Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 2008


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

pani od sluchawek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Close ... but no cigar !

 

Nikt z was nie ma nic lepszego ? To po co zabieraliście te wszystkie aparaty ?

 

Jeszcze chwila, i naprawdę dojdę do wniosku, że audiofile to normalni nie są ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elb >>> No ja mam lepsze fotki z ,,dupeczkami,, ale raczej to one sie nie nadaja do wklejenia na tym forum:)

 

Zreszta jak wklejam swoje to sa jakies kuzwa male i za cholere nie chca byc inne musze miec zly program do zmniejszania (Picassa czy jakos tak) 100kb z 2,5 mb i wychodzi bryndza.

 

Azorsky >>> Nie pamietam gdzie bo ciemno bylo a tym rzem nie ja prowadzilem i bylo mi wszystko jedno ale jedno jest pewne takiego czegos jeszcze nie widzialem (mowa o schabowym i mega surowce z ogromna porcja pieczonych ziemniaczkow)za 25 zeta! w pieknym drewnianym zajezdzie gdzies w drodze na Wroclaw.

 

Kabelki niezle zostawilem sobie jeden bedzie do listwy.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robix nie zmniejszaj wagi bo program może Ci obcinać wtedy również rozmiar zdjęcia aby było ono dobrej jakości użyj fotoszopa i pomniejsz do 900x900 potem dajesz zapisz do weba i tam ustawiasz odpowiedną wagę ( Kb )zdjęcia i masz piękne wielkie zdjęcie

 

no koniec offtopu... ale ja to dla dobra męskości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE PANIE. A MOŻE TAK POMIĘDZY SCHABOWE I DUPECZKI WRZUĆMY TROCHĘ SENTYMENTÓW - napisałem to w temacie "melancholik i audiofil skończy tak samo" - ale dorzucam tez WAM.

 

PANOWIE!PANIE! zobaczcie li tylko jaką mamy krótką kulturę słuchania muzyki na dobrym sprzęcie. Tak na prawdę możliwość dokonywania takich wyborów sprzętu jak na AS obecnie, czy parę lat wstecz mamy od niedawna. Przecież pamiętam mojego szpulowca ZK140T z dwoma głośniczkami i małą szpulką stereo z "odpływają kawiarenki" w gratisie do sprzętu - no toż to była jakość na tamte czasy! Następnie z już audiofilskim duchem poprosiłem ojca o 120 dolców na magnetofon kasetowy technicsa z Pewexu. Lecz do niego trzeba było upolować wzmacniacz. Co było wtedy najlepsze i bez alternatywy..? oczywiście RADMOR radio ze wzmacniaczem ogromne ciężkie i z DIODAMI, które pięknie "klimatowały" słuchanie. I kolumny dwugłośnikowe niewielkie. Zaraz tuż za chwilę SŁYNNE ALTUSY - kolumny z dźwiękiem i tymi niezastąpionymi na ówczesne czasy wysokimi i basami. Zaraz potem lata 90-te wybór poprawia się. Przewijają się u mnie komplety Denona oraz wielkie estradowe kolumny TON 200 wraz ze ślicznie grającymi (jako druga para do quadro :) ) - Fisherami. Te 4 kolumny dawały przyjemność mnie i innym słuchającym.Ten system długo królował do chwili gdy wpadłem z wizytą na AUDIOSTERO.PL !!! Kupiłem więc inne kolumny -ESA Vivace 3 - rzeczywiście zróżnicowały dźwięk ale nie dały POWERA jak Ton 200. Lecz dźwięk wysublimował się i zagrał średnicą których tamte prawie nie miały. Nadszedł czas na wzmacniacz - kupiłem LAMPĘ - i tu nowe doświadczenia - pojawia się ciekawa scena, jazz brzmi przepięknie, lecz brakuje trochę dynamiki. I tu decyzja o zakupie CD Creek najpierw Classic a zaraz za chwilę zmiana na DESTINY. I to już zagrało na miarę moich oczekiwań. Jednakże konkludując: ZOBACZCIE JAK OGROMNE MOŻLIWOŚCI WYBORU SPRZĘTU MAMY DZIŚ DO TEGO CO BYŁO NIE CAŁKIEM DAWNO-To trochę przeraża ale tak jak w innych dziedzinach - oferta stara się być coraz bogatsza i bliższa nam, choćby poprzez takie imprezy jak AUDIO SHOW. Przecież MY nie zmieniamy samochodów tylko TEN SPRZĘT :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

robix, 19 Lis 2008, 01:44

>>> Nie pamietam gdzie bo ciemno bylo a tym rzem nie ja prowadzilem i bylo mi wszystko jedno

