Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 2008


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może napisać z czym grał w sobotę zestaw Advance Accoustic Uno Nano/Ayon CD2 i co jeszcze?

Widziałem chyba jakiś przedwzacniacz Ayona i końcówkę Accuphase, ale jakie to były modele

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elb, wydaje mi się że przy 3 hotelach i tylu wystawcach, 2 dni zrobiło się za mało, ja w każdym razie byłem 2 dni i nie miałem czasu posłuchać połowy zestawów których chciałem. A nie było to broń boże wszystko jak leci, przy czym posłuchać, to mam na myśli tak ze 30 minut ze swoimi płytami. Czuję w każdym razie duży nidosyt w tej kwestii. Czy jest plan wydłużenia czasu trwania targów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usel - oryginalnie AS było imprezą 3 dniową. Dopiero w 2002 roku, na fali kryzysu w branży, okroiliśmy wystawę do dwóch dni, co pozwoliło na pewną redukcję kosztów (choć nawet przed redukcją AS należało do najtańszych wystaw w Europie). Z mojej strony nie ma absolutnie żadnych przeciwwskazań aby impreza ponownie trwała od piątku, jednak jak dotąd wystawcy nie zgłaszali takiego zapotrzebowania.

 

I jeszcze odnośnie klimatyzacji, bo temat wraca jak bumerang - nie ma niestety możliwości, aby przy temp otoczenia rzędu 10'C i niżej, instalację w hotelu włączyć (są to pewne uwarunkowania techniczno/technologiczne). Gdyby impreza odbywała się latem - nie było by z tym problemu.

 

Są oczywiście klimatyzacje "zimowe" - sam mam taka zainstalowana w moim pokoju odsłuchowym, dzięki czemu klima działa nawet jak za oknem jest -15'C - ale są to rozwiązania specjalistyczne, znacznie droższe niż regularna klimatyzacja. Nie ma się czemu dziwić, że takiej "zimowej" klimy nie zainstalowano w hotelu - klimę w hotelu projektuje się pod katem użytkowania latem, gdy na zewnątrz jest ciepło, a z myślą o zimowym najeździe audiofilów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ja tam jeszcze pamiętam "Hi-End.pl 2002" w Warsaw Marriott Hotel 15 i 16 czerwca. Było na prawdę fajnie (szczególnie akcja z wiaderkiem na Gryphonie pod logiem RCMu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, 13 Lis 2008, 18:18

 

>usel - oryginalnie AS było imprezą 3 dniową. Dopiero w 2002 roku, na fali kryzysu w branży,

>okroiliśmy wystawę do dwóch dni, co pozwoliło na pewną redukcję kosztów (choć nawet przed redukcją

>AS należało do najtańszych wystaw w Europie). Z mojej strony nie ma absolutnie żadnych

>przeciwwskazań aby impreza ponownie trwała od piątku, jednak jak dotąd wystawcy nie zgłaszali

>takiego zapotrzebowania.

>

>I jeszcze odnośnie klimatyzacji, bo temat wraca jak bumerang - nie ma niestety możliwości, aby przy

>temp otoczenia rzędu 10'C i niżej, instalację w hotelu włączyć (są to pewne uwarunkowania

>techniczno/technologiczne). Gdyby impreza odbywała się latem - nie było by z tym problemu.

>

>Są oczywiście klimatyzacje "zimowe" - sam mam taka zainstalowana w moim pokoju odsłuchowym, dzięki

>czemu klima działa nawet jak za oknem jest -15'C - ale są to rozwiązania specjalistyczne, znacznie

>droższe niż regularna klimatyzacja. Nie ma się czemu dziwić, że takiej "zimowej" klimy nie

>zainstalowano w hotelu - klimę w hotelu projektuje się pod katem użytkowania latem, gdy na zewnątrz

>jest ciepło, a z myślą o zimowym najeździe audiofilów.

 

Ale mogłaby k... chociaż WENTYLACJA działać, psiakrew. A w naszym pokoju była spierdzielona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu w tym roku odwiedziłem AS poraz pierwszy.

Ogólne wrażenia bardzo fajnie i miło.

Szeczgólnie ta pani co jest zdjęcie wyżej :), super dekolcik miała aż cieżko było oko oderwać.

 

Jeśli chodzi o to co mi utkwiło w pamięci to:

 

1, Cary audio integra SLI 80 + audio physic Tempo VI- naprawde dla mnie zagrało pięknym dzwiękiem, przy muzyce jazzowej wymarzony system, niestty ktoś włączył depeche mode i troche czar prysł, troche sie darło, zbyt ostra góra. Zakładam ze kiepsko nagrana płyta.

2.thiele +mak bardzo ładnie-chociaż jak na tą cene to mieszane uczucia

3. W pokoju ancient audio również bardzo przyzwoicie

4. delta studio + esa również na wysokim poziomie.

5. duży pozytyw dla konstrukcji naszego mygyvera, pierwszy raz miałem okazji słuchać. Podobało mi się.

 

O rozczarowaniach nie pisze bo dużo tego było.

 

Z przyjemnością widziałbym u siebei AP+cary audio.

Wychodząc z wystawy chyba doszedłem do wniosku że lampka to moze być element systemu na dłużej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"thiele i mac bardzo ładnie"

 

Co w tym dźwięku było ładne?

 

Moim zdaniem fatalne połączenie (przynajmniej w tym miejscu i czasie).

 

Pytanie: Ile kosztują kolumnienki Waszczyszyna grajace na AS?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt teraz doczytałem :) czyli "normalna" wycena: 30 Waszczyszynów - pięknie :)

 

Jeden z lepszych dźwieków wystawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co w tym dźwięku było ładne?"

