Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofony szpulowe.


Marek-41
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Krzyśku , czy te Orwo bardzo odstaja do Basf ?

Wymieniłeś 114 / 123 / 122 LN , która twoim zdaniem najlepsza , jak z brudzeniem .

 

Pozdrówko .

 

Na moich magnetofonach 114 i 123 nie odstają od Basf LH, brzmią ładnie, miękko i zaskakująco czysto. Sprawdzałem to na AKAI GX-220D, GX-747, Teac X-300 EE i wreszcie na dwuśladowym Tandbergu TD20A (zanim się zepsuł do reszty). 114 od 123 różni się moim zdaniem tylko grubością (odpowiednio: 35 i 25 mikronów). 122 LN miała odrobinę mniej góry, ale to wrażenie subiektywne - wielu Kolegów Ci powie, że to będzie zależało od kalibracji magnetofonu. Taśmy 114 i 123 nigdy mi nie brudziły toru, wcześniejsze modele raczej też nie, jeśli o to chodzi. Niechlubnym wyjątkiem są taśmy CR50 i czasem CPS35, ale to są taśmy naprawdę już bardzo stare. Typ 123, o ile nie jest zadbany, cierpi czasem na Sticky shed syndrome: niekiedy piszczy na prowadnicach, tępo się po nich przesuwa, w skrajnych przypadkach pod koniec lakier z taśmy odpadał niemal płatami... Ale mam dotąd sporo sprawnych taśm Typ 123 i sobie je chwalę.

O ile masz Teaca, to unikałbym Typ 120, mój magnetofon ścisza i obcina górę, niestety w stopniu słyszalnym (GX-747 i Tandberg radzą sobie już dobrze).

 

Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem przesyłkę z Uherem Royal de Luxe o którym pisałem wcześniej. Trafiła mi się piękna sztuka w chyba najładniejszej wersji. Magnetofon nie "grzebany" i z głowicami w całkiem dobrym stanie. Jeden róg obudowy jest uszkodzony ale to dla mnie nie problem. Mechanika działa i będzie działać jeszcze lepiej po wyczyszczeniu kółek ciernych.

Niestety od strony "audio" jest całkowicie głuchy. Nie odtwarza, nie nagrywa, wskaźniki nie reagują podczas nagrywania. Nie świecą się kontrolki przy wskaźniku wysterowania. Nic nie szumi, nie brumi...cisza. Dwa bezpieczniki w sekcji zasilania są sprawne. Oczywiście po podłączeniu magnetofonu do wzmacniacza jest również cisza. Płyta główna nie jest jednak zupełnie martwa, bo zmierzyłem na niej napięcia w zupełnie przypadkowych punktach. Prosił bym o pomoc kogoś kto ma już doświadczenie w naprawie tego modelu. Mam schematy, serwisówkę ale od czego zacząć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Od 8 sek. co to za model ?

PS. To jest muza która pięknie się wpisuje w moje (nasze ?) upodobania, klimatem i ekspresją której często mi brakuje we współczesnej produkcji. Z taśmociągu tego się słucha...

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Filwoj

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Tak! dobra muza ,ale jam miłośnik Bluesa najukochańszego memu sercu zapadam w trans od kiedy zakupiłem skromnego Teaca i mogę cieszyć " uchle " .

Ps , kilka taśm które zakupilem ostatnio FIRMY X wyśmienicie do tego się nadają , ciemna / gęsta / ciężka / smolista wręcz średnica

wpisuję się idealnie do tego repertuaru !

 

DŻWIĘK CYFROWY ? ściema wygoda !! , ci co nie zaznali dzwieku ze żródeł analogowych , najwyższy czas by się z nim zapoznać , majestatyczne ciężkie gładkie potężne dżwięki :)

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od dłuższego czasu zbieram się do uwiecznienia na taśmach boskiej muzyki SRV, ale ciągle coś nie tak... Taśma brudzi, jakiś potencjometr przerywa itd. Paradoksalnie ... cieszę się, bo już kilkakrotnie musiałem przesłuchać większość jego płyt.

