczegolowy ma slabszy bas niz Yaqin ale to wychodzi na + bo jest lepiej kontrolowany i szybszy wokale ogolnie podobne do Yaqina jednak mysle ze lampa wypada tu troche lepiej bardziej czaruja te wokale na Yaqinie i Yaqin ma taki bardziej tlusty duzy dzwiek z duza dawka basu ktory z czasem zaczyna przeszkadzac .

Jak przyjedzie VDH Wind to poslucham i porownam I21 z Baltlabem E2 wtedy napisze dokladnie jak to porownanie wyszlo u mnie ;)

Nie ukrywam ze od dawna szukalem Baltlaba E2 i jestem na niego jeszcze napalony ale musze podejsc do testu bez emocji zeby nie faworyzowac Baltlaba podswiadomie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjedzie VDH Wind to poslucham i porownam I21 z Baltlabem E2 wtedy napisze dokladnie jak to porownanie wyszlo u mnie ;)

Nie ukrywam ze od dawna szukalem Baltlaba E2 i jestem na niego jeszcze napalony ale musze podejsc do testu bez emocji zeby nie faworyzowac Baltlaba podswiadomie ;)

 

Dokładnie tak - posłuchaj Primare na okablowaniu VDH, można sporo osiągnąć z tego kompletu przy pomocy tych kabli.

Jak minie kilka dni odsłuchów ,emocje wiązane z Baltlabem opadną to chętnie poznam twoje zdanie na temat w/w elektroniki.Ciekawią mnie natomiast twoje wrażenia odnośnie "lampowego charakteru Baltlaba" ? Primare jest urządzeniem dość neutralnym ,więc na pewno nie gra ostro a raczej powiedziałbym że skłania się lekko w stronę lampy.

Wiele zależy od kolumn oczywiście ,kabli i pomieszczenia ,nie wiem jakich sieciówek używasz ale Primare też jest wrażliwy na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slucham na zmiane Primare i Baltka wiec Primare u mnie ma wiecej wysokich to mi sie podoba bo jest tak jak lubie na gorze tyle ile oczekiwalem wlasnie Baltlab ma mniej gory u mnie wiec Primare po prostu przyjemniej sie slucha kiedy gramy np. cicho .

Baltlab ma lepsze wokale bardziej jak lampa sa pelniejsze bardziej tluste a na Primare chlodniejsze i lekko odchudzone .

A jeszcze wazna uwaga wydaje mi sie ze mimo tego ze Primare ma wiecej gory to jednak rzadziej pojawiaja sie sybilanty na wokalach lub tez sa delikatniejsze niz gdy pojawia sie w Baltlabie troche to dziwne a moze to swiadczy o duzej klasie Primare ?

Bas tu moze Baltlab ma go troszke wiecej moze jest bardziej tlusty niz w Primare ale tez chyba bardziej misiowaty Primare chyba jednak ma troche lepsza kontrole basu.

Nie wiem czy ta gora w Primare sprawia ze slucha mi sie go bardzo przyjemnie muzyka z detalami przy cichym nocnym odsluchu i nawet bas jest wtedy pieknie slyszalny schodzi nisko i mruczy kiedy trzeba .

Ogolnie nie potrafie jeszcze jednoznacznie powiedziec ktory jest lepszy bo oba sa dobre mam dylemat musze dac sobie czas i dobrze je osluchac .

Gdyby Primare mial wokal Baltlaba to bez zadnego zastanowienia by wygral u mnie jednak tak nie jest i czeka mnie trudna decyzja bede tu jeszcze pisal jak cos zauwaze ;)

 

Ps. kable VDH Wind bardzo przyjene granie fajna gora piekne wokale dobry bas ogolnie dobre kabelki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans tonalny Primare jest dość neutralny przez to słucha się go łatwo i bez uczucia zmęczenia.Często zestawia się Primare z ProAcami.Dodatkowo mogę polecić Harbety HLP3ES - genialne zestawienie (zresztą super muzykalne i naturalnie brzmiące głośniki).Własnie ten bas mi się też podoba jest bardzo...akustyczny ,jest pełny ale nie dudni,nie buczy ,nie ciągnie się - szczególnie z Windem.To samo średnica jest otwarta ale nie przerysowana ,doskonale wypadają wokalne (naturalnie), piano czy skrzypce.Oczywiście jak na swoją klasę cenową.Słuchałem serii 31 i owszem podoba mi się ale momentami zbyt analitycznie, chłodno.Poza tym musiałbym części płyt nie słuchać (jazz lata 50-60 ) z powodu przeciętnej a niekiedy słabej realizacji a chyba nie o to chodzi.

