Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  223 członków

Primare Klub
IGNORED

Klub zwolenników PRIMARE


radoslavm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Gość numik

(Konto usunięte)

cześć Primarowcy, będę dźwięczny za szybką odpowiedź. Jak Spa-21 spisuje się w stereo i czy ma szansę się zgrać z Paradigmami 9v7??? Do brzmienia jakich innych firm moglibyście to porównać? Od razu mówię, wiem że odsłuch to podstawa, ale jest niemozliwy obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Jestem tu nowy więc chciałem powitać Forumowiczów.

Od miesiąca jestem posiadaczem CD22 + I22. Przed zakupem przeczytałem chyba wszystko w polskiej prasie na temat planowanego sprzetu. Potem były odsłuchy w salonie niestety bez częstych zmian głośnosci. Głosniki w domu Tannoy dc6 T okazały się bardziej analityczne w zakresie górnych tonów od salonowych monitorów RX8 i szybko pokazały ze wzmacniacz podczas regulacji głośności wprowadza trzaski o podobne do tych jakie generowały igły gramofonowe. Sądziłem ze mam pecha ale testowy, salonowy I22 pracuje podobnie z innym okablowaniem i głosnikami. Sprzedawca w salonie przyznał mi racje... Dystrybutor obiecuje zająć stanowisko ale jak na razie cisza :( Nie wierzę ze nikt inny nie zwrócil uwagi na ten problem. To moj pierwszy cyfrowy wzmacniacz wiec nie wiem na ile to norma. Czekam na Wasze opinie dot. tego problemu w I22/I32.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy więc chciałem powitać Forumowiczów.

Od miesiąca jestem posiadaczem CD22 + I22. Przed zakupem przeczytałem chyba wszystko w polskiej prasie na temat planowanego sprzetu. Potem były odsłuchy w salonie niestety bez częstych zmian głośnosci. Głosniki w domu Tannoy dc6 T okazały się bardziej analityczne w zakresie górnych tonów od salonowych monitorów RX8 i szybko pokazały ze wzmacniacz podczas regulacji głośności wprowadza trzaski o podobne do tych jakie generowały igły gramofonowe. Sądziłem ze mam pecha ale testowy, salonowy I22 pracuje podobnie z innym okablowaniem i głosnikami. Sprzedawca w salonie przyznał mi racje... Dystrybutor obiecuje zająć stanowisko ale jak na razie cisza :( Nie wierzę ze nikt inny nie zwrócil uwagi na ten problem. To moj pierwszy cyfrowy wzmacniacz wiec nie wiem na ile to norma. Czekam na Wasze opinie dot. tego problemu w I22/I32.

 

pozdrawiam

 

 

Kolego wyślij do serwisu i usterka napewno będzie usunięta ja miałem podobny problem w swoim Primare SPA 21 wysłałem do serwisu na przegląd i usterka została ekspresowo usunięta .Gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia skąd się reguluje głośność. Czy to możliwe że oba wzmacniacze (mój i salonowy mają tak samo)? Problem też że nie przy każdym poziomie głośności to słychać, no i rodzaj muzy też ma znaczenie. Może polecicie jakiś salon np. w Wawie gdzie można odsłuchać I22 bez opłat.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Nie ma znaczenia skąd się reguluje głośność. Czy to możliwe że oba wzmacniacze (mój i salonowy mają tak samo)? Problem też że nie przy każdym poziomie głośności to słychać, no i rodzaj muzy też ma znaczenie. Może polecicie jakiś salon np. w Wawie gdzie można odsłuchać I22 bez opłat.

 

pozdro

Posiadam i22 i cd22 nie zauważam żadnych trzasków , udaj sie do serwisu ,Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie .

Czy ktos ma badz sluchal zestawu D30.2 + A30.2 + B&W cdm 7nt ?

Ciekawi mnie to bo mysle wlasnie o A30.2 aby zamienic mojego NAda 372 choc nie ma tragedi :)

pozdrawiam !!!

 

Tez jestem ciekawy jak gra koncowka A30.2. Ciezko cos znalezc w sieci na ten temat.

