Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofony szpulowe.


Marek-41
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jest wprawdzie forum szpulowe, ale napiszę, co wykombinowałem za pomocą szpulowca M2405S. Próbowałem mianowicie przeciąć taśmę VHS na rozmiar kasetowy. Sęk w tym, że VHS to niestety trzy szerokości z kawałkiem taśmy w kasecie audio - i o ten kawałek się rozbija problem. Zastosowałem prowadnicę z trzema nożykami, ale taśma i tak rozcięła się na trzy pasma. Dwa za szerokie, jedno odpowiedniej szerokości. Chyba nie będę się w to bawił, bo straty za duże - chociaż dźwięk w Tascamie 302 w prądzie i korekcji dla chromówek jest całkiem miły.

 

A propos - czy bywa gdzieś czasem taśma do kaset audio w postaci niekonfekcjonowanej, na rolce? Mam blisko 100 pustych mechanizmów od kaset i nie wiem co z nimi zrobić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie rozgryzłeś wszystkich funkcji , to może ci pomoże odrobinę .mój filmik na Yt. Coś kopiowanie nie działa . Tytuł . Studer A807 po Polsku

Lamka mono tez nie swieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super.

 

To po co ta lampka jest?

 

Pozdro

 

jest po to, że jak ten przycisk przypiszesz do innej funkcji jumperami na płytce sterowania - to wtedy będzie wykorzystywana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.

Dzieki za info.

Musze się zabrać za czytanie instrukcji bo widze że nic nie wiem.

Dulon, dzięki, już ten film kiedys dawno oglądałem, obejrzę raz jeszcze.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wskażniki do 807 na EBay.

850 dolarków

to jeszcze tylko musisz wiązkę znaleźć żeby je podłączyć;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wskażniki do 807 na EBay.

850 dolarków

 

Znajdź takie do wnętrza obudowy.

Jak napisałem wskaźnieki fajne ale nie niezbędne.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja . Mnie również brak wskażników nie przeszkadza , choc dodaje wyglądu . Samych wskażników nie spotkalemGdyby je trafił to chyba byłby to komplet razem z cała płytą . A i to nie wiem czy nie była by konieczna interwancja gdzieś w środku maszyny w elektronikę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to napisalem na swoim blogu, ze jednak dxwiek z Otari MX-50 podoba mi sie bardziej niz z A807. Studer idzie w detal, a Otari jest muzykalny.

Muszę zrobic glebsze testy.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to napisalem na swoim blogu, ze jednak dxwiek z Otari MX-50 podoba mi sie bardziej niz z A807. Studer idzie w detal, a Otari jest muzykalny.

Muszę zrobic glebsze testy.

 

Pozdro

 

No tak ale pytanie podstawowe - czy masz dobrze zestrojonego tego Studera? Możesz mieć za dużo góry przy odczycie i stąd uczucie detaliczności.

sugeruje przed testami wykonać strojenie magnetofonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznaje ktoś markę ?

Jest sztywniejsza i chyba grubsza od pozostałych które posiadam .

 

Załączona grafika: Obrazpłyty 648.jpg

 

Na oko to mi wygląda na BASF SM910 lub 911 bez nadruku (o ile wiem, chyba były takie??). Ale baardzo na oko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy nabytek juz ustawiony:

 

WCCZbr.jpg

 

Wreszcie mam na czym posłuchać taśm nagranych na 9,5 cm/s :).

Tylko, że nie mam gdzie postawić czterościeżkowego Tandberga TD-20A.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,Koledzy mam pytanie czy jest jeszcze ratunek dla taśmy który piszczy na rolkach ? Ostatnio kupiłem kilka scotch-y i niestety część z nich piszczy. Pamiętam ,że kiedyś śp Korwin bawił się w reanimacje ich ale nie kojarzę sposobu , no i oczywiście czy jest to gra warta świeczki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne , i grają pewnie fajnie łechcąc uchle. :)

 

a807 gra teraz zdecydowanie gorzej od Otari MX-50. Nacisk zdecydowanie położony jest na wysokie tony. Bas jest za to wycofany. Daje to wrażenie braku wypełnienie. Przesłuchałem już trochę taśm i tu i tu. Dotyczy to prędkości 38 cm/s.