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

DŻWIĘK CYFROWY ? ściema wygoda !! , ci co nie zaznali dzwieku ze żródeł analogowych , najwyższy czas by się z nim zapoznać , majestatyczne ciężkie gładkie potężne dżwięki :)

No i zapomniałeś napisać o niesamowitej frajdzie nagrywania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxman PD 444 Nakamichi Dragon ,Lector CDP 707 , Linnart Prephono Dual Tube Power Supply   Technics 30A , Technics 40A EV FR 300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to jest wielka prawda :) Dodam od siebie, że dobrej muzyki elektronicznej, eksperymentu dźwiękiem i dobrej muzyki poważnej też się słucha duuużo lepiej z taśmy. Ostatnio nagrywałem sobie gościa, który nagrywa jako Numina. Tajemniczy, płynący dark ambient. Mam całą kolekcję na szpulach. Do tego muzyka Pete'a Namlooka, Biosphere'a, Exuviae, Galaxy, Zero Ohms, Tangerine Dream i wielu, wielu innych, których można by wymieniać kilometrami.

Jak wróci Tandberg z naprawy, to dokończę nagrywanie symfonii organowych Charlesa Marie Widora i biorę się za modernę i XX wiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem przesyłkę z Uherem Royal de Luxe o którym pisałem wcześniej. Trafiła mi się piękna sztuka w chyba najładniejszej wersji. Magnetofon nie "grzebany" i z głowicami w całkiem dobrym stanie. Jeden róg obudowy jest uszkodzony ale to dla mnie nie problem. Mechanika działa i będzie działać jeszcze lepiej po wyczyszczeniu kółek ciernych.

Niestety od strony "audio" jest całkowicie głuchy. Nie odtwarza, nie nagrywa, wskaźniki nie reagują podczas nagrywania. Nie świecą się kontrolki przy wskaźniku wysterowania. Nic nie szumi, nie brumi...cisza. Dwa bezpieczniki w sekcji zasilania są sprawne. Oczywiście po podłączeniu magnetofonu do wzmacniacza jest również cisza. Płyta główna nie jest jednak zupełnie martwa, bo zmierzyłem na niej napięcia w zupełnie przypadkowych punktach. Prosił bym o pomoc kogoś kto ma już doświadczenie w naprawie tego modelu. Mam schematy, serwisówkę ale od czego zacząć ?

 

 

Witam moge tylko podsunac pare ogolnych wskazowek, ktorych sie nauczylem jako amator naprawiacz.

 

1 zacznij od sprawdzenia napiec w zasilaczu, dla pewnosci dobrze jest odlaczyc kable zasilania prowadzace do plyty (sprawdz tez bezpieczniki wyjete z gniazda dla pomiaru)

2 jesli masz wszystkie i poprawne napiecia to mierzysz je idac wzdluz lini zasilania na plycie/plytkach i jesli zailanie jest poprawne wg schematu w roznych miejscach to:

3 sprawdz napiecia na tranzystorach, moze znajdziesz cos podejrzanego.

4 magnetofon Uher chwali sie super wielopozycyjnym przelacznikiem, moze tam sie cos podzialo.

 

proste zasady ale w praktyce jest to calkiem trudne, skomplikowany dostep do elementow masa kabli itd

 

ps ciekawy czy Twoj egzemplarz tez bedzie cuchnal nie do wytrzymania, wietrzenie czyszczenie nie pomoze taka to natura materialow uzytych do budowy.

 

moj uher 283 z popsutym wskaznikiem w piwnicy lezy czekajac na sprytny srodek na ten zapach

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez helloradio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moge tylko podsunac pare ogolnych wskazowek, ktorych sie nauczylem jako amator naprawiacz.

 

1 zacznij od sprawdzenia napiec w zasilaczu, dla pewnosci dobrze jest odlaczyc kable zasilania prowadzace do plyty (sprawdz tez bezpieczniki wyjete z gniazda dla pomiaru)

2 jesli masz wszystkie i poprawne napiecia to mierzysz je idac wzdluz lini zasilania na plycie/plytkach i jesli zailanie jest poprawne wg schematu w roznych miejscach to:

3 sprawdz napiecia na tranzystorach, moze znajdziesz cos podejrzanego.

4 magnetofon Uher chwali sie super wielopozycyjnym przelacznikiem, moze tam sie cos podzialo.

 

proste zasady ale w praktyce jest to calkiem trudne, skomplikowany dostep do elementow masa kabli itd

 

ps ciekawy czy Twoj egzemplarz tez bedzie cuchnal nie do wytrzymania, wietrzenie czyszczenie nie pomoze taka to natura materialow uzytych do budowy.