Edytowane przez MarcinGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj idę na odsłuch Primare i22, a wcześniej przeczytałem kilka testów i opinii na jego temat. Wśród wielu zalet ww. wzmacniacza wskazana była wada, która szczególnie mogłaby być dla mnie istotna. Chodzi o odwzorowanie dźwięku przy jego niższym natężeniu, podobno przy cichszych odsłuchach wzmacniacz nie pokazuje swoich możliwości ("Problemem staje się ograniczone różnicowanie barw, które nie pozwala na swobodne rozróżnianie instrumentów."), tak jak to robi przy głośnych odsłuchach. Teraz pytanie do właścicieli Primare i22: Czy możecie potwierdzić lub zaprzeczyć, że tak rzeczywiście jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj idę na odsłuch Primare i22, a wcześniej przeczytałem kilka testów i opinii na jego temat. Wśród wielu zalet ww. wzmacniacza wskazana była wada, która szczególnie mogłaby być dla mnie istotna. Chodzi o odwzorowanie dźwięku przy jego niższym natężeniu, podobno przy cichszych odsłuchach wzmacniacz nie pokazuje swoich możliwości ("Problemem staje się ograniczone różnicowanie barw, które nie pozwala na swobodne rozróżnianie instrumentów."), tak jak to robi przy głośnych odsłuchach. Teraz pytanie do właścicieli Primare i22: Czy możecie potwierdzić lub zaprzeczyć, że tak rzeczywiście jest?

Primare to teraz klasa D - ciekaw jestem jak opiszesz brzmienie tego wzmacniacza, napisz też z jakimi kolumnami i źródłem słuchałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Primare to teraz klasa D - ciekaw jestem jak opiszesz brzmienie tego wzmacniacza, napisz też z jakimi kolumnami i źródłem słuchałeś

Wróciłem z odsłuchu, gdzie miałem okazję porównać Primare i22, Hegel H70 i H80, wszystko grało z Goldenote cd-7 i MA Rx6. Co do Primare, to jest to wzmacniacz dynamicznie grający, który wg. mnie faktycznie pokazuje sporo więcej przy głośniejszym odsłuchu muzyki. Przy cichszym słuchaniu ww. wzmacniacza miałem wrażenie, że jego dźwięk jest raczej przeciętny, ja za taką cenę oczekiwałbym więcej. Przy odsłuchu nie sprawił, że kolumny "zniknęły". Wg. mnie wzmacniacz nie jest uniwersalny i będzie się nadawał bardziej do słuchania głośniejszych i rytmicznych kawałków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak te dwa pozostałe wypadły?

Wg. mnie H70 minimalnie lepiej od H80, może przyczyną było to, że H80 był praktycznie nowy, a H70 ok. 100 godz. był włączony. Generalnie oba grały bardzo podobnie, czyli bardzo równym, poukładanym i bogatym dźwiękiem, bez uwydatniania żadnych części pasma słyszalnego, z ładną stereofonią i przestrzenią. Wcześniej H70 porównywałem bezpośrednio z Exposure 2010 i z tego porównania bez żadnych wątpliwości osobiście wybrałbym H70. Dla mnie H70 jest muzykalniejszy od I22 i Exposure 2010. Może inaczej podszedłbym do i22 gdybym nie słuchał muzyki raczej cicho, bo głośniej ten wzmacniacz wg. mnie dużo lepiej gra. Sprawdziłem też czy w I22 potencjometr nie trzeszczy i coś jakby cykało, ale po kilkunastu sekundach zorientowałem się, że był to zegar powieszony na ścianie : ), potencjometr nie trzeszczał.

Edytowane przez Włodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Posiadam wzmacniacz Primare 31.2 i byłem z niego super zadowolony, ale dziś się wyłączył(zaczęła migać zielona dioda) i już się nie uruchamia. Odpiąłem wszystkie kable, zostawiłem go na jakiś czas ale to nic nie pomogło. Po włączeniu zielona dioda cały czas miga a, wzmacniacz się nie załącza... Czy ktoś z Was miał może podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Z moich wspomnień z I30 versus Krell 400xi zapamiętałem, ze I30 grał dość ostrożną, ale raczej przyjemną górą pasma, średnica w zasadzie bez jakichś kolosalnych różnic, natomiast największa różnica leżała po stronie basu. W 400xi mamy krótko trzymany za twarz, dynamiczny bas z wykopem, natomiast z I30 wystąpiła obfitość niskich tonów, za to precyzja moim skromnym zdaniem pozostawiała do życzenia, przynajmniej w zestawieniu z Dynaudio. Ponieważ słucham dużo rocka, bez żadnych rozterek rozstałem się z I30 na rzecz Krella, ale nie zdziwiłbym się, ze np. z innymi kolumnami i przy innych preferencjach repertuarowych ktoś wolałby I30, wszystko jest mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie klubowiczów.

Panowie, mam pytanie związane z rozmiarem wzmacniacza Primare i22.

W specyfikacjach na stronach internetowych ten wzmacniacz ma podaną głębokość 42cm.

Ta wartość jest mierzona od czubka gałki potencjometru czy od panelu frontowego obudowy do jej samego końca ?

 

Jest to dla mnie ważne, ze względu na specyficzny mebel :/

 

Będę wdzięczny za informację :)

 

Bym zapomniał.

 

Jeżeli ktoś ma na sprzedaż Primare i22 lub Primare i21 to chętnie przygarnę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.