 

Według mnie dobra scena i przestrzeń, miło sie tego słuchało, moze na niektórych utworach góra była troszke męcząca, ale ogólnie dla mnie bardzo fajnie.

 

Moim zdaniem fatalne połączenie (przynajmniej w tym miejscu i czasie).

 

Jeśli chodzi o pomieszczenie, to według mnie jedno z lepszych w bristolu. Zapewne 100 razy lepsze niz jaką miały avantgardy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę Avndgardy powinny stać tam gdzie thiele.

 

Co do Mac-thiele dla mnie nie do przyjęcia było pasmo wyższej średnicy i niższej góry

zmatowienie przechodzące w przydymione szkło :)

Być może płyty nie te - nie wiem ale Avandgardy zagrały o wiele lepiej, prawdziwiej:

 

Dzięki Avandgardom Trio miałem wrażenie, że Steve Ray Voughan zmartwychwstał i zagrał specjalnie dla nas na AS :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety trafiłem na kiepską muzę gdzie stały avantgardy i tylko na jednym utworze zagrały piąknie był to koncertowy utwór na austycznej gitarze (nie pamietam kogo). Słychać było gdyby gryf wystawał z tuby :)

Na koniec był rammstein-zbyt głośno i jakoś mnie nie zachwyciło.

GDybym usłyszał steaviego którego znam pewnie było by o wiele lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to się komuś podobało jak to gra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobało się, pięknie grało z Kataną - szybko, przestrzennie i barwnie, pomieszczenie trochę za małe do tego zestawienia. Góra pasma czysta jak kryształ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to nie wiem co było gwiazdą w tym zestawieniu - stawiam na Katany ale...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie Air Tight z Katanami mnie też się podobało. Oczywiście z racji wielkości głośników i przez pokój nie był to pełnoskalowy dźwięk, ale dawał całkiem dobre przybliżenie brzmienia Avalonów z Accutonami na dobrej lampie. Generalnie podobała mi się ilość powietrza w dźwięku, swoboda i bardzo ładna mikrodynamika. Bas na pewno nie był wzorcowy, ale te Katany to przecież dość mały głośnik.

 

Avantgarde w Bristolu to natomiast nie był mój dźwięk, przede wszystkim był zbyt ogromny, gryf gitary miał z 5m długości, a w porywach może i szerokości. Wydawało mi się też, że był pewien problem z szorstkością/ziarnistością tego dźwięku, ale to może już była sprawa muzyki (choć słuchałem z Transrotora oraz z Accu DP 700).

 

Thiel + Mac nie słyszałem.

 

Waszczyszyn, tak jak już gdzieś napisałem, zawsze mam wrażenie, że jego kontrukcje w górnej części pasma dodają dźwiękom trochę sztucznych kolorów i przejaskrawiają. Wydawało mi się też, że nie ma całkowitej spójności między górą i dołem ale z kolei stereofonia i lokalizacja były wręcz wybitne (chyba żaden system na wystawie nie budował sceny lepiej). Dla mnie jak to zwykle z AA - brzmienie typu "kochaj albo rzuć" i nie zdziwię się, jeśli ktoś wybierze tę pierwszą ewentualność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KR kronzilla, Acoustic Arts i Katany - rzeczywiście grało super. Sęk w tym, że tylko na audiofilskich płytach. Puściłem fragment "Ringu" Wagnera, nagranie Decca z lat 60-tych, które powszechnie uchodzi za majstersztyk realizatorski(współczesne nagrania Wagnera brzmią na ogół dużo gorzej), mimo świetnej dynamiki i poczucia dużej skali dźwięku, brzmienie było nienaturalnie przejaskrawione - zwłaszcza wokal był mocno przerysowany. Być może było to spowodowane zbyt wysokim poziomem głośności, z drugiej strony - takiej muzy nie da się słuchać cicho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, Katana z Kronzillą i Accustic Arts grały naprawdę bardzo dobrze, według mnie zdecydowanie jeden z najlepszych dźwięków na wystawie. Niewiele się o nim wspomina w tym wątku co dziwi zważywszy na jakość dźwięku ale mniej biorąc pod uwagę, że sprzęt w zasadzie dotychczas nieznany w Polsce... panom z soundclub należy się uznanie za bardzo dobre zestawienie systemu (można było posłuchać wiele znacznie droższych i gorzej brzmiących systemów, często tego samego producenta, co teoretycznie powinno być łatwiejsze niż zestawienie komponentów różnych producetów).

Ceramiczne przetworniki w Katanie świetnie zagrały z wypasioną triodą, zupełnie "nieceramiczny" dźwięk, szczególnie zaskoczyła mnie reprodukcja smyczków i fortepianu, smyczki zdecydowanie bez konkurencji...

Oczywiście warunki do odsłuchu nie był najlepsze - pokój za mały na ten zestaw, ciągle wchodzący i wychodzący oglądacze, zaduch wymuszający otwarcie okien... normalne wystawowe problemy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monopoloop

 

Może to coś pomoże i ktoś rozpozna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fifan

 

Kronzilla to trioda ? KR robi wzmaki na "zimnych" lampach, czy to ma jakieś znaczenie, czy trioda może być jako zimna lampa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobre pytanie w tym systemie było gwiazdą... może Katana - złożona i ciekawa konstrukcja, świetne przetworniki... ale z drugiej strony Kronzilla z pewnością odcisnęła swoje SET-owe piętno a do tego nie byle jakie źródło - Accustic Arts jest specjalistą od źródeł cyfrowych a ten zestaw to szczyt ich oferty, podejrzewam, że każde z nich mogłoby być gwiazdą... no i dobrze, że zagrały "razem" a nie po gwiazdorsku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.