>ale jedno jest pewne takiego czegos jeszcze nie widzialem (mowa o schabowym i mega surowce z ogromna

>porcja pieczonych ziemniaczkow)za 25 zeta! w pieknym drewnianym zajezdzie gdzies w drodze na

>Wroclaw.

>

 

 

To pewnie jadłeś w Polichnie :)

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą kawałek dalej - w stoisku Audio Architektura - można było również zapomnieć po co się przyjechało na AS. Pani w krótkiej spódniczce to był prawdziwy High End...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nikt się nie pochwalił audio-filskim długopisem od Maca…niestety mało audio-filski bo nadruk już zszedł .;)). Ale prezent jak znalazł bo długopis w pracy mi się wypisał .Opłacało się iść.

…pyzatym najgorzej na wystawie wypadł mój aparat..;((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wystawy to nawet udana,zawsze jakieś nowe doświadczenia akustyczne i sprzętowe.

Najbardziej w pamięci został mi odsłuch w pokoju Logaudio.Super lampowy wzmak 2*50w prosty i oryginalny wygląd i kolumny budzące respekt wizualny jak i odsłuchowy …miodzio .Cena też .

Mogę śmiało powiedzieć że odkryłem moich kilka płyt na nowo np. jelonek (coś w stylu apocaliptyka), mimo wirtuozyjnego „jazgotu” brzmiała bardzo przyjemnie. Świetny bas i reszta pasma ,żywiołowe granie ale bez skwaru i zadymy pieczonej na grillu kiełbasy, kulturalnie i wciągająco(trochę za mały pokój odsłuchowy). To był system który nie psuje słabiej nagraną muzykę tylko wydobywa z niej to co najlepsze .Ooo…. i znalazłem dalszy kierunek rozwoju mojego systemu.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy dźwięk-focal.Chociaż wystawca mówił że kolumny nowe nie wygrzane wzmacniacz też.Może głupie pytanie ale jak to jest z tym wygrzewaniem,np. przychodzę z pracy chce posłuchać płyty ale nic z tego bo zapomniałem włączyć system dzień wcześniej w stan gotowy do naciśnięcia play,czy wystarczy że zasilanie jest wpięte do sieci?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz Logaudio ale z ulotki,polski projekt BRAVVO Panie Darku i pozdrawiam, szwajcarskie wykonanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

A propos Audio Show: może pamiętacie serbską firmę lampową, Trafomatic, która wystawiała się na AS razem z ART Loudespeakers i Art Audio. Otóż dostanę za parę dni do odsłuchu komplet złożony z przedwzmacniacza i końcówki mocy na KT88. Jak już będę wiedział, co i jak, zgodnie z forumową tradycją zaproszę chętnych na odsłuch. Źródło będzie analogowe, bo w międzyczasie RCM był uprzejmy przysłać nam do testu swój (mający podobno rzesze wyznawców) phonostage.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SamoBiBo - gratuluje odsłuchu Logaudio płytą pod tytułem OFPA "Ogólnopolska Porażka Pana Akustyka"

Ta płyta to przykład akademicki jak nie powinno się nagrywać i masterować płyt, obok niej można postawić już tylko 30sto letniego winyla po którym przejechał czołg i płytę "Dead Magnetic" mataliki :)

 