Na prędkości 9,5 cm/s jest już znacznie lepiej.

Magnetofon definitywnie wymaga kalibracji.

Za to mechanicznie czysta poezja.

 

Pozdro

 

Witam ,Koledzy mam pytanie czy jest jeszcze ratunek dla taśmy który piszczy na rolkach ? Ostatnio kupiłem kilka scotch-y i niestety część z nich piszczy. Pamiętam ,że kiedyś śp Korwin bawił się w reanimacje ich ale nie kojarzę sposobu , no i oczywiście czy jest to gra warta świeczki ?

 

po co kupować taśmę niewiadomego pochodzenia i stanu jak z Polskiego Radia można kupić nówki PER 528. Wiem, nie każdemu pasuje 50um.

 

Pozdro

 

Piękne , i grają pewnie fajnie łechcąc uchle. :)

 

Najpiękniej to gra pralka Otari MTR-10, która za karę że jest taka dobra stoi w kącie :).

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co kupować taśmę niewiadomego pochodzenia i stanu jak z Polskiego Radia można kupić nówki PER 528. Wiem, nie każdemu pasuje 50um.

 

Ja mam te taśmy i ich grubość mi nie przeszkadza natomiast jakoś nie nie mogę się zebrać ,żeby pociąć je na szpulę 18".

Tamte kupiłem tak naprawdę kupiłem dla szpul bo mi się podobały a taśma była przy okazji. Rozumiem ,że odciąć rozbiegówki a taśmę do kosza tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Shinuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Najpiękniej to gra pralka Otari MTR-10, która za karę że jest taka dobra stoi w kącie :).

 

 

Ło matko i córko ! :))

Zerknąłem w profil , nie daj za dużo postoju " pralce " bo się pogniewa :) , trzeba przyznać że masz się czym bawić .

 

Edit .

Czy użytkujecie jakieś korektory wpięte w magnetofon , warto się tym zainteresować ?

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ło matko i córko ! :)) trzeba przyznać że masz się czym bawić .

 

Edit .

Czy użytkujecie jakieś korektory wpięte w magnetofon , warto się tym zainteresować ?

 

Czas Panie, czas ... to jest ważne.

 

Użytkuję czasem przy odtwarzaniu oryginalnie nagranych kaset magnetofonowych tzw. dynamic expander firmy dbx. Daje dobre rezultaty jeśli się nie przesadzi.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy użytkujecie jakieś korektory wpięte w magnetofon

 

Ja używam miksera soundcrafta i bardzo sobie go chwalę chociaż mam w nim korekcję trzy stopniową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie używałem korektorów zarówno do oryginalnie czy nie nagranych kaset, szpul czy winyli :) Prosta, ale miło brzmiąca Yamaha A-S500, subwoofer SONY SA-WM20 (to w prezencie od mojej Anitki), gramofon Reloop RP-2000 MK3s z wkładką Grado Prestige black, 2 zestawy kolumn Altus i Arcus (fuj, audiofile się brzydzą) póki co wystarcza do tej zabawy :)

 

Shinuk: dla taśmy tkniętej sticky shed syndromem (piskiem na prowadnicach, lepieniem się do prowadnic, brudzeniem toru) jakimś ratunkiem jest zabieg zwany olejkowaniem i o tym właśnie pisał śp. Korwin. Polecam prześledzenie wątku o taśmach szpulowych, mimo konieczności przewertowania iluś stron. O ile na taśmie są jakieś nagrania, które trzeba zachować lub zgrać, zabieg ma sens. Sam mam kilkadziesiąt taśm produkcji 3m/Scotch, na których są zapisane audycje z sekcji polskiej Radia Wolna Europa. Przekazał mi je kolega z pracy, który pracował kiedyś w tym radiu. Taśmy piszczą i kleją się do prowadnic; szczęśliwie udało mi się z nich zgrać audycje, zawierające głosy m. in. gen. Kukiela, Wł. Andersa, Bora-Komorowskiego, gen. Hallera i wielu innych.

