Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  223 członków

Primare Klub
IGNORED

Klub zwolenników PRIMARE


radoslavm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

ganzz_gut, 3 Sie 2010, 14:55

 

>Dziwne hobby - nagrywać na kamerce jak głośno gra sprzęt... Czyżby takie "palenie gumy" w wydaniu

>audiofilskim?

 

Dziwne i trochę głupie bo przecież to że ja odkręcę wzmacniacz na 65 a ktoś inny na 70 - to o niczym nie świadczy - za dużo zmiennych: wielkość pomieszczenia, skuteczność i impedancja kolumn głośnikowych..

Jakoś trudno mi dostrzec w tym jakiś sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio, 3 Sie 2010, 18:28

 

>Nie ma żadnych zmiennych, jedynie mozę płyta ciszej nagrana... skala się kończy na 75-tce, u mnie

>na 85-tce i ledwo przekraczam 40-tkę, a jest bardzo, bardzo głośno....więc nie wyobrażam sobie jak

>można rozkręcić na 65....

 

 

Według Ciebie nie ma różnicy między nisko-efektywnymi kolumnami ATC a głośnikami np. WLM?

Bo moim zdaniem jest i to duża - dla osiągnięcia wysokich poziomów głośności wzmak z ATC trzeba porządnie rozkręcić a w przypadku WLM nie - to dużo zmienia.

 

Podobnie rzecz ma się jeśli chodzi o nagłośnianie dwóch różnych pomieszczeń np. 16m2 i 30m2 - przy takim samym rozkręceniu wzmacniacza poziom dźwięku w obu pomieszczeniach będzie różny.

 

Ciszej lub głośniej nagrana płyta - kolejna zmienna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Głośniej i ciszej nagrana płyta lub zmiana czułości pre to jedyne zmienne, skuteczność kolumn to inna inszość, ale i tak nie mam pojęcia jak można dojść do 65-tki na takim typie muzy jak na filmiku...

 

Zyzio sluchaj czy ty moze uzywasz kolumn paradigma z odtwarzaczem primare ? jesli tak to daj znac i napisz jaki konkretnie odtwarzacz cd uzywasz i jak to ci gra? Chyba ze te kolumienki w obrazku nie sa paradigmami :-) lub tylko sie wypowiadasz tutaj. Pozdrawiam i czekam na wiadomosc.

Lolek

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio sluchaj czy ty moze uzywasz kolumn paradigma z odtwarzaczem primare ? jesli tak to daj znac i napisz jaki konkretnie odtwarzacz cd uzywasz i jak to ci gra? Chyba ze te kolumienki w obrazku nie sa paradigmami :-) lub tylko sie wypowiadasz tutaj. Pozdrawiam i czekam na wiadomosc.

Lolek

Mam Primare A 30.5 , A 31.2, PRE 30, Paradigm Signature S8, ale odtwarzacz CD to Linn Majik, a ostatnio też Oppo 83 SE NuForce Edition :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Primare A 30.5 , A 31.2, PRE 30, Paradigm Signature S8, ale odtwarzacz CD to Linn Majik, a ostatnio też Oppo 83 SE NuForce Edition :)

 

Witam Zyzio, a majac z Primara toco masz jak myslisz odtwarzacz cd primara moze byc dobrym rozwiazaniem do studio 60 ? i jak cisie sprawuje bluray oppo z paradigmami ? Chodzi mi i o film jesli ogldasz cos i w muzyce....Pozdrawiam i czekam na Twoje spostrzezenia.

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Zyzio, a majac z Primara toco masz jak myslisz odtwarzacz cd primara moze byc dobrym rozwiazaniem do studio 60 ? i jak cisie sprawuje bluray oppo z paradigmami ? Chodzi mi i o film jesli ogldasz cos i w muzyce....Pozdrawiam i czekam na Twoje spostrzezenia.

Lolek

Polecam odtawrzacz Primare DVD 30, na CD świetnie chodzi, a i SACD i DVD Audio łyknie. Oppo to dziwne urządzenie, za dobre jest jak na blu-ray-a we wszystkim co robi, także czytaniu CD, albo mam już omamy słuchowe od miesiąca, albo to absolutny dziwoląg, którego ortodoksyjni audiofile pojąć by nie mogli ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
http://www.primare.net/default.asp?ContentID=71 - test w ostanim Audio, całkiem sensowna maszyna, bardzo dobrze wypadła w pomiarach, co jest już tradycją produktów Primare. Jak ktoś ma kino 5.1 - od razu ma bi-amping przodów zapewniony i potężną moc do wykorzystania - w pomiarach Audio okazała się znacznie wyższa od podawanej przez producenta. Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś z Was porównać brzmienie CD D20 do Marantza 67SE? Trochę długa historia, żeby to wszystko wyjaśniać :) Zwracam się do Was jako znawców Primare, jeśli ktoś zna równiez ten model Marantza to proszę o ustosunkowanie się. Z góry dzięki.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś z Was porównać brzmienie CD D20 do Marantza 67SE? Trochę długa historia, żeby to wszystko wyjaśniać :) Zwracam się do Was jako znawców Primare, jeśli ktoś zna równiez ten model Marantza to proszę o ustosunkowanie się. Z góry dzięki.

 

Wedlug mnie dzieli je przepasc na korzysc primare(-:(mialem oba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są różnice między A20 a A20 Mk2?

 

Chyba tylko producent dokładnie wie jakie - wizualnie praktycznie żadnych, dzwiękowo chyba też niewielkie. W tych dwóch wątkach były podejmowane próby 'forumowej' analizy :)

 

http://www.audiostereo.pl/primare-a20-mk2-problem_40338.html/page__p__1022834__hl__primare__fromsearch__1#entry1022834

 

http://www.audiostereo.pl/primare-i20-a-a20-roznica_39675.html/page__p__995162__hl__primare__fromsearch__1#entry995162

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Nowa seria:

 

Primare I32

- zwiększono moc do 120 W przy 8 Ohmach

- końcówka mocy impulsowa

- wejścia: radio DAB , USB, Optyczne

- piękny wyświetlacz z rozbudowanym menu

- potężny lub potężne transformatory pobór aż do 1000W.

 

Primare CD32

- też ulepszono,

- zasilacz R-Core,

- odczyt mp3, wma,

- wejście USB

 

i wiele więcej na stronie PRIMARE.

post-11746-094298700 1288643462_thumb.jpg

post-11746-058597100 1288643554_thumb.jpg

post-11746-007903700 1288643583_thumb.jpg

post-11746-072159100 1288643594_thumb.jpg

post-11746-082208700 1288643625_thumb.jpg

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.