 

moj uher 283 z popsutym wskaznikiem w piwnicy lezy czekajac na sprytny srodek na ten zapach

pozdrawiam

Też myślałem o tym przełączniku obrotowym. Jako że on włącza poza żądanymi obrotami również ogólne zasilanie magnetofonu. Dzięki za pomoc ale jeśli ktoś z Was miał identyczne objawy w swoim Uherku to prosił bym o kontakt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps ciekawy czy Twoj egzemplarz tez bedzie cuchnal nie do wytrzymania, wietrzenie czyszczenie nie pomoze taka to natura materialow uzytych do budowy.[...] czekajac na sprytny srodek na ten zapach

Czy to ewidentnie jest zapach obudowy (zakładam z drewna lub drewnopodobnej) czy też może elektroniki? Mam TK-145 ale on ma obudowę plastikową a po paru chwilach pracy czuć w powietrzu zapach 'starej elektroniki' (ebonit\bakelit) i tez nie wiem jak się go pozbyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uher naprawiony ! Uszkodzony był mostek prostowniczy w linii zasilania całej sekcji audio. Pozostały mi drobne czynności typu wymiana żaróweczki przy wskaźniku wysterowania, czyszczenie mechaniki oraz wszystko to co dotyczy wyglądu magnetofonu. Wcześniej podałem nie prawdziwe dane dotyczące napięć na płycie gł.

Wariował mój multimetr przełączony na zakres do 20V prądu stałego. Muszę przeczyścić przełącznik obrotowy w tym mierniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ewidentnie jest zapach obudowy (zakładam z drewna lub drewnopodobnej) czy też może elektroniki? Mam TK-145 ale on ma obudowę plastikową a po paru chwilach pracy czuć w powietrzu zapach 'starej elektroniki' (ebonitbakelit) i tez nie wiem jak się go pozbyć...

Miałem taki sam kłopot spowodowany przez namiętnego palacza i częściowo udało mi się go zniwelować za pomocą naświetlania przez kilka godzin kwarcówką.Ale to dopiero po rozebraniu sprzętu i umyciu obudowy Vaniszem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niestety połamany wielowtyk w mostku z głowicami. Ten do którego przylutowana jest głowica nagrywająca, kasująca i ta od projektora. Jeśli ktoś z Was posiada taki mostek z głowicami w stanie obojętnym to prosił bym o kontakt na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo nieciekawych zapachow magnetofonu uher

 

wielu ludzi na roznych forach wspomina ten defekt

 

najprawdopodobniej po wielu latach nastapily jakies zmiany chemiczne

w plastikach gumach lakierach spoiwach i im bardziej magnetofon jest rozgrzany tym wiecej wydzielajacych sie gazow przyprawiajacych o bol glowy.

do tej pory nie znalazlem pozytywnych wiesci jak zaradzic temu w uherze.

napewno na poczatku tego nie bylo bo by kupujacy szybko zwracali swoje nowe zabawki do sklepu.

 

Mysle, ze warto zwrocic SPECJALNA UWAGA na sprzet przynoszony do domu

, ktory zapewne lezal na strychu, w piwnicy, schowku, garazu przez wiele lat.

i zapewne mial wielu gosci jak pijane myszy i szczury sikajace gdzie popadnie, robaki, grzyby i grzybice. Najbardziej podatne na zarazenie rozklad sa drewniane obudowy i tasmy magnetofonowe faforyzowane przez plesn.

 

oczywiscie moze to wplynac na nasze zdrowie i doznania muzyczne/dzwiekowe.

 

Polecam rewelacyjny domestos lub jego odmiany

ktory stosuje roznie w zaleznosci od stanu zapachowego obudowy.

albo myje scierka, szczotka w wannie lub zanurzam na kilkanascie minut w wodzie z domestosem. Grzyby i bakterie znikaja, ktore sa powodem smrodow.

Pozniej plukanie z dotatkiem ladnie pachnacego plynu do kapieli lub szamponu i dokladne wysuszenie i jakis srodek do polysku mebli.

 

Metal i plastiki czyszcze isoprpnanolem i benzyna, oczywiscie alkochol ma wlasciwosci odkazajace

 

Po tych zabiegach pewniej sie czuje , ze nie przynioslem do domu konia trojanskiego.

 

pozdrawiam

 

Mam niestety połamany wielowtyk w mostku z głowicami. Ten do którego przylutowana jest głowica nagrywająca, kasująca i ta od projektora. Jeśli ktoś z Was posiada taki mostek z głowicami w stanie obojętnym to prosił bym o kontakt na PW.