 

Jeśli w podobny sposób zachowuje się taśma, na którą zamierzasz coś nagrać, lepiej ją od razu wypier-papier bez jakiejkolwiek litości, zachowując szpulki na lepszy materiał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzysiekg1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie używałem korektorów zarówno do oryginalnie czy nie nagranych kaset, szpul czy winyli :) Prosta, ale miło brzmiąca Yamaha A-S500, subwoofer SONY SA-WM20 (to w prezencie od mojej Anitki), gramofon Reloop RP-2000 MK3s z wkładką Grado Prestige black, 2 zestawy kolumn Altus i Arcus (fuj, audiofile się brzydzą) póki co wystarcza do tej zabawy :)

 

 

poczytaj o róznicach pomiędzy graphic equalizer, a parametric equalizer. Są ogromne.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omawiany patent SP Korwina testowałem .

Składaliśmy się na specjalny smar z USA.który załatwiał - o ile ,mnie pamięc nie myli Rafael..

U mnie ten patent nie zadzialał /Odnalazłem puszkę .Nazywa się Olistamoly2.

Serdeczności

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

poczytaj o róznicach pomiędzy graphic equalizer, a parametric equalizer. Są ogromne.

 

Pozdro

 

Z korektorami zetknąłem się właściwie podczas pracy w radiu i w programach do montażu i obróbki dźwięku... Ale nie mam na ten temat jakiejś większej wiedzy. Chętnie poczytam.

 

Czekam natomiast z niecierpliwością na Tandberga - Pan Janusz chciał oddać magnetofon w poniedziałek, ale sprawa się przewleka. Mógł trafić na jakiś problem. Dodam od siebie, że czyszczenie styków na płycie sterowania pomogło na krótką metę i tuż przed oddaniem do serwisu magnetofon znowu zaczął wariować. PRki od playback i bias praktycznie się rozsypały. Zewnętrzne potencjometry biasu też są w dość lichym stanie...

I jeszcze jedna niepokojąca dość rzecz: przełącznik special equalization nie daje żadnego słyszalnego efektu. Przełączałem, nagrywałem i - nic się nie działo. Dźwięk był dokładnie taki sam w obu położeniach. Podejrzewam, że mogłem zostać orżnięty znacznie bardziej niż przypuszczałem... A dlaczego na audioboardzie znalazłem malutką naklejkę z napisami 3 3/4 - 7 1/2 ips? Dziwne, bardzo dziwne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omawiany patent SP Korwina testowałem .

Składaliśmy się na specjalny smar z USA.który załatwiał - o ile ,mnie pamięc nie myli Rafael..

U mnie ten patent nie zadzialał /Odnalazłem puszkę .Nazywa się Olistamoly2.

Serdeczności

 

Korwin zajmował się rewitalizacją taśm, ale ten pomysł jest autorstwa kolegi [email protected]ł do mnie gdy ten temat był omawiany. Był zaskoczony tym, że sprowadzamy drogą olistę zamiast taniego krajowego LT4s. Moje doświadczenia z tym specyfikiem nie są negatywne, smarowanie taśmy rozcieńczoną w benzynie aptecznej olistąmoly2 pozwolą na przegranie rewitalizowanej taśmy na nową taśmę. Smarowana taśma przez jakiś czas (trudno mi powiedzieć precyzyjnie jak długo, ponieważ zależało mi tylko na przegraniu) zachowuje się poprawnie. Teraz żałuję, że nie zachowałem tych starych taśm, by przekonać się na jak długo wystarcza to smarowanie. Myślę, że przy tak dużej ilości taśm na rynku stosowanie tej metody w celu "uzdrawiania" taśm jest nieopłacalne. Pozdrawiam Konstanty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z korektorami zetknąłem się właściwie podczas pracy w radiu i w programach do montażu i obróbki dźwięku... Ale nie mam na ten temat jakiejś większej wiedzy. Chętnie poczytam.

