Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 2008


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie najwieksze wrażenie zrobiło wyzsze pasmo średnicy i cała góra - czysto, pięknie. Zbyt mały pokój powodował w niektórych nagraniach wypychanie sceny (jej cześci przed twarz, nad głowę). Siedziałem tam jakieś 20 minut. Dla mnie pierwsza trójka wystawy w tym roku. Byłem tylko w sobotę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KR to specjalista od zimnych lamp ale trioda może być również zimna (?). Może ktos wyjaśni moje wątpliwosci. Niebardzo jestem obeznany :)

 

Słuchałem wczesniej w domowych wrunkach zestawu na końcówce KR (tańszej) na zimnych lampach chrakter brzmienia dość podobny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia były ale co tam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-8986-100001323 1226750772_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak ale przydałoby sie aby ktos konkretnie cos skropnął na temat lamp KR i tego terminu z którym sie spotkałem już kilka razy.

 

Ach, tu jest wszystko czarno na białym jesli chodzi o ten wzmak z AS:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego artykułu wynika, że lampy w Kronzilli to bezpośrednio żarzone triody więc o zimnej katodzie nie ma mowy. Na zdjęciach tego nie widać ale lampy bynajmniej zimne nie są :) grzeją się można powiedzieć "standardowo" :)

Z kolei znacznie mniej niż inne świecą (co widać na zdjęciach). W pierwszej chwili nie wiedziałem który właściwie wzmacniacz napędza kolumny głośnikowe, myślałem że stojący obok Accustic, właśnie dlatego, że w lampach ledwo co było widać żarzenie, ale okazało się, że grają właśnie te lampy a brak specyficznego światła wynika z tego, że żarnik jest wykonany z innego materiału niż w innych lampach i stąd nie emituje takiej ilości światła (niestety nie pamiętam o jaki materiał chodzi a jeśli coś pokręciłem w fachowych terminach to wybaczcie)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o techniczne sprawy grało jak dla mnie rewelacyjnie. Co dopiero by było w domowych warunkach w pokoju adaptowanym - ach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole na pewno Jolka. Sądząc po rozmiarze to z EL34 w roli głównej.

Z innymi będzie trudniej, bo wyglądają mniej "indywidualnie" :)

 

Gdybym widział na własne oczy to może bym zgadł, ale tylko po zdjęciu ciężko. W tym roku niestety nie miałem szansy osobiście zapuścić ucha :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestam jaki to transportm (SF?) i przetwornik w "ansae".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ansae w ubiegłym roku grał jako transport Tag McLaren z przetwornikiem konstrukcji własnej, preampep Siemel i Jolida 502B... nie sądzę by się wiele zmieniło, w końcu nie o te klocki im chodzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> xniwax

 

Podobał Ci się dzwięk tego zestawu na Kronzilli i kolumnach Katana? Jak dla mnie to średnica była zdecydowanie wyeksponowana. Za to wywalenie średnicy były według mnie odpowiedzialne kolumny na samych accutonach. Dzwięk był zbyt lekki, bez masy, bas był bardzo szybki, ale brak mu było definicji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobało mi sie brzmienie tego zestawu, faktem, że kolumny były źle ustawione w pomieszczeniu. Moim zdaniem nie powinny być ustawione na wprost. Przypadkowosć ustawienia kolumn to grzech najcięższy na AS.

 

Ocena zalezna jest również od słuchanego materiału, płyty, muzyki.

 

Potencjał tych kolumn (całego zestawu) moim zdaniem jest dużo wiekszy pod każdym wzgledem...ale chyba nigdy tego sie nie dowiem :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauważyłem specjalnego wyeksponowania średnicy na Katanach, słuchałem kilku utworów z własnych płyt i efekt był zdecydowanie dobry. Bas jak na tak niewielkie przetworniki schodzący bardzo nisko, szybki ale i masywny... ocena na pewno zależy od słuchanego materiału i ... upodobań :)

Pewnie warto byłoby poeksperymentować z ustawieniem kolumn - mam wrażenie, że na wystawach jest ono może nie tyle przypadkowe co podyktowane specyfiką przetaczających się tłumów, z których większość jedynie ogląda a nie słucha a pozycja słuchacza w pomieszczeniu bardzo różna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu zakończyliśmy AudioShow. Przez pierwsze dni po imprezie z ciekawością czytałem o Waszych wrażeniach i o tym, co Wam się podobało oraz... starałem się przeczekać lawinę krytyk. Kiedy sztorm ustał, przez kolejne kilka dni miotałem się zastanawiając, czym chcę się podzielić. Ostatecznie postanowiłem ograniczyć sie do kilku uwag:

 

= Na AS jestem od pierwszej edycji i niezależnie od tego, czy dla mnie dana edycja jest lepsza, czy gorsza, zawsze jestem zadowolony z uczestniczenia w tym wydarzeniu. Poza możliwością posłuchania rozmaitych zestawów w „polowych warunkach”, AS jest dla mnie okazją do przelotnych rozmów i spotkań z handlowcami, producentami i audiofilami.