ProAki lubią bi-wire ,wiem że to dodatkowe koszty ale co się nie robi dla poprawy odbioru.

Zapewne minie jeszcze kilka dni a może kilkanaście zanim wyklaruje się faworyt a potem zwycięzca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec chyba jednak zostawie Baltlaba chociaz Primare idealnie sie u mnie zgral wysokimi tonami i ogolnie wszystkiego w dzwieku jest tyle ile powinno byc jak dla mnie oczywiscie jednak tylko ten wokal w Primare mi troche nie pasuje jest fajny dokladny przyjemny jednak chudszy i chlodniejszy niz w Baltlabie brak mu wypelnienia np. Joe Bonamassa spiewa troche jak chlopczyk a nie jak prawdziwy facet brakuje dociazenia o a moze powiem tak brakuje troche masy w glosnie Bonamassy ;)

To samo np. Cesaria Evora na Primare lekki glos za lekki jak dla mnie po prostu kilka lat z lampa pozwolilo mi poznac piekne wokale i Baltlab wlasnie takie piekne lampowe wokale ma .

Zaprosilem kolegow ktorzy sluchaja dobrej muzyki ale nie interesuja sie audio i podlaczylem im Baltlaba posluchali ich ulubionej muzyki a pozniej Primare i dla nich Primare gra lepiej u mnie co prawda zauwazyli zmiane w wokalu o ktorej mowilem ale powiedzieli ze na Primare slychac jakos tak wiecej wszystkiego i ta gora jest taka jasniejsza fajna dzwiek nie taki "zamulony" jak w Baltlabie . Dla mnie idealem bylby Primare z wokalem Baltlaba niestety tak nie jest a ja bardzo lubie piekne wokale wiec z bolem serca bo Primare bardzo bardzo mi sie podoba jednak postanowilem ze dam szanse Baltlabowi potestuje troche kabli IC i glosnikowych jeszcze i byc moze uda mi sie poprawic doswietlic ta gore w Baltlabie a wtedy bede juz szczesliwy bo ogolnie te oba wzmacniacze sa podobnej klasy jednak graja nieco inaczej .

Baltlab to taki lampowy tranzystor a Primare to tranzystor ale tez nie taki typowy zimny bo da sie w nim wyczuc troche ciepelka a dzwiek z niego nie meczy ucha .

To ze wybieram Baltlaba nie oznacza ze Primare pojedynek przegral bo nie moge powiedziec zadnego zlego slowa o Primare jak za te pieniadze 2500pln uzywany w idealnym stanie to godny uwagi wzmacniacz oczywiscie wszystko zalezy tez z jakimi glosnikami kablami i CD zagra .

Co jeszcze napisac odnosnie dzwieku w Baltlabie wysokie tony sa delikatne ale tez piekne odczuwa sie ze maja klase jak juz sie pojawia to czaruja jednak wydaje mi sie ze w Primare dluzej wybrzmiewaly a moze to zludzenie bo po prostu w Primare jest ich wiecej i slychac je dluzej glosniej ???

Teraz bas Baltlab ma go troszke wiecej jest masywniejszy niz w Primare moze troszke slabiej kontrolowany w Baltlabie Primare ten bas ma bardziej suchy jednak jest tez super jakosci nie jakies kartonowe pukanie .

Zauwazylem tez ze Baltlab musi pograc 2 godziny i wtedy wydaje sie ze gra duzo lepiej niz na zimno Primare tez okolo godzinki trzeba dac ale zmiana w dzwieku tu jest mniej wyczuwalna niz w Baltlabie .