 

 

Nie zalamuj sie, najprawdopodobniej da sie to posklejac

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez helloradio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wielowtyk mogę normalnie włożyć. Połamane mam jego mocowania. Nie posklejam go już. Brakuje elementów bo plastik się pokruszył.

 

Teraz dopiero zauważyłem, że brakuje również ekranu głowicy nagrywającej, kasującej czyli tego profilu z grubej stalowej blachy. Jeśli ktoś posiada taki mostek z zużytymi głowicami to naprawdę był bym zainteresowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niestety połamany wielowtyk w mostku z głowicami. Ten do którego przylutowana jest głowica nagrywająca, kasująca i ta od projektora. Jeśli ktoś z Was posiada taki mostek z głowicami w stanie obojętnym to prosił bym o kontakt na PW.

Witam O taki mostek sie pytasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja glowic?

 

Ciekawy jestem czy ktos ma jakies sprytne sposoby na ustawianie glowic.

Jak wiemy w instrukcjach serwisowych mamy wskazowki co do ustawienia wysokosci glowicy i jej skosu ale w sumie nie ma informacji poza ogolnmi czasami co do dwoch pozostalych ustawien.

 

Obrazowo wyobrazmy sobie, ze nasza glowa to glowica a przod glowicy to nasza twarz.

 

Wiemy jak ruszamy glowa przytakujaco i zaprzeczajaco.

Wlasnie interesuja mnie ustawienia glowicy w kierunkach glowy na TAK i na NIE.

Jak sobie z tym radzicie bez przyrzadow, ktore sobie potrafie wyobrazic ale nigdy nie widzialem, pewnie fabryki magnetofonow tylko mialy cos takiego.

 

Te ustawienia maja ogromny wplyw na na jakosc dzwieku typu rownomiernosc w obu kanalach, pasmo przenoszenia, fazowanie, zanikanie sygnalu, i rowne scieranie czola glowicy.

 

Slowem nacisk obojetnie jakiej grubosci tasmy na czolo glowicy powinien byc taki sam na gorze jak i na jej dole a szczelina glowicy powinna byc posrodku wytarcia co bedzie oznaka rownego (pozytwnie dobrego) pilowania obu stron szczeliny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

W tych magnetofonach, z którymi miałem do czynienia, była regulacja skosu, wysokości i tylko pochylenia głowic czyli "tiltu".

To ostatnie ustawiałem tłustym palcem. Po zapaćkaniu głowicy i uruchomieniu odtwarzania, powierzchnia czoła głowicy wyczyszczona przez taśmę, powinna mieć kształt prostokąta.

Taki sposób podaje Akai w serwisówce do np. GX-65 jeśli mnie pamięć nie myli.

 

GM

.

Edytowane przez G.Mark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Tandberg wrócił. Trochę go posłuchałem, teraz coś nagrywam. Jak dotąd, magnetofon zachowuje się naprawdę bardzo dobrze - szacunek dla Pana Janusza Kowalczyka, namęczył się. Sprzęt ma pousuwane przerwy na płycie logiki, powymieniane PRki na płycie audio, wyregulowane odtwarzanie i nagrywanie. Założyłem na razie tasiemkę Agfy, PE46; jakość nagrania rewelacyjna. Mam nadzieję, że obejdzie się bez dalszych problemów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zapraszam do oglądania komentowania. Jakość filmu ma charakter wyłącznie poglądowy - chyba czeka mnie zakup nowej kamery :( Smartfonem próbowałem, to dźwięk był znacznie gorszy. Cóż, może kiedyś stać będzie na profesjonalny film :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zapraszam do oglądania komentowania. Jakość filmu ma charakter wyłącznie poglądowy - chyba czeka mnie zakup nowej kamery :( Smartfonem próbowałem, to dźwięk był znacznie gorszy. Cóż, może kiedyś stać będzie na profesjonalny film :)

 

Moje gratulacje krzysiekg1981 jak działa to nic tylko używać, potwierdzam że jakość dźwięku z

Td 20 Studio może zawstydzić niejedną maszynę o rodowodzie profesjonalnym.

Ta podmiana płyty dolnej to niezrozumiałe dla mnie działanie, firma powinna zwrócić oryginalną płytę i nakładkę na mostek bo też niestety nie jest oryginalny.

