Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  210 członków

Pioneer Klub
IGNORED

Klub miłośników PIONEERA


DR_DRE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Dune napisał:

Na audiokarmie piszą, że A91D brzmi podobnie do starszego SA-9800 też piękny klasyk z 1979 - 1981r

Pisal tez ktos kto mial Pioneera spec z lat 70 jak rowniez pozniejsze Koncowki reference I a91d I wolal te nowsze modele. Wszystko zalezy kto co lubi. Te modele Spec to tez kawal sprzetu ale oczywiście u nas nie popularne

PioneerSpe12_ml.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2021 o 15:38, Dune napisał:

Na audiokarmie piszą, że A91D brzmi podobnie do starszego SA-9800 też piękny klasyk z 1979 - 1981r

http://www.hifi-forum.de/viewthread-84-9158.html

Jak masz tlumacz na androida to poczytaj. Ktos poleca. Inny znowu pisze ze a91d to poziom A88x. Czyli tak naprawde trzeba by bylo odsluchac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania są podzielone, ale tak naprawdę to nie wiadom ilu z takich dyskutujących miało realnie tego A91D np. kaviter twierdził w jakichś wpisach, że to najlepiej grająca integra pioneera lepsza od A-09 w bezpośrednim odsłuchu... był tam też Krell Kav 400 chyba i kolumny Pro Ac Response bodajże, a tak poza tym nie liczyłbym na przepaść między A-88x ten wzmacniacz to nie ułomek wbrew pozorom, mogę kupić tego A91D tu chodzi bardziej o poznanie sprzętu za parę m-ce mogę sprzedać go i kupić znowu coś innego, taką sobie wycieczkę robię po latach 80. Panowie na tym Niemieckim forum piszą, że nie wytrzymywał porówniana z Luxmanem Lv-117, a ja znam opinię człowieka z tego forum który go miał Dimension i twierdzi, że to źle grająca integra i bądz tu mądry :-) ludzie z tego forum.de pewnie wzorują się na źle grających A-757, A-878 które są łudząco podobne do topwej integry, ale ten A91D to raczej inny poziom był też ponad dwa razy droższy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Dune napisał:

Zdania są podzielone, ale tak naprawdę to nie wiadom ilu z takich dyskutujących miało realnie tego A91D np. kaviter twierdził w jakichś wpisach, że to najlepiej grająca integra pioneera lepsza od A-09 w bezpośrednim odsłuchu... był tam też Krell Kav 400 chyba i kolumny Pro Ac Response bodajże, a tak poza tym nie liczyłbym na przepaść między A-88x ten wzmacniacz to nie ułomek wbrew pozorom, mogę kupić tego A91D tu chodzi bardziej o poznanie sprzętu za parę m-ce mogę sprzedać go i kupić znowu coś innego, taką sobie wycieczkę robię po latach 80. Panowie na tym Niemieckim forum piszą, że nie wytrzymywał porówniana z Luxmanem Lv-117, a ja znam opinię człowieka z tego forum który go miał Dimension i twierdzi, że to źle grająca integra i bądz tu mądry ? ludzie z tego forum.de pewnie wzorują się na źle grających A-757, A-878 które są łudząco podobne do topwej integry, ale ten A91D to raczej inny poziom był też ponad dwa razy droższy.

 

Okazuje sie ze a91d ma az trzy transformatory,patrz Zdjecie. Ale zobacz od kogo ten trzeci. Toz to tamradio/tamura od sansuja. No to teraz ten pioneer kosi wszystko do 30 Tys z tak magicznym cudownym trafem??

 

32648665_1696854447057775_599293335319871488_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Dune napisał:

Poprzednikiem był model A90D tylko na JP był też droższy od A91D o 800 DM, być może A91D jest zubożony w środku o gorsze kondy? ten pierwszy ma więcej miedzi, waga ta sama

https://audio-database.com/PIONEER-EXCLUSIVE/amp/a-90d-e.html

Ciezko powiedziec o roznicach. Na zdjeciach ponizej(drugie Zdjecie) a91d I a90d. Na pierwszy rzut oka chyba sie nie roznia. Zalezy co pod spodem. Dziwna mieli polityke z tymi modelami. Pioneer a07 wersja europejska byla mocno zubozona w porównaniu do japonskie wersji na przyklad

20160317_4222735.jpg

image[2].jpeg

Edytowane przez Audio.Japan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Dune napisał:

Poprzednikiem był model A90D tylko na JP był też droższy od A91D o 800 DM, być może A91D jest zubożony w środku o gorsze kondy? ten pierwszy ma więcej miedzi, waga ta sama

https://audio-database.com/PIONEER-EXCLUSIVE/amp/a-90d-e.html

https://m.facebook.com/sfelectronica/posts/1696857993724087/?refsrc=https%3A%2F%2Fm.facebook.com%2Fsfelectronica%2Fposts%2Feste-amplificador-pioneer-a-91d-pas%C3%B3-por-nuestro-servicio-t%C3%A9cnico-hace-unos-d%C3%ADas%2F1696857993724087%2F&_rdr

Na tej Stronce na Facebooku mozna zobaczyc w pioneerze a91d kondensatory muse for audio I wysokiej jakosci kondensatory foliowe soshin. Takie uzywal pioneer w innych modelach Elite. Czyli stad wynika ze wersja europejska a91d nie jest jakos zubozona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The small potted box soshins are very difficult to decipher ,and they all look the same .Some are Mica ,most are polystyrene ,and different grades and you need to be a forensic scientist to tell the difference .The most sought after one has flat looking pure silver leads .

 

      They sell in Japan for ridiculous  prices ,but in Japanese circles there is suppose to be nothing like them ,but until I  hear some I will keep my mind open .I haven't been able to find out their construction ,whether polystyrene ,or Silver Mica .The story goes that Soshin engineers were given unlimited resources and told to produce the best cap possible .That's what they came up with 

Źródło stereo. Net. Au

Powyżej słówko o kondensatorach foliowych soshin użytych w Pioneer elite. Okazało się że to jedne z najlepszych w tamtych czasach i ciągle cenionych w japonii. U mnie w przedwzmacniaczu c90 jest tych kondensatorow 18 sztuk i wraz z ucon i nichicon muse tworzą dzwiek tego preampu

 

 

scale_2400.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2021 o 21:10, Dune napisał:

kaviter twierdził w jakichś wpisach, że to najlepiej grająca integra pioneera lepsza od A-09

Znalazlem te wpisy kavitera. Miał końcówki reference, a91d i a09. Wolal Pioneera elite c90 /m90 od Sony es a nawet od tanszych modeli accuphase. Widac ze mój pioneer Elite jest całkiem przyzwoity i to nie tylko moja opinia. 

Pisal ze a91d to najlepsza Integra nawet w porównaniu z pioneer a09. Tyle że a09 to klasa A i dość słaba i po prostu nie dała rady napedzic jego kolumn. Byłoby być może inaczej gdyby miał łatwiejsze komny. U mnie problemu by nie było z moimi monitor audio gx 50.

Tak czy inaczej warto się zainteresować tym a91d. Może nie w takiej cenie jak na allegro ale warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mało kto miał okazję posłuchać tego.. zwłaszcza A-90 ekstremalnie rzadki tylko usa, albo to samo na JP jako A-200, u dołu A-27 bywał na allegro i olx, to będą najlepsze integry Pioneera, zresztą na zagraniczych aukcjach tak piszą o nich.

616585_379777758743853_776064442_o.thumb.jpg.5344f825e87d2a12c341efed47c399c3.jpg

621808_379777522077210_1705724996_o.thumb.jpg.bb040637c4f0105f87b24a6608a248de.jpg

 

 

Edytowane przez Dune
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Dune napisał:

Myślę, że mało kto miał okazję posłuchać tego.. zwłaszcza A-90 ekstremalnie rzadki tylko usa

Ja odkąd poszedłem w zestaw dzielony już nie wrócę do integry. Co do najlepszej integry Pioneera to jest jeszcze exclusive m8, ale to nawet w japonii rzadkosc

unnamed (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A critique was published in Stereo magazine in November 1988. 
It is quite powerful and has a clear and dynamic feeling. The focus is on a tight, clear atmosphere, but the transparency and resolution are also high. Therefore, it tends to be produced with a lively and powerful touch. The dynamic feel of the bass is quite attractive, but the preamp C-90a has a slightly bright and silky silky feel, so it feels like it's in harmony with the combination. There are few products in this price range, but they have a fairly full-fledged expressive power. Not only does it have low-pitched horsepower, but it also has resolution, giving it a very rich three-dimensional effect. Even if you listen to a large-scale song or jazz in an orchestra, it feels deep. The outline of the sound is also clear. And it is tied to the thick high range. 