Wlasnie wysokie w Baltlabie graja lepiej jak juz jest goracy :)

Nie wiem co jeszcze mam napisac jesli macie jakies pytania piszcie chetnie odpowiem .

 

Ps. sputt podpowiedziales mi ze ProAc lubi bi-wire i postaram sie to sprawdzic mysle o mieszance kabli na gore cos jasnego zeby Baltlab dostal wiecej wysokich a na srednioniskotonowy inne kabelki z dobrym kontrolowanym basem to moze sie sprawdzic ale musze popytac o takie zestawienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Panowie, czy ktoś z was słuchał kompletu Primare A32+Pre30? Z pewnych względów jestem zainteresowany takim zestawem. Oczywiście jeśli ktoś posiada któryś z wymienionych klocków, bądź oba i chce je sprzedać, to też się nie obrażę :).

Z wiekiem i z kolejnymi życiowymi doświadczeniami dochodzę do wniosku, że najważniejsze w życiu jest...oddychanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Panowie, czy ktoś z was słuchał kompletu Primare A32+Pre30? Z pewnych względów jestem zainteresowany takim zestawem. Oczywiście jeśli ktoś posiada któryś z wymienionych klocków, bądź oba i chce je sprzedać, to też się nie obrażę :).

 

Witam mam na wypożyczeniu od dobrego miesiaca PRE30 i A32 i sam zastanawiam się nad jego kupnem. Jak gra?Powiem zaczyna mi się to bardzo podobać, aczkolwiek początki były nie tak oczywiste. Do tej pory od 3 lat słucham na lampie Primaluna ProloqueTwo . I tu był największy problem, tej aksamitności i perlistości to Szwed nie miał. Piszę że nie miał bo zaczyna się zbliżać, pewnie się nie zbliży ale zaczyna to być coraz bardziej śladowa różnica. To była i prawdopodobnie będzie jedyna cecha w której Primare przegra. Reszta jest już na wyraźny plus. Wysokie partie dla mnie w sam raz, bez najmniejszych sybilantów selektywne wyraźne. Słyszałem w życiu systemy z potężniejszym zakresem wysokich ale nie wiem czy relatywnie lepszym. średnica bardzo szczegółowa nie wychodząca przed szereg, melodyjna. Bas potężny w niskiej średnicy lub wysokim rejestrze znakomicie kontrolowany. Można zarzucić że w niskim basie (a potrafi zejść)z kontrolą nie jest już tak rewelacyjnie ale myślę że dobrane kabelki utemperują basisko. Ogólnie scena stereo szeroka i rewelacyjna ale też bardzo głeboka. W "3D" tam naprawdę sie coś dzieje. ogólna ocena 4 z małym plusikiem. I tu mógłbym zakończyć moją pseudo recenzję. Ale zakupiłem ostatnio filtr Isotek Titan i powiem że w tym momencie to na ten system nie dam powiedzieć złego słowa. Co za muzykalność przy jednoczesnej znakomitej szczegółowości. Scena wyszla sporo do przodu, przede wszystkim wokale. Co zaznaczyłem na wstępie perlistość i ulotność dźwięku zbliżyła się na niebezpieczną odległośc do lampy. Bas lepszy - jeszcze bardziej lepszy. Teraz ocena 5 minus (tak z ostrożności - przecież nie mogę miec genialnego sprzętu) bez dyskusji.

Wtrącę że nie jestem nawiedzonym "kabelkarzem" i do tematu czyszczenia zasilania podchodzę z ogromnym dystansem. Ale niestety to chyba jednak działa.