 

= W tym roku trudno było mi znaleźć kilka pokoi, w których zasiedziałbym się głębiej zatapiając w dzwięk. Z nostalgią myślałem o pewnym panu z FotoPub’u, który nazywa się Richard Tann (dla mnie w każdej edycji, w której brał udział mieścił się w pierwszej trójce jakości dźwięku); brakowało mi też LinnArt’u, który wiele przyjemności sprawiał mi różnymi implementacjami Lowther’ów.

 

= Jakoś tak jest, że moje upodobania brzmieniowe zwykle pozostawiają mnie poza ‘mainstreamem’ i najlepiej (najmilej i z wrażeniem najwyższej wierności) słuchało mi się muzyki z:

 

1. Magnepan’ów MG 1,6 (o ile pamiętam zasilanych elektroniką Moon);

2. Adio Note

 

Choć wydaje mi się, że byłyby to miejsca odpowiedni drugie i trzecie, gdyby... podczas prezentacji Avangarde Trio prowadzący ograniczył poziom ciśnienia akustycznego w pomieszczeniu korzystając ze słusznych rozmiarów potencjometru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, nikt więcej nie zrobił zdjęcia pani od słuchawek ?

 

Na zdjęciach tylko klocki, klocki, klocki ;-)

 

Pytam, bo chciałem jakieś zdjęcie wrzucić do galerii, a tamto nie jest tak fajne jak mogłoby być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Spotkałem Richarda Tana na AS, mówił mi, ze zamierza rozwijać działalność, więc zapewne jeszcze zobaczymy jego sprzęt na wystawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> areczek

 

No to chyba trafiłeś na jeden z bardziej kontrowersyjnych dźwięków wystawy. Rok temu ten system w Sobieskim zagrał barzdo fajnie, do tego był tam tańszy pre i tańsze monobloki. W tym roku chyba głośniki nie zgrały się zupełnie z pomieszczeniem, bo wyszedł jakiś taki ociężały, stłoczony i męczący basem system z małą ilością powietrza. Nie wiem co się stało z brzmieniem sprzed roku. Cebulki nigdy chyba nie były mistrzami dynamiki, ale z tym pomieszczeniem i kablami tary do każdego dźwięku zbierały się z godzinę.

 

System z German Physiks zagrał IMO o niebo lepiej z tańszą elektroniką, a ja sądzę, że między głośnikami MBL i GP nie ma tak dużej różnicy jak by to mogło wynikać z odsłuchów na AS.

 

Dla równowagi pewnie zaraz ktoś napisze, że ten MBL to był dźwięk wystawy. Gusta, dlatego nic nie zastąpi odsłuchu na żywo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobieskim zagrał barzdo fajnie, do tego był tam tańszy pre i tańsze monobloki. W tym roku chyba

>głośniki nie zgrały się zupełnie z pomieszczeniem, bo wyszedł jakiś taki ociężały, stłoczony i

>męczący basem system z małą ilością powietrza.

 

Słyszałem od dwóch forumowych kolegów że dzwiek miały raczej marny,ciekawi mnie jakie były wzmacniacze podłączone i do jakiego modelu?Tak naprawdę to zestawy mbl-a powinny dzielić ścianę na której mają być ustawione na 3 równe części(OSOBIśCIE SPRAWDZIłEM),a głębokość pomieszczenia powinny dzieliś w stosunku 1/3 głośnik od ściany ,2/3 wolna przestrzeń dla słuchacza,niezależnie od wielkości pomieszczenia.Może w tym tkwił problem?Również mocno zdaję sobie sprawę że elektronika ma dużo do powiedzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth >>> Ja wprawdzie ,,hiendowych oczu,, nie mam ale na oslode zamieszczam ,,hiendowe nogi,, (moim zdanien).

 

Panie bardzo chetnie zapozowaly ze mna do zdjecia (ja mam 180 cm wzrostu hmm...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ,,sprzetem,, czlowiek zyje!

 

Najbardziej ,,hiendowy,, kotlet jaki mi sie trafil w drodze powrotnej z AS hehe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.