Ale co prawdato prawda ... Uthopie EM zagrały baaardzo fajnie. Tyle że jak się ma 80W czy ile ten Union na 845 miał na stronę to się nie słycha jazzu na 7 godzinie gały głośności bo to grzech. Grało fajnie a zagrałoby jeszcze lepiej gdyby temu systemowi dorzucić do pieca. Piękina gładka góra i szybki zwarty bas (myślę że bas z pierdolnięciem) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie Wasze wypociny i zastanawiam się generalnie po co to wszystko było . Ja na tym AS wyleczyłem się kompletnie z tej dziwnej choroby w momencie kiedy to co mnie się podobało a więc Avangarde Acoustic i B&W przez całąresztę "osłuchanych mentorów" zostało podsumowane słowami "sztuczny, nienaturalni i przekolorowany dzwięk". Cóż ... niektórzy ludzi słuszą chyba oczami a jeszcze inni tyłkiem, w każdym razie patrząc na te wszystkie systemy jużwiem że nie ma możliwości odtworzyć dzwieku tak, aby było jak "na żywo" nie da sięi koniec.

 

W drugą strone :) niektóre systemu za setki tysięcy złotych, połączone mega kablami, no poprostu mega mega mega ... a tutaj takie malutkie ADAM połączone zwykłymi siecówkami od komputera, zwykłe kabelki w dodatki długie, jakiś pre i CD Arcama i przepraszam bardzo ale to kładło na ryj do błoda takie systemy jak DCS czy Krell więc o co chodzi ??

 

Audiofilia to shit !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

SamoBiBo - mam pytanie natury technicznej - zdjęcie, które zamieściłeś w Swoim poście z 21 Lis 2008, 08:28 jest Twojego autorstwa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wovo>>>> Mlody jestes i rosniesz.....ja tam wiem ze od ,,opowiadania bajek sa babcie a od straszenia duchy,, czy to wysraczy aby podsumowac Twoje wypociny?

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie,Foto jest Twojego autorstwa ,zapomniałem dodać;)).Apropos bardzo fajne zdjęcia no i opisy do nich,a że nie miałem zdjęć z pokoju Loga to skopiowałem Twoje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robix, 21 Lis 2008, 17:09

 

>wovo>>>> Mlody jestes i rosniesz.....ja tam wiem ze od ,,opowiadania bajek sa babcie a od

>straszenia duchy,, czy to wysraczy aby podsumowac Twoje wypociny?

>

>robix

 

Wow, nie ma jak argument wieku, ale ma on zasadniczo 2 wady:

1. Działa w obie strony

2. Świadczy o wyczerpaniu merytorycznych argumentów.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

OK, ale jak widzisz Twoje "zapomnienie" spowodowało usunięcie posta przez Administratora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Fr@ntz-Oczywiście że nie,Foto jest Twojego autorstwa ,zapomniałem dodać;)).Apropos bardzo fajne zdjęcia no i opisy do nich,a że nie miałem zdjęć z pokoju Loga to skopiowałem Twoje.

 

wovo-co do OFPA ;))) to zgadzam się;))po prostu nie wiedziałem...czy coś z moim systemem nie tak czy płytą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej w pamięci został mi odsłuch w pokoju LogAudio.Super lampowy wzmak 2*50w prosty i oryginalny wygląd i kolumny budzące respekt wizualny jak i odsłuchowy …miodzio .Cena też .

Mogę śmiało powiedzieć że odkryłem moich kilka płyt na nowo np. jelonek (coś w stylu apocaliptyka), mimo wirtuozyjnego „jazgotu” brzmiała bardzo przyjemnie(ale realizacja OFPA). Świetny bas i reszta pasma ,żywiołowe granie ale bez skwaru i zadymy pieczonej na grillu kiełbasy, kulturalnie i wciągająco. To był system który nie psuje słabiej nagraną muzykę tylko wydobywa z niej to co najlepsze .Ooo…. i znalazłem dalszy kierunek rozwoju mojego systemu.

...czyja to czupryna??;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Też uważam że pisanie o "h*jach" (nieortograficznie) i okraszanie tego uśmieszkiem to nie jest dobry zwyczaj. Usiłuję dowiedzieć się, o co chodzi z babcią. Czy to mowa o reklamie z tą facetką w okularach, co macha rączką za szybką? Co z nią jest nie w porządku, też ją widzę, ale nic nie zasłania ani nic w tym rodzaju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.