 

Na zakończenie dla dopełnienia całego tego wywodu powiem że primare pre30/a32 zostało mi pożyczone jako nowe prosto z pudełka dlatego ta ewolucja też może być tym spowodowana. Zasadniczo (z wyjątkami)słucham małych składów jazzowych , klasyki kameralnej, symfonicznej i muzyki rozrywkowej ale kameralnej i wyrafinowanej. Tak że prosze to też wziąć to pod uwagę. Lecz potrafię też uderzyć w "tutkę"

Na zakończenie zbliżam się do decyzji o zakupie (tak naprawdę to ją już podjąłem tylko się oszukuję). I tylko nie wiem co z moją lampką żal będzie mi się z nią rozstać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Proszę o pomoc. Jakiś czas temu nabyłem ten zestaw Primare. Zdając się raczej na sugestie sprzedawcy, po krótkim odsłuchu, kupiłem do tego zestawu kolumny Focal Chorus 816V. Początkowo kolumny te wydawały się dobrym wyborem. Nadmieniam, że nie jestem osobą osłuchaną ze sprzętem tej klasy. Jako że słucham dużo muzyki (głównie rockowej) chciałem sobie kupić dobry sprzęt na wiele lat. Wraz z upływem czasu zacząłem uświadamiać sobie, że sprzęt mój nie gra tak jakbym sobie tego oczekiwał. Przede wszystkim dźwięk jest bardzo suchy. O ile przy spokojnej muzyce jest względnie poprawnie, to w w muzyce rockowej suchość ta bardzo razi. Następna kwestia dotyczy ilości basu. W niektórych nagraniach jest go za dużo. Nadmieniam, że kolumny mam odstawione od tylnej ściany o ponad 40 cm. W związku z czym proszę o radę, czy wady mojego systemu da się skorygować doborem odpowiednich kabli (jeżeli tak to jakich?), czy nie pozostaje nic innego jak wymiana kolumn (jeżeli tak, to co moglibyście zaproponować?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana interkonekta by coś zmieniła polecam Nordost Enchantress nie drogi a prządek zrobi na pewno.

 

Co do basów to myślę że i22 to za słaba półka do twoich głośników.

 

Proponował bym serię 30.31,32 i będzie ok

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana interkonekta by coś zmieniła polecam Nordost Enchantress nie drogi a prządek zrobi na pewno.

 

Co do basów to myślę że i22 to za słaba półka do twoich głośników.

 

Proponował bym serię 30.31,32 i będzie ok

A czy miał ktoś do czynienia z furutechem U-2T. Podobne jest bardzo ciepły i jednocześnie osłabia bass.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Jakiś czas temu nabyłem ten zestaw Primare. Zdając się raczej na sugestie sprzedawcy, po krótkim odsłuchu, kupiłem do tego zestawu kolumny Focal Chorus 816V. Początkowo kolumny te wydawały się dobrym wyborem. Nadmieniam, że nie jestem osobą osłuchaną ze sprzętem tej klasy. Jako że słucham dużo muzyki (głównie rockowej) chciałem sobie kupić dobry sprzęt na wiele lat. Wraz z upływem czasu zacząłem uświadamiać sobie, że sprzęt mój nie gra tak jakbym sobie tego oczekiwał. Przede wszystkim dźwięk jest bardzo suchy. O ile przy spokojnej muzyce jest względnie poprawnie, to w w muzyce rockowej suchość ta bardzo razi. Następna kwestia dotyczy ilości basu. W niektórych nagraniach jest go za dużo. Nadmieniam, że kolumny mam odstawione od tylnej ściany o ponad 40 cm. W związku z czym proszę o radę, czy wady mojego systemu da się skorygować doborem odpowiednich kabli (jeżeli tak to jakich?), czy nie pozostaje nic innego jak wymiana kolumn (jeżeli tak, to co moglibyście zaproponować?).

 

Pisalem juz w innym temacie do Ciebie ale napisze jeszcze raz polecam posluchac ProAc D15 i wcale nie z tego powodu ze mam je na pozbyciu po prostu to zestawienie gra fajnie poczytaj tu wyzej moje wypowiedzi odnosnie Primare I21 vs Baltlab Epoca 2 z ProAc D15 wlasnie ;)

Primare gral cudownie z ProAc gdyby mial wokale takie jak ma Baltlab bylby to idealny wzmacniacz jak dla mnie do D15 ;) Pisz na PW podam Ci namiary do mnie byc moze mieszkasz gdzies blisko posluchac warto kupic nie trzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.