Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  518 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.06.2022 o 20:07, endriuw napisał:

Czy Yamahę CD-S303 nową ze sklepu warto brać za 1100 zeta?

W tej kwocie może ciut więcej celuj z lat 90 w CDX-1030, 1050, 1060 lub w starsze z lat 80 w CDX-1100, 1120 ale te z racji wieku mogą być problemowe w serwisie, lub w/g mnie chyba najlepsza alternatywa dla tych w/w 1030, 1050, 1060.. CDX-993 ostatni dobry cedek Yamahy i tu z tego co się orientuję raczej nie stwarzający problemów serwisowych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W tej kwocie może ciut więcej celuj z lat 90 w CDX-1030, 1050, 1060 lub w starsze z lat 80 w CDX-1100, 1120 ale te z racji wieku mogą być problemowe w serwisie, lub w/g mnie chyba najlepsza alternatywa dla tych w/w 1030, 1050, 1060.. CDX-993 ostatni dobry cedek Yamahy i tu z tego co się orientuję raczej nie stwarzający problemów serwisowych..
W tej kwocie to już ciężko dostać lata 90te.
Jakby był 1120 za 1100, biorę nie pytam.
Unie do sprzedaży dojrzewa 1110 i ciągle się waham bo stoi parę systemów, czy warto się tego pozbywać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za około 1100 zł kupiłem na eBay cdx1030 odnowiony z nowym laserem i na rocznej gwarancji. Tyle, że to było kilka lat temu. Gra nieziemsko. Potwierdzam, że cdx 993 to ostatni świetny CD Yamahy, a to co było potem to kaszana. Miałem cdx496 i zdecydowanie nie polecam. Tych aktualnych serii cd-s 1000, 2000 nie słyszałem, ponoć niezłe, tyle, że drogie. Jakbym musiał kupić kolejny CD, to szukałabym wymienionych wyżej wysokich modeli z lat 90-tych (1030, 1050, 1060, 993), najlepiej odnowionych.

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że zmiana z cdx 496 na 1030 była wręcz spektakularna. 496 grał przy nim strasznie plastikowo, bez rozmachu, po prostu słabo (aczkolwiek w tym zakresie cenowym nie jest to zły odtwarzacz) . Podobną tak znaczącą poprawę brzmienia przyniosła wymiana integry z ax 700 na dzielonkę mx/cx 800/70. Z kolei przejście na jeszcze wyższy poziom tj. cx1000/mx-1 już aż takiej poprawy nie przyniosło, aczkolwiek zdecydowanie polepszył się bas, z czego jestem bardzo zadowolony. Nowy wzmacniacz wyzwala teraz z kolumn pełnię możliwości. Z kolei pre jest niezwykle funkcjonalnym do tego doskonałym urządzeniem. 

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
44 minuty temu, adamon napisał:

Witam 

Poszukuje serwisu Yamahy 

Kupiłem do kuchni soundbara i niestety nie działają dotykowe przyciski, a bez tego nie połączę do musiccasta 

Jeśli autoryzowany to audioklan. Najlepiej skontaktować się bezpośrednio i opisać problem. Pewnie coś podpowiedzą od razu. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Jeśli autoryzowany to audioklan. Najlepiej skontaktować się bezpośrednio i opisać problem. Pewnie coś podpowiedzą od razu. 

Dzięki ale przy niedzieli rozkręciłem i naprawiłem sam - a tylko taśma się odczepiła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, adamon napisał:

Dzięki ale przy niedzieli rozkręciłem i naprawiłem sam - a tylko taśma się odczepiła. 

No to świetna wiadomość. Oby tak zawsze się kończyło 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.07.2022 o 20:01, costa brava napisał:

Miałem cd-s2100 ze wzmakiem a-s2100 i niestety  porażka,  a bardzo chciałem sobie  zostawić  komplecik

Jak chcesz dobry wzmak Yamahy to polecam AX-2000 to na prawdę gra, plus do tego gratis stary ale w miarę dobry konewnter c/a BB... Ja słuchając NPS-303 miałem podłączony przez przetwornik we wzmacniaczu bo grało to zdecydowanie lepiej niż bezpośrednio z NPS-303..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, mig30 napisał:

>Ja słuchając NPS-303 miałem podłączony przez przetwornik we wzmacniaczu bo grało to zdecydowanie lepiej niż bezpośrednio z NPS-303

a co znaczy ze bezposrednio z 303 ?

z jego wyjść analogowych, czyli wbudowanego dac.

