Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  223 członków

Primare Klub
IGNORED

Klub zwolenników PRIMARE


radoslavm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupowanie używanego sprzętu zawsze jest obarczone ryzykiem. Przeszłości mojego Primare A 30.1 nie znam. Domyślam się, że pochodzi z rynku brytyjskiego; kupiłem go bowiem w Polsce bez kartonu, przewodu sieciowego (inne końcówki w Anglii), tym bardziej bez "papierów", ale po krótkim odsłuchu. Producent w mailu poinformował mnie jedynie o roku produkcji. Posiadam go już prawie dwa lata i spisuje się bez problemu. Można powiedzieć, że casus jest optymistyczny. Czy to jednak reguła? Życzę mądrej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość amidas

(Konto usunięte)

zyzio żeś porównanie strzelił ;-)...nie mniej co do samego sprzedawcy nie mam wielkich zastrzeżeń bo wydaje sie byc ok, ale wspomniał o tym iż zaglądał do środka i nie stwierdził żadnych przeróbek.

Pozostaje jechać , zobaczyć posłuchać i być może zaryzykować..;-)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Ta sama kwestia została poruszona przeze mnie w klubie Creeka. Destiny też ma już tylko designed in... Szkoda. A30.1 - piękna integra, do dziś żałuję, że nie kupiłem kiedyś nówki Top Hi-Fi za chyba 4500 zł, przed wejściem modelu I30, jak dobrze pamiętam.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

witam i proszę o zaakceptowanie. Jestem w posiadaniu odtwarzacza Primare CD D 30.2. Od kilku lat wchodzi w skład systemu napędzanego przez wzmacniacz lampowy Mystere iA 21. Kolumny Audio Physic Yara II Superior. Jestem w pełni usatysfakcjonowany dźwiękiem, stereofonią, przestrzenią. Myślę, że poważną rolę w tym całym ambarasie odgrywa CD. Wiem ,że przez kilka następnych lat nie zmienię niczego, chyba, że jakiś element wysiądzie. Jestem muzykiem i brzmienie jakie osiągnąłem w pełni mnie satysfakcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Od paru miesiecy jestem szczesliwym posiadaczem Primare I21.Do wczoraj :) Kiedy odpalilem rano maszynke uslyszlem ciche brzeczenie w kolumnach.Jak wlaczylem odtwarzacz cd wowczas z glosnikow uslyszalem piski i trzaski.Czyzby nastapila jakies spiecie? Czy ktos mial taki problem? I gdzie mozena go naprawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wurger

 

Nie wiem jak tez wzmak u Ciebie stoi, bo jeśli jest możliwość że coś mogło wpaść, kawałek folii aluminiowej, drucik, czy inna przewodząca pierdoła, jeśli jest taka możliwość, to weź nim potrząśnij lub odwróć do góry nogami.

Miałem podobnie w Arcamie kiedyś, okazało się że odkręciła się nakrętka od gniazda kolumn wewnątrz, i spadła na płytkę i działy się różne jaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Wlasciel firmy z Albedo polecil mi znany serwis w Bydgoszczy do ktorego udalem sie wczoraj.Dowiedzialem sie tam ze poszla prawdopodbnie plytka przedwzamcniacza i bedzie zrobiony na pojutrze:)

Mimo ze posiadam listwe sieciowa i scieciowki z power audio labs nastapil podobno male przepiecie i uszkodzilo przedwzmacniacz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam miłosników i posiadaczy Primare'a,

Czy ktoś z Was ma do integry I 21 lub I 30 podłączony gramofon przez zewnętrzny preamp gramofonowy?

Jak te wzmacniacze radzą sobie ze słabszym prądem na wejściu, takim rzędu 0,3 - 0,4 V? Nie robi się wówczas przysłowiowy kapeć? Jak sądzicie, czy jeżeli lubię brzmienie takie bardziej energiczne, żywsze i z obszerną stereofonią, to będą mi się te integry podobały? Która z dwóch w/w integr ma Waszym zdaniem lepszy stosunek cena/jakość?

Byłbym wdzięczny za parę słów na interesujące mnie tematy,

Pozdro,

Yul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cię stać to oczywiście bierz I30 - znacznie lepszy dzwięk - dynamiczny, szybki, klarowny. Trudno porównywać do I21 bo to niższa klasa. Oba urządzenia na pewno są solidne, grają czystym dzwiękiem, bez upiększenia, w dodatku dość uniwersalne - sprawdzą się w każdym rodzaju muzyki. Seria 20 w moim odczuciu jest nieco cieplejsza, ma miększy bas, ale to głównie z powodu mniejszych możliwości kontroli basu, które chyba w ten sposób nieco maskuje.

 

Co do niskiego napięcia, to nie powiem - u mnie gra VSPS ahaji i przy wzmocnieniu ustawionym na 47,5db gra praktycznie na takich samych poziomach jak cd... ale nie wiem jakie jest napięcie na wyjściu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,posiadam głośniki KEF XQ40 + XQ20 oraz XQ50,kiedyś będę chciał zbudować system kina ale czekam aż wyjdzie nowy model amplitunera,a na razie zastanawiam się nad zakupem wzmacniacza do stereo,później będę chciał go wpiąć do systemu kina wykorzystując jedynie końcówkę mocy a do muzyki będzie tylko wzmacniacz,myślałem o zestawie przedwzmacniacz PRE 30 i końcówka mocy A31.2

z tego co czytałem to ma taką opcję wejście AV i przełącznik SURR,czy ktoś z forumowiczów słuchał takiego zestawu,jak to gra z KEFem i jeszcze jedno czy można podłączyć do tego wzmacniacza subwoofer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.