Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  223 członków

Primare Klub
IGNORED

Klub zwolenników PRIMARE


radoslavm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Adams, tez mam ten wzmacniacz, gra u mnie z cd31, bardzo fajne zrodlo, kolumny focus 110. wszystko bylo git dopuki nie kupilem NP30. po prostu mnie rozjebalo, nie sadzilem ze ten player moze poprawic wszystko. na serio, wszystko. mozesz napisac jakie masz zrodlo i okablowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adams, tez mam ten wzmacniacz, gra u mnie z cd31, bardzo fajne zrodlo, kolumny focus 110. wszystko bylo git dopuki nie kupilem NP30. po prostu mnie rozjebalo, nie sadzilem ze ten player moze poprawic wszystko. na serio, wszystko. mozesz napisac jakie masz zrodlo i okablowanie?

 

Mogę ale proszę bez uśmiechów. Początkowo za źródło robiło DVD ale teraz okazało się że lepiej gra Cd wbudowanym mi.i wieże Sony. Ostatnio postanowiłem że.przerzuce się na pliki. Zainstalowalem Tidal. Jako że docelowo ma być audiolab M dac na chwilę obecną puszczam z kompa bezpośrednio i wiecie co szok. Komp gra lepiej niż płyty z Sony. Dźwięku jest bardziej wypełniony. Strasznie ciekawi mnie podłączenie M dac przez xlr, zobaczymy czy w ogóle da to jakiś upgrade. Kable zwykłe ofc.

 

Przez ostatnie 3 miesiące grałem na Denon Pma 2000R I Primare to 5 klas wyżej ale jednak czasami brakuje mięsa.

 

 

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie na i32 nie robiłem porównania xlr i rca na na tym samym modelu interkonekta. Podłączone mam obecnie dwa różne i ciężko jest stwierdzić jednoznacznie, że lepiej po xlr. Może właśnie dwa identyczne kable by to ukazały. Ktoś to porównywał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie na i32 nie robiłem porównania xlr i rca na na tym samym modelu interkonekta. Podłączone mam obecnie dwa różne i ciężko jest stwierdzić jednoznacznie, że lepiej po xlr. Może właśnie dwa identyczne kable by to ukazały. Ktoś to porównywał?

Żeby było lepiej źródło musi być też zbalansowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było lepiej źródło musi być też zbalansowane.

cd32. Miałem podpięte kable Wireworlda equinox xlr i qed reference rca i jak znam charakter tych kabli to ni cholery nie mogę stwierdzić, że po xlr jest lepiej Edytowane przez Krzysiek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie primare cd32 w ogóle pokazuje małe różnice między kablami ic. Jak początkowo i32 miałem podłączonego pod nad c546 to różnice między kablami były ewidentne. Myślę, że to bardziej zależy od źródła niż jak podłącza się wzmacniacz.

Edytowane przez Krzysiek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między XLR and RCA jest spora ale trzeba mieć cały tor symetryczny, żeby mieć max efektu.

 

Problem jest taki, że jak się już raz pójdzie w tor symetryczny to potem ciężko wrócić do RCA a high-endowe klocki symetryczne są qrewsko drogie... sporo droższe niż klocki SE (RCA). No i wybór mniejszy a w lampach to już ze świecą szukać...

Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, dopisuję się do klubu z PRE30 oraz T23 i od razu mam pierwsze pytanie - czy T23 (w końcu to nie taka stara konstrukcja) można jakoś zmusić do odbioru DAB+ (poprzez np. aktualizację oprogramowania)? Niby jest to tuner DAB, choć nigdzie w folderach i w necie nie znalazłem informacji, iż niema on możliwości odbioru w nowszej technologii DAB+, jak to ma miejsce u innych producentów, więc tu domniemam jakiś haczyk - czy ktoś z Was za jego pośrednictwem znalazł na DAB-ie stacje w Polsce (pytam oczywiście tych w zasięgu - niebieskie pola)?

mapa-zasiegu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Sprawa różnic między xlr, a rca nie dała mi spokoju więc pokusiłem się o test. Połączyłem i32 z cd32 dwoma tymi samymi kablami. Jednym w wersji rca, a drugim xlr. Oba kable to XLO UltraPlus. Nie twierdzę, że w przypadku innego źródła różnica pomiędzy rca, a xlr jest oczywista na korzyść xlr ale chcę porównać różnice w zestawie Primare.

 

Dodam jeszcze, że mam wersję rca od dłuższego czasu i jest to najlepszy kabel jaki mi się zgrywał z Primare dlatego dokupiłem wersję xlr.

