Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  223 członków

Primare Klub
IGNORED

Klub zwolenników PRIMARE


radoslavm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może z kolegów ma doświadczenie w połączeniu Primare z B&W , chodzi mi konkretnie o B&W 702 S3 z I35 , chce zmienić głośniki , a może trafniej powiedzieć korci  mnie jakaś zmiana. Interesuje  mnie mnie tez połączenie z Triangle Magellan Duetto nowy model , choć w tym przypadku nie powinno być problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Koledzy, i32 mi dzisiaj dwa razy zwariował, głośność rozkręciła się samoistnie do 60 na którym jest ograniczenie. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu jest ok, ale trochę się przeraziłem. Miał ktoś coś podobnego?

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2023 o 16:47, staropolanka2000 napisał:

Koledzy, i32 mi dzisiaj dwa razy zwariował, głośność rozkręciła się samoistnie do 60 na którym jest ograniczenie. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu jest ok, ale trochę się przeraziłem. Miał ktoś coś podobnego?

Zapewne impulsator pokrętła głośności masz zabrudzony - trzeba go wyczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest ten element, z którego wystaje trzpień, na który nałożone jest pokrętło. Tyle, że najlepiej by bo było wylutować i rozebrać do wyczyszczenia wnętrza. Niby może mieć otwory do wtryśnięcia preparatu typu Kontakt PR, ale ten zabieg (zwłaszcza nieumiejętnie wykonany) może nie przynieść 100% efektu). Można go również wymienić na nowy, jeśli nie chcesz się bawić w zegarmistrzowskie rozbieranie - wszystko zależy od Twoich umiejętności manualnych i lutowniczych.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mol01 napisał:

Tak, to jest ten element, z którego wystaje trzpień, na który nałożone jest pokrętło. Tyle, że najlepiej by bo było wylutować i rozebrać do wyczyszczenia wnętrza. Niby może mieć otwory do wtryśnięcia preparatu typu Kontakt PR, ale ten zabieg (zwłaszcza nieumiejętnie wykonany) może nie przynieść 100% efektu). Można go również wymienić na nowy, jeśli nie chcesz się bawić w zegarmistrzowskie rozbieranie - wszystko zależy od Twoich umiejętności manualnych i lutowniczych.

Mam gdzieś ten preparat i tyle mogę zrobić. Czyli najlepiej oddać komuś, kto jest za pan brat z lutownicą. Mam niedaleko serwis RTV, może tam zaniosę. Dziękuję.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.04.2023 o 13:13, mol01 napisał:

Tu mnie zaskoczyłeś - właśnie w tej chwili poznałem tego polskiego, jak widzę, producenta? Napiszesz coś więcej na temat tego sprzętu?

Odgrzewając temat, jak pisałem są różne wersje tego daca. Po powiedzmy 2 miesięcznym odsłuchu wersji na pojedynczych triodach  NOS (nie pamiętam symbolu),  na RCA, z wypasionymi kondensatorami na polkadzie, w moim systemie, mogę powiedzieć, że uderza nieskrępowanym dźwiękiem. Dla mnie to jest chyba najtrafniejszy opis tego daca. Dynamika, wybrzmienia, szczegółowość, barwa, muzykalność są na poziomie takim, że nie podejmuję tego opisać,  bo wygladalo by na wodolejstwo. Po prostu muzyka płynie nieskrepowanie. Nie słyszałem wprawdzie droższych konstrukcji, ale po odsłuchach tego daca i na podstawie opini innych osób,  jestem skłonny wierzyć,  może konkurować, może nawet być lepszym, od innych za grube dziesiątki tysięcy zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
56 minut temu, marcusSE napisał:

Naprawde nikt z was nie kombinowal ze zmiana koloru wyswietlacza w Primare.

Ale po co ? 

Można zmienić natężenie i wyłączyć. 

Minie się podoba. 

 Poza tym  kwestia gustu .

O gustach nie warto dyskutować.  

Do niczego dobrego nie prowadzi .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bogus18 napisał:

Tego nie wiem ? Jeśli jest możliwość wyboru koloru?

Pytalem tylko z ciekawosci , tak kazdy Primare ma mozliwosc zmiany koloru i nie tylko  , myslalem ze wiecej osob wykozystuje  to co moze  a o tym nie pisze , ale ok nie bylo pytania. 

13 minut temu, bogus18 napisał:

Kup lub zamień na taki jaki ci  pasuje .

Mam Primare od wielu lat tylko Primare , nawet stare modele tak z sentymentu nadal stoja , moze dlatego zielony wyswietlacz z starych modeli mi sie najbardziej podobal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, marcusSE napisał:

Pytalem tylko z ciekawosci , tak kazdy Primare ma mozliwosc zmiany koloru i nie tylko  , myslalem ze wiecej osob wykozystuje  to co moze  a o tym nie pisze , ale ok nie bylo pytania. 

Mam Primare od wielu lat tylko Primare , nawet stare modele tak z sentymentu nadal stoja , moze dlatego zielony wyswietlacz z starych modeli mi sie najbardziej podobal. 

Żadne moje Primare nie ma wyświetlacza, a mam 4 szt. 😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_0587.jpeg

IMG_0588.jpeg

IMG_0589.jpeg

Dlatego pytalem jaki kolor wedlug was pasuje najbardziej do Primare , bo mozna go ustawic wedlug wlasnego upodobania , nie wspominam juz opcjach dzwieku wedle upodoban , bas itp . Primare ma pare fajnych ukrytych funkcji 😲

jak wkoncu upoluje A60 to nie bende mial problemu z wyswietlaczem i jego kolorem 😂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.