 

Czekam natomiast z niecierpliwością na Tandberga - Pan Janusz chciał oddać magnetofon w poniedziałek, ale sprawa się przewleka. Mógł trafić na jakiś problem. Dodam od siebie, że czyszczenie styków na płycie sterowania pomogło na krótką metę i tuż przed oddaniem do serwisu magnetofon znowu zaczął wariować. PRki od playback i bias praktycznie się rozsypały. Zewnętrzne potencjometry biasu też są w dość lichym stanie...

I jeszcze jedna niepokojąca dość rzecz: przełącznik special equalization nie daje żadnego słyszalnego efektu. Przełączałem, nagrywałem i - nic się nie działo. Dźwięk był dokładnie taki sam w obu położeniach. Podejrzewam, że mogłem zostać orżnięty znacznie bardziej niż przypuszczałem... A dlaczego na audioboardzie znalazłem malutką naklejkę z napisami 3 3/4 - 7 1/2 ips? Dziwne, bardzo dziwne.

Jeśli podejrzewasz oszustwo,a chyba wiem co masz na myśli ,to wykonaj taki test.

Podłącz mikrofony,ustaw poziomy na 0 db i przełącz eqalizację w dolną pozycję.Jeśli mamy obaj racje ,to sygnał powinien spaść o 20db.Jeśli się tak stanie,to już będzie wszystko jasne.

 

Korwin zajmował się rewitalizacją taśm, ale ten pomysł jest autorstwa kolegi [email protected]ł do mnie gdy ten temat był omawiany. Był zaskoczony tym, że sprowadzamy drogą olistę zamiast taniego krajowego LT4s. Moje doświadczenia z tym specyfikiem nie są negatywne, smarowanie taśmy rozcieńczoną w benzynie aptecznej olistąmoly2 pozwolą na przegranie rewitalizowanej taśmy na nową taśmę. Smarowana taśma przez jakiś czas (trudno mi powiedzieć precyzyjnie jak długo, ponieważ zależało mi tylko na przegraniu) zachowuje się poprawnie. Teraz żałuję, że nie zachowałem tych starych taśm, by przekonać się na jak długo wystarcza to smarowanie. Myślę, że przy tak dużej ilości taśm na rynku stosowanie tej metody w celu "uzdrawiania" taśm jest nieopłacalne. Pozdrawiam Konstanty.

Ja też dostałem od Korwina ten specyfik i potwierdzam słowa Henryka.Sprawa jest na krótko.Nawet na bardzo krótko.W końcu taka taśma i tak trafiła do kosza.

A tak przy okazji.26 września przypada już kolejna rocznica śmierci Korwina.

Rozmawiałem z nim prawie codziennie na skype i pomimo,ze minęło już sporo czasu,to brakuje mi jego humoru i ciętego języka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podejrzewasz oszustwo,a chyba wiem co masz na myśli ,to wykonaj taki test.

Podłącz mikrofony,ustaw poziomy na 0 db i przełącz eqalizację w dolną pozycję.Jeśli mamy obaj racje ,to sygnał powinien spaść o 20db.Jeśli się tak stanie,to już będzie wszystko jasne.

Czyli mówiąc krótko, Marku, że podłożono mi płytę audio od zwykłego tandberga... To właśnie podejrzewam. Reszta magnetofonu to może być rzeczywiście wersja SE, ale właściwie niczego nie jestem już pewien w tej sprawie. Na razie magnetofon jest ciągle w serwisie Kowalczyka - poproszę go, żeby temu też się przyjrzał. Jeśli tak, to wygląda na to, że w tym nomosie pracują albo oszuści, albo jakieś przygłupy! Nawet gdybym zakładał ich uczciwość, to i tak ich to nie usprawiedliwia. NIC się nie zorientowali odnośnie stanu technicznego tego magnetofonu, dosłownie wszystko było rozklekotane i rozregulowane, od głowic przez rolkę po elektronikę. W dupie ich mam, nic już nigdy u nich nie kupię! I będę wszystkich gdzie się da ostrzegał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.