 

O wynikach napiszę jak będę miał pewność, że zbalansowany kabel jest już wygrzany.

post-59601-0-01834700-1513167793_thumb.jpg

Edytowane przez Krzysiek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no. Zmienia się po czasie. Kiedyś facet w salonie audio podłączył mi używanego Chorda i świeżo wyciągniętego z pudełka na zmianę i była różnica.

 

Na szczęście i32 ma funkcję wyrównywania głośności i nie ma tego problemu, który potrafi zmylić. Przede wszystkim lepsza rozdzielczość i precyzja. Scena bardziej trójwymiarowa. Po włączeniu xlr bardzo fajnie wskakuje głębia. Rca stwarza płaską scenę. Poszczególne dźwięki słychać dokładniej, są lepiej od siebie odseparowane. Po rca instrumenty lekko przysłaniają się nawzajem i dźwięki są jakby posklejane ze sobą. Jak to się fachowo mówi: poprzez xlr jest więcej powietrza między instrumentami. Trochę więcej detali. Bas niżej uderza. Lepsze nasycenie dźwiękiem.

 

Tak więc muszę odszczekać to co wcześniej napisałem.

Edytowane przez Krzysiek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem, że skończy się na tym, iż będę musiał sam to sprawdzić i porównać, ale mam chrapkę na pre+ końcówka. Obecnie gra A30. Czy przy tej klasie sprzętu da się jeszcze doznać efektu wow. Czy jest jakiś wzmacniacz który zrobi dużą róznicę do a30. I czy za ta różnice trzeba zapłacić 10tys czy wystarczy 3tyś. Zawsze się zastanawiam czy jak mamy wzmacniacz za 10tys to ten za 40tyś gra dużo lepiej- róznica jak tani amplituner i dobry wzmacniacz stereo. I analogicznie czy ten za 40 gra jak kino przy tym za 400tyś. Znając życie to tylko marketing. Bo ile kosztuje dobry, ale naprawdę dobry wzmacniacz. 3, 30, czy 300tyś zł. Ile kosztują 2 super trafa + obudowa + elektronika top class. Może gdyby nadal obowiązywała zasada- wyprodukowanie kosztuje 2 tyś to sprzedajemy za np 6. dzisiaj jest zasada wyprodukowanie kosztuje 2 tyś a cena taka za ile uda się sprzedać tzn jezeli trafią się klienci za 3mln to taką będzie cena produktu. Wszystko przez ludzi bardzo zamożnych dla których jakość liczy się mniej niż cena. Głośniki za 2 tyś nie brzmią ale jak te same kosztują 200tyś to są high end którym się mozna chwalić znajomym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem, że skończy się na tym, iż będę musiał sam to sprawdzić i porównać, ale mam chrapkę na pre+ końcówka. Obecnie gra A30. Czy przy tej klasie sprzętu da się jeszcze doznać efektu wow. Czy jest jakiś wzmacniacz który zrobi dużą róznicę do a30. I czy za ta różnice trzeba zapłacić 10tys czy wystarczy 3tyś. Zawsze się zastanawiam czy jak mamy wzmacniacz za 10tys to ten za 40tyś gra dużo lepiej- róznica jak tani amplituner i dobry wzmacniacz stereo. I analogicznie czy ten za 40 gra jak kino przy tym za 400tyś. Znając życie to tylko marketing. Bo ile kosztuje dobry, ale naprawdę dobry wzmacniacz. 3, 30, czy 300tyś zł. Ile kosztują 2 super trafa + obudowa + elektronika top class. Może gdyby nadal obowiązywała zasada- wyprodukowanie kosztuje 2 tyś to sprzedajemy za np 6. dzisiaj jest zasada wyprodukowanie kosztuje 2 tyś a cena taka za ile uda się sprzedać tzn jezeli trafią się klienci za 3mln to taką będzie cena produktu. Wszystko przez ludzi bardzo zamożnych dla których jakość liczy się mniej niż cena. Głośniki za 2 tyś nie brzmią ale jak te same kosztują 200tyś to są high end którym się mozna chwalić znajomym.

Raczej dużo zależy od spasowania odpowiednich elementów. Nie zawsze wyładowanie najwyższej klasy podzespołów równa się najlepszy dźwięk. Poza tym dużo mają tu do powiedzenia osobiste preferencje.

Cena to rzecz względna, szczególnie w audio. Niestety często płacimy raczej za subiektywne odczucia.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.