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Redaktorzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kangie napisał:

Ceny totalnie od czapki. Tak końcówka leżeli jest w stanie idealnym to max 40.000 zł. To samo monitory 20-25 tyś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu na olx były ns 2000 za 6 tys. zł. Ogłoszenie stało zaledwie parę dni. Do dziś nie mogę odżałować, że się wtedy poważnie tym nie zainteresowałem,  choć z drugiej strony bylem wówczas na początku mojej drogi w audio. Cena 40 tys. Za te kolumny to kosmos. Absurd. Nikt tego nie kupi. Ceny za zestaw 10000 również zupełnie od czapy. Mając takie pieniądze można przebierać w znacznie nowszych hi-endowych zestawach. Ale kto komu zabroni zamieszczać zgłoszenia, a nuż się kiedyś jakiś jeleń trafi...

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
Godzinę temu, Vampire_Lestat napisał:

Mając takie pieniądze można przebierać w znacznie nowszych hi-endowych zestawach.

Można, ale Vampirze_Lestat, ale to wg mnie "kolekcjonerka". Piękny stan. Bogaty fan Yamahy ten piec kupi. To że co innego można kupić... Nie ma to znaczenia. Można, ale czy na pewno zagra lepiej? Jesteś pewien że wiele współczesnych ZG za 40 000zł zagra lepiej od NS-2000?

Nie byłbym tego taki pewien. NS-ki trzeba mądrze zgrać z resztą toru i pomieszczeniem i dźwięk na lata. Sam jestem tego przykładem. No, ale co kto lubi. Poznałem kilku fanatyków kluchowatego grania. Tak też się da, ale wg mnie nuda straszliwa. 😉

***

BTW, klubowicze Yamahy, mam coś dla Was. Piszcie, które lepsze? Ujnia z grzybnią "krew z uszu" czy ładne to granie???

Yamaha NS-1000M vs. NS-5000.

 

 

Edytowane przez kangie
***

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Gdybym nie miał co robić z pieniędzmi, to nawet nie szukałabym innych zestawów audio (a niby po co?) i brałbym te Yamahy w ciemno 🙂 Niestety aż tak dobrze to nie jest. Trzeba kombinować, iść na kompromisy i wyszukiwać niższe modele w cenowych okazjach dostosowując się do posiadanego budżetu.

Co do Ns 2000, to jeszcze niedawno na e-bayu były na sprzedaż inne yamaszki, a mianowicie fx-3 z Australii. Nawet z cłem, wszystkimi opłatami i przesyłką wychodziło znacznie taniej niż za te ns 2000. Nie wiem które kolumny są lepsze, ale myślę, że fx-3 rozwiązałby mi problem z niedostatkami basu w moim pomieszczeniu. W końcu to takie Ns 1000 na sterydach 🙂 Niestety, ale na ten zakup również nie mogłem sobie pozwolić. Co zrobić, takie czasy...

 

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Chciałbym sie dowiedzieć który model Yamaha uchodzi za najbardziej kultowy. Niekoniecznie najlepiej brzmiący. Chodzi mi o wzmacniacz ktory jest tym dla Yamahy czym jest 3020 dla Nada, A-400 dla Pioneera, 4330 dla Creeka itp itd. 

Myślałem o modelu A-1, ale jednak  chyba jest to model zbyt malo popularny. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
16 minut temu, sk91 napisał:

Chciałbym sie dowiedzieć który model Yamaha uchodzi za najbardziej kultowy.