Co do firmy Nomos nie polecam gdyż znów mają na sprzedaż TD 20A z czarnym frontem przecież to podróbka, pytanie czemu to służy, chyba jest to doskonała antyreklama firmy NOMOS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiomagia.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gratulacje krzysiekg1981 jak działa to nic tylko używać, potwierdzam że jakość dźwięku z

Td 20 Studio może zawstydzić niejedną maszynę o rodowodzie profesjonalnym.

Ta podmiana płyty dolnej to niezrozumiałe dla mnie działanie, firma powinna zwrócić oryginalną płytę i nakładkę na mostek bo też niestety nie jest oryginalny.

Co do firmy Nomos nie polecam gdyż znów mają na sprzedaż TD 20A z czarnym frontem przecież to podróbka, pytanie czemu to służy, chyba jest to doskonała antyreklama firmy NOMOS.

 

Wielkie dzięki :)))

Zaglądałem na stronę Nomosa (bo rozumiem, że o tym pisałeś), i to jest mój egzemplarz Tandberga. Powycierane napisy z prawej, chytrze na jednym ze zdjęć zasłonięte instrukcją (też ją dostałem), nieco ukruszone motylki wyraźnie o tym świadczą. Więc strona, delikatnie mówiąc, też nie jest aktualizowana w żaden sposób. Połowa tych egzemplarzy pewnie już nie jest dostępna. Cóż, jaki sklep, taka strona... dziadostwo sakramenckie.

 

Na szczęście, Tandberg jak dotąd nie szwankuje, sprawuje się naprawdę dobrze. Gra i nagrywa wprost znakomicie. Mam z nim naprawdę świetną zabawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłrem sobie z ciekawości do omawianego Nomosa .

Gość bardzo niemiły . Pytałem o cenę Tandberga . Po niemiłej wymianie zdań powiedział że poszedł za 3 tysiące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściślej, poszedł za 2900. To dość spora cena, jak na magnetofon, który w środku okazał się skorodowany... Najlepsze jest to, że większość wad ujawniła się już po 2 tygodniach, i ścigaj sobie cwela teraz. Oferował ich własny serwis ponownie, ale nie oddałem; zwróciłby mi magnetofon z zardzewiałą obudową, do góry nogami i szpulami w poprzek magnetofonu, z kornikami w drewnianych dechach. Gnoje i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowalczyk jednak jest mistrz... Mój Tandberg nagrywa także na cięte VHSy. A na filmie chyba powiedziałem, że nie jest w stanie nagrać. Oczywiście przy wszystkich ograniczeniach tych taśm (Dulon by powiedział, że "słabiej cyka") - ale podoba mi się ten dźwięk. Pewnie, że żadnej poważnej bym na to nie nagrał, niemniej do niektórych rodzajów muzyki elektronicznej bardzo mi odpowiada. Nagrywam jakiś miły psychill/goa trance i jest miło. Dźwięk ma więcej basów, niż na czterośladach, jest też dokładniejszy pod względem równomierności przesuwu (właściwie na ucho: nad wyraz dokładny).

 

... zwłaszcza, że wpadło mi przecież co najmniej kilkaset kaset VHS za darmo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprawny licznik do Uhera Royal de Luxe potrzebuję i głowicę odtwarzającą ! Na głowicę to nie ma szans, ale licznik będzie pasował z dowolnego Uhera np. Variacorda albo z serii SG. Jeśli ktoś posiada to proszę o info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Mój Tandberg nagrywa także na cięte VHSy. A na filmie chyba powiedziałem, że nie jest w stanie nagrać.

a probowałes jak kasuje ? moje tez nagrywają ale bardzo słabo kasują , nie do konca np akai gx630 albo gx620

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a probowałes jak kasuje ? moje tez nagrywają ale bardzo słabo kasują , nie do konca np akai gx630 albo gx620

 

Chromy kasuje niestety licho, pełna skuteczność kasowania jest tylko na taśmach żelazowych (co mnie nie dziwi zresztą). Model Akai GX-630 pro, z którym miałem styczność, też kiepsko kasuje chromy; taśmy vhs trzeba było skasować ręcznie magnesem. Natomiast żadnych problemów nie ma z kasowaniem chromów na magnetofonach AKAI GX-747 i TEAC X-300 EE, dostosowanych do taśm EE.

 

Nagrałem na Tandbergu dwie chromówki VHS po 1000 metrów, po czym wróciłem jednak do żelazówek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.