 

Cytat z recenzji Pioneera Elite m90a/c90a  w magazynie Stereo z 1988r. Taka ciekawostka z tamtej epoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://audiokarma.org/forums/index.php?threads/pioneer-m91.710412/

Kolejna pozytywna opinia o Pioneer Elite. Tym razem o m91, który jest wersja m90a na rynek USA. Uzytkownik audiokarma pisze ze pioneer elite m91 jest lepszym wzmacniaczem niż Sony tan 77 es. Co tylko utwierdza mnie w przekonaniu że dobrze wybrałem kupując Pioneera elite. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Audio.Japan Masz wersje Jp ? Te europejskie są lżejsze , mają mniej miedzi i są zubożone w stosunku do Japońskich odpowiedników .

ps

Z jakimi kolumnami i źródłem masz to połączone ?

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tajitsu napisał:

@Audio.Japan Masz wersje Jp ? Te europejskie są lżejsze , mają mniej miedzi i są zubożone w stosunku do Japońskich odpowiedników .

ps

Z jakimi kolumnami i źródłem masz to połączone ?

http://kameson.net/audio/M-90a.htm

Jak można zobaczyć pod tym linkiem wersję japonskie i europejskie pod względem użytych komponentów jest identyczna. Różnią się wykończeniem chassis, górna płyta jest inna i cięższa. Miedzi jest jednakowo dużo. Widac ze nie masz pojęcia o temacie ale sie nie dziwie. Zubozeniu podlegly inne modele jak np pioneer a07.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Audio.Japan Ja tam widzę różnice między wersjami 220 a 100v.


http://audiovintage.fr/leforum/viewtopic.php?t=13280&start=20

 

No ale , Ty siedzisz w temacie i gratuluje zadowolenia ze sprzętu ! 


ps

Jak oceniasz brzmienie elektroniki np Yello? Pioneer dobrze wypada również w Jazzie? Chodzi mi o to czy jest uniwersalny? Wyglada ciekawie i gdyby byka okazja wszedłbym w posiadanie 😉

 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Tajitsu napisał:

@Audio.Japan Ja tam widzę różnice między wersjami 220 a 100v.


http://audiovintage.fr/leforum/viewtopic.php?t=13280&start=20

No ale , Ty siedzisz w temacie i gratuluje zadowolenia ze sprzętu !


ps

Jak oceniasz brzmienie elektroniki np Yello? Pioneer dobrze wypada również w Jazzie? Chodzi mi o to czy jest uniwersalny? Wyglada ciekawie i gdyby byka okazja wszedłbym w posiadanie 😉

Oj Fashi Fashi. Co ty tu krecisz. Najpierw plujesz na Pioneera ile się da a teraz kity tu wciskasz że chcesz posiadać. Idź lepiej do swojego klubiku i tam kituj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym piszesz . Szkoda , że nie chcesz odpisać merytorycznie na proste pytanie. 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://audiosharing.com/review/?cat=35

Ciekawostka z epoki. Recenzja zestawu Pioneer Elite m90a /c90a z japońskiego magazynu Stereo sound z 1988roku. Poniżej skrót recenzji

The C90a and M90a are amplifiers with a dignified and well-extruded natural sound. In terms of price, it is in a position to compete with high-end integrated amplifiers, and it is difficult to decide whether to take the name of a separate type or the cohesive sound unique to an integrated amplifier, but this pair has such a frame. It is attractive that it has a convincing sound unique to a separate type amplifier that exceeds it. 
 Basically, it inherits the sound unique to Pioneer, which is soft, rich, and flexibly supports a wide range of program sources and combinations, but it is a good amp from the previous work, which has a slightly passive meaning. , It has grown into an amplifier that allows you to listen to a mature and fulfilling content and a sufficiently convincing sound. It's been a long time since I heard this amp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okihiko Sugano

Stereo Sound No. 79 (issued in June 1986) 
Special feature ・ From "Ability test of 48 latest power amplifiers listening with CD player / direct connection"

 It is an amp that gives you an extremely wide range and strength only for new products. Still, the texture of the strings is warm and does not dry out. The freshness of the sound was high, and the transparent space reproduction was also excellent. For my personal taste, I want a slightly more fluffy roundness, but I think it's a high-quality playback sound. Due to the delicacy of the fantasy pp, the crescendo ff is well stable and does not show any distortion in the sound shaping. It's a brilliant and tense brass, but it's preferable to have moderation that doesn't make it flashy. Jazz was also very satisfying.