Nie wiem czy najbardziej kultowy, ale serce szybciej mi bije. Nie moja to aukcja, a szkoda... 😉

https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-yamaha-mx-10-000-i-dedykowany-yamaha-cx-10-000-CID99-IDQDfE8.html

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzilo mi o cos innego. Z tego co zauwazylen większość kultowych modeli wzmacniaczy sa to budżetówki jak wyżej wynienione. Można by jeszcze dodac A500 od Cambridge czy A1 od Musicala. Budżetówki ktore wyróżniały sie czymś od konkurencji w swoim czasie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Raczej chodzilo mi o cos innego. Z tego co zauwazylen większość kultowych modeli wzmacniaczy sa to budżetówki jak wyżej wynienione. Można by jeszcze dodac A500 od Cambridge czy A1 od Musicala. Budżetówki ktore wyróżniały sie czymś od konkurencji w swoim czasie. 
 
Możesz wyjaśnić o co chodzi z budżetówkami Yamahy?
Podział jest dość jasny od lat, co gra a co nie gra. To, że nie można Yamahy porównywać z Accu czy z Innymi markami wchodzącymi do hiend, które w tamtych czasach robiły sprzęt w wyższych klasach, i do tego nie sprzedawały go w sieciówkach, jak Pioneer, Marantz, to raczej jasne. Ale jak chcesz coś dostać z yamahy co ma grać to zbyt wielkiego wyboru nie będziesz miał. Różnica cenowa na samym szczycie jest ogromna. Serię 2000 i 10k, nie da się porównać w żadnym wymiarze, można powiedzieć, że nic lepszego nie wyszło ani wcześniej, ani później. Jeśli chodzi o niższą półkę cenowa można pokusić się o parę końcówek mocy, które fajnie zagrają, ale każda sądzę że w każdej marce takie cukierki znajdziesz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sk91 napisał:

Witam.

Chciałbym sie dowiedzieć który model Yamaha uchodzi za najbardziej kultowy. Niekoniecznie najlepiej brzmiący. Chodzi mi o wzmacniacz ktory jest tym dla Yamahy czym jest 3020 dla Nada, A-400 dla Pioneera, 4330 dla Creeka itp itd. 

Myślałem o modelu A-1, ale jednak  chyba jest to model zbyt malo popularny. 

 

 

Hmmm.... Yamaha nie miała nigdy dobrego, "kultowego" sprzętu na poziomie niskiej półki. Yamaha raczej specjalizowała się i nadal to robi w bardziej wyrafinowanych komponentach o znacznej wartości, ale dla uściślenia dotyczy to wyłącznie integr jak AS3000 i obecnie AS3200 oraz końcówek mocy.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, dlmtb napisał:

Yamaha raczej specjalizowała się i nadal to robi w bardziej wyrafinowanych komponentach o znacznej wartości, ale dla uściślenia dotyczy to wyłącznie integr jak AS3000 i obecnie AS3200 oraz końcówek mocy.   

Ha ha ha. Ja rozumiem miłość do marki ale wypowiedź @Mikellinojest bliższa rzeczywistości. Zresztą AS jeżeli brać sprzęt w kategorii wyrafinowany oraz znacznej wartości to raczej entry level w świcie wyrafinowanego i znacznej wartości audio. A Yamaha jednak specjalizowała się w dobrym sprzęcie domowego użytku który mieścił się w budżecie przeciętnego człowieka jak inne popularne marki audio. To o czym mówisz to nisza w ich produkcji mająca pokazać że oni też potrafią. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, eMCZe napisał:

 To o czym mówisz to nisza w ich produkcji mająca pokazać że oni też potrafią. 

Marki które wymienił @Mikellinoj również nie pretendują do sprzętu wyrafinowanego, ale każda z nich robiła (robi) coś co przynajmniej cenowo ociera się o ten pułap. Co do Yamah-y jeżeli już jest znana to w świecie zwykłych odbiorów produktów audio z produkcji ampli tunerów kina domowego. Natomiast szczytowe integry i końcówki mocy Yamah-y uważam za nader udane konstrukcje. Zresztą tego zdania wydają się być i inni użytkownicy jednak bardziej wyrafinowanego audio a ceny jakie uzyskują te urządzenia na rynku wtórnym są tego najlepszym dowodem.   

Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.