Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  223 członków

Primare Klub
IGNORED

Klub zwolenników PRIMARE


radoslavm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dziękuje za kontakt , mam dwa pytania techniczne, czy normalnym jest delikatne "stuknięcie w głośnikach podczas włączania urządzenia ( włączam końcówkę , mruga dioda załącza się przekaźnik i słychać uderzenie w głośnikach jak kiedyś w starym Radmorze) .

Czy wejścia XLR i RCA działają jednoczenie niezależnie od pozycji przełączników ( miktohebelków ) z tyłu końcówki?

z góry dziękuje za odpowiedź

pozdrawiam

Michał

 

U mnie nie ma tąpnięcia przy włączaniu. Nie mogę sprawdzić co do XLR i RCA bo cały tor jest symetryczny u mnie i nie mam żadnych kabli RCA :)

 

Odpowiadając na dalsze pytanie. Gra to dobrze :) Najsłabsza strona to nie taka sama głębia jak na lampach ale to jest w końcu AB SS więc cudów się nie można spodziewać. Oczywiście lampy mają niedostatki w innych kwestiach więc zależy co kto lubi.

 

Śrubujcie grać po XLRach. Żal nie korzystać z symetryzacji jak się ją ma. Te klocki grają wyraźnie lepiej w trybie symetrycznym.

Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma tąpnięcia przy włączaniu. Nie mogę sprawdzić co do XLR i RCA bo cały tor jest symetryczny u mnie i nie mam żadnych kabli RCA :)

 

Też mam spięte po XLR ( całość współpracuje z przedwzmacniaczem NAD C 510 i Dynaudio excite 38) tylko jeżeli przełączę hebelki na pozycje RCA to dalej gra , co prawda dźwięk się troszkę "spłaszcza" ale gra , nie jestem pewny czy ktoś tu nie grzebał dlatego pytam czy tak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Cd Primare model CD15 wbrew numerowi to całkiem wysoki i drogi model . Mnie cieszy slaotowy napęd pure audio od Teac`a

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostateczna lista nowości Primare :

 

I-15

I-35

CD-15

CD-35

SC-15

 

w sprzedaży w 3 kwartale br.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

WItam.

 

Niedługo przyjedzie do mnie mój nowy i32. Powiedzcie mi Panowie jak go lepiej podłączać po rca czy xlr?? Druga sprawa to o co chodzi z kolorem obudowy. Na zdjęciach na necie widać że raz cały wzmacniacz jest w kolorze tytan a na innych fotka, na której widać, że ma front tytanowy, a resztę obudowy czarną. O co tu biega?

 

Z jakimi cedekami go najlepiej łączyć? Słuchałem go tylko z roksanem k3 cd i dobrze mi to grało. Myślę o Primare cd32 ale obawiam się żeby dźwięk nie był za lekki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tylko po XLR, różnica jest spora. Ja bym do niego wybrał raczej spokojny Player.

A cedek cd32 nie będzie do niego pasował? Fakt że wolałbym żeby balans ciężkości dźwięku był niżej ale ciężko się co kol wiek dowiedzieć o tym odtwarzaczu. Jak kupiłem i32 to wiedziałem ze trzeba będzie dociążać dźwięk, może nie tyle basem co niższą średnicą. Czy cd32 da mi to czego oczekuję?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek musisz pamiętać o tym że CD będziesz również podłączał po XLR , musi być w pełni zbalansowany , czyli nie będzie tani ;) dociążony dźwięk posiadają taką cechę np Audio Research lub Acouphase za używki od najtańszej lini to koszt od 6000 zł jeśli chcesz coś na początek taniego to proponuję Ayona CD 07s koszt ok 4000 zł oczywiście z drugiej ręki :) no i gra lampowy to fajnie dociąży i ociepli klimat :) Pozdro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek musisz pamiętać o tym że CD będziesz również podłączał po XLR , musi być w pełni zbalansowany , czyli nie będzie tani ;) dociążony dźwięk posiadają taką cechę np Audio Research lub Acouphase za używki od najtańszej lini to koszt od 6000 zł jeśli chcesz coś na początek taniego to proponuję Ayona CD 07s koszt ok 4000 zł oczywiście z drugiej ręki :) no i gra lampowy to fajnie dociąży i ociepli klimat :) Pozdro .

E tam, rca miałem droższe a i tak najbardziej lubię Audioquesty bo fajnie cofają dźwięk do tyłu i na pewno jeśli xlr to audioquest. czyli o primare cd 32 zapomnieć, ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z antenkami ( Prisma ) 3200 E

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD15 zaprezentowali też ale tylko w Chinach o tym piszą. Szkoda tylko że napęd szczelinowy

 

w Europie ma być w grudniu . Dlaczego szkoda ? to pewniacki napęd TEACa montowany w wielu odtwrzaczach wysokiej klasy . Zresztą w modelu cd35 też tylko klasyczna szuflada .

Jakiś link do info z dalekiego wschodu ?

Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Europie ma być w grudniu . Dlaczego szkoda ? to pewniacki napęd TEACa montowany w wielu odtwrzaczach wysokiej klasy . Zresztą w modelu cd35 też tylko klasyczna szuflada .

Jakiś link do info z dalekiego wschodu ?

https://kknews.cc/digital/68peglv.html

 

Miłej lektury.

 

Swoją drogą patrząc na rozbieżność mocy między i35, a i15 wygląda to tak jakby zrobili miejsce dla jeszcze jednej serii gdzieś po środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się niewiele dowiedzieliśmy ;) aczkolwiek słyszałem że cd15 ma być tylko napędem. Mam nadzieję ze w listopadzie w Warszawie wszystko się wyjaśni

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dołączył do mnie cd32 i gra z i32. Musze stwierdzić po krótkich odsłuchach, że nadał i32 bardziej rockowego charakteru. Gitary bardziej przekonywająco warczą. Na początku było dziwnie mało basu ale jak już gra pare godzin to zrobiło się go więcej. Bardzo fajna dokładność i szybkość. Detaliczność powala.

 

Upsampling to świetny bajer. Mogę ustawić 44.1 K i gra w tedy delikatnie i z łagodnymi skrajami pasma.

48 K wykonturowuje i utwardza brzmienie. Jest w tedy one trochę krzykliwe i robi się męczące. Nacisk idzie na górną średnicę.

96 K wydaje się ciekawszą opcją. Wycofuje wyższą średnicę i przyjemniej się tego słucha, biorąc pod uwagę że dźwięk jest wyczynowy. Kontury i twardość zostają. Brzmienie robi się bardzo wirtualne. Lepsza separacja źródeł.

post-59601-0-81518800-1500473929_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że przy zestawie i32 i cd32 przy naciśnięciu na pilocie przycisku włączenia to odpalają mi się oba urządzenia? Nie mogę z plota włączyć samego wzmacniacza, bo cedek, który stoi pod nim też się włącza.

U mnie jest tak samo na I22 CD22. Nie znalazłem sposobu obejścia tego. Może ktoś to rozgryzł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

siemano, kupilem sobie ostatnio streamer NP30, podlaczylem do kompa, netu itd. wszystko dziala jak nalezy, ale nie moge sluchac spotify bez wlaczonego kompa. mam appke primare air ale ona obsluguje tylko deezera i tidala. zna ktos z was sposob na obsluge spotify bez uzycia kompa?

z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie po ponad pół roku wracam do marki Primare. Przygody z lampą Amplifon WT40II oraz Denonem PMA2000R, pokazały mi w którą stronę powinienem podążać. Padło na A30. Jestem po 2 godzinach przerzucania ulubionego repertuaru i jestem w szoku co Primare robi z Dali Grand. Scena jest nieprawdopodobnie głęboka i precyzyjna. Wzmacniacz super muzykalny. Bardzo równe granie. W barwa wspaniała. Po przesiadce z denona przepaść. Jedno w czym denon lepszy to wykop, dynamika ale generalnie A30 to kilka klas lepiej od Denona, amplifona i I22. Dodatkowo przy cichym odsłuchu gra pięknie. Na dniach porównam go z Heglem H200. Zobaczymy jak Primare wyjdzie z tego pojedynku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.