Sound quality: 9.0 
Attractiveness considering price: 9.0

 

Powyżej wycinek z recenzji pioneer Elite m90 w porównaniu do 48 innych wzmacniaczy. Jakosc dźwięku oceniona na 9. 0 co jest wyższa ocena niż ocena sansui b2201l z tego samego testu. Widac brzmienie pioneer elite przypadło do gustu japońskim recenzentom w tamtych czasach

Recenzje ze strony http://audiosharing.com/review/?cat=35&paged=2

Edytowane przez Audio.Japan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie zwraca uwagę „komentator” niejaki „Unknow” wypisz wymaluj audio.japan 😊

coś „kolega” ciśnie na Pioneera a ceny na olx/Allegro w górę . Oj nie ładnie tak szukać zbytu , agresywny marketing i bajdurzenie .

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tajitsu napisał:

Szczególnie zwraca uwagę „komentator” niejaki „Unknow” wypisz wymaluj audio.japan 😊

coś „kolega” ciśnie na Pioneera a ceny na olx/Allegro w górę . Oj nie ładnie tak szukać zbytu , agresywny marketing i bajdurzenie .

Po pierwsze nic nie sprzedaje. A po drugie pioneer elite to nie najlepszy sprzet swiata, inne marki za tło nie robią ani nie kosi wszystkiego do 30 Tys. Takie bajki tylko uciebie w klubiku.

Odrozniaj wyważone opinie, recenzje z magazynów audio z lat 80 od bajek typu "wzmacniacz x to najlepszy sprzet swiata".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Audio.Japan Moim zdaniem (do którego mam prawo) cisniesz na zarobek. Być może na rynku w obecnej chwili nie ma twojego wzmacniacza (zapewne celujesz w wyższe ceny) , ale za jakiś czas wystawisz.
Co za tym idzie , ubolewam nad twoim postępowaniem, ponieważ chciałem kupić m90 a za twoją „pomocą” cena za model japoński to 12999pln. 
Grasz nieczysto , i robisz dokładnie to samo o co oskarżasz tzw vintadżowców. Powinieneś się wstydzić „kolego”.

Ps

Znasz takie powiedzenie :

”Na złodzieju czapka gore” ?

No właśnie, tak mi idealnie pasuje to twoich pokrętnych tłumaczeń .

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Tajitsu napisał:

Grasz nieczysto

Jakiś ty Fashi pokrzywdzony. Tyle lat plujecie na inne marki. Tyle lat wciskacie kity o hiendach i jaki to najlepszy sprzet swiata. A sie okazuje ze nawet pioneer elite tak tutaj opluwany, w latach 80 w japonii był lepiej oceniany w magazynie audio niż podobno najlepszy sprzet swiata sansui b2201l. Czas by też inni poznali prawdę w koncu o tych waszych najlepszych sprzet ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym mówisz , ale nieudolnie odwracasz uwagę od swoich haniebnych postępków plus przyszły handelek .

32 minuty temu, Audio.Japan napisał:

opluwany, 

 

33 minuty temu, Audio.Japan napisał:

 Czas by też inni poznali prawdę w koncu o 

Zgadzam się , czas na prawdę . Zatem mam nadzieję , że więcej osób pozna twoją taktykę . A przy okazji dowiedzą się o twoich akcjach klonowania kont i pisaniu jadu w każdym możliwym wątku . Tak tak napiszesz , że konta masz połączone etc. Tylko ile to lat byłeś multikontowcem i hajterem w jednym? Przy okazji w wątku o kolumnach Vintage jakiś dziwnie kilkudniowy user wypowiada się wręcz tak samo jak audio.japan. Widać nawyki zostają na całe życie . 😊

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accuphase P-300L

Posted by audio sharing on June 15, 1986 No comments

Okihiko Sugano

 

Stereo Sound No. 79 (issued in June 1986) 

Special feature ・ From "Ability test of 48 latest power amplifiers listening with CD player / direct connection"

 

 The sound is glossy and brilliant, but it has a sufficiently warm texture, so the musical expression is utilized. The violin group in Bach's cantata is a peculiar way of fluttering, and I want a more calm and moist feeling. Since the mid-low range is rich, the overall sense of stability and expressiveness is sufficient, and it should not be artificial. This personality will be where you have different tastes. The strong performance of the large orchestra has a stable sense of volume and power, and you can enjoy colorful fun. The jazz bass is elastic and has a good balance of richness and tightness.

 

Sound quality: 8.5 

Attractiveness considering price: 8.5

 

Wg japońskich recenzentów z magazynu Stereo sound Pioneer Elite nie tylko gra lepiej niz wspomniane końcówki sansui b, ale też recenzowany wtedy accuphase p300l. Oczywiście to nie świadczy o tym że to najlepszy